Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > problem me decoderin e digitalbit
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
sassari
kompletues mendjesh.

Regjistruar: 05/03/2010
Vendbanimi: ishull
Mesazhe: 483

nuk e lene kalamajt

kollaj fare

__________________
Te zgjuarit jepi hapsira, budallit hapi rrugen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2011 21:33
sassari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sassari Kėrko mesazhe tė tjera nga: sassari Shto sassari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sassari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Piktor

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Blij nje digital tokesor, pasi sikurse canale5 apo edhe italia1 kane shume filma apo programe qe nuk mund ti trasmetojne jashta territorit te italise pra ne satelit.
Me kete rast te keshilloj te marresh nje humax combo 9000 qe eshte dhe satelitor dhe tokesor por edhe çdo lloj tjeter combo pasi ne nje aparat te vetem ke dy sistemet e transmetimit.
keshtu mund te shohesh edhe top news apo my music plus kanalet e tjera
Ne qarkullim tipa combo ka dhe ne versionin e ri Hd por kushtojne shume.
Vete kam nje philips por jo combo pasi kam blere me kohe nje tv hd me dekoder toksor te integruar por
fatkeqesisht dekoderi brenda tv nuk eshte hd dhe cam per skeden nuk eshte C+.



Decoderin tokesor e kam blere por kam probleme vetem me signalin e mediasetit 4-5-6-iris.

Per sa i perket tv lcd edhe une kam te njejtin problem (dekoderi integruar nuk eshte hd) por me sa jam informuar une ka edhe cam (ose me sakte portacam) joHD. Mund te blesh kete te fundit (por duke qene se kushtojne njelloj une do blija me mire nje dekoder me skede se sa nje portacam).

Ne fund, sa kushton pak a shume ky combo per te cilin me flisje siper?
Citim:

ps jam kurioz pse nuk ke fut dhe frekuencat e tvsh, alsat dhe rtk. plus qe eshte edhe shqipja master diku.


tvsh? ....................... s'po i pergjigjem kesaj pyetjeje
kanalet kosovare nuk para i ndjek

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shkurt 2011 09:44
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha al74

hidh gruan che fai prima



nje shoku im thoshte "gruaja kur sapo martohet vjen tek burri me nje trajce bosh ne krahe ............... ti i hedh nje guricke ajo rri urte dhe e fut ne trajce ............ ti i hedh nje gur, ajo urte dhe e fut ne trajce ............... deri sa e mbush plot ate trajcen dhe pastaj ta jep te gjithen kokes".

tani, mor miku im, une nuk e di nqs je, apo sa kohe ke, martuar zotrote, por personalisht e kam mbushur plot ate trajcen dhe me ka zene pak frika te them te drejten )))

nejse, po dalim jashte teme

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shkurt 2011 09:52
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha arturm



nje shoku im thoshte "gruaja kur sapo martohet vjen tek burri me nje trajce bosh ne krahe ............... ti i hedh nje guricke ajo rri urte dhe e fut ne trajce ............ ti i hedh nje gur, ajo urte dhe e fut ne trajce ............... deri sa e mbush plot ate trajcen dhe pastaj ta jep te gjithen kokes".





hahahaha artum ke trajsa ime duhen dhe nja 3 gure dhe u mbush mjere ai pastaj ska doktorr ta marri persiper ...dhe une kam kete problem smi kap kanalet italiane dhe tani qe na kan vene keto kanalet e ketij bigut ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shkurt 2011 15:39
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Re: Piktor

Citim:
Po citoj ato që tha arturm

Decoderin tokesor e kam blere por kam probleme vetem me signalin e mediasetit 4-5-6-iris.

Per sa i perket tv lcd edhe une kam te njejtin problem (dekoderi integruar nuk eshte hd) por me sa jam informuar une ka edhe cam (ose me sakte portacam) joHD. Mund te blesh kete te fundit (por duke qene se kushtojne njelloj une do blija me mire nje dekoder me skede se sa nje portacam).

Ne fund, sa kushton pak a shume ky combo per te cilin me flisje siper?


tvsh? ....................... s'po i pergjigjem kesaj pyetjeje
kanalet kosovare nuk para i ndjek

Atehere persa i perket problemit te sinjalit te mediasetit dhe konkretisht te 4.5 dhe italia1, se pari shih se mos ke probleme me antenen ose kabullin, per me shume pyet ndonje qe banon aty prane nese ata nuk kane kete problem ateher faji eshte tek ty, e keqja me e fundit mund te jete faji i dekoderit qe nuk e gelltit mire ate frekuence.
Sa per cam e kam dhe jam i abonuar me mediaset per te pare ndeshjet, biles kam dy cam samsung.
Nuk e kuptova kete portacam por di qe portacami i tv tim nuk eshte C+ keshtu jo Hd.

Humaxin e gje me 156 euro ne marcopollo expert.

Sidoqofte mos harro se Vizion+ e kripton nganjeher sinjalin, sidomos kur ka gjera interesante dhe 2xl.

Alsat?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shkurt 2011 16:01
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Piktor

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Atehere persa i perket problemit te sinjalit te mediasetit dhe konkretisht te 4.5 dhe italia1, se pari shih se mos ke probleme me antenen ose kabullin, per me shume pyet ndonje qe banon aty prane nese ata nuk kane kete problem ateher faji eshte tek ty, e keqja me e fundit mund te jete faji i dekoderit qe nuk e gelltit mire ate frekuence.
Sa per cam e kam dhe jam i abonuar me mediaset per te pare ndeshjet, biles kam dy cam samsung.
Nuk e kuptova kete portacam por di qe portacami i tv tim nuk eshte C+ keshtu jo Hd.

Humaxin e gje me 156 euro ne marcopollo expert.

Sidoqofte mos harro se Vizion+ e kripton nganjeher sinjalin, sidomos kur ka gjera interesante dhe 2xl.

Alsat?

Alsatin nuk e kam frequentuar ndonjehere.......

Po thosha qe me kane thene tek marcopollo qe portacam-et jane te dy tipeve HD dhe joHD (per te cilin flas une). e para kushtonte mbi 90 euro dhe e dyta 69 euro. Natyrisht me joHD nuk do shohesh kanalet HD

Humax kushtoka pak si shume

vizion+ ta kem te pakten per ndonje lajm

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shkurt 2011 16:28
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Re: Piktor

Citim:
Po citoj ato që tha arturm

Alsatin nuk e kam frequentuar ndonjehere.......

Po thosha qe me kane thene tek marcopollo qe portacam-et jane te dy tipeve HD dhe joHD (per te cilin flas une). e para kushtonte mbi 90 euro dhe e dyta 69 euro. Natyrisht me joHD nuk do shohesh kanalet HD

Humax kushtoka pak si shume

vizion+ ta kem te pakten per ndonje lajm

Gabim ben qe nuk e ndjek Alsat-in nganjeher ka debate te forta e te bukura me Eni Vasilin.
Plus qe me duket se do behet dhe me platforme digitale sikurse digitalb apo tring (albania screen= alsat).

Pikerisht pra une kam nga ato 69 euro se tv nuk lexon ate 99 euro ose hd.


Ps: Per ata qe duan te blejne tv me dekoder te integruar te interesohen qe dekoderi te jete Hd dhe portacam te CI+.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shkurt 2011 16:35
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Wink

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA

hahahaha artum ke trajsa ime duhen dhe nja 3 gure dhe u mbush mjere ai pastaj ska doktorr ta marri persiper ...dhe une kam kete problem smi kap kanalet italiane dhe tani qe na kan vene keto kanalet e ketij bigut ...


po ti po ke ngel vetem per 3 gure futja vete o goce (magari nga llogaria te vjerres), mbledh dhe mendjen (ti dhe ai bashke) me kete rast

sa per kanalet, nje keshille nga eksperienca, thuaji burrit ti shikoje nje here mire e mire kontaktet e kablleve dhe prizave te antenes dhe tv, mjafton nje hic per te mos ti marre (sinjali digital eshte shume me i dobet se ai analogjik)
psh

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shkurt 2011 16:35
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Per ate dreamboxin s'na tha njeri gje. A del menuja kollaj etj. A do kohe, a shef kanalet sky, digitalb, apo kanale amerikane, etj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shkurt 2011 18:19
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

hahahah o Faje ke pire gje ti apo si e ke hallin ... hahahhah sa po qesh eh mjera une qe do hap trasjen imen e do i bie vetes se sme dalin guret per burrat jo u bene shume hahahahah me fut duret burri i ben lamsh po pres se dhe dy muaj e do ble hd .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shkurt 2011 18:26
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:14 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > problem me decoderin e digitalbit

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.