Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Fshehja/apo mos fshehja e passwordeve ndaj partnerit/es.
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius


Debora, ti qofsh moj grua qe toleroni aq ne çift por te me kishte thene njeriu im"hape e-mailin ketu ne pranine time te shoh ke ke ne kontakte", s'do me kishte pare me me sy. Kjo jo nga fakti qe do kisha diçka per te fshehur por thjeshte nga idea e bashkejeteses me dike qe s'te le te marresh fryme ne nje kend tendin dhe te ve ne poziten e femijes kur prindi i thote ne darke "hape pak fletoren te shoh ne i ke bere detyrat".


Sa tragjike e beni dhe ju!
Nuk eshte puna se ai me detyroi. Une e kisha posten te hapur. Ai kerkoi te shikonte per kuriozitet. As nuk do t'ja dije per kompjuterin burri im se vet nuk ka pike deshire ta perdori. Kudo qe i kerkohet adrese e-maili u jep adresen time meqe une e kontrolloj perdite. E kemi si te perbashket me nje fjale.
Eh Amor!
Sa tolerojne burri e gruaja ndaj njeri-tjerit.........!!!...Passwordi nuk eshte asgje. Nga kureshtja cfare s'ben njeriu. Po qofshin pa zarare thuaj

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Maj 2010 17:47
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha Debora*

Sa tragjike e beni dhe ju!
Nuk eshte puna se ai me detyroi. Une e kisha posten te hapur. Ai kerkoi te shikonte per kuriozitet. As nuk do t'ja dije per kompjuterin burri im se vet nuk ka pike deshire ta perdori. Kudo qe i kerkohet adrese e-maili u jep adresen time meqe une e kontrolloj perdite. E kemi si te perbashket me nje fjale.
Eh Amor!
Sa tolerojne burri e gruaja ndaj njeri-tjerit.........!!!...Passwordi nuk eshte asgje. Nga kureshtja cfare s'ben njeriu. Po qofshin pa zarare thuaj


Paska dhe me keq se passwordi? Meshkujt shqiptare te edukuar me principet e vaginizmit te baballareve te tyre, Debora, jane specie me vete. Sigurine e lidhjes qe japin keto meshkuj, femra e paguan me lirine e saje. E kam vene re si fenomen ne Shqiperi. Gershetohen aq shume sa i marrin frymen nj-tj.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Maj 2010 17:54
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bolt thrower
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 21/05/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 35

meshkujt shqiptare jan te trashe, hec ti gjujm me gure

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Maj 2010 20:02
bolt thrower nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bolt thrower Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bolt thrower (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bolt thrower Shto bolt thrower nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bolt thrower nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius

E kam vene re si fenomen ne Shqiperi. Gershetohen aq shume sa i marrin frymen nj-tj.


Eshte e vertet kjo, por kjo vlen vetem per meshkujt. Ata duan te dine gjithcka per femren me te cilen jane lidhur. Deri te e kaluara e larget, femijeria, farefisi, shoqeria. Ku ka qene, cfare ka bere, pse e ka bere... etj. Kjo se vdesin te luajne rolin e dedektivit.
Por kur vjen puna qe gruaja te dije dicka qe ka te beje me burrin e saj, aty varin turinjte. U duken grate shume bezdisese.
Me nje fjale gruaja duhet te jete nje liber i hapur per burrin, ndersa burri nje ditar personal ku vetem burri ka te drejte ta hapi e lexoje

Tani ju thoni une i le hapur , por patneri im s'duhet te lexoje. Cik e veshtire kjo.
Ne cift nuk ka gjera te prere me thike. Nuk mund te pretendosh ruajtje privacie sikur je vetem. Nuk te shtyn vetem xhelozia, mosbesimi te prekesh me dore cel, apo emailet e partnerit.

Presupozohet qe ndani se bashku cdo gje; te mire apo te keqe deri ne nje fare mase, pervec veshjes mendoj qe s'duhet perzjere. Jo per gje se atehere fillon grushti pastaj.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Maj 2010 22:36
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha Debora*

Eshte e vertet kjo, por kjo vlen vetem per meshkujt. Ata duan te dine gjithcka per femren me te cilen jane lidhur. Deri te e kaluara e larget, femijeria, farefisi, shoqeria. Ku ka qene, cfare ka bere, pse e ka bere... etj. Kjo se vdesin te luajne rolin e dedektivit.
Por kur vjen puna qe gruaja te dije dicka qe ka te beje me burrin e saj, aty varin turinjte. U duken grate shume bezdisese.
Me nje fjale gruaja duhet te jete nje liber i hapur per burrin, ndersa burri nje ditar personal ku vetem burri ka te drejte ta hapi e lexoje

Tani ju thoni une i le hapur , por patneri im s'duhet te lexoje. Cik e veshtire kjo.
Ne cift nuk ka gjera te prere me thike. Nuk mund te pretendosh ruajtje privacie sikur je vetem. Nuk te shtyn vetem xhelozia, mosbesimi te prekesh me dore cel, apo emailet e partnerit.

Presupozohet qe ndani se bashku cdo gje; te mire apo te keqe deri ne nje fare mase, pervec veshjes mendoj qe s'duhet perzjere. Jo per gje se atehere fillon grushti pastaj.


Varet shume se si nje çift i nderton relatat dhe nga forma e jeteses qe kane, Debora. Ne formen time te jeteses nje interagim i tille nuk do kishte shanc te mbijetonte. Kjo jo thjeshte varur nga une por dhe nga faktore te tjere mbi te cilet kam pak influence.

Njeriu nis perhere nje lidhje me nje besim te ndersjellte dhe une s'konsideroj si shprehje dashurie, shprehje besnikerie,...tregimin e passwordit. Dikush tjeter e konsideron si te tille. Cdo njeri ka jeten e tije dhe jam mese e sigurte qe tjetri duke pasur akses ne cdo gje mund te keqkuptonte dhe kontekstin e asaj qe thone dy njerez mes njeri-tjetrit.
Jam tip qe dhe po te shihja njeriun tim duke drekuar me nje femer tjeter, as qe do e shqetesoja por do e lija ne qetesi dhe do ulesha diku tjeter me shoqerine me te cilen do isha. Nje femer tjeter do ishte kacafytur. Ja keshtu eshte dhe puna e passwordeve: ka njerez qe duan te depertojne ne cdo aspekt te jetes te tjetrit, ka te tjere qe i thone vetes"s'po bej gjakun uje kot se po deshi ta dredhe, do e gjeje formen".

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Modifikuar nga amor alucius datė 24/05/2010 ora 16:26

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Maj 2010 16:16
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius


Jam tip qe dhe po te shihja njeriun tim duke drekuar me nje femer tjeter, as qe do e shqetesoja por do e lija ne qetesi dhe do ulesha diku tjeter me shoqerine me te cilen do isha. Nje femer tjeter do ishte kacafytur. Ja keshtu eshte dhe puna e passwordeve: ka njerez qe duan te depertojne ne cdo aspekt te jetes te tjetrit, ka te tjere qe i thone vetes"s'po bej gjakun uje kot se po deshi ta dredhe, do e gjeje formen".


Qenkemi nje tip.
Do ishte perfekte te ishin te dy partneret tolerant.
Meshkujt Shqiptare akoma e kane te veshtire ta pranojne qe gruaja e tyre te kete shok e jo me te pije thjesht nje kafe vetem per vetem me kolegun.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Maj 2010 02:09
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Debora*

Qenkemi nje tip.
Do ishte perfekte te ishin te dy partneret tolerant.
Meshkujt Shqiptare akoma e kane te veshtire ta pranojne qe gruaja e tyre te kete shok e jo me te pije thjesht nje kafe vetem per vetem me kolegun.


ajdautit.

E di si eshte puna Deb? Po dole disa here me ate kolegun do ta kerkoje ngjo mua. Ti nuk ja jep se e ke te zene, ai do kerkoje nje tjeter per kafe pastaj.

Jo se nuk ka edhe kolege per se mbari, por jane te rralle, si edhe koleget femra po ashtu. Njesoj jane te dyja palet. Femra nga natyra eshte pak me e mbyllur po jo se nuk i shkon mendja. Aq i shkon kur shef ndonje mashkull qe eshte atraktiv, sa i shkon goja leng dhe ben vaki sheh edhe endrra erotike pastaj.
Po lere kete pune me mire se eshte si puna e atij shkopit qe ishte i lyer nga te dy anet dhe s'kishe nga ta kapje.
ja kshu

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Maj 2010 13:49
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Cedro nuk do shume te kuptohet nje mashkull kur te shikon me shume se nje shoqe.
Me shume e kam te fakti se si reagon mashkulli Shqiptar po te shikoje gruan e tij sikur dhe njehere te vetme ulur me kolegun tuj pi kafe. Jam e sigurt qe shumica e meshkujve do benin skandal mu aty ne lokal pa pritur per shpjegim.
Tani dhe une do behesha xheloze po ta shikoja burrin cik si shpesh vetem per vetem ne lokal me nje shoqe te tij.
Kur dalin ne grup pastaj ndryshon puna.
Varet nga rrethanat ne te cilat punon partneri. Sa e lidh puna me te.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Maj 2010 14:29
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

genjeshtra me anoying tipike e femres eshte kur nje femer hot looking pershkruan nje mashkull tjeter vetem si shok te sinqert tek partneri i saj.
kur femra mundohet te te te hedhi pluhur syve ne ket nivel, nuk ngelet gje tjeter vec spanking prapanicen e saj hard, because she's being naughty

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Maj 2010 15:02
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Debora*
Cedro nuk do shume te kuptohet nje mashkull kur te shikon me shume se nje shoqe.
Me shume e kam te fakti se si reagon mashkulli Shqiptar po te shikoje gruan e tij sikur dhe njehere te vetme ulur me kolegun tuj pi kafe. Jam e sigurt qe shumica e meshkujve do benin skandal mu aty ne lokal pa pritur per shpjegim.
Tani dhe une do behesha xheloze po ta shikoja burrin cik si shpesh vetem per vetem ne lokal me nje shoqe te tij.
Kur dalin ne grup pastaj ndryshon puna.
Varet nga rrethanat ne te cilat punon partneri. Sa e lidh puna me te.



Mmmm, ketu ne USA jane me shume panxhare se ne ne Shqiperi, ngjo mua kur te them

Ti thuash ndonje kolegeje qe do te pish nje kafe me te? "Date" do te thote? Atje e kane mendjen tere diten. Sikur te jene edhe ca si spanjollovina, ta kerkojne te parat.
Po ta shohesh burrin the ti, duke pire kafe me ndonje...varet sigurisht. Po te jete ndonje qe ja vlen, behesh gjeloze qe q'ke me te hahaha, te ngrihet leshi perpjete. Po te jete ndonje plake zezake, pfff. Dhe e kunderta eshte akoma me keq. Jo per gje po, ja mendoje: ti dhe nje mashkull ne kafene. Oj
Faj burri ka ne kete mes?
Mos degjo amorin ti Deb, se gjen belane. Dhe se mos ben gabim e i tregon burrit pass-et. Booh. Jo per gje po sa te fillosh shpjegime e lesh me qime, me mire hesht. Kjo eshte genjeshter, por i thone si me marifet:" genjeshter e baaardhe" qe thua ti

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Maj 2010 15:03
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 04:16 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Fshehja/apo mos fshehja e passwordeve ndaj partnerit/es.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.