Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Je Shqiptar vetem kur...
Gjithsej 10 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Shtojzovalle
Mjekėsi...

Regjistruar: 26/06/2003
Vendbanimi: Nė shpirtin dhe vargjet e Poetit..
Mesazhe: 383

Belgium,


cfar llogarie apo raport pret Ti nga une, pos qe je munduar t“i ikesh pyetjeve te mia dedikuar Ty... nuk ke pergjigje efikase zoteri, sepse jo vetem Ti por askush nuk do kete......

heheheh zoteri, per leksion gjuhe do kisha nevoje vetem atehere kur jam e bindur se kam mangesi, por hmmm mbeteni i zhgenjyer, nuk keni sens per me teper, me vjen shume keq qe beheni PRE e inferioritetit te "diturise" suaj......apo e sistemit emocional...

PS. Kupto po munde(sinqerisht), nuk ka fare dmth. se nga jam e ku jetoje, mos mendo se Ju ne Shqiperi nuk perdorni barbarizma ne gjuhe dhe shprehjen e saj.....????

__________________
"Ec me kohėn"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2005 20:24
Shtojzovalle nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Shtojzovalle Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Shtojzovalle (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Shtojzovalle Shto Shtojzovalle nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Shtojzovalle nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
belgium
Antare i perjashtuar

Regjistruar: 14/02/2005
Vendbanimi: bruksel
Mesazhe: 766

re

Citim:
Po citoj ato që tha Le te jem une e para
Belgium,


cfar llogarie apo raport pret Ti nga une, pos qe je munduar t“i ikesh pyetjeve te mia dedikuar Ty... nuk ke pergjigje efikase zoteri, sepse jo vetem Ti por askush nuk do kete......

heheheh zoteri, per leksion gjuhe do kisha nevoje vetem atehere kur jam e bindur se kam mangesi, por hmmm mbeteni i zhgenjyer, nuk keni sens per me teper, me vjen shume keq qe beheni PRE e inferioritetit te "diturise" suaj......apo e sistemit emocional...

PS. Kupto po munde(sinqerisht), nuk ka fare dmth. se nga jam e ku jetoje, mos mendo se Ju ne Shqiperi nuk perdorni barbarizma ne gjuhe dhe shprehjen e saj.....????


deri me tani ti ske ber asnji pyetje por thjesht monolog me vetveten dhe per me teper monolog shum rutin dhe shum banal .
ateher se kuptoj pse gjith kto fjal qe jan abastrakte per biseden ne fjal .
te pyeta thjesht diçka dhe duhet te pergjigjeshe .
kur mundohesh te imponosh nji mendim ose nji eksperienc te jetes tende te pakten beje ne menyr inteligjente sepse menyra qe ke zgjedhur esht shum banale mendoj .
pre e inferioritetit te dituris tuaj ne thonjeza . mendon qe behesh interesante kur shprehesh keshtu ?? :-))))))
ne thjesht po bisedojm ska nevoj te tregojm anet e erreta te karakterit ketu :-)))

__________________
jeto sikur te ishte seconda jote fundit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2005 20:34
belgium nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė belgium Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me belgium (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: belgium Shto belgium nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto belgium nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Shtojzovalle
Mjekėsi...

Regjistruar: 26/06/2003
Vendbanimi: Nė shpirtin dhe vargjet e Poetit..
Mesazhe: 383

Belgium,

Ty thjesht te mungon kultura ne te shprehur e nje mendimi korrekt e pa asnje instrumentalizem tjeter, une menjehere te lexova kapacitetin tend, por gjithnje duke u nisur nga parimi pozitiv mendova se do angazhohesh ne bisede konstrunktive e jo duke kaluar ne sistem tipik ballkanik siq eshte fyerje apo nençmim te nje mendimi i bazuar sipas pervojes jo personale por me gjere........seriozisht je per keqardhje...

Une kam ku e deshmoje personin tim, assesi ne arenen virtuale zoteri, nuk jetoi me gjera jasht realitetit por e shikoje jeten ne sy e jo larg tyre...

nuk ishte ana e karakterit tim ne pyetje se ajo s te intereson aspak, duhesh te mesohesh te fitosh rezistence ndaj kundermendimeve.....ky fenomen eshte pjese perberese e moderimit njerezor...

ciaooooooooooooo

ps. EC me kohen....

__________________
"Ec me kohėn"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2005 21:43
Shtojzovalle nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Shtojzovalle Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Shtojzovalle (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Shtojzovalle Shto Shtojzovalle nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Shtojzovalle nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
belgium
Antare i perjashtuar

Regjistruar: 14/02/2005
Vendbanimi: bruksel
Mesazhe: 766

re

Citim:
Po citoj ato që tha Le te jem une e para
Belgium,

Ty thjesht te mungon kultura ne te shprehur e nje mendimi korrekt e pa asnje instrumentalizem tjeter, une menjehere te lexova kapacitetin tend, por gjithnje duke u nisur nga parimi pozitiv mendova se do angazhohesh ne bisede konstrunktive e jo duke kaluar ne sistem tipik ballkanik siq eshte fyerje apo nençmim te nje mendimi i bazuar sipas pervojes jo personale por me gjere........seriozisht je per keqardhje...

Une kam ku e deshmoje personin tim, assesi ne arenen virtuale zoteri, nuk jetoi me gjera jasht realitetit por e shikoje jeten ne sy e jo larg tyre...

ciaooooooooooooo

ps. EC me kohen....


mendoj qe me debatu me ty esht ofendim ndaj vetvetes po te lej ne monologun tend ciao

__________________
jeto sikur te ishte seconda jote fundit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2005 21:49
belgium nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė belgium Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me belgium (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: belgium Shto belgium nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto belgium nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Shtojzovalle
Mjekėsi...

Regjistruar: 26/06/2003
Vendbanimi: Nė shpirtin dhe vargjet e Poetit..
Mesazhe: 383

ti ishe ai monologu jo une....dhe ti ishe ai qe fillove me vleresim te thate e pa pike njohurie...dhe Ti je ai qe "dezertove" pikerisht nga monolugu yt...

une e thash mendimin troq e jo me stilizime se nuk jemi ne teater o zoteri i mire bota e jeta aktron jasht teatrit...e te shqiptari yne jeta vertet eshte aktrim i rrejshem..behu i sinqerte dhe prano kritiken( une nuk dyshoje se nuk je i sinqert, por je kokefort)..

mirembetshi per se fundi here...

__________________
"Ec me kohėn"

Modifikuar nga Shtojzovalle datė 30/05/2005 ora 10:13

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2005 22:58
Shtojzovalle nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Shtojzovalle Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Shtojzovalle (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Shtojzovalle Shto Shtojzovalle nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Shtojzovalle nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra_Shqiptare
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/03/2005
Vendbanimi: -
Mesazhe: 3336

Post

Je shqiptar vetem kur?!!!???

-Ke lindur ne Shqiperi!
-Flet perfekt gjuhen shqipe!
-Mban ne shtepi flamurin Kombetar!
-Mban akoma traditat dhe kulturen kombetare shqiptare!


S`e kuptova mire une kete pyetje Isra!
Mos doje te thoje qe :Kur ndihemi Shqipetare te vertete?!

__________________
-

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Qershor 2005 20:49
Sykaltra_Shqiptare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra_Shqiptare Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra_Shqiptare Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra_Shqiptare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

Re: Je shqiptar vetem kur?!!!???

Citim:
Po citoj ato që tha Sykaltra_Gangos
-
S`e kuptova mire une kete pyetje Isra!
Mos doje te thoje qe :Kur ndihemi Shqipetare te vertete?!Jo e dashur, me sa shoh tema ime paska kaluar ne zona te nxehta, saqe si prisja fare. Madje mesazhi i kesaj teme eshte thjesht per te buzeqeshur, as per te qeshur, as per debat


Po ti shihni pikat me nagadale do kuptoni qe shume prej tyre jane te verteta, cilesi qe e kane karakterizuar shqiptarin gjithmone, (behet fjale qe nga koha e monizmit dhe deri tani)

Nuk kuptoj as debatet e 'Le te jem e para' as te Belgiumit..
Me siguri qe jane keqkuptuar.

Tani, lerini debatet, po te keni deshire komentoni ndonje pike dyshuese...
ju pres....

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Qershor 2005 09:02
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
belgium
Antare i perjashtuar

Regjistruar: 14/02/2005
Vendbanimi: bruksel
Mesazhe: 766

Re: Re: Je shqiptar vetem kur?!!!???

Citim:
Po citoj ato që tha isra


Jo e dashur, me sa shoh tema ime paska kaluar ne zona te nxehta, saqe si prisja fare. Madje mesazhi i kesaj teme eshte thjesht per te buzeqeshur, as per te qeshur, as per debat


Po ti shihni pikat me nagadale do kuptoni qe shume prej tyre jane te verteta, cilesi qe e kane karakterizuar shqiptarin gjithmone, (behet fjale qe nga koha e monizmit dhe deri tani)

Nuk kuptoj as debatet e 'Le te jem e para' as te Belgiumit..
Me siguri qe jane keqkuptuar.

Tani, lerini debatet, po te keni deshire komentoni ndonje pike dyshuese...
ju pres....


isra ku je o engjell i erresires ku je se na thave site :-)))))))

__________________
jeto sikur te ishte seconda jote fundit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Qershor 2005 09:04
belgium nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė belgium Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me belgium (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: belgium Shto belgium nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto belgium nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
oliinter
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/10/2004
Vendbanimi: brunssum netherland
Mesazhe: 3833

O ISra po ku i ke gjete gjithe keto mi zemra?

Gjithsesi na kenaqe..

Tung KISS

__________________
pulave ju ka hije te kakarisin vetem ne kotec!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Qershor 2005 09:42
oliinter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė oliinter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me oliinter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: oliinter Shto oliinter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto oliinter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

Citim:
Po citoj ato që tha oliinter
O ISra po ku i ke gjete gjithe keto mi zemra?

Gjithsesi na kenaqe..

Tung KISSOlit: ja andej, ketej.......
Belgiumit: Ska engjelj erresirash, engjejt jane vec me drite....

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Qershor 2005 09:49
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:31 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 10 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Je Shqiptar vetem kur...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.