Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > A ka jete pas vdekjes ? Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 2.00.
Gjithsej 27 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ridii
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 12/09/2006
Vendbanimi: fier
Mesazhe: 541

Question

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 2die4.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 135 herė.

Citim:
Po citoj ato që tha Simona
Une se besoj se ka nuk e di por edhe pse jam besimtare ke zoti ate gje se besoj dot ,  :o

habitem si thua jam besimtare kur kjo eshte nje nga kushtet kryesore te besimit.o thuaj jam besimtare dhe besoj se ka ose nuk jam besimtare dhe nuk ka.Vetem keto alternativa ka

__________________
me na fal pak moj shoqe ...treni Durresit kalon ne Durres...?!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shtator 2006 00:12
ridii nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ridii Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ridii (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ridii't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ridii Shto ridii nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ridii nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Topolina
Mbreteresh e dhimbjes...

Regjistruar: 19/04/2006
Vendbanimi: *Ne boten e endrave*
Mesazhe: 102

Nuk besoj ne jeten mbas vdekjes!
C'ar jete eshte ajo kur te han krimbat...Bohhhhh, mund te ngelet shpirti gjall ashtu kam ndegjuam po se di un personalisht nuk besoj ne ate gje!

__________________
~Nese nje dite me nuk do jem,me shkruaj... dhe nen toke e jotja jam...~

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2006 10:45
Topolina nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Topolina Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Topolina (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Topolina Shto Topolina nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Topolina nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Pershendetje Green_Mamba

Do ju lutesha shume te Respektoni mendimet dhe idete e cdo antari, dhe mbi te gjitha te mos perdorni fjale ofenduese...


Faleminderit per mirekuptimin..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shtator 2006 11:27
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

ne nje bote ku mendohet qe levizja dhe ndryshimi eventualisht shkaterrojne gjithcka, te mendosh qe "une jam i perjetshem" me duket absurde.. sido te perkufizohet fjala "une"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shtator 2006 04:28
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enderra e vdekur!
Dentist pulash...........

Regjistruar: 06/12/2003
Vendbanimi: Knej anej gjithanej london uk
Mesazhe: 71

sot pata takim me kryetarin e varrezave te shba edhe zbulova qe gjith anetaret qe marrin pjes ne kshillin petagogjik nderkombtar kshilltar elementar te kombit shqiptar qe ja kan var pa i ndar lozonjar pas jetes se par ka dal nje shkencetar i papar dhe pergjigja eshte jo dhe mos u mundo

__________________
HeY gRiNgO tIpJaQe La MeKsIkA
nO nO mE pIaQe SeKsI dRoGa DhE mUzIkA........

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2006 22:21
Enderra e vdekur! nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enderra e vdekur! Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enderra e vdekur! (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enderra e vdekur! Shto Enderra e vdekur! nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enderra e vdekur! nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

sbesoj se ka jete pas vdekjes po edhe po pati mjere ato qe kane bere mekate ku do futen sdo kete ferr ferri qe di zere sumcja ven.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2006 22:30
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Elbasanlli_Per_Jet
KAMARJER

Regjistruar: 27/08/2006
Vendbanimi: Elbasani
Mesazhe: 3

pershendetje nga elbasani

C'DO FILLIM KA NJE FUND
C'DO FUND KA NJE FILLIM



KA EDHE NJE JET PAS VDEKJE QE QUHET BOTA E PERJETCME QE NDODH MBAS VDEKJES




RESPEKTE NGA ANA IME

__________________
Dashuria E Ben Njeriun Te Vuaj

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Tetor 2006 20:37
Elbasanlli_Per_Jet nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Elbasanlli_Per_Jet Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Elbasanlli_Per_Jet (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Elbasanlli_Per_Jet Shto Elbasanlli_Per_Jet nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Elbasanlli_Per_Jet nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
atiola
Veteran ne forum

Regjistruar: 19/09/2006
Vendbanimi: Aty ku ti te jesh shiko gjithnje dy here aty jam dhe une mjafton vetem te me mendosh
Mesazhe: 1875

Thone qe ka nje jete pas vdekjes po njeri nuk ehste kthyer per te na treguar si eshte e vertet
Te besojme apo jo mbetet nje enigme per mua nuk di a mund te besoj mendoj tja kushtojme te gjitha kesaj jete se per ate tjeter nuk i dihet si mund ta jetojm eapo jo

__________________
asgje nuk esht5e reale ne kete jete nuk ka dicka tjeter per lojes genjeshtres urrejtjes thashethemeve ja kjo ehste jeta qe jetojme

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Tetor 2006 20:51
atiola nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė atiola Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me atiola (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: atiola Shto atiola nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto atiola nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Simona
Keshilltare e ''NR''

Regjistruar: 15/10/2005
Vendbanimi: Ne Seline Roze
Mesazhe: 330

ajo ka lidhje me besimin qe kemi krijuar neve deri tani rreth botes dhe njerezve.Bilogjikisht nuk e besoj,nga ana fetare perderisa besoj ne zot me duhet ( e theksoj  me duhet ,,,se akoma smu ka mush menja) te besoj, filozofikisht edhe ndoshta, te ishte krijuar ky besim i plote njerezit sdo te kishin shume biznese sot ne bote,me mire qe nuk i dihet,kushedi sa do kishin vrare veten deri tani

__________________
Rikthimi ne vetevete rilind njeriun nga nje varrim persegjalli diku i humbur shkretetirave te pafundme.......kurre nuk eshte vone per ta gjetur!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Tetor 2006 12:12
Simona nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Simona Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Simona (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Simona Shto Simona nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Simona nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

njerezit tek te cilet besimi ne Zot nuk ekziston do ta kishin shume te veshtire ta besonin ekzistencen e nje jete pas vdekjes per arsyen se bazohen mbi materializmin,qe si ide nuk e pranon nje gje te tille.
per ato qe kane nje besim tek Zoti,dhe marr shembull muslimanet duke qene se jam vete i tille gjerat ndryshojne.besimi ne nje jete pas vdekjes perben nje nga kushtet e besimit dhe qe besimtaret e besojne duke ju mbeshtetur argumenteve te ardhura nga pejgamberet dhe mesimet qe ato kane sjelle...
une besoj se ka jete pas vdekjes...atje ku secili do shperblehet per cdo veper qe ka bere ne kete bote qofte ajo e mire sa nje grimce ose e keqe sa nje grimce...

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Tetor 2006 23:22
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:37 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 27 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > A ka jete pas vdekjes ?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.