Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Per Arturm, natyrisht!
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

http://www.respublica.al/opinion/20...m-paraardheses.
Ja si e ka kuptuar rilindjen qeveria e re. Me gjej nje element fillestar demokratik arturm me veprimet e kesaj qeverie.
Pyetja eshte ku ndryshon kjo qeveri nga me e perparshmja ne kete aspekt?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Janar 2014 20:32
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Pyetja eshte ku ndryshon kjo qeveri nga me e perparshmja ne kete aspekt?

Ndryshimi esencial Piktor, ne diference nga qeveria e mepareshme, eshte tek kualiteti i ndryshimeve (mendoj une). Nuk me duket se po mbushen institucionet me alabake/militante te rendomte/bathoras/te pashkolluar/te forte/ish-bodygard etj, si beri Berisha (te kujtoj vetem Mulin e MPB-se apo Kulicin. Natyrisht kjo nuk eshte absolute, por tendenca eshte kjo.
Natyrisht, mund te diskutohet mosha relativisht e re, por le te mos e paragjykojme dhe te presim ne se do kete rezultate.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Janar 2014 23:24
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Per kenaqesine e Piktorit.

Sot degjova nje oferte te Edi Rames per te ofruar investuesve te huaj prona me qera 1 euro ne menyre te perhereshme.

Me vjen keq se jam tallur me Salen per keto budallalleqe, por me duket se po fillon ta imitoje edhe gjatoshi ne keto budallalleqe???!!!


Po filloi edhe Rama qe ta beje si Sala, qe e jepte Shqiperine me 1 euro e pastaj i kerkonte 3 milione dollare per konsulence me ane te goces (Mone Kukaleshes) se vet, dhe pastaj priste qe te vinin investimet ne vend, i ka hypur kalit mbrapsh me duket.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Janar 2014 23:32
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha arturm

Ndryshimi esencial Piktor, ne diference nga qeveria e mepareshme, eshte tek kualiteti i ndryshimeve (mendoj une). Nuk me duket se po mbushen institucionet me alabake/militante te rendomte/bathoras/te pashkolluar/te forte/ish-bodygard etj, si beri Berisha (te kujtoj vetem Mulin e MPB-se apo Kulicin. Natyrisht kjo nuk eshte absolute, por tendenca eshte kjo.
Natyrisht, mund te diskutohet mosha relativisht e re, por le te mos e paragjykojme dhe te presim ne se do kete rezultate.

Ndryshim esencor sipas mendimit tend, ku ministri i brendeshem inkurajon policet per te vrare apo gjobitur.Ku ne rruget e Shqiperise shikon postoblloqe policie me bllok ne dore per te gjobitur shoferet dhe asnje postobllok per te kontrolluar makinat me njerez te armatosur dhe me maska.
Me makina qe mbushen me lloj lloj droge me tone, kuintale dhe kg dhe kapen rastesisht ne dogana dhe ne shtetet e huaja.
Nuk ka kualitet ndryshimesh pa rezultate. Nuk mud te kete perderisa ne vend qe te merren me rendin dhe te mbrojne qytetarin merren me deklarata pompoze ne tv apo Fb.
Arturm sapo jam kthyer nga Shqiperia. Asgje nuk ka ndryshuar persa i perket rendit dhe qarkullimit. Makina qe ecnin me shpejtesi te madhe mes bulevardit, neper kryqezime dhe parkime aman o zot. Njerez te thjeshte si une qe mezi gjenin nje vend per te parkuar pasi ndiheshin keq ku te parkonin pasi u dukej absurde te parkonin ne trotuare. Ecja me syte tek kilometrazhi dhe me dukej vetja breshke para te tjereve qe fluturonin si leoparde. Me ndaluan pikerisht mua dhe jo ata. Shyqyr thuaj qe isha ne rregull dhe nuk me gjobiten si nje mikun tim vetem pse ndaloi per nje minute dhe policja shefe ne vend qe ti thoshte largohu se eshte e ndaluar dhe je ne kundravajtje as qe donte ta degjonte qytetarin por mendjen e kishte tek realizimi i planit nr te gjobave apo sasine e parave qe duhej te grumbullonte per shtetin.
Tjetra mesa degjova une kishte te bente me energjine aforfe.
Une kam nje shtepi dhe e perdor pak ate. Mirpo zoterijte qeveritare thone se duhet te paguaj energjine aforfe dhe jo ate qe konsumoj. Pra tani me duhen edhe 500 euro ne vit me shume qe te mbaj shtepine atje.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2014 08:57
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Re: Per kenaqesine e Piktorit.

Citim:
Po citoj ato që tha arturm
Sot degjova nje oferte te Edi Rames per te ofruar investuesve te huaj prona me qera 1 euro ne menyre te perhereshme.

Me vjen keq se jam tallur me Salen per keto budallalleqe, por me duket se po fillon ta imitoje edhe gjatoshi ne keto budallalleqe???!!!


Po filloi edhe Rama qe ta beje si Sala, qe e jepte Shqiperine me 1 euro e pastaj i kerkonte 3 milione dollare per konsulence me ane te goces (Mone Kukaleshes) se vet, dhe pastaj priste qe te vinin investimet ne vend, i ka hypur kalit mbrapsh me duket.

Konsulencat duhen dhe behen ne çdo vend te botes dhe ato paguhen. Adresimi i tyre eshte çeshtje e qeveritareve dhe ne asnje vend te botes nuk ndodh ndryshe.
Thuaj ishalla vijne investitoret e huaj pa pak rendesi ka ku adresohen dhe ketu duhej te ishim plotesisht dakort, pavarsisht nga emri apo pergojimi i tij.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2014 09:03
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
raid
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/02/2012
Vendbanimi:
Mesazhe: 1139

Re: Per kenaqesine e Piktorit.

Citim:
Po citoj ato që tha arturm
Sot degjova nje oferte te Edi Rames per te ofruar investuesve te huaj prona me qera 1 euro ne menyre te perhereshme.

Me vjen keq se jam tallur me Salen per keto budallalleqe, por me duket se po fillon ta imitoje edhe gjatoshi ne keto budallalleqe???!!!


Gjatoshit shpesh here i flet personi i dyte qe ka brenda vetes.

__________________
mir..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2014 21:38
raid nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė raid Kėrko mesazhe tė tjera nga: raid Shto raid nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto raid nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Keto lloj investimesh te perhershme me 1 dollan jane si shume pordhe me rigon.

Kush mund te besoje nje gje te tille? Eshte shume naive.
E para ai nuk ka fuqi ta beje kete gje.
E dyta edhe sikur te kete, nuk e lene pikerisht ata qe realisht bejne politiken shqiptare

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2014 00:09
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Re: Re: Per kenaqesine e Piktorit.

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Konsulencat duhen dhe behen ne çdo vend te botes dhe ato paguhen. Adresimi i tyre eshte çeshtje e qeveritareve dhe ne asnje vend te botes nuk ndodh ndryshe.
Thuaj ishalla vijne investitoret e huaj pa pak rendesi ka ku adresohen dhe ketu duhej te ishim plotesisht dakort, pavarsisht nga emri apo pergojimi i tij.

Po, behen.
Por nuk i ben goca e Kryeministrit.

Megjithate iniciativa Shqiperia 1 euro ishte idiotllek ne kohen e Sales dhe idiotllek ne kohen e Rames.
Ti shpreson?
Dakort, le te shpresojme, cfare te te them une?

Modifikuar nga arturm datė 07/02/2014 ora 20:52

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2014 20:45
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Ndryshim esencor sipas mendimit tend, ku ministri i brendeshem inkurajon policet per te vrare apo gjobitur.Ku ne rruget e Shqiperise shikon postoblloqe policie me bllok ne dore per te gjobitur shoferet dhe asnje postobllok per te kontrolluar makinat me njerez te armatosur dhe me maska.
Me makina qe mbushen me lloj lloj droge me tone, kuintale dhe kg dhe kapen rastesisht ne dogana dhe ne shtetet e huaja.
Nuk ka kualitet ndryshimesh pa rezultate. Nuk mud te kete perderisa ne vend qe te merren me rendin dhe te mbrojne qytetarin merren me deklarata pompoze ne tv apo Fb.
Arturm sapo jam kthyer nga Shqiperia. Asgje nuk ka ndryshuar persa i perket rendit dhe qarkullimit. Makina qe ecnin me shpejtesi te madhe mes bulevardit, neper kryqezime dhe parkime aman o zot. Njerez te thjeshte si une qe mezi gjenin nje vend per te parkuar pasi ndiheshin keq ku te parkonin pasi u dukej absurde te parkonin ne trotuare. Ecja me syte tek kilometrazhi dhe me dukej vetja breshke para te tjereve qe fluturonin si leoparde. Me ndaluan pikerisht mua dhe jo ata. Shyqyr thuaj qe isha ne rregull dhe nuk me gjobiten si nje mikun tim vetem pse ndaloi per nje minute dhe policja shefe ne vend qe ti thoshte largohu se eshte e ndaluar dhe je ne kundravajtje as qe donte ta degjonte qytetarin por mendjen e kishte tek realizimi i planit nr te gjobave apo sasine e parave qe duhej te grumbullonte per shtetin.
Tjetra mesa degjova une kishte te bente me energjine aforfe.
Une kam nje shtepi dhe e perdor pak ate. Mirpo zoterijte qeveritare thone se duhet te paguaj energjine aforfe dhe jo ate qe konsumoj. Pra tani me duhen edhe 500 euro ne vit me shume qe te mbaj shtepine atje.

Situata nuk paska ndryshuar fare.
Atehere pse merzitesh?
Duhet te merzitem une qe prisja te ndryshonte, po per ty mire ishte (dhe si rrjedhim mire eshte, apo jo?)

Sa per faturimin afrofe eshte nje plage ne shqiperi, por mos prit te zgjidhet sot me neser, sidomos pas situates qe kane lene BerishDollapsat, o Piktor.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2014 20:50
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha arturm

Situata nuk paska ndryshuar fare.
Atehere pse merzitesh?
Duhet te merzitem une qe prisja te ndryshonte, po per ty mire ishte (dhe si rrjedhim mire eshte, apo jo?)

Sa per faturimin afrofe eshte nje plage ne shqiperi, por mos prit te zgjidhet sot me neser, sidomos pas situates qe kane lene BerishDollapsat, o Piktor.

Nuk u merzita aspak arturm, as u zhgenjeva siç na mbanin me shprese dikur partizanet po te them dhe une se Shqiperia nje dite do te behet e qe te behet duhet pune dhe kohe. Edhe ata premtuan se do hame te gjithe ne, me luge floriri dhe do kishim begati. Kujt i plasi se politikanet tane hane vertet me luge te florinjta sot. Kujt i plasi se qeveritaret e kane rrogen e larte. Nga dje pabukesa sot na dolen te shendoshte dhe te mirepaguar saqe u rriti taksat nuk do ua rrise aspak rrogat popullit deri ne vitin e fushates elektorale biles thuhet se jane te mbipaguar. E pastaj do vazhdojme te jetojme me enderra se keto shkojne per te lare borxhin qe na la Saliu. Na e bene borxhin gogol. Thua se jemi i vetmi vend ne bote me borxhe.
Qe thua ti po flisja me nje mikun tim, simpatizant i thekur i Ps dhe qe ka nje urrejtje patollogjike per Berishen.
I them se ja Rama te rriti çmimet e naftes, cigares dhe duhanit - edhe Berisha i ka pas ngrejt mu pergjigj.
Ore i them do te marri me zor leket e energjise tani e tutje. - epo duam te bejme shtet me tha.
Po do kesh 50 mije lek me pak ne muaj or mik se deri tani ke pagu sa ke pagu tani do te marre nje te pesten e rroges.
Hajt se me mire do te behet se jane me te mire se Zhozi e ata qente e tjere.
Po Jozefina çfare te ka bere ty e pyes.
A thuhen ato fjale qe tha ajo turp per nje femer.
E kote te vazhdoja me tej arturm ky popull meriton kete qeveri dhe ta gezoje. Nga keta nuk kam asnje shprese se nje dite do nderrojne mendje. Jane politizuar ne ate menyre qe siç e thashe ne nje teme tjeter nuk dine te dallojne shapin nga sheqeri dhe nuk hane aspak pyka. Kur nuk hane pyka ca qe jane me te zgjuar e me shkolle prej ketyre si ky miku im as mos ki aspak shprese.
Per bese jane te gjithe politikane.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2014 21:22
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:47 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Per Arturm, natyrisht!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.