Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > A mund tė dashurojmė pa vuajtur?
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
RIP Gibbs
Victim at Finnegans Wake

Regjistruar: 13/05/2006
Vendbanimi: Bitchfield
Mesazhe: 2637

Citim:
Po citoj ato që tha Deb*

Ftohja ku hyn sipas teje?
Vuajtja mund te jete ne fillim , gjate rruges apo ne fund te lidhjes. Si puna e qypit kur martohesh ka pjese me mjalte, dhe me m..
aret cila te bie ne fillim, dhe ne c'sasi.

menyre shume origjinale per ta pershkruar.......ok por une i qendroj times...qe mundet qe te dashurosh pa vuajtur........une kam qene gati ta permbushja kete qe them...po te mos kisha qene ne at kohe bir pushteti

__________________
Si nuk u bera njehere moderator...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Dhjetor 2010 15:32
RIP Gibbs nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RIP Gibbs Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RIP Gibbs (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RIP Gibbs Shto RIP Gibbs nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RIP Gibbs nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha Erald Gibbs
menyre shume origjinale per ta pershkruar.......ok por une i qendroj times...qe mundet qe te dashurosh pa vuajtur........une kam qene gati ta permbushja kete qe them...po te mos kisha qene ne at kohe bir pushteti

Gjersa nuk e bere do te thote qe nuk ishte dashuri e vertete apo jo?

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Dhjetor 2010 15:35
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RIP Gibbs
Victim at Finnegans Wake

Regjistruar: 13/05/2006
Vendbanimi: Bitchfield
Mesazhe: 2637

Citim:
Po citoj ato që tha Deb*

Gjersa nuk e bere do te thote qe nuk ishte dashuri e vertete apo jo?

Jo ishte shume e verte madje..po te me jepet ndonje shanc nuk do te hezitoja....per ti kthyer gjerat si me pare se po flas me nje gjuhe filmash romantik po dukem qesharak...jo seriozisht e kam menduar nja ca here megjithes ekam qen adoloshent athere ...gjithmone kerkoj per mundesi te dyta...

__________________
Si nuk u bera njehere moderator...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Dhjetor 2010 15:37
RIP Gibbs nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RIP Gibbs Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RIP Gibbs (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RIP Gibbs Shto RIP Gibbs nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RIP Gibbs nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha Erald Gibbs
Jo ishte shume e verte madje..po te me jepet ndonje shanc nuk do te hezitoja....per ti kthyer gjerat si me pare se po flas me nje gjuhe filmash romantik po dukem qesharak...jo seriozisht e kam menduar nja ca here megjithes ekam qen adoloshent athere ...gjithmone kerkoj per mundesi te dyta...

Fakti qe te ka ngelur fiksim pse e le te ikte nuk do te thote se do ishte dashuri e vertete, apo ideale. Besoj se ajo vuajti nga zgjidhja jote, dhe ti gjithashtu vuajte qe e le te ikte. Kjo te ben ta shikosh si dashuri ideale. Fakti qe nuk perfunduat bashke. Mos u bo merak se shumica e dashurive adoloshenteske nuk zgjasin shume, dhe keshtu duhet te jete mendoj une

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Dhjetor 2010 15:44
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RIP Gibbs
Victim at Finnegans Wake

Regjistruar: 13/05/2006
Vendbanimi: Bitchfield
Mesazhe: 2637

Citim:
Po citoj ato që tha Deb*

Fakti qe te ka ngelur fiksim pse e le te ikte nuk do te thote se do ishte dashuri e vertete, apo ideale. Besoj se ajo vuajti nga zgjidhja jote, dhe ti gjithashtu vuajte qe e le te ikte. Kjo te ben ta shikosh si dashuri ideale. Fakti qe nuk perfunduat bashke. Mos u bo merak se shumica e dashurive adoloshenteske nuk zgjasin shume, dhe keshtu duhet te jete mendoj une

Jo mi..nuk eshte ashtu tamam tamam..ideale ishte per aq sa ishim bashke..pastaj vete e dhjeva muhabetin une...si bir pushteti qe isha...tani ehste bere ajo bije pushteti mesa kam marre vesh...kshuqe historia mund te perseritet

__________________
Si nuk u bera njehere moderator...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Dhjetor 2010 15:49
RIP Gibbs nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RIP Gibbs Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RIP Gibbs (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RIP Gibbs Shto RIP Gibbs nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RIP Gibbs nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Jam dakort me Deb. Asnjeri nuk eshte imune prej dashurise ashtu sikurse asnjeri nuk eshte imune prej dhimbjes. Nqs dashuron, do kesh edhe vuajtje. Nqs do e lesh zemren te 'ndjeje' ndonje fare ndjenje, atehere i ke hapur dyert e saj te ndjeje cdo lloj ndjenje. Ne fakt ata qe dashrojne jane njerezit me te guximshem. Ketu duke sqaruar qe dashuria nuk eshte nje ndjenje ne ajer 3-4 vjetore, e kam fjalen per dashurine qe lidhet me commitment, sakrifice, respektin dhe pranimin e diferencave te tjetrit, nje dashuri e thelle, eshte e veshtire por kam pershtypjen behet me thjeshte dhe me e bukur kur dy persona kane floke gri dhe rrudha ne fytyre teksa ndihmojne njeri-tjetrin te marrin ilacet e rradhes . Dhe te perjetosh nje dashuri te tille, qe ka nje intimitet ne cdo shkalle,shpirteror, emocional,fizik, intelektual etj, perfshin nje risk.
Por, qe ta zgjeroj me shume temen( se ne fund te fundit dashuria eshte me e gjere se ajo e nje vajze dhe djali) do thoja se te duash nje miken apo mikun tend, nje vella apo moter, nje komshi/je, nje mbese apo nip, nje nene apo baba, kusheri/re etj ,cdo lloj dashurie perfshin dhe riskun e dhimbjes perbrenda. Nqs nuk do kishe friken se do e humbje ate person, apo nuk do shqetesoheshe per mireqenien e atij personi, apo nuk do beje perpjekje per tia permiresuar jeten atij personi, atehere nuk dashuron.

The more you love, the more fear increases inside of you.
Kete te fundit besoj e perjetojne shume nenat. Une s'jam nene vete por kam dy nipera te mbrekullueshem qe sikur te qajne per 5 minuta se u plagosen duka luajtur gjekundi, me vjen ti marr ne krahe dhe ti qetesoj. Ka raste qe duhet te vetepermbahem qe te mesojne te qetesojne veten e tyre por gjithcka brenda meje thote te kunderten. Duke menduar keto, them me vete se mami im eshte nje zemerluaneshe.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Dhjetor 2010 05:46
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha Deb*

. Si puna e qypit kur martohesh ka pjese me mjalte, dhe me m..
Varet se si eshte shperndare dhe ne c'sasi.



hahahah Debor a cme bere te qesh ne pike te sabahut...ky qypi im paska pas vetem mjalte moj cupe me duket se kam natarruar qyp o se ka pas mendjen ai qe e ka mbysh e me keqe po shkojme gati 10 vjet dhe smaroka mjalti o filloj te shes noj kavanoz u pa puna ...kush do te me lajmeroje ...
Sa per temen vetem ne endnra dashurojme pa vuajtur e jemi te lumtur...kur dashuron me gjithe shpirt dhe le zemren tende te jete drejtuesja e kesaj ndienje dhe ai tjetri te fal po te njejten ndienje e ne te njejten force vuan dhe per gjera me elementare dhe per nje shikim nje perkedhelje o dhe thjesht te merr malli per zerin e tij ...pa vuajtje dashuria sdo ishte kaq e bukur sa eshte nga esperienca ime personale them qe nese per nje njeri skam vuajtur do te thote qe se kam dashur kurre kam genjyer veten dhe ceshte me e keqa kam genjyer dhe ate e kam dashur ate njeri per respekt ,qetesine,kujdesin,lumturi shpirterore,mireqenie e ndoshta dhe per meshire por se kam dashurar kurre.Fatlum ai/ajo qe provoi dhe nje here ne jete dashurine e vertet .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Dhjetor 2010 08:35
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha Deb*

Ftohja ku hyn sipas teje?
Vuajtja mund te jete ne fillim , gjate rruges apo ne fund te lidhjes. Si puna e qypit kur martohesh ka pjese me mjalte, dhe me m..
Varet se si eshte shperndare dhe ne c'sasi.

Ne fakt eshte nje shprehje per beqaret, hajt mo se edhe ne do ta hame ate m... nga nje ane e imagjinojne por se dine se çfare shije ka.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Dhjetor 2010 10:22
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Ndaj dhe un sdua te dashuroj sepse sdua te vuaj

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Dhjetor 2010 10:39
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Glaukus
i heshtur ....

Regjistruar: 23/04/2006
Vendbanimi: buzė detit
Mesazhe: 6705



- kshu si teori se ke keq ti , ................... po sma do menia ta kesh von ne praktike 100% .


me pak llafe ke genjy içik te posimi jot

__________________
- Hene duam ne heshtje,ashtu siē jam mesuar edhe une te dashuroj,ne Heshtje..Dhe vendosem te jetojmė tė ndarė dhe tė dashurojmė nė heshtje!Kjo ishte menyra e vetme pėr tė qendruar sa me afer njėri-tjetrit ..ndonese jo me trup.. por me zemėr!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Dhjetor 2010 11:23
Glaukus nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Glaukus Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Glaukus (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Glaukus Shto Glaukus nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Glaukus nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 20:42 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > A mund tė dashurojmė pa vuajtur?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.