Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Jam Dhe Une Ballkanas
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
E kam ndjekur dhe une do kohe kete kanalin muzikor, por fatkeqsisht ka gati dy vjet qe nuk transmeton me.
Ne satelit po them.


tema ska baj me festivalin ballkanik zotni..imazhi ishte thjesht nje sfond i paster i cili sapo po krijohet ne ballkan.esenca e temes ka tjeter synim....analiza!e mos rri maje catis me mbajt antenen se ska ere jo.....
Ballkani sot ka me shume nevoje per patriotizem,e jo nacionalizem!

Modifikuar nga SHKODRA4001 datė 20/06/2012 ora 22:44

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Qershor 2012 22:16
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


e ktu ta ngava llafne ke rrenja e fjales


E... rrenjet thuaj na mbajne te lidhur duke thithur limfen e jeten prej tokes meme. Moment frymezimi motra.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Qershor 2012 00:42
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu


Vertet?

Te te jap nje kafe



von ll dhe shelgjet sinqerisht me pelqejn moj shpresoj te mos jehs dhe ashu semos pyt cme gjeti

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Qershor 2012 03:41
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re saci.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 30 herė.

Citim:
Po citoj ato që tha SHKODRA4001

tema ska baj me festivalin ballkanik zotni..imazhi ishte thjesht nje sfond i paster i cili sapo po krijohet ne ballkan.esenca e temes ka tjeter synim....analiza!e mos rri maje catis me mbajt antenen se ska ere jo.....
Ballkani sot ka me shume nevoje per patriotizem,e jo nacionalizem!

Po pse mos te bejme nje festival ballkanik.
Mundesisht popullor do ishte me i bukur.
Qe thua ti e kam te motorizuar antenen e saçit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Qershor 2012 18:38
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Po pse mos te bejme nje festival ballkanik.
Mundesisht popullor do ishte me i bukur.
Qe thua ti e kam te motorizuar antenen e saçit.


Ja lujtke fene thuaj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Qershor 2012 20:10
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 871

Do ti propozoja stafit te ketij forumi ta fuste Shkodren ne stafin e vet, si i afte te hape tema te reja, ndonese artificiale, dhe ti mbaje njerzit gjate ne forum.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Korrik 2012 09:35
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Ne nuk kemi pse marrim pjese ne kto koncerte balkanse, jemi gjenetikisht dhe mentalisht me afer evrioianve nga perendimi sesa balkansilt dhe hellenet fallco. Sic do thoshte raimnodi, ky eshte komplex superioreti i joni
Titulli i temes dingellon keq, padashje noshta

Eshte e rendesishme ne shqipraret te krijojm music orgjinale te lehte dhe folkor, jo si tani qe kemi nje influence koti nga jashte mainstream Por talenti exsiston, dhe dini psene, lool

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Korrik 2012 13:26
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

Citim:
Po citoj ato që tha robert
Do ti propozoja stafit te ketij forumi ta fuste Shkodren ne stafin e vet, si i afte te hape tema te reja, ndonese artificiale, dhe ti mbaje njerzit gjate ne forum.


Artificiale temat? sipas teje ne nje forum gjith kohen u dashka te sorollatemi tek temat chit chat?cfar po ben e cfar po han??jo ja lype jo sta dha.......ndersa n lidhje me propozimin tend ironik,skerkoj aspak dallim mes jush.
Verej gjithkund ne forume shqiptare,ku nje antar i ri direkt sulmohet nga antaret e hershem nga temat qe ai ju servir.po ju a nuk mendoni ndonjeher s eneveri dhe ne kemi pas nga tema teper qesharake,ku ketu ne europe as nuk exsistojn.....e me e keqja se jeni thuajs ete gjithe larg shqiperise,e keto tema sikur skan esence pervec se tregojn personin ne fjal sa ka njohuri.shkenca,politka,historia ectr me interesojn ti studiojm pak nga memorja e shum ne ndihm te tv e internet.tretje kohe kot ketu sme intereson kehstu I PROPOZOJ STAFIT QE ROBERT TE BEHET PJESE E TYRE NE RROLIN E RENDESISHEM KRITIKA.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Korrik 2012 12:58
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
Ne nuk kemi pse marrim pjese ne kto koncerte balkanse, jemi gjenetikisht dhe mentalisht me afer evrioianve nga perendimi sesa balkansilt dhe hellenet fallco. Sic do thoshte raimnodi, ky eshte komplex superioreti i joni
Titulli i temes dingellon keq, padashje noshta

Eshte e rendesishme ne shqipraret te krijojm music orgjinale te lehte dhe folkor, jo si tani qe kemi nje influence koti nga jashte mainstream Por talenti exsiston, dhe dini psene, lool



Pershndetje zotni.

Titulli i temes tingullon keq po kjo eshte e verte,por keshtu kisha qellim une te tregojm injorimin qe ne shqiptaret ja bejm vetvetes me indentifikim rajonal ne bote.Mos harro se je banor i gadishullit ballkanik,e quhesh ballkanas pastaj shqipetar.Kur pyet nje person ne spanje te thot jam IBERIK,kur ndeshesh me nje verior te thot skandinavian, nje ameriacain jam USA se amerike eshte i gjithe veriu dhe jugu i saj nga alaska deri ne ushuaia.

Nejse gjithsecili ka at preferencen e tij por mos harrojm se dhe sot ne zemer te europes ne shqiptaret akoma nuk na dine vendin exsacte ku ndodhet la petite albanie?dis ame thone aaa cet ex jugoslavie,tje rme thon qa di jeni n lindje -est,se bazohen tek lufta e ftofte.E t thuash jam ballkanas ooopaa mbesin shtangur aa ta kthejne,ju jeni te lashte keni histori e lavdi ne egsistenc njerezore.....por ne thjesht nga padituria kerkojm indentifikim te shkurter e shum te perzier ku vetem ju japim ne njejten kohe shpjegim dhe denoncim(duke akuzuar fqinjet).Une indentifikohem keshtu jam ballkanas,vij nga shqiperia qyteti im ehste shkodra(skadar).

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Korrik 2012 13:10
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
Ne nuk kemi pse marrim pjese ne kto koncerte balkanse, jemi gjenetikisht dhe mentalisht me afer evrioianve nga perendimi sesa balkansilt dhe hellenet fallco. Sic do thoshte raimnodi, ky eshte komplex superioreti i joni
Titulli i temes dingellon keq, padashje noshta

Eshte e rendesishme ne shqipraret te krijojm music orgjinale te lehte dhe folkor, jo si tani qe kemi nje influence koti nga jashte mainstream Por talenti exsiston, dhe dini psene, lool

Kurti nuk mund ta mohojme se jemi ballkanas dhe tashme ballkanas jane edhe serbet, kroatet sllovenet e bullgaret, pavarsisht se jane sllave. Pastaj muzika e tyre eshte mjaft e bukur melodioze dhe ne Shkoder e gjetke degjohen edhe sot neper radiot e makinave kenget e Lepa brenes, Draganes Ceces etj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Korrik 2012 19:23
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:10 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Jam Dhe Une Ballkanas

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.