Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja Islame > Islami dhe Europa.
Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
erzeni_be
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/07/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 1306

Prandaj kam qene dhe jam kunder temave te ketij lloji...

Sepse fillohet me nje ceshtje dhe diskutohet gjithçka vetem se per ceshtjen jo!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Qershor 2006 19:10
erzeni_be nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erzeni_be Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erzeni_be (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erzeni_be Shto erzeni_be nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erzeni_be nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
GENTI_the_KING
MBRET I PERJETSHEM

Regjistruar: 08/09/2004
Vendbanimi: Ne Keshtjellen Time Te Pamposhtur
Mesazhe: 2683

ore un nuk kuptoj , ca lidhje ka kjo teme me luften e KOSOVES?

KTUflitiet per islamizmin o te zgjuar.

__________________
Ti SHQIPERI , me jep nder , me jep emrin SHQIPETAR.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Qershor 2006 14:53
GENTI_the_KING nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė GENTI_the_KING Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me GENTI_the_KING (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: GENTI_the_KING Shto GENTI_the_KING nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto GENTI_the_KING nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
misterioz
rrugaē

Regjistruar: 30/12/2004
Vendbanimi: rrugeve
Mesazhe: 892

Po Bushi me organizatat terroriste te Spanjes .........apo..

Citim:
Po citoj ato që tha etniku78?
kam nja dy pyetje



ne spanje ka organizat terroriste sic eshte , ETA , si eshte e mundur qe spanjen e kan pranuar ne europe ?

ORE PO bushi I VOGEL CA ESHTE ,



Ho pra mo fol o ti shume i zgjuar keshtu thom dhe une qe per islamizmin flitet ........por edhe per Spanjen qe eshte pranuar ne Europe per Bushin per organizatat terroriste si ETA,tamam o i zgjuar per islamizmin po flitet,shif e shkruj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Qershor 2006 18:12
misterioz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė misterioz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me misterioz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė misterioz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: misterioz Shto misterioz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto misterioz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
GENTI_the_KING
MBRET I PERJETSHEM

Regjistruar: 08/09/2004
Vendbanimi: Ne Keshtjellen Time Te Pamposhtur
Mesazhe: 2683

edhe nje here

tema eshte per pengimin qe gjoja i ben Shqiperis , islamizmi per ne europ

ca pengese i ben islamizmi hyrjes ne europ ?, a mund e ma shpjegoni .

__________________
Ti SHQIPERI , me jep nder , me jep emrin SHQIPETAR.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Qershor 2006 19:20
GENTI_the_KING nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė GENTI_the_KING Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me GENTI_the_KING (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: GENTI_the_KING Shto GENTI_the_KING nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto GENTI_the_KING nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
rumial
filozof

Regjistruar: 18/05/2006
Vendbanimi: lisbona
Mesazhe: 175

Mos te largohemi nga tema

Nuk me pelqen te mbroj amerikanet e te bej si amerikan sepse jam Shqiptar. Lere qe ti nuk di as te shkruash sepse kur pyeta mesuesen tende te gjuhes Shqipe se pse ne vend qe te shkruash Shqiptar shkruan si i huaj Shqipetar, me tha se ke qene i dobet dhe ne histori. A e di ti valle çdo me thene shqiptar? E pra po ta mesoj une Skenderbeu i madh qe luftoi turkun e luftoi qe te mos çkombetarizohej Shqiperia. Mesa kam lexuar aty ne ate kohe ishin te gjithe me fe tjera e per me sakte dy prandaj dhe flamuri kishte dy krere, kjo nuk do te thote se duhet ta mohojme islamin qe
tashme ka zene rrenje tek populli Shqiptar me ndihmen e madhe te turqise.
Mos harro se turqit deshen t'ja hiqnin kokat por nuk munden dhe prape mos harro se mbeten prape vetem dy koka ne Flamur. O sa mire me qene Shqiptar o ee. Ne fund desha te shtoj se nuk me pelqejne aspak edhe ato dy fete e tjera se jam i pavarur nga feja dhe besoj fort ne Zot. Desha ta mbyll me vargjet e poetit

MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA (perçarjen)
SE FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA.

__________________
paēedashes

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Qershor 2006 19:38
rumial nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė rumial Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me rumial (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: rumial Shto rumial nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto rumial nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
rumial
filozof

Regjistruar: 18/05/2006
Vendbanimi: lisbona
Mesazhe: 175

Toleranca dhe mirkuptimi

Qe jemi gjaknxehte ne shqiptaret kjo kuptohet lehte apo jo ETNIKU78
Ne fakt duhet me shume durim dhe duhet te mesojme te jemi me tolerante nda tjetrit dhe ndaj fese. Edhe une si ti jam pa fe por i respektoj si besim i shokut tim i mikut tim. Ti mund te thuash çfare te doje zemra per fete e te tjereve por se çfare ben kjo su duhet te tjereve. KAQ KISHA SERIOZISHT
TANI PER SHAKA
Po te recitoj nje poezi te klases se pare dhe me modifikim qe te shkon pershtat.

Per nje "ç" qe ti se ve fjala etnik
behet çetnik
ç'ben keshtu more mik
kaq shpejt fillove me u merzit.


Duke pasur parasysh se je i ri te uroj fat ne dashuri dhe gjithashtu ne jete
Qeshu rini
qeshu pra rini
ti je e ardhmja dhe kete e di
mos u merr me kisha e xhamia
ty te perket vetem dashuria
mos u merr me Bush e Arabi
mendo per nje vajze Shqipe
qe ka nevoje per ty.

Come L'amore Come l'amore
Com'e l'amore beby

__________________
paēedashes

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Qershor 2006 20:48
rumial nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė rumial Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me rumial (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: rumial Shto rumial nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto rumial nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

ahahahahahha

Ja nisi tema me dardhat e Banushit e perfundoi tek arrat e Qazimit

Tju them dicka po flitet per pemgesen qe ben islamizmi i Shqiptareve ne intergrimin tone ne Evrope, nderkohe qe nuk eshte korrekte qe keto gjera te nderlidhen me betejen e kosoves.
Megjithate, lufta kunder Serbise deshmon se Islamizmi nuk eshte pengese per pranimin ne Evrope sepse ndryshe nuk do goditej Serbia per nje vend me shumice myslymane.

Rumial, shqipja me dy krere tregon Gegerine e Toskerine qe simbolizone se jane nje trup ne dy koke, nderkohe nuk ka te beje fare me fene.
Sigurisht teoria e Janullatosit eshte se flamuri shqiptar me shqipen dykrenare eshte nje trashegimi e simboleve te kishes bizantine te kostandinopojes, por edhe kjo nuk ka asnje themel.

Per mendimin tim tema ka dale shinash.

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Qershor 2006 15:04
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
rumial
filozof

Regjistruar: 18/05/2006
Vendbanimi: lisbona
Mesazhe: 175

Jam ngri dhe une si LESI

Meqe askush nuk jep argumenta bindese se Islamizmi eshte apo jo nje pengese serioze per integrimin e Shqiperise uroj qe çdo gje te shkoje ne drejtim te mire dhe qe Shqiperia te jete nje vend me te drejta te plota ne BE

Me kete rast ju njoftoj se jam vetngrire si Nikolla vjet ne vere dhe kur ngrin ne vere nuk shkrihesh ne dimer. E gjitha kjo per te respektuar besimin e te gjithe shokeve, miqve dhe dashamiresve.
Gjithashtu njoha edhe besimin e forte te Indrit, nacionalizmin e patundur te Etniku78 dhe, gjithashtu se duke u perpjekur te degjojme dhe respektojme njeri tjetrin per te miren e Shqipes une i them si tek ajo kenga "Hapi krahet Shqipe fluturo..."

__________________
paēedashes

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Qershor 2006 19:27
rumial nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė rumial Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me rumial (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: rumial Shto rumial nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto rumial nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erzeni_be
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/07/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 1306

Indrit te kete dale shinash do te thote se ka qene ne to dhe mund edhe te rikthet ne to, por puna eshte qe kurre s'ka qene mbi ato te shkreta shina...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Qershor 2006 19:39
erzeni_be nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erzeni_be Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erzeni_be (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erzeni_be Shto erzeni_be nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erzeni_be nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Re: Jam ngri dhe une si LESI

Citim:
Po citoj ato që tha rumial
Meqe askush nuk jep argumenta bindese se Islamizmi eshte apo jo nje pengese serioze per integrimin e Shqiperise uroj qe çdo gje te shkoje ne drejtim te mire dhe qe Shqiperia te jete nje vend me te drejta te plota ne BE

Me kete rast ju njoftoj se jam vetngrire si Nikolla vjet ne vere dhe kur ngrin ne vere nuk shkrihesh ne dimer. E gjitha kjo per te respektuar besimin e te gjithe shokeve, miqve dhe dashamiresve.
Gjithashtu njoha edhe besimin e forte te Indrit, nacionalizmin e patundur te Etniku78 dhe, gjithashtu se duke u perpjekur te degjojme dhe respektojme njeri tjetrin per te miren e Shqipes une i them si tek ajo kenga "Hapi krahet Shqipe fluturo..."



Tani une nuk e di ke quan argumenta bindese ti...
Eshte shume llogjike te qe integrimi ne nje Evrope ateiste pengohet nga faktori fetar, por ama nuk duhet te specifikohet vetem tek njera fe por tek te tera .

Tani ti si autor i temes qe je nuk qendron ne teme por fluturon sa andej ketej gje qe ben te pamundur te kuptohesh dhe aq me pak ben te pamundur nje diskutim te frytshem.
Nderkohe se cfare jam une apo Etniku eshte ceshje personale dhe rregulli eshte se duhet te merresh me temen e jo diskutantin.

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Qershor 2006 20:31
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:20 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja Islame > Islami dhe Europa.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.