Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Dedikuar PATRIOTEVE shqiptare
Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Nuk lat Teme pa ber çarçaf...
e qe thoni ju, mduket do rikthehem ne SHQIPERI sa per votimet..
keni ndonje mendje ju? bejm dhe ndonje miting jemi qe jemi...

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Maj 2011 22:00
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Petter
kazmolog

Regjistruar: 20/07/2009
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 2058

Lule e di un qe me mua e ke kete punen e carcafit lol, po ska gje...

__________________
A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Maj 2011 22:05
Petter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Petter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petter Shto Petter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Petter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

he mos qaj..., se mi di telat,ti kur flas seriozisht flas kur e bejm pink e bejm ke naj mendje .. do vish tvotojm ti?
se çarçaf i bere qe i bere , t'pakten jepi shperblimin tani

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Maj 2011 22:10
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Petter
kazmolog

Regjistruar: 20/07/2009
Vendbanimi: New York
Mesazhe: 2058

E ke kutin gati? Tvi lali ta fus voten lol

__________________
A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Maj 2011 22:17
Petter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Petter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petter Shto Petter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Petter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Talking

kalo ke temat e chitit, ça do me fut re?
pse Ina Rama jam un ? lol

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Maj 2011 22:24
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha fleurs de l'orne

Kurse un po te siguroj qe studimet( qe vazhdoj) , menyra ku, si jetoj, kushtet , shoqeria maredheniet, me Ata qe me rrethojne, me kan mesuar shume gjera, qe ma mer mendja se s'do kisha mundesin ti fitoja ne Shqiperi ...madje .. kur i flas per gjendjen qe Ne po perjetojme, ven duart ne koke, jo se ketu s"ekziston asnje problem,, po se kan llogjiken qe duhet, mirekuptimin e mareveshjen e mbi te gjitha moralin qe i çon perpara, ndersa ne kemi Arrogancen, hipokrizin e korrupsionin , mentalitetin e mykur qe na bejn te ngelim stop e eshte per te ardhur keq!



"une ju siguroj ju" .............., hajde Lule hajde, se ku e kam degjuar/degjoj kete fraze

nga menyra se si shtron problemet ketu nuk me duket se ke mesuar me shume gjera se sa do mesoje ne shqiperi. Nuk te ben te ndejturit dhe te studiuarit ne France franceze (ashtu sic nuk e kane bere Holandez studimet ministrin tend qe te ngeli hatri se e ofenduan)
Jam kurioz te di se si ua ke shpjeguar shokeve te shkolles se si shteti jot vret 4 njerez qe protestojne kunder tij me duar ne xhepa.
ma merr mendja do te te jene pergjigjur sic u pergjigj Sarkozy ....

Citim:


Uroj qe femit e tu, te lindin jo me frymen tende....e kjo vlen jo vetem per ty, po per ata/ato qe jan rritur me te njejten fryme si ti.


Te siguroj qe femijet e mi nuk kane dhe nuk do kene kurre frymen time. As nuk u flet dhe as nuk do ti flas kurre njeri per keto budallalleqe te politikes shqiptare.
Nuk do doja asnjehere qe te katandiseshin si ty (pa ofendim). Mire ne se, duam s'duam rregjimi i kaluar na ka lene ndonje shenje, po ti je nje goce e re, studion jashte shtetit, as nuk e ke jetuar ndonjehere diktaturen dhe flet ketu sikur ke kaluar jeten ne burgjet e Enverit, vetem sepse babai yt na paska qene i persekutuar ne ate kohe. Gjithe ajo urrejtje e babait te ka kaluar ty, edukim i bukur ky. Kjo me kujton ata persona qe per kanun vijne ne shqiperi dhe "marrin hak" pas dhjetera vitesh.
Me kete llogjiken e edukimit tend une duhet ta edukoj djalin tim ti urreje italianet e ketushem sepse nje gjysh i atyre ka vrare gjyshin tim ne kohen e luftes.
Jo Lule jo, kete lloj edukimi nuk ja jap une femijeve te mij. Nuk do u kerkoja asnjehere femijeve te mi te marrin hak per mua apo per prinderit e mij sic je edukuar ti. Ata duhet te shikojne perpara.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Maj 2011 23:31
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lezhjani-82 ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

Ej, a te lepij pak? ...permbajuni temes ju lutem, per sa deshira kemi per te lepire ti leme tek tmat e duhura.

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Maj 2011 23:37
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Nje pergjigje e vlefeshme do te ishte: nje gje qe nuk eshte e ndaluar me ligj eshte e ligjeshme:
Megjithate serish edhe pse nuk eshte e ndaluar me ligj eshte jashta etikes e moralit.
Ka vend per verejtje sa te duash.
Te ecim me hapin e kohes dhe me kembet ne toke, pa iluzione.
Jemi nje shtet ne ndertim e siper dhe gabime vihen re gjithkund, bota nuk u ndertua ne nje dite.
Kur bejme krahasimet me boten duhet te kemi parasysh se ne jemi akoma tek alfabeti persa i perket vlerave dhe si gjithnje duke pasur parasysh karakterin tone dhe humorin anglez ka nje mosperputhje totale, siç e kam thene dhe me pare qe ka te beje edhe me faktorin hapsire kohe gje qe politika jone materialiste nuk i merr akoma parasysh duke bere llogari qorre, kurthesh e kulisash.
Kur te vihen ne plan te pare hapsira dhe koha atehere do te kemi nje politike me te pergjegjeshme.

Piktor nuk jam dakort me keto mesazhe politically-correct (kur interesojne, sepse ka disa vjet qe asnjeri nga ju nuk ofendohet nga gjuha e kryeministrit ne kuvend, p.sh.).
Mos harrojme qe kemi 20 vjet qe eshte rrezuar rregjimi. Kemi me shume se 1/2 e popullsise qe jetojne e punojne jashte shtetit. I kemi te gjitha mundesite qe te jemi nje vend normal, pse te mos ta pretendojme kete.
Mu pergjigj pyetjes (sepse une sinqerisht nuk i jap dot pergjigje), pse kemi ngelur i vetmi vend ne europe (hiq Biellorusine, nqs do ta fusnim ne europe edhe ate), qe kemi akoma keto probleme themeltare te demokracise? As Maqedonia, qe ka tre barqe brenda, nuk ka problemet tona ne drejtim te demokracise, pse?
Duke qene se une besoj se populli shqiptar nuk eshte me i trashe se popujt e tjere, kush eshte arsyeja?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Maj 2011 23:39
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Citim:
Po citoj ato që tha arturm


"une ju siguroj ju" .............., hajde Lule hajde, se ku e kam degjuar/degjoj kete fraze

nga menyra se si shtron problemet ketu nuk me duket se ke mesuar me shume gjera se sa do mesoje ne shqiperi. Nuk te ben te ndejturit dhe te studiuarit ne France franceze (ashtu sic nuk e kane bere Holandez studimet ministrin tend qe te ngeli hatri se e ofenduan)
Jam kurioz te di se si ua ke shpjeguar shokeve te shkolles se si shteti jot vret 4 njerez qe protestojne kunder tij me duar ne xhepa.
ma merr mendja do te te jene pergjigjur sic u pergjigj Sarkozy ....

*********************


arturm po i thellon shum gjerat e çeshtjet!

un se mbaj veten Franceze aspak, dhe Sarkozi di, se ç'ka folur, se ketu po jetoj, mos lexo shum ça flitet, po nese ke shpatulla ec e perjeto e pershtatu me jeten Franceze e adoptohu si jam adoptuar un, me kulturen Franceze e Dashurin shqiptare.
Si duket citimet e mia i mer mprapsh..here tjeter bej kujdes ç'fare replikon!

Ata 4 njerez qe vdiqen, me duar ne xhepa,( rahmet paçin) vdiqen se iken te shkaterrojn shtetin, te korruptuar me 100 euro, jam gabim? iken shkulen tullat apo pllakat ça dreqin ishin..per te sulmuar shtetin, madje per ti ren troç per te vrare kryeministrin, pavaresisht se sja dolen,, mos harro se jan videot, filmimet e ç'do e dhene eshte e detajuar, e s'ishin aq inoçenta jo.. sa per shoqerin time, rri i qet, se s'ja them te gjitha ç'fare ndodh jo,, Shiu bie ne çatin e shpise time, jo tek e lagjes.dakort?



********************

Nuk do doja asnjehere qe te katandiseshin si ty (pa ofendim). Mire ne se, duam s'duam rregjimi i kaluar na ka lene ndonje shenje, po ti je nje goce e re, studion jashte shtetit, as nuk e ke jetuar ndonjehere diktaturen dhe flet ketu sikur ke kaluar jeten ne burgjet e Enverit, vetem sepse babai yt na paska qene i persekutuar ne ate kohe. Gjithe ajo urrejtje e babait te ka kaluar ty, edukim i bukur ky. Kjo me kujton ata persona qe per kanun vijne ne shqiperi dhe "marrin hak" pas dhjetera vitesh.
Me kete llogjiken e edukimit tend une duhet ta edukoj djalin tim ti urreje italianet e ketushem sepse nje gjysh i atyre ka vrare gjyshin tim ne kohen e luftes.
Jo Lule jo, kete lloj edukimi nuk ja jap une femijeve te mij. Nuk do u kerkoja asnjehere femijeve te mi te marrin hak per mua apo per prinderit e mij sic je edukuar ti. Ata duhet te shikojne perpara.




Nese mendon se un jam Demokrate, se mbaj anen e Tim Eti gabohesh shume , sepse s'eshte aspak e vertet!
un s'jam katandisur aspak keq, jam rritur si princesh, ato pak vite qe kam jetuar ne shqiperi..(se per ketu, s'eshte aspak per tu diskutuar) vuatjet i kaluan vellezrit e mi qe jane me te medhej, e sa per kanune, e per urrejtje ben mire te nderrosh mendim..askush smund te influencoje ne jeten time, un jam Indipendente te veproj si te dua un..un jam rritur ketu, jam nje perzierje e dy kulturave, nuk e hedh poshte gjakun tim, as origjinen time, me tmirat e te keqinjat qe permban, dhe Im ate, nuk ka qen aspak i persekutuar, thjesht ra brenda per 6 muaj, se tha * S'mi ka rrit partia femit e mi, po krahet e mia* tek e fundit ai shprehte ate qe ndiente, byth e plasur se beri ato muaj burg! Sot jeton si mbret, si ne Shqiperi dhe ne France, !

Dua te them qe as ka influencuar, mendimet trashanike qe ti mendon e as do e bej kurre, se se deshiron ate gje, dhe tek e fundit s'ja lejon kush..Respekti , Dashuria Urejtja nuk imponohen e kete ta kesh te qarte.
Uroj te besh ate qe the per femijet e tu, do jete gje e bukur, po nese do mendimin tim, s'ma mer mendja se do ja arrish.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Maj 2011 23:51
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Kjo Profesorja ka te drejte ne kerksen e saj ,por menyra si e shpreh eshte totalisht e gabuar

---Ajo eshte pedagoge dhe duhet te fliste me qetesi -- Te dialogonte me Bashen

-------Dhe duke folur me qetesi ajo duhej ta akuzonte Bashen per pergjejgeisne e vrasjes se 4 te pafajshmeve ., por jo ta deklaronte VRASES

------Sepse ne nje shtet ligjor ,tjetri eshte i pafajshem deri sa te deklarohet nga gjykata fajtor , apo vrases ---
--------Ne kete rast ajo duhej te jepte shembullin e para ,sepse eshte profesore Universiteti dhe duke folur brenda regullave te etikes qytetare europiane fjala e saj do sherbente edhe si nje metode mesimi per studentet e saj se si te flasin ne debatet politike

-Kurse ajo i futi te pestin nga vendi i q..temen mori zjarr ------------

----------Porse sic thashe me larte , e drejta ishte ne karhun e saj --por menyra se si ajo e kerkonte te drejten ishte plotesisht e gabuar ------
dhe ne kohene sotme nuk ka rendesi vetem te kesh te drejten ne anen tende
por duhet edhe te dish si ta kerkosh ate, se ndryshe shenon Autogol

---------Nga ana tjeter do thosha se fjala e kesaj Profesores ,qe eshte nga Vlora me origjine ,
nuk ka te beje me patritoizmin por me Luften per te vendosur drejtesine ne vend, drejtesi e cila eshte marre neper kembe nga pushtetaret

-Fjala e saj ka te beje me shpirtin kryengrites ----dhe ate shpirt duhet ta kete cdo popull qe te eci perpara

--Sic thosh Oscar Wilde : --Nepermjet protestes dhe rebelimit vjen lria dhe progresi i shoqerise njerezore

-----------Ne fakt ne Shqiperi ,populli opozitar e tregoi qe kishte shpirt protestuesi ,mirpo ata qe kishte ne krye ishin njerez te dobet , dhe nuk e udhehoqen dot protesten popullore deri ne fitore .....

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Maj 2011 02:40
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 02:20 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Dedikuar PATRIOTEVE shqiptare

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.