Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > A jeni dakort me hapjen e Kazinove ne Shqiperi?!
A jeni dakort me hapjen e Kazinove ne Shqiperi?
Ky sondazh ėshtė i mbyllur.
Po 8 40.00%
Jo 10 50.00%
Ndoshta 0 0%
S'me intereson 2 10.00%
Gjithsej: 20 votime 100%
 Sondazhi është mbyllur më 4 Maj 2006, ora 11:19  (150 ditë pas hapjes) [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]

Gjithsej 5 faqe: [1] 2 3 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

05 Dhjetor 2005 ::: 15:18
Kela
Anėtar Aktiv


Regjistruar: 10/08/2005
Vendbanimi: Ne Realitetin e botes njerezore
Postime: 427
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

A jeni dakort me hapjen e Kazinove ne Shqiperi?!

Te nderuar miq te forumit,

Sado larg qe te jemi nga qytetet tona ku lindem dhe u rritem perseri na vjen shume mire kur lexojme gjera positive dhe perparesimin e tyre ne shytin Shqiptar, dhe kur komentet jane jo te mira dhe negative gjithmone mundohemi te mos i besojme shtypit. Por artikujt e panumert rreth hapjes se kazinos ne kryeqytet me kane lene nje paqartesi ne vetvete. Prandaj edhe e hapa kete teme qe te mar edhe mendimin tuaj.

Personalish jam kundra tyre, sepse shoqeria shqiptare ka shume probleme sociale dhe ekonomike.
Por nga ana tjeter jam e mendimit qe si ne cdo vend tjeter te botes keto vende argetimi duhet te hapen dhe eshte ne dore te qytetareve te Tr ti frekuentojne ose jo.

 

__________________
My words fly up, my thoughts remain below.
Words without thoughts never to heaven go.(William Shakespear)

Click Here to See the Profile for Kela Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Kela (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Kela Shto Kela nė listėn e injorimit Shto Kela nė listėn e monitorimit
 
05 Dhjetor 2005 ::: 19:19
Amici di Nessuno
Kompetent


Regjistruar: 12/01/2004
Vendbanimi: Afganistan
Postime: 1613
Status: Offline

Modifiko MesazhinNuk shoh asgje kundra kazinove.

 

__________________
LA MIA JUVENTUS E' MORTA IL 14 MAGGIO 2006
MA IL MIO SANGUE SARA' SEMPRE BIANCONERO

Click Here to See the Profile for Amici di Nessuno Vizito faqen personale tė Amici di Nessuno't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amici di Nessuno Shto Amici di Nessuno nė listėn e injorimit Shto Amici di Nessuno nė listėn e monitorimit
 
05 Dhjetor 2005 ::: 19:46
Lela_Dr ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lela_Dr
** dream **


Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Postime: 9456
Status: Offline

Modifiko MesazhinMendoj qe s'ka asgje te keqe qe te hapen kazino ne shqiperi, perderisa ekzistojne edhe gjithe andej.
Mjafton te xhiroje leku.

 

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Click Here to See the Profile for Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit
 
06 Dhjetor 2005 ::: 08:17
Admirali
ITSD Engineer


Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Durrės
Postime: 2298
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Hmmm

As une nuk shoh ndonje te keqe ne hapjen e kazinove, mjafton qe funksionimi i tyre te jete rregulluar me ligje.

 

__________________
Quis custodiet ipsos custodes?

Click Here to See the Profile for Admirali Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Admirali (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Admirali Shto Admirali nė listėn e injorimit Shto Admirali nė listėn e monitorimit
 
06 Dhjetor 2005 ::: 10:41
Isra
.............


Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Postime: 2053
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

JO

hapja e kazinove eshte nje regres , nderkohe qe shqiperia ka gjera te tjera me te rendesishme .......

keaj i thone: fshati digjet e k**** krihet.

 

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Click Here to See the Profile for Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Shto Isra nė listėn e monitorimit
 
06 Dhjetor 2005 ::: 11:43
Kela
Anėtar Aktiv


Regjistruar: 10/08/2005
Vendbanimi: Ne Realitetin e botes njerezore
Postime: 427
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Re: JO

FLM te gjitheve per mendimet.

Citim:
Po citoj ato që tha isra
hapja e kazinove eshte nje regres , nderkohe qe shqiperia ka gjera te tjera me te rendesishme .......

keaj i thone: fshati digjet e k**** krihet.Edhe une jam e mendimit qe shqiptaret kane shume gjera per te zgjidhur perpara se te lene leket ne kazino. Por edhe po mos te hapen kazinot, shqiptaret perseri jane te perfshire ne baste, lojra bixhozi dhe llotari te ndryshme, keshtuqe ajo pare eshte e ikur, por te pakten te jete ne menyre te kontrolluar.

 

__________________
My words fly up, my thoughts remain below.
Words without thoughts never to heaven go.(William Shakespear)

Click Here to See the Profile for Kela Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Kela (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Kela Shto Kela nė listėn e injorimit Shto Kela nė listėn e monitorimit
 
06 Dhjetor 2005 ::: 13:10
Isra
.............


Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Postime: 2053
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Re: Re: JO

Citim:
Po citoj ato që tha Kela
FLM te gjitheve per mendimet.Edhe une jam e mendimit qe shqiptaret kane shume gjera per te zgjidhur perpara se te lene leket ne kazino. Por edhe po mos te hapen kazinot, shqiptaret perseri jane te perfshire ne baste, lojra bixhozi dhe llotari te ndryshme, keshtuqe ajo pare eshte e ikur, por te pakten te jete ne menyre te kontrolluar.ne aparence keshtu duket, por te hapesh kazino do te thote ti japesh doren bixhozit, alkolit, llotarive qe te gjitha keto jane me pasoja....

Te tolerojme ketu thone qeveritaret duke hapur kazino te kontrolluara, por pse jo te mos ndalohen fare....perse jo xhanem , e kemi kaq te veshtire ti themi jo ketyre llotarive e gjerave pa kurrfare vlere, vec humbje kohe???

 

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Click Here to See the Profile for Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Shto Isra nė listėn e monitorimit
 
06 Dhjetor 2005 ::: 14:44
Kela
Anėtar Aktiv


Regjistruar: 10/08/2005
Vendbanimi: Ne Realitetin e botes njerezore
Postime: 427
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Re: Re: Re: JO

Citim:
Po citoj ato që tha isra


ne aparence keshtu duket, por te hapesh kazino do te thote ti japesh doren bixhozit, alkolit, llotarive qe te gjitha keto jane me pasoja....

Te tolerojme ketu thone qeveritaret duke hapur kazino te kontrolluara, por pse jo te mos ndalohen fare....perse jo xhanem , e kemi kaq te veshtire ti themi jo ketyre llotarive e gjerave pa kurrfare vlere, vec humbje kohe???Isra,per mendimin tim ka ardhur koha qe edhe shqiptaret te vendosin per veten e tyre c'eshte e mira dhe e keqja. Mjaft jetuan gjysherit edhe prinderit tane 50 vjet nen diktature.
Po tju thuash njerezve "Mos" ata gjithmone i shtyn kureshtja qe te zbulojne se cfare fshihet pas asaj gjeje, keshtuqe nuk eshte mire qe te kemi nje qeveri te nje forme diktuese.Keto kazino mund te frekuhentohen shume mire edhe nga nje grup shokesh dhe shoqesh thjesht per te pare se cfare jane. Prandaj edhe njerezit shkojne per pushime ne LA.

 

__________________
My words fly up, my thoughts remain below.
Words without thoughts never to heaven go.(William Shakespear)

Click Here to See the Profile for Kela Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Kela (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Kela Shto Kela nė listėn e injorimit Shto Kela nė listėn e monitorimit
 
06 Dhjetor 2005 ::: 15:11
Petrit Kola
Mbushes topi.


Regjistruar: 09/06/2005
Vendbanimi: Ne autobuz
Postime: 996
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Po jete...

Po te jete greke te hapet. Sot qe flasim greket me kolaboracionistet shqipatr kontrollojne me shume se 85% te ekonomise shqiptare, akoma nuk ka vajt 100%....
Po te kete pjese Nano ose ndonje pjestar i familjes se tije nuk ka problem. Te hapet dhe po te mos jete greke se mos na ze gje dhembi dhe mua, Petriti, te forumit Horizont...

 

__________________
Kolonel Anastas Janullatosi, jashte nga Shqiperia!

Click Here to See the Profile for Petrit Kola Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petrit Kola (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Petrit Kola't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petrit Kola Shto Petrit Kola nė listėn e injorimit Shto Petrit Kola nė listėn e monitorimit
 
06 Dhjetor 2005 ::: 15:26
Eria
... smile ...


Regjistruar: 19/10/2005
Vendbanimi:
Postime: 10644
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Thumbs down

nuk jam dakort te hapet,aq me teper ne qender te Tiranes.
Mendoj se eshte nje cerdhe e paudhesive.....

 
Click Here to See the Profile for Eria Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Eria (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Eria Shto Eria nė listėn e injorimit Shto Eria nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 00:02 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: [1] 2 3 4 5 »   Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > A jeni dakort me hapjen e Kazinove ne Shqiperi?!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen