Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Fshehja/apo mos fshehja e passwordeve ndaj partnerit/es.
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679

Se ke keq hic ..Kur ti hysh me thirr dhe mu

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 16:10
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha Klodel
Une do di aktivitetet e burrit jashte shtepise ashtu si do dije edhe ai aktivitetet e mia- kjo eshte normale. PO flasim per passwordet.


Qe ne kete kontest do te thote qe passwordi nuk ka vlere ............... . Eshte thjesht nje requirement i web-it ......... .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 16:52
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4073

Deb une s'jam dakord qe passen te behen te njojtura mes cifteve. Kjo jo se kam dicka te fsheh, po te kem mendje per djallzi dhe mashtrime gjej shume menyra per te manovruar....

Per mendimin tim kjo eshte ceshtie zakoni dhe pikepamje se cfare funksionon per cdo cift. Ajo qe funksionon per mua, s'funksionon per ty e keshtu me rradhe. Mgjth jam besimtare se eshte e domosdoshme te mos humbesh hapesiren tende kur je ne krahe me dike qofte te dashur, fejuar apo partner jete. Passi pervec kushteve te webit per privatsi ndaj te huajeve lejon privatesine tende si individ.

Le te hiqet pak koncepti i passit dhe dhe kerkimi me domosdoshmeri ku behet qellimisht per te te shpene ne rrugen e fajit. Me thuaj ate telefonaten qe ben me nje moter apo vella apo ku ta di une te kerkon fije per pe ca folet? Me ben pershtypje si s'kini ju te martuarit 2-3 muhabete me te dashurit tuaj familjare qe keni qef te mbeten vetem midis jush?

Mire e ka kurti qe eshte kundra marteses paska hala qe te ngecin ne gryke

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 17:28
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

Citim:
Po citoj ato që tha Debora*

Me nje fjale nuk qenka dhe aq personale jeta jote. Duhet te raportosh gjithcka ben. Pse jo dhe passwordet.?



Debora jeta ime eshte aq personale sa dua une te jete.
Fjalen raportoj nuk e kam ne fjalorin tim. Me pelqen te ndaj mendimet gjerat ndodhite problemet dhe kete parim kam ne jete.

sic e tha dhe enigma cfare vlen per dike nuk vlen per dike tjeter, keshtu qe nuk ke pse te perpiqesh te imponosh mendimin tend, aq me teper te futesh martesat ne nje kategori.
Per mendimin tim si cdo njeri eshte i ndryshem ashtu dhe cdo lidhje eshte e ndryshme dhe varet totalisht nga menyra se si e nderton komunikimin cifti- nuk ka kategori.

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 20:39
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Ne fakt klodel dhe Enigma eshte e veshtire te diskutosh kur jemi ne pozita krejt te kunderta. Me nje fjale ju akoma jeni single dhe gjithcka e lidhni rreth vetes suaj si une dikur..
Ti thua klodel qe jeta jote eshte aq personale sa dua une te jete. Je e martuaer apo single?Tani ti e ke 100% personale jeten tende, por pas martese nuk eshte me une e ti, por ne. Nuk te takon ty vetem te vesh kufijte e privacise tende, apo te burrit, por do e vendosni se bashku.'' Raportoj ''e thashe ne kuptim figurativ normal, se dhe une nuk eshte se bej raportime ne fund te dites te burri, e as ai te une.
Sekrete ndaj burrit mbaj dhe une, ashtu sic mbaj ndaj prinderve te mi. Por jane gjera qe nuk ndikojne per keq ne lidhjen tone. Duhet te dish cfare te tregosh, dhe cfare te mbash per vete.
Nuk eshte se burri mua me ka kerkuar passwordet, por nese e ben normal qe do ja jap. Njehere p.sh me tha dale te shikoje cik cfare ke ne mail. Nuk me kerkoi passwordin, por thjesht ta hapja une inboxin ne syte e tij. . E hapa vet dhe ai pa te gjitha c'me kishin ardh.

Pastaj varet dhe nga personat dhe si i vendosin maredheniet sic the dhe ti, por prape jeta jote personale do jete shume here me e kufizuar sec eshte tani.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Modifikuar nga Deb* datė 28/04/2010 ora 21:38

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 21:09
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Dihet qe do kete kufizime ne jeten martesore.
Dihet qe te gjithe jemi/do jemi/do perpiqemi te jemi besnike ne jeten martesore.
Po ceshtja qe diskutohet ketu eshte nje tjeter: ka te beje me realitetin virtual te cdokujt. Nuk mund te pergjithesojme, ashtu sic nuk mund te ndajme dy kategori te vetme: te martuarit dhe te pamartuarit.
Varet c'raport ka cdokush me virtualitetin, pavaresisht nga statusi civil qe mbart.
Varet sa rendesi i jep cdokush nje hapesire virtuale, qofte kjo nje faqe interneti, apo nje forum, apo nje poste elektronike.
Varet dhe c'raport e c'marreveshje (te shprehur apo te pashprehur) krijon ti me partnerin.
Eshte thene dhe me siper, cfare vlen per mua nuk eshte e thene te vleje dhe per te tjeret, te ngjashem me mua. Ok, ne nje lidhje martesore ka rregulla, po keto rregulla jane te interpretueshme. Mund t'u japesh intonacionin qe do, ngjyrat, sfumaturen. Ketu nuk po diskutohet besnikeria, te mos i ngaterrojme gjerat. Nuk te ben ty me pak besnik fakti qe deshiron ta mbash personal nje pass, e nuk te ben ty tjetrin me shume besnik vetem se i tregon hapur gjithe pass qe ke. C'duam te tregojme me keto? Qe kur keshtu passwordet apo perdorimi i cel qenka faktor tregues i besnikerise apo i respektit per partnerin? Nese partneri im kerkon shprehimisht te shohe (kontrolloje) nje hapesire virtuale te timen, ok, nuk i them jo.. por ama dicka thyhet brenda. Nuk po rri ketu t'ju shpjegoj per cfare e kam fjalen, besoj se arrini vete.

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 21:25
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Citim:
Po citoj ato që tha Heyday
Nese partneri im kerkon shprehimisht te shohe (kontrolloje) nje hapesire virtuale te timen, ok, nuk i them jo.. por ama dicka thyhet brenda.


Kjo eshte pak a shume ideja. E paske dhene pergjigjen mire.

Citim:
Po citoj ato që tha Debora*
jehere p.sh me tha dale te shikoje cik cfare ke ne mail. Nuk me kerkoi passwordin, por thjesht ta hapja une inboxin ne syte e tij. . E hapa vet dhe ai pa te gjitha c'me kishin ardh.






Te me ndodhe mua kjo pavaresisht kam apo s'kam gje per te fsheh do kete hakmarrje. Jo me kerkesa llogarish, por ne menyra nga me te ndryshmet.

E di si eshte puna Debora. Secili gjen ate qe kerkon. Po kerkove tradheti do e gjesh, po kerkove mosbesim, ate do marresh. Ne nje fare menyre karakteri i njeriut ndjell modelet qe ka ne koke, i stimulon vete tmerret, i ndjell te realizohen. Nuk eshte tek emaili, as tek puthja, dhe as tek seksi besnikeria. Dhe nuk eshte tek besnikeria e lengjeve seksuale cilesia e nje raporti/familje. Perkundrazi, limitimi per hir te familjes krijon familje pergjithesisht te semura, njerez qe nuk jane ne kontakt me veten ose me nevojat e verteta te partnerit. Une e them troç kur s'me pelqen diçka, kur me pelqen nje femer tjeter, kur raporti behet qesharak, etj. Shendeti qe skuptonte turllsi eshte nje komplicitet qe ke pavaresisht nga eventet fizike. Heyday e tha mire qe diçka thyhet. Kete e kupton kush nuk redukton realitetin ne lengje vaginale te perzjera me lengje penisore, por arrin te permbledhe ne raport te gjitha ngjyrat shoqerore/seksuale/familjare/individuale. Flasim per nje komplicitet transhendencial, per te cilin dashuria nuk eshte vetem grumbull impulsesh seksuale qe gjehen tek emaili. Po zbrite ne nivel fizik mos u anko per konseguencat. Sepse je ti qe pozicionon veten ne kontekst policor, kontrolli, passwordesh, etj. Shpresoj ta kuptosh (se ta pranosh i bie te kapesh burrin me shpulla per ate kontroll)...

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Modifikuar nga Fajtori datė 28/04/2010 ora 23:25

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 23:17
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bruni22
W la mussa

Regjistruar: 30/04/2008
Vendbanimi: mu ke guri, qe bon xixa
Mesazhe: 1800

Citim:
Po citoj ato që tha ~Enigme~
une s'jam dakord qe passen te behen te njojtura mes cifteve. Kjo jo se kam dicka te fsheh, po te kem mendje per djallzi dhe mashtrime gjej shume menyra per te manovruar....






te kerkosh paswordet e partnerit x mua do te thot 1 mosbemim po mbi te gjitha mobesim ne vetvete = 0 vlen ai person

mir e tha fajtori po kerkove tradhti tradhti do gjesh bravo faje

te jetosh c'do dit me nje person edhe me p... i/e semes te jet kuptohet....

__________________
"tie ciu' in pe de mussa che in carru de bo"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 23:43
bruni22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bruni22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bruni22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bruni22 Shto bruni22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bruni22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Morfine
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 08/03/2010
Vendbanimi: ...
Mesazhe: 459

Lightbulb

te me falni, do jem pak jasht teme.

Kjo tema nuk e di pse me kujton librin "Les Amants du flores" qe perkthehet dashnoret e flores. (Para pak kohesh e pashe edhe film). Libri flet per jeten dhe lidhjen e Jean-Paul Sartres me Simone de Beauvoir (dy nga shkrimtaret dhe filozofet me te njohur Francez).
Ne fillim te lidhjes se tyre, Sartre i kerkon Simone, nje si tip pakti. Pakti ishte, qe te dy te ishin shume shume te sinqerte me njeri tjetrit, te mos kishte hipokrizi, e mbi te gjitha genjeshtra midis tyre. Secili ishte i lire dhe i pavarur te bente cdo gje qe deshironte, mjaftonte vetem te kishin sinqeritet.... Simone, e cila ishte tmersisht e dashuruar mbas Sartes, edhe pse e njihte mire perversitetin qe e karakterizonte ate, pranoj.
Kur Sartres i duhej te shkonte ne Gjermani per ca kohe, ai atje njohu nje femer tjeter, e i shkrunte Simone cdo gje qe ai bente, dmth edhe ato intimet. Keshtu kaluan vite bashke, ai i tregonte intimitetin e tij e kjo te vetin.
Heren e pare qe Simone e tradhetoj Sartre, ishte me nje nga nxeneset e saj, dhe kur i shkruan Satres, i thote qe nuk mundja te tradhetoja me nje mashkull.
Vuajtja qe i shkaktoj Simone de Beauvoir , ky realitet, e beri qe te vazhdonte te respektonte paktin, dmth te ishim miq te vertet e te punonin bashke, Deri ne vdekje, por te mos qendronim me si te dashur... Perversiteti qe karakterizonte Sartren e beri te vuante shume me teper se cmund te mendonte ajo.... Por gjithashtu e shtyu Simone te shkruante nje nga librat me me shume fame, qe eshte "Seksi i dyte" i cili sherbeu per revolucjonin e femrave ne France.

Per t'ju kthyer temes, me cfare kam shkrujtur me lart doja te thoja, qe edhe filozofet kur kane ndenja behen kurjoze dhe xheloze.

Idealja do te ishte qe nje çifte te mos arrij deri aty, sa te kete deshire ti fshehi diçka partenerit, ose qe parteneri te arrij te kerkoj per hire te xhelozise diçka qe te perket vetem ty.
Idealja do ishte gjithashtu, se duke qene i sinqerte, arrin te jesh gjithashtu i liri per cdo gje qe deshiron... Idealja...

__________________
Intiligjenca e zemres...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2010 23:49
Morfine nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Morfine Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Morfine (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Morfine't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Morfine Shto Morfine nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Morfine nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha Debora*
Njehere p.sh me tha dale te shikoje cik cfare ke ne mail. Nuk me kerkoi passwordin, por thjesht ta hapja une inboxin ne syte e tij. . E hapa vet dhe ai pa te gjitha c'me kishin ardh.




Deb ........ po te me kerkohet nje gje e tille .............. i them direkt ik pirdhu ............... .
Po pikerisht ky aspekt nderlikon diskutimet ketu ............... .
Une apo ndonje tjeter ketu, ne qofte se i shumezojme me 0 passwordet e bejme kete sepse nuk kemi probleme te tilla ........... nuk ekziston ky lloj "kontrolli" ........ ka nje "ndarje te pushteteve" .......... ka nje mirekuptim/mirebesim ..... qe ajo qe eshte tendja eshte tendja ...... une nuk nderhyj ....... (psh. ke lene e-mailin te log-ur ...... nuk kontrolloj folderat, ke lene facebookun open ...... nuk shoh ca ke bere e gjojna si keto ......... po e mbyll dhe vazhdoj punen time) .......... Ne kete aspekt ...... pretendoj se passwordet jane thjesht nje requirement i webit ....... . Po ne qofte se ti .......... bere nje muhabet me tet eme ......... dhe nuk te duhet e arsyeshme te ma thuash ........... as me plas fare ....... nuk du me dit ......... por ne qofte se ma krrujti nje nga sekretaret e shefit sot .......... do te ta them si muhabet ............. apo sa share bleva me leket e bonusit tend qe more per nje majin .................. se nuk ka kuptim te ti mbaj sekret ........... .
Nji kshu muhabeti .................... .
Megjithate ..... prisni dhe nja dy dite se vjen Cedrus dhe i ve kapakun ....... qe ta kuptoni ene ju beqaret ene ju te martuarit si funksionojne keto muhabete ................ .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Prill 2010 01:33
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 01:37 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Fshehja/apo mos fshehja e passwordeve ndaj partnerit/es.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.