Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Moda dhe Estetika > Pini kafe per tu dobesuar
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Poshnjari
Anetar i ri

Regjistruar: 13/03/2018
Vendbanimi: Diku neper bote
Mesazhe: 28

Pini kafe per tu dobesuar

Kafeja është një nga pije që preferohet nga miliarda njerëz. Gjithashtu kafeinën e shtojnë shumë prodhues ushqimesh në produktet e tyre për t’i shtuar shijen ushqimit. Disa thonë se kafeina ndikon edhe në djegien e dhjamit. Prandaj pyetja që lind është: A ndihmon kafeja në humbjen e peshës?
Kafeina dhe oreksi
Kafeina mund të ndihmojë në rritjen e ritmit të metabolizmit
dhe të djegies së dhjamit, por më pas organizmi i reziston reagimit të saj. Por edhe nëse kafeja nuk ju bënë të digjni më shumë kalori për një kohë afatgjatë, vazhdon të jetë një mundësi e madhe që të thyej urinë dhe mund të ju ndihmojë të hani më pakë.
Burimi: A ndihmon kafeja në humbjen e peshës? - Dietat me te mira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Dhjetor 2019 16:52
Poshnjari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Poshnjari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Poshnjari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Poshnjari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Poshnjari Shto Poshnjari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Poshnjari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:09 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Moda dhe Estetika > Pini kafe per tu dobesuar

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.