Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Turizmi eshte e ardhmja e Shqiperise…
Gjithsej 24 faqe: « E parė ... « 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Shelgo, po futem si pilaf te pyetja jote. Kam dy vjet qe mendoj se turizmi ne Shqiperi meson dhe rritet vetem kur te futen korparata te huaja. Tani per tani e kane ne dore nallbane qe nuk e kane haberin e sherbimit ndaj klientit, nuk dine as te sillen, as te krijojne paketa, as te drejtojne kamariere. E kam jo vetem nga eksperienca personale si klient por nga eksperienca e shokeve qe kane punuar ne ate industri. Vetem futja e nje konkurrence te denje nga jashte, me investime serioze ne prone dhe ne staf do rrenoje nallbanet qe kane Grand Hotelet e Sarandes apo Paradise-at e Vlores.

Shqiptaret nuk dine te ndertojne turizem, kshu qe duhet te vijne te huajt ti mesojne. Vetem kshu mund te sigurojne vendet e punes ne menyre afatgjate.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Maj 2016 22:21
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Shelgo, po futem si pilaf te pyetja jote. Kam dy vjet qe mendoj se turizmi ne Shqiperi meson dhe rritet vetem kur te futen korparata te huaja. Tani per tani e kane ne dore nallbane qe nuk e kane haberin e sherbimit ndaj klientit, nuk dine as te sillen, as te krijojne paketa, as te drejtojne kamariere. E kam jo vetem nga eksperienca personale si klient por nga eksperienca e shokeve qe kane punuar ne ate industri. Vetem futja e nje konkurrence te denje nga jashte, me investime serioze ne prone dhe ne staf do rrenoje nallbanet qe kane Grand Hotelet e Sarandes apo Paradise-at e Vlores.

Shqiptaret nuk dine te ndertojne turizem, kshu qe duhet te vijne te huajt ti mesojne. Vetem kshu mund te sigurojne vendet e punes ne menyre afatgjate.


Mos se kjo eshte fatalizem. Do kthehemi si Rep. Domenikane. Mali i Zi eshte bere mrekulli. Ohri dallon si nata me diten me Pogradecin, edhe Struga qe eshte aq e vogel po ashtu...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Maj 2016 01:35
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Ndoshta ka te beje fakti se Jugosllavia ishte e edukuar me principet perendimore kur ne rrinim te izoluar. Mbetet fakti se shqiptaret nuk kane kulturen e punes dhe sherbimit ndaj klientit. Nga nje ane duhet te luftosh me pronaret qe behen njerez, nga ana tjeter duhet te luftosh me punonjesit qe te marrin kulturen e punes. Une them qe zgjidhja fillon duke marre edukate nga manaxhimi turistik qe bejne korporata me eksperience. Pa futur nje nivel tjeter rregulli dhe sherbimi nuk krijohet atmosfera e konkurrences, dhe pa konkurrence pronaret aktuale do vazhdojne te punojne si gjithmone (dhe Shqiperia do ofroje vetem turizem aventurash).

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Maj 2016 22:26
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Ndoshta ka te beje fakti se Jugosllavia ishte e edukuar me principet perendimore kur ne rrinim te izoluar. Mbetet fakti se shqiptaret nuk kane kulturen e punes dhe sherbimit ndaj klientit. Nga nje ane duhet te luftosh me pronaret qe behen njerez, nga ana tjeter duhet te luftosh me punonjesit qe te marrin kulturen e punes. Une them qe zgjidhja fillon duke marre edukate nga manaxhimi turistik qe bejne korporata me eksperience. Pa futur nje nivel tjeter rregulli dhe sherbimi nuk krijohet atmosfera e konkurrences, dhe pa konkurrence pronaret aktuale do vazhdojne te punojne si gjithmone (dhe Shqiperia do ofroje vetem turizem aventurash).Po keto qendrojne, por frika eshte qe neso korporatat futen ne nje zone, te themi ne bregdet, nuk mbetet me vend per shqiptarin e thjeshte, sepse ato dine te gllaberojne e renojne cdo konkuret.

Kur shikoj Greqine dhe Turqine si po ecin me turizmin ve re ndryshime te medha.
Turqia vertet te siguron cmim me te ulet, por sigurine e Greqise nuk e ke kurre ne Turqi. Mendoj qe siguria eshte paresore ne turizem dhe kete mund te ta ofroje nje vend kur vete populli do qe te te jape. Sado qe te perpiqesh me ofrcat e rendit kurre nuk mund te japesh siguri te tille qe te perkoje me nje turizem te mirefillte. As Amerika nuk ta jep kete lloj sigurie edhe pse ka nje system mbrojtje civile absolutisht shume te forte.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Maj 2016 18:38
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Tirana pa Skenderbeun

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re tirana.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 16 herė.

Pa Skenderbeun

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Nëntor 2017 20:42
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Tirana

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re tirana.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 15 herė.

Tirana

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Nëntor 2017 20:46
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Prape Tirana

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re tirana pa skenderbeun.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 16 herė.

Tirana bosh

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Nëntor 2017 20:48
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re barbiere di s.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 15 herė.

Kjo eshte e bukur

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Nëntor 2017 20:50
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Thumbs up

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Dhjetor 2017 00:40
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:21 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 24 faqe: « E parė ... « 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Turizmi eshte e ardhmja e Shqiperise…

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.