Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Sporte tė tjera > Pse quhen "tradhetare" yjet e sportit shqiptar qe shkelqejne ne Bote?
Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

Ja e vertete Pirro Dhima eshte Grek, kete ai se mohon madje e ka aq per nder sa e keni ju te qenurit shqiptare. Ku qendron e keqja ne kete mes??
Tema nuk eshte per Pirro Dhimen zoteri, madje po ja ngreme vlerat duke ulur e ngritur kaq here dhe ne se keni personalisht me mua ndonje konflikt apo mospakenaqesi nga shkrimet e mia mund ta beni ne privat, pa e shprehur natyren antigreke kaq hapur dhe pa u transmetuar anetareve te tjere frymen e debateve personale.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Gusht 2004 22:52
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

Po xhaxhi Enver a eshte shqiptar o grupi simpatik i kallnurit??

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Gusht 2004 00:10
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
azurro
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 21/01/2004
Vendbanimi: Canada
Mesazhe: 280

Po e shikoj se ketu debati po behet se Pirro eshte "tradhetar"ose jo, dhe a eshte i shitur per para.
Ne radhe te pare Pirro Dhima eshte me orgjine Greke pamvarsishte ku ka lindur dhe eshte rritur dhe si i tille ka te drejte te mbroje ngjyren e prejardhjes se tije.
Gjithashtu ju po e nxirrni sikur eshte i vetmi qe cdo gje e ben per para.
Atehere une ju pyes po Kuqo pse e beri per syte e bukur te Turqise apo sic pretendon per karrjere?
Jo zotrinjte te nderuar i vetmi qellim eshte ai i perfitimit financiare dhe kete e tregon justifikimi qe kerkon ta beji i jati por qe ne ralitet nxjerr se Kuqos ju premtua nje makine dhe nuk ju dha,po ashtu djeta te ndryshme e t.j.e gjera te tjera.Por pse nuk thote babai i Kuqos se sa perfiton Kuqo basketbollist nga kjo marrveshje por thote se basketbollisti me i fundit ne evrop merr 3000$.
Gjithashtu ju pretendoni se Pirro Dhima ka nxitur ne menyre indirekte trazirat e 97 duke bere thirrje per clirimin e vorjo epirit.A mund te me thoni se ku e mbeshtetni kete akuze dhe ne c`gazete eshte publikuar kjo thirrje kaqe e perfolur nga ju.
Dhe se fundi nuk kuptoj pse gjithe kjo kundervenie ne drejtim te Mones nga ana disa antare te FH dhe kerkimit me kembngulje te iponimit te mendimit te tyre.C`do njeri ka mendimin e tije dhe duhet ta shprehe ate lirishte se po te ndodhte e kunderta do te ishim si kinezet qe ngjajne te gjithe njesoj dhe s`do kishte nevoj per te bere debat ne menyre civile

__________________
Te gjithe jetojme nen te njejtin qiell, por jo te gjithe kemi te njejtin horizont

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Gusht 2004 00:10
azurro nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė azurro Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me azurro (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: azurro Shto azurro nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto azurro nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
trojani
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/12/2003
Vendbanimi: danimarke
Mesazhe: 900

wellcomeback albanian

Perpiqu te diskutosh nje here brenda temes o burr i dheut. Lexo personazhin e artikullit dhe diskuto per te dhe jo per kodra pas bregut.

__________________
Dite me te mira pasketaj vine
shkoi erresira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Gusht 2004 07:36
trojani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė trojani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me trojani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: trojani Shto trojani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto trojani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

Informacione mbi nji TRADHTAR.

Citim:
Po citoj ato që tha azurro
Gjithashtu ju pretendoni se Pirro Dhima ka nxitur ne menyre indirekte trazirat e 97 duke bere thirrje per clirimin e vorjo epirit.A mund te me thoni se ku e mbeshtetni kete akuze dhe ne c`gazete eshte publikuar kjo thirrje kaqe e perfolur nga ju.


Televizionet greke ANT-ena si dhe MEGA i kane ne arkivin e tyne,shtoji dhe publikimet zyrtare te organizatave MAVI dhe Hrisi Avgi......ose To Pontiki.......
per te mos thane se sigurisht gazetat Greke e saj kohe...si Eleftherotipia,Kathimerini,Eleftheros Tipos sigurisht qe i kane deklatata te tia mbi ''PATRIDHA MAS'' dhe ''luften per liri'' te atij e vellai te tij....
Une nuk i kam ne dore keto materiale,nuk jam hetus, po nqs doni shkoni e pytni ma mire mqs ju dhashe disa emra e idena ku mund te interesoheni per tradhtarin e suksesshem,peshngritsin GREK Pirro Dhima.....
pershendetje.

__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Modifikuar nga tresh datė 30/08/2004 ora 13:28

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Gusht 2004 13:06
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Shenjtori
Still Angel

Regjistruar: 14/09/2003
Vendbanimi: FREE
Mesazhe: 765

Hej hej trima, me sa di une kjo eshte tema eshte per Kuqon e jo per dhimen. A ka mundesi ta kapim ne prizmin e e sportit dhe jo te atij politik. Mqs kemi kaq shume deshire per te share greket, hapim nje teme tek politika dhe fillojme e i shajme sa te na mbarojne fyerjet se shyqyr zotit i kemi pa mase. Une Pirron e mora per krahasim me Kuqon apo me shume te tjere. Jo cdo teme qe do hapet per sportin, pike referimi do jete ai.

Prandaj te dashur bashkeofendues te pirro dhimes e te grekerve, le te gjejme nje teme tjeter ku ta bejme kete e jo tek kjo teme.

__________________
Budallenjte thone, une mesoj nga gabimet e mia, une preferoj te mesoj nga gabimet e te tjerve.- Bismark

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Gusht 2004 15:26
Shenjtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Shenjtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Shenjtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Shenjtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Shenjtori Shto Shenjtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Shenjtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jimmy84
Veteran ne forum

Regjistruar: 11/12/2003
Vendbanimi:
Mesazhe: 1021

O Shenjo o byrazer tema eshte per "tradhetaret" (sipas Mones).
dhe jo vetem per Kuqon. Pra eshte edhe per te siperpermendurin.

Mona sa per Kuqon e kam pare nja tre here intervisten e tij ne TeleSport dhe nuk e degjova gje qe te ankohej. Perkundrazi ishte ne Amerike he vazhdonte shkollen dhe luante njekohesisht dhe ishte mese i kenaqur. Ah edhe dicka tjeter nuk tha qe jam grek, bullgar apo "amerikon". Sa per kriminalitetin Mona ketu akoma nuk ka SHTET fatkeqesisht prandaj ke te drejte por te pakten nuk eshte bere akoma si ne greqi qe te legalizohet vrasja nga shteti OK???Deri tani une dy raste di te ketij fenomeni: Gjermania ne kohen e Hitlerit dhe greqia (ne te gjitha koherat) dhe meqe te ha meraku se mos preken minoritaret me duket se eshte pak me problematike ata emigrantet qe po punojne si skllever (se ate "buken" e greqise nuk ua fal njeri me duket). Prandaj personalisht me interesojne me shume 600 000 emigrante (midis te cileve edhe shume kusherinj te mi)qe u shkelen edhe te drejtat me minimale sesa mos "preken" nga disa rreshta disa mijera minoritare qe meqe ra llafi nuk po i vret ndonje polic apo ndonje pronar lokali per te mos u paguar rrogen.

P.S Azzurro leri budalliqet aman se te ishte grek ai s`po i plaste njeriu qe te merrej me te. Dhe e dyta lexoji tamam mesazhet. Nuk e shan njeri pse konkuron per greqine po pse sulmon dhe shan Shqiperine.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Gusht 2004 16:38
jimmy84 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jimmy84 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jimmy84 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė jimmy84't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: jimmy84 Shto jimmy84 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jimmy84 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

Zoti Jimmy! Ben mire te lexosh me kujdes postimet dhe to te shohesh qe artikulli eshte pasoje e merzitjes se nje ish sportisti dhe prindi njekohesisht qe fjala "tradhetar" ne adrese te te birit i eshte dukur shume e rende. Dhe eshte e vertete shqiptari e ka gjuhen shume te rende, me pare nxjerr fjalen e keqe nga goja se sa mund te thote te miren..Por eshte shume e lehte te shkaterrosh dicka dhe shqiptari kete e ka zakon, me pare prish se sa nderton.

Meqenese ti ke degjuar e ke lexuar per Kuqon te lutem na sill disa informacione te botuara per te si dhe per te ashtuquajturit e tjere: Dhima, Shabani..te flasesh ne hava pa patur nje shkrim a pa patur nje informacion vec nje njeri pa pike llogjike mund ta beje..
E pra meqe ky debat po merr pamjen e nje debati lokalesh, tresh, Jimmy, bledumi, albaniani e te tjere :ju lutem sillni informacione konkrete mbi te lartpermendurit dhe jo te na sillni emra stacionesh TV, e mllefe personale..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Gusht 2004 17:20
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

Te te sjell une ty,dhe te gjitheve,informacione per Pirro Dhimen ? Po qe te gjithe e njofin moj goce,s'kam pse germoj gazetat apo revistat une sic ben ti.
Dhe dicka,informacioni jote eshte marre nga ndonje gazete besoj.Po e di sa gazeta ka ne Shqiperi? Ka shume,dhe si shkruan njeri,nuk shkruan tjetri,keshtu qe me mire mos te merrem me informacione gazetash apo revistash.

Lace,tema nuk eshte per Kuqon,por per te gjithe ata si Kuqo,dmth te gjithe ata sportiste Shqipetare qe konkurojne nen ngjyrat e nje flamuri tjeter.Asnjeri nuk i ka share,derisa dikush ka prekur ne flamurin e shtetit te tij.Ato informacione qe ke degjuar ti per Kuqon,kam degjuar edhe une,dhe nuk ma ka zene veshi fjalen tradhetar,por sic e thashe me lart gazetaret kane ne dore lloj lloj informacionesh pasi librat e prrallave nuk jane zhdukur dhe nuk do zhduken kurre.

Dhe dicka per ty Mona.Mos na permend minoritetin perpara emigranteve tane.Po te them qe babait tim ju Q* nena per 4 vjet duke punuar tokat e Grekut dhe prape se prape operacioni fshesa e solli mbrapsh.Do thuash,mire ja bene se pa dokumenta ishte.Po keshtu them edhe une,por per aq sa ndenji atje gjithmone e shikonin me perbuzje dhe mosperfillje,tamam si nje skllav.Mos na permend minoritetin ,qe hane nga te dy palet,kush ti japi buke me shume.(dihet qe Greku i ka dhene me shume,prandaj te gjithe thone qe jemi Greker).Keshtu qe pak me kujdes TI kur flet here tjeter.Hajd bofsh qejf sa je e re.

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Gusht 2004 17:35
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jimmy84
Veteran ne forum

Regjistruar: 11/12/2003
Vendbanimi:
Mesazhe: 1021

O Mona po ti na paske lexuar nje fletushke per babain e Kuqos kurse une po te them se kam PARE vete Kuqon te jape interviste. Nqs je e interesuar drejtohu ne adresen perkatese (te Telesportit) dhe ata jane te gatshem te te dorezojne materialet filmike qe disponojne.
Dhe sa per ata "trimat" me duket se e more nje pergjigje nga Tresh. Ti mund te duash qe neve te te nxjerrim edhe deklarata me shkrim te firmosura nga vete ata po ja qe nuk eshte e mundur. Kjo nuk do te thote qe ne genjejme apo e kam gabim une? Shqiptaret nuk jane perfekte Mona por te pakten jane NJEREZ. Nqs ke dyshime mbi humanizmin e shqiptareve mund te me kerkosh fakte se te sjell une plot. Kurse per "humanizmin" grek e kane dhene pergjigjen pikerisht ata qe jane perfaqesuesit e ligjit dhe nga ata qe i bejne ato ligje.
P.S Ty te duken muhabete kafenesh keto qe po themi ne? Ndoshta me "te denja" do ishin ca muhabete si: "A doli dielli ne Kine sot apo ishte mot me re?". Ehh ketu me duket kemi mosperputhje kendveshtrimesh.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Gusht 2004 17:38
jimmy84 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jimmy84 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jimmy84 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė jimmy84't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: jimmy84 Shto jimmy84 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jimmy84 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:40 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Sporte tė tjera > Pse quhen "tradhetare" yjet e sportit shqiptar qe shkelqejne ne Bote?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.