Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Moda dhe Estetika > Cila eshte mosha e duhur per te perdorur grimin (make up)??
Cila eshte mosha e duhur per make up?
12 vjeē
14 vjeē
16 vjeē
mbi 18 vjeē
tjeter
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Akrep_tropojani_Hro
Anetar i ri

Regjistruar: 24/05/2006
Vendbanimi: gjermani
Mesazhe: 11

Citim:
Po citoj ato që tha ~Enigme~
Me beri pershtypje sot nje vajze e vogel ndoshta 8-9 ose 10 vjet e lyer shume lehte me nje ton roze (ngjyre e lehte) ne syte e saj te vogla dhe plot leng dhe me vethe te medhenj rumbullak.
Nje engjell i vogel qe kishte mare pamje te nje te madhi.
Sa keq me erdhi qe shume vajza te vogla sot nuk po e shijon femijerine me thjeshtesine dhe bukurine e saj por shikojne revistat apo media-n ku ato influencohen dhe transferohen ne femra 20-30 vjecare ....doja ta merja per dore te vinim ne banje te lanim fytyren dhe ti thoja ti je shume me e bukur pa make up pse e mbulon freskine tende por e di qe do me shikonte sikur donte te me thonte TI JE E CMENDUR....!
Mendoj se vajzat s'duhen te nisin te vene make up aq te vogla eshte krim te mbulojne fytyren me pudra apo syte me ngjyra te ndryshme .....rimeli besoj se eshte normal per nje moshe 13 e siper....


Enigme ne "planetin e endrrave" atje ku jeton ti ne cfare moshe fillojne vajzat qe te bejne makiazh??? kisha edhe nji pyetje per ty , ne cfare moshe ke bere grim ti per here te pare??? e per sa i perket asaj vajzez qe the ti, per mendimin tim fajin e kane prinderit e saj, se ajo ne ate moshe besoj qe nuk ka aftesi te lyhet ne ate menyre prefkte qe the ti,por dikush do ta kete ngjyrosur. APO JO???? ju uroj gjithe te mirat.

__________________
Tradhtia shperblehet me vdekje (ligji i natyres)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Maj 2006 13:55
Akrep_tropojani_Hro nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Akrep_tropojani_Hro Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Akrep_tropojani_Hro (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Akrep_tropojani_Hro Shto Akrep_tropojani_Hro nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Akrep_tropojani_Hro nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
posejdoni
shetites

Regjistruar: 25/03/2006
Vendbanimi: Ne kaosin Kryeqytetas
Mesazhe: 129

Mua nuk me duket aspak normale sepse fytura e njeriut nuk eshte as kepuce e as telajo piktori qe duhet llangosur me bojra.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Korrik 2006 22:03
posejdoni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė posejdoni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me posejdoni (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: posejdoni Shto posejdoni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto posejdoni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha posejdoni
Mua nuk me duket aspak normale sepse fytura e njeriut nuk eshte as kepuce e as telajo piktori qe duhet llangosur me bojra.


Ky duhet te kete goxha eksperience me make-up.Duket!

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Korrik 2006 22:07
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
posejdoni
shetites

Regjistruar: 25/03/2006
Vendbanimi: Ne kaosin Kryeqytetas
Mesazhe: 129

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius


Ky duhet te kete goxha eksperience me make-up.Duket!



Vertete, gjate jetes sime shume i kam make-uar up...por edhe down and the other positions ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Korrik 2006 22:10
posejdoni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė posejdoni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me posejdoni (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: posejdoni Shto posejdoni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto posejdoni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha posejdoni
Vertete, gjate jetes sime shume i kam make-uar up...por edhe down and the other positions ...


Ke ndonje prove konkrete?Se keshtu ne ajer flitet rehat

P.s.Nje mashkull qe flet per make-upimet e tija ne keet forme ne gjuhen femerore nuk levdohet shume ndaj kujdes...

 

__________________________________

Le te kalojme tek tema:

Personalisht s'besoj qe ka nje moshe qe duhet te filloje njeriu te perdore produkte te tilla,cdogje me pjekurine dhe me principet vetjake hesapi.Une deri ne 18 vjec s'kam perdorur make-up,vetem kur dilnim ne ndonje mbremje veja ndonje gje te lehte.Te jem e sinqerte dhe mbas te 18-tave make-upin e bej ne forme shume minimaliste : less is more

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Korrik 2006 22:17
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
posejdoni
shetites

Regjistruar: 25/03/2006
Vendbanimi: Ne kaosin Kryeqytetas
Mesazhe: 129

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius


Ke ndonje prove konkrete?Se keshtu ne ajer flitet rehat

P.s.Nje mashkull qe flet per make-upimet e tija ne keet forme ne gjuhen femerore nuk levdohet shume ndaj kujdes...

 

__________________________________

Le te kalojme tek tema:

Personalisht s'besoj qe ka nje moshe qe duhet te filloje njeriu te perdore produkte te tilla,cdogje me pjekurine dhe me principet vetjake hesapi.Une deri ne 18 vjec s'kam perdorur make-up,vetem kur dilnim ne ndonje mbremje veja ndonje gje te lehte.Te jem e sinqerte dhe mbas te 18-tave make-upin e bej ne forme shume minimaliste : less is more



kohe e shkuar dhe e tashme. Flitet vetem kur dikush pyet. Pastaj c'rendesi ka cmendojne te tjeret. Robi si do qe te jete ndihet mire nen lekuren e vet. Gjithsesi une i ngelem idese se kundershtimit me force te bato-bejerave qe jane maska dhe asgje tjeter...mbase do isha pak tolerant vetem kur dukshem disa femra kane nevoje per shkak defektesh.

Lyhu sa te duash, ne fund te fundit maska jane dhe i rendojne ose jo atij qe i mban

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Korrik 2006 22:28
posejdoni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė posejdoni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me posejdoni (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: posejdoni Shto posejdoni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto posejdoni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha posejdoni
Lyhu sa te duash, ne fund te fundit maska jane dhe i rendojne ose jo atij qe i mban


Vallai ketu te jap te drejte cuno por ka njerez qe i durojne me mire se te tjere.Une s'jam nje nga ato dukshem. Mgjth,pranoje,nje goce te mirembajtur(pse jo dhe te lyer e ngjyer ca)ta ka qejfi dhe ty?

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Korrik 2006 22:33
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
posejdoni
shetites

Regjistruar: 25/03/2006
Vendbanimi: Ne kaosin Kryeqytetas
Mesazhe: 129

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius


Vallai ketu te jap te drejte cuno por ka njerez qe i durojne me mire se te tjere.Une s'jam nje nga ato dukshem. Mgjth,pranoje,nje goce te mirembajtur(pse jo dhe te lyer e ngjyer ca)ta ka qejfi dhe ty?



Jo mi goce jo, nuk ma ka qefi hic. Ti sikur je mrena qefit ti mi goc!
Une pelqej te ndjej arome dhe te puth..por arome njerezore ama dhe jo kimikatesh. po nejse kjo eshte ceshtje shijesh...thone se andej nga italia vleresohen shume me shume ato qe i quajne "aqua e sappone"

PS: meqe te pelqen kaq shueme make up-i uroj qe "ai" nese se ka filluar ta nise se shpejti

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Korrik 2006 22:38
posejdoni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė posejdoni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me posejdoni (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: posejdoni Shto posejdoni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto posejdoni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha posejdoni
PS: meqe te pelqen kaq shueme make up-i uroj qe "ai" nese se ka filluar ta nise se shpejti


 
Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Le te kalojme tek tema:

Personalisht s'besoj qe ka nje moshe qe duhet te filloje njeriu te perdore produkte te tilla,cdogje me pjekurine dhe me principet vetjake hesapi.Une deri ne 18 vjec s'kam perdorur make-up,vetem kur dilnim ne ndonje mbremje veja ndonje gje te lehte.Te jem e sinqerte dhe mbas te 18-tave make-upin e bej ne forme shume minimaliste : less is more



Ke keqkuptu postimet lepurushi i tetes Hahahahahaha...dhe te mendosh qe tere asaj kohe ky po mundohej ti binte anash e anash...heres tjeter bjeri ne mes me mire :p

 

P.s.Temen e Janushit tend aty e ke,beji ndonje vizite se ka fillu te ndihet vetem

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Korrik 2006 22:41
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
posejdoni
shetites

Regjistruar: 25/03/2006
Vendbanimi: Ne kaosin Kryeqytetas
Mesazhe: 129

Aaaaa ti qenke tetaaaa! mos mooooj.. prandaj dikush te quante shurre uthull?

Mire teta mire por une nuk kam as kokrren me te vogel te arsyes ti bie anash..me ty..teta.
Shnet teta; sepse tani e kuptova arsyen..teta

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Korrik 2006 22:46
posejdoni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė posejdoni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me posejdoni (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: posejdoni Shto posejdoni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto posejdoni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:55 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Moda dhe Estetika > Cila eshte mosha e duhur per te perdorur grimin (make up)??

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.