Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Franca ne mesjete
Gjithsej 7 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha eliz
Po mire as mbreterit s`kishin uje,cudi e madhe,se mire per popullin e mar vesh, se dhe sot e kesaj dite ke te marrim shembull,ka plot vende qe s`kane uje .Na e hiq cik kuriozitetin per Teuten e nise qe e nise tani ..
 Ka qene Pjetri i Madh i Rusise qe dha nje dite nje urdher te cuditshem

Ai urdheroi qe te gjithe muzhiket qe do te hynin ne kryeqytet duhet te ishin te rrojtur.

???

Ky urdher ngjalli nje reaksion te madh ne milet.

E, puna ishte se fshataret rusi kishin kaq shume morra ne mjekrat e tyre te gjata(dhe sigurisht te palara), sa qe rrezikonin perhapjen e semundjeve te ndryshme.

Sa per Teuten, te them te drejten nuk kam degjuar gjekundi se nuk ka pasur uje, por edhe qe te kete pasur ndonje banje, nuk e  kam degjuar.

Thone qe njeriut i pelqen era e tij, jo aroma. hahahaha

 Ndoshta keshtu mund te shpjegohet edhe papastertia aq e madhe qe ka qene atehere, njerezit ishin egoiste, mendonin vetem per kenaqesite e tyre.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2009 04:35
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679

Se si behet papasterti dhe kenaqsi bashke s`e kuptoj por s`jam dhe shume ne forme keto kohe.Shume gjera po me duken te pakapshme e te pakuptueshme

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Mars 2009 14:29
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha eliz
Se si behet papasterti dhe kenaqsi bashke s`e kuptoj por s`jam dhe shume ne forme keto kohe.Shume gjera po me duken te pakapshme e te pakuptueshme


Ja prandaj nuk e kupton, se nuk  je ne forme.

Po marr anen me engjellore: I ke pare ato nenat e reja qe sa kane lindur femije se si i futin hundet ne barkun e femijes dhe e perkedhelin duke i bere Prrrrrrrr, qe ta bejne te qeshe?

Jo?

E duhet t'i shohesh qe te kuptosh. Le te kete dhejre femija sa te doje, nena nuk pyet.

Qe te mos vazhdoj me disa aspekte te tjera qe nuk jane edhe aq te pazakonshme.Dikush shkon ne Tualet dhe peger pa e hapur dritaren. etje tj

Eliz, paske nevoje per tutor ti.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Mars 2009 16:32
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679

E meqe femija mban ere te mire s`duhet lare,tashi e kuptova :p

Le se do rroje edhe pa ditur preferencat e aromave te njerezve ne mesjete Mora mjaft informacionper sot.

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Mars 2009 18:25
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha eliz
E meqe femija mban ere te mire s`duhet lare,tashi e kuptova :p

Le se do rroje edhe pa ditur preferencat e aromave te njerezve ne mesjete Mora mjaft informacionper sot.Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Mars 2009 18:45
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha eliz
Po mire as mbreterit s`kishin uje,cudi e madhe,se mire per popullin e mar vesh, se dhe sot e kesaj dite ke te marrim shembull,ka plot vende qe s`kane uje .Na e hiq cik kuriozitetin per Teuten e nise qe e nise tani ..


 Lexova ne nje histori te Shqiperise qe ne kohen e Teutes iliret nuk e nihnin pambukun dhe kjo ishte edhe arsyeja qe padashur zura ne goje mbretereshen e famshme.

Dhe po mendoja: Kur keta nuk e jnihnin pambukun si i kishte breket Teuta?

Ka dy mundesi:

Njera eshte qe i kishte te leshta, sepse historia me mesoi qe iliret ishin perpunues te mire te leshit-si cobenjte demek.

Dhe mundesia tjeter eshte qe nuk mbante breke fare. Kjo e dyta me ra ndermend se duke e menduar mbretereshen me breke leshi thashe me vete " po kesaj i jane bere shalet gjak nga te krojturit." Dhe per pasoje eshte ndjere me rehat fare lisho.

E kshu qe thua ti Eliz, Teuta ose duke qene burrneshe, i ka duruar breket e leshta, ose ...Pastaj me lindi edhe ideja se si bente per te lare.

Kur ne France thashe Lui XIV kishte vetem 4 hale ne gjithe ate pakkat, Teuta i bije te kete pasur vetem nje, se nuk doja ta lija fare pa gje.

Po kur e zinte mbretin ajo puna qe shkonte me kembe, si i thone llafit, Teuta si bente?

Ja kshu lindin edhe pyetje te tjera.

 

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Mars 2009 02:37
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Teuta me thane rrinte pa breke, si cobankat.

Thone qe edhe cifutkat e kane per ters qe te veshin breke.

Marko Pollo kur erdhi nga Kina , thone, solli edhe ca breke te mendafshta, por nuk ja pelqyen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2009 12:54
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re toilet_throne050611.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 14 herė.

Kete mender vend e ka pasur ster-sternipi i Luigjit XIV.

Sic duket edhe ketij i paska vajtur ne mendje si bente i ster-stergjyshi per ate mender pune.

 

 

Po te vesh re neper mure jane varur Flete-Lavderimet qe ka marre monarku. Te shkon mendja qe shpenzonte shume kohe ne kete mender dhome.

 

PS, PO Teuta si bente, qe nuk kishte te ketilla orendi?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2009 13:02
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679

Ky po qe paska pas tru.Si bente Teuta?

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2009 17:02
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha eliz
Ky po qe paska pas tru.Si bente Teuta?


Hahaha. I kam ca  gjera si merak. Se per Francen nuk beheme dhe shume merak, po per Teuten?

E kemi mbretereshe te lavdishme. Thone qe ne ate kohe ishte ne mode qe vinin dhembe prej kocke. Po, po prej kocke i vinin. I kruanin e i modelonin dhe i menin tamam si proteza, me nje ndryshim qe dukeshin nje vije e drejte sa per te kafshuar demek. Edhe Pirros se Epirit kur i rane me poce ne koke, thone qe i dolen dhembet jashte dhe tmerroi dynjane.

Po kjo Teuta si ti kete pasur xhanem?

Apo s'i lante me paste dhembesh. Kolinos i thoshin ne ate kohe dhe ne e kemi trasheguar deri sot kete fjale

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2009 20:03
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 15:04 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Franca ne mesjete

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.