Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Anekdota reale!
Gjithsej 20 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Re: ndihme!!

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia2006
Jeni te lutur te me gjeni trullin ne kete teme,kush e gjen ka shperblim...
I bej thirrje bjondes,debores nqs me degjojne...
(shaka eee)shperblimi sa eshte per gjetjen e tij car ofron ;leke nje jave pushime apo nje darke ne ndojne qytet romantik se kot kshu gratis nuk lodhem une ?????...une jetoj ne itali deri imen ketej ska kaluar perpara se te vije ketu ku jam une mendoj se kalon afer shtetit ku jeton ti ndoshta e gjen vete ne pa ndihme ....ah po e gjete thuaji qe e kerkoj dhe une kam per ti thene nje llafe sekrete .....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Qershor 2009 11:10
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Re: ndihme!!

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia2006
Jeni te lutur te me gjeni trullin ne kete teme,kush e gjen ka shperblim...
I bej thirrje bjondes,debores nqs me degjojne...
(shaka eee)Ja mi s'po ta prish. Po e therras njehere.

Turlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
lllllllllllllllllllllllllllllllllllll????????????

p.s Une e bera timen, for free lol, jo si Biondina, dhe po se degjoi s'kam faj.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Qershor 2009 13:46
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Fillimisht kam jetuar ne nje lagje ose si ta themi,pjese te qytetit te Londres e cila thirret:''Crystal Palace''.Anglezet e shqiptojne Cristol Palas.Ishte viti 1999,sapo kishim ardhur.Nje dite po kthehesha nga puna dhe ne vendin e quajtur Peckham disa njerez po prisnim autobusin me Nr 63 tek qendrimi i i ketij numri.Aty paskej qene edhe nje shqipo qe kish blere nje traste me mish lope dhe kish ngaterruar rrugen a nr e autobusit.Hypi para meje dhe pyeti shoferin ne shqip.Shkon ky autobus ne Kristo palacho.Shoferi nje djale i ri zezak me mirsjellje i tha nuk te kuptoj,por shqipua vazhdonte te thoshte kr palacho vetem.Mbas 5'-sh me kembe e me duar per ta sqaruar, zezaku e humbi durimin,hapi deren e kabines ku qendronte dhe i tha :''fuck off,get out'' dhe e shtyu duke e nxjerr jashte.Shqipua e dinte kete shprehje,sepse jane te parat qe mesohen dhe iu kthye;''Te q..sha robt gabel muti''.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2009 13:41
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

nje moment femirije qe me kujothet gjithe jetes dhe gjithmone me ben te qesh...

ne lagjen ku jam rrit eshte bere gjithmone gallat batuta, eshte lozur kumar, shah dominah dhe penallti me lek venin baste futboll etj ku u mblidhnim te gjithe ne nje vend cdo mbasdite nga te gjitha moshat..

ishte nje cun i rritur i sapo kthyer nga ushtria dhe kishte marre nje grua te persosur nga jugu qe te gjithe lagja e rrespektonte. ky ishte shume gallatxhi dhe gjithmone u shante me ne grupin e femijeve, kshtu tja bera nenes tende mbreme, kurse ne ia kthenim kshtu tja beme gruas tende dhe nenes, por i shim te vegjel dhe as nuk dinim c'eshte sexi.

mirepo ne grupin tone kishim nje cun qe ishte shume i veshtire/i dhastuar dhe e shante kyt te rriturin e lagjes pa kufi nganjehere dhe e turperonte/tepronte ne mes te shokeve te tij kur ai ishte duke lozur dominah me shoke, sic beri nje mbasdite.

dhe ky i rrituri gallatxhi, me nje gjakftohtesi e len lojen e domonahit dhe na mbledh te gjitheve dhe me nje seriozitet thote se me lejoni tjua tregoj nje heistori qe me ndolli mbereme...

fillon e tregon ky: isha mbreme vone naten tek cezmja dhe aty ishte nje grua me pallto te mbuluar koken me kapuc, dhe nuk e dalloja dot se kush ishte!
i shkoj nga mbrapa dale ngadale dhe ia fus duart nga poshte! (thote kty)

(tani ne ket moment vemndja jone dhe perqendrimi ishte maksimal, se ishim te vegjel dhe nuk dinim nga kto gjera kurre, kuptohet qe as te puthura nuk shikonim te tv, sic jeni rritur te gjithe ashtu...)

fillon ky dhe thote ia futa duart dhe ajo grua filloi te bente ato klithmat e saj, (qe ky po i imitonte bukur)
ne me syte e zgurdulluar nga kureshtja...

kur ajo u nxeh shume vazhdon ky, vendosa tja heq kapucin e palltos dhe tja shikoj fytyren.
kur c'te shoh i habiur, dhe pastaj thote emrin e nje gruas ne lagje qe ishte nena e ktij cunit qe e tepronte nganjehre...

rreagimi i ktij moshtarit tone ishte me te vertet sikur dikush i ka vrare prinderit t ij me thike, me te qara e te bertitura, duke marre gure duke u shqyer me ulurima, sa qe gjithe lagja aty u cuditen se cfar ka ndodhur..

kjo ndodhi ngaqe ky gallatxhiu e tregoi historin me aq bukuri dhe seriozitet, saqe me te vertet ne te tjeret ishim te gezuar qe nuk na e punoj ne nje loje aq te rende.

kurre nuk me del nga mendja ulurima dhe nervat e shokut tone...
gallat...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2009 23:07
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

PERSHENDETJE TE GJITHVE!

kurre nuk me del nga mendja ulurima dhe nervat e shokut tone...
gallat...


Ne fakt imagjinoj ate djale sa keq e ka ndjer veten ne ate moment.
Shpresoj ta kete kuptuar me vone qe ka qene nje shaka e interpretuar bukur...(dhe mos ti ket ngelur mendja aty).
Kam nje te forte fare:
Ishin nja kater burra te ftuar ne nje darke (po me teper per te pare nje ndeshje) ne shtepine e njerit prej tyre.
I thote burri gruas se tij:- o gru na ve ndonje meze ketu perpara se nuk shifet ndeshja. ok thote ajo dhe vendos nja tre cope salcice e nejse
-thote ky,po ca jane keto mi dreq, keto shko futi ne b***... kjo ia kthen po futi ti po deshe...hidhet njeri nga keto cunat e thote- hej po pushoni o burri dheut se na leshoi goja leng ...u shkrin gazit.
Kur ma treguan jam shkri gazit.

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Modifikuar nga cecilia datė 12/06/2009 ora 08:36

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Qershor 2009 08:29
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

edhe kjo eshte pak banale, por qe nje shok i imi nga nga maqedonia ma tregoj ket.

ky shoku im kur ishte femij dhe me disa shoke te tjere po kalonin diten tek shpia e nje shoku, (ne shkup) ku edhe priderit e tij ishin aty.
babai fillon e i thot djalit e te gjithe shokeve t'ij, ikni e lozni jashte tani! ata perseri nuk po leviznin..
ikni e delni diku! jeni te rinj dhe keni nevoje te te kaloni kohe jashte! kembngul babai i ktij shokut. kta perseri nuk levizin, dhe te cuditur mbas shume kerkesave te babait te dilin nga shpia, djali e pyet babain.
po pse o bab po don me na nxjerr jashte kot?

babai i nevrikosur i pergjigjet:
se nanen po du me ta qi!

p.sh teme e lezetshme kjo. me disa shoke ne vegas shume shkembenim historina e tilla duke pire...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Qershor 2009 08:57
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bruni22
W la mussa

Regjistruar: 30/04/2008
Vendbanimi: mu ke guri, qe bon xixa
Mesazhe: 1800

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Aty paskej qene edhe nje shqipo qe kish blere nje traste me mish lope


nje gje nuk mora vesh un! po ti nga e more vesh qe kish bler mish lope e jo mish vici!?

........

__________________
"tie ciu' in pe de mussa che in carru de bo"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Qershor 2009 18:45
bruni22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bruni22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bruni22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bruni22 Shto bruni22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bruni22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha aldo11


nje gje nuk mora vesh un! po ti nga e more vesh qe kish bler mish lope e jo mish vici!?

........
Ah mor djale qe ju bie fare shkurt ketyre gjerave dhe kerkon te me kapesh mat mua.Mba vesh dicka nga une,se nga ato qe kam shkruar ketu gjate gjithe kohes qe jam ne FH,nuk me ka shkuar mendja te rreje ndokend,sepse nuk jam tip i till.Kurre nuk dua te dukem,sepse nuk me shkon.Une mor miku im e njoh se cfare mishi eshte ,thjesht nga ngjyra,.Ti ndoshta di vetem te hash dhe nuk ke faj,sepse je djale i ri, keshtu jane edhe te pjellet e mij njesoj si ti e lot te tjere.Apo mos te ka dhembur tjeter vend e do te na beshe te squtin thone nga Tirona?
Edhe ty, mjafton te shoh vetem njehere e te te percaktoj se kush je.Nje personazh te till,shko se e gjen tek Briganti!

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Qershor 2009 10:25
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Para 3 ditesh erdhi nje miku im nga Shqiperia,i cili ka qene deputet gjer me 2005.Dje na ftoje per dreke ne lokalin e tij nje miku i mikut tone cham(cham),por shume burre kavalier.Hengrem nje dreke speciale me peshk,fish & chips,plot sallatra,veze peshku etj.Pime edhe vere te bardhe franceze sa u dendem.Miku im nga Shqiperia eshte vllah,por di te kendoje labce.U ngrohem nga vera me thene te drejten dhe e pyetem bossin,se a mund t'ja marrim ashtu sic dime vete.Po tha ai.Dhe ja moren disa kengve.Ai ja merrte e une ja prisja e anasjelltas.Ishin edhe tre te tjere,djali i mikut tim,bosi dhe nje vlleh tjeter qe banon ketu,por ata nuk ja thoshnin.Ajo qe dua te them eshte nje histori reale qe na tregoi miku im ish deputet.Kush ka lexuar Ali Pashe Tepelenen ose A Kolen ka dijeni rreth vllehve te Janines.(Edhe origjina e mikut tim eshte nga i njejti fshat i Janines,por mbas luftes se pare boterore ish shperngulur ne Vlore e mbeti aty).Pa ju dhene titulli Vezir ose Pasha Aliut ,vllahu nga Janina ne nje rast i kish shpetuar jeten Aliut.(Miku im i tha edhe emrin,por une nuk e kujtoj).Aliu mbasi e falenderoj i tha se do t'ja shperblente.Kur u be Vezir i Janines ai e thirri vllahun,i cili ishte armatoll i zoti ne Janine dhe i tha cfare dhurate kerkonte nga Aliu si shperblim.Nuk dua asgje i tha,vetem te te kem mik ty.Jo i tha Aliu dicka dua te te jap,por perseri vllahu paki trembur i tha jo.Mire i tha do te te jap si dhurate nje dash te vecante.Urdheroi oborrtaret dhe ja sollen dashin.Shikoje filan i tha.Briret e dashit ishin te veshur me flori.Merre kete dash dhe nuk do ta theresh,nuk do lejosh te ta vjedh ndokush se ndryshe te iku koka.Siurdheron pasha iu pergjigj.Vetem nqse ta ha ujku ose e vret vetetima nuk mban pergjgjegjesi.Shoket dhe miqte e tij u bene xheloz per dhuraten e cmuar dhe miqesine e tij me Aliun dhe po mendonin se si t'ja merrnin dashin.Ata e dinin se ai ishte qejfeli dhe i cuan nje cingije te bukur e cila kendonte e kercente para tij dhe atij i leshonte goja leng.E do i thane miqte cingien.Po ta leme i thone ata,por me nje kusht,qe te na japesh dashin.Ndenji i mendua pak dhe me ne fund vendosi e tha qe dashi ju qofte.Ata moren dashin e theren dhe koken me gjithe brire ja cuan Aliut.Kur e pa Aliu i dergoi xhevap qe te paraqitej ne Janine urgjent.Vllahu e dinte se ce priste dhe po i vinte mendja vedalle cfare ti thosh vezirit qe do t'i hiqte koken.Mendoi shume versione,por perseri asnjeri nuk ishte iasnje bindes.U paraqit ne pallat dhe e cuan para te tmerrshmit Ali Pasha.Pa he na thuaj pse e theri dashin filan?Aty per aty midis frikes dhe tmerrit,vllahu vendosi t'i thosh keto tri fjale:''Per dy gisht vend'' e bera pasha.Aliu qe ish i thekur per kesi gjerash i tha:''Qofsh i falur!''.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Qershor 2009 11:20
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bruni22
W la mussa

Regjistruar: 30/04/2008
Vendbanimi: mu ke guri, qe bon xixa
Mesazhe: 1800

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORAAh mor djale qe ju bie fare shkurt ketyre gjerave dhe kerkon te me kapesh mat muambase ke te drejt qe i rash kaq shkurt, po un nje pyetje te bera s'te vrava! nuk te duket qe dhe ti i re pak gjat me pergj...?

urime x syrin e pushkes qe e dallon vetem nga ngjyra se ca mishi esht!

klm mir miku im. mundohu te mos marresh c'do gje me kaq seriozitet

__________________
"tie ciu' in pe de mussa che in carru de bo"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Qershor 2009 12:19
bruni22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bruni22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bruni22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bruni22 Shto bruni22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bruni22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 05:16 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 20 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė qeshim pak... > Anekdota reale!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.