Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Muzika > Cili eshte grupi me i mire Metal (+ Classic Rock) Vlerėsimi i Temės: 5 votime, mesatarja 4.20.
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Wydra turp te te vije qe po con dem keto raste.
Njerzit ketu do te paguanin qimet e kokes per te pare nje koncert metal.
Se harrova Godsmack jane grande fare.
Papa roach, Disturbe, Audioslave apo gjera te tilla degjon?

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Janar 2005 23:58
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

aman, po ca te bej dreqin, vetem s'iket dhe s'mbledh dot shoqeri...

Disturbed i kam, me pelqejne, per sa i perket audioslave mund te them se jam fanse e Chriss Cornel, por me shume me pelqente tek soundgarden... Papa Roach sigurisht i njoh.

Tjeter albume qe kam (mp3 ne fakt)

Alice in Chains (te gjitha alb)<-- kam diskun me autograf!!!
Apocalyptica
Deftones
Disturbed
Faith no more
Godsmack
Guano apes (te gjitha)
Kittie
KoRn (te gjitha)
My dying bride (2 alb)
Nine inch nails
Pantera
Paradise lost
Pearl Jam (te gjitha)
A perfect circle
Portishead
Rammstein (2 alb)
Red hot chilli peppers
Rob Zombie
Sepultura
Slayer (2 alb)
Slipknot
Soundgarden
System of a down (te gjitha)
Therion
Tiamat
Tool
Vader


He, na perputhen gustot me njeri??

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Janar 2005 00:27
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Hallall
Ketu ne Shqiperi Rrofte pirateria se per te blere albume nuk behet fjale por nqs qendron gjith diten para com do te shpikesh dicka.
Pjesen me te madhe te grupeve i kam degjuar dhe jane nga te preferuarit e mi po disa te tjere nuk ja kam fort idene si psh:Nine inch nails
A perfect circle apo Rob Zombie.
Une degjoj gjithcka qe kam mundesi dhe te them te drejten albumet e mija jane pak me modeste po shpesh jam me klasik si psh:
Iron Maiden
Megadeath
Manowar
BlackSabbath
Metallica
Burzum
Pantera
Sepultura
Cathedral
Creator
Mudvain po me pelq sh tani.
Te them te drejten jam pak me faza. here me pelqen me shume nje rryme here nje tjeter. Ndoshta sipas gjendjes shpirterore.
Tani psh po degjoj "The Call of Ktulu" Metallica
Po vertet hallall per ate qe je.
Gati-gati po me pelqen. Nqs do te ishe ne Shqiperi do te te ftoja per te dale me doemos.
Tjeter pune si do te pergjigjeshe ti.

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Janar 2005 01:20
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

me shkrive ingmetalboy

po dhe mua s'me rrodhen leket jo, shumicen e ketyre i kam download-uar, i kam mp3, se do dilja me kepuce te kuqe te blija gjithe keto origjinale
Po ti me qe je ne Shqiperi besoj se e ke pak te veshtire te terheqesh mp3, se me modem s'ja del dot

I ke degjuar Tool? Nqs po, atehere kengetari i Tool ka qene kengetari i A perfect circle, vetem qe muzika ka qene pak me shume melodioze dhe me pak e cuditshme se tool

Nga Rob Zombie degjo (nqs gjen) kengen "Return of the phantom stranger", per te kuptuar car muzike eshte.

Nine inch nails... kane kohe qe jane ne skenen e muzikes (Lideri i tyre ka ndihmuar te futet ne skene Marilyn Manson, por muzikat i kane te ndryshme). Nuk njoh shume kenge te tyre (kam ndermend t'i terheq po s'jam bere mbare), por e preferuara ime eshte "Perfect Drug". Kenget i kane vertete te shumellojshme.


Edhe une me faza e kam, njehere me pelqen dicka, pastaj me merzitet, entuziazmohem me dicka tjeter, etj

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Janar 2005 12:33
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Sapo degjova Perfect Drug. C'ka jo keq. Duhet ta kem degjuar dhe here te tjera por nuk e dija cili grup qe (per te mbajtur mend emra nuk para shquhem). Sic the ti me kete modem qe kemi ne ketej duhet mesatarish hmm... shume kohe to download nje kenge keshtu qe mendohemi dy here para se ti hyjme asaj pune.

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Janar 2005 14:56
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

grupi me i mire : ''nirvana'' pastaj ''muse''. mendoj se nirvanat jane nder grupet me te pelqyera nga rinia shqiptare qe ndjek ate lloj rryme

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shkurt 2005 17:45
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amici di Nessuno
Kompetent

Regjistruar: 12/01/2004
Vendbanimi: Afganistan
Mesazhe: 1613

Grupi me i mire?

Beh, jane disa , shume te mire. Manowar do i vecoja, nuk e di si do ia bej te shoh ndonje koncert live te tyre. Sikur nuk kane ndonje plan te vijne ketej nga north america.
Vjet pashe Slayer , te llahtarshem, Judas Priest edhe pse te vjeter koncert i bukur, por per fat te keq ishin pas Slayer dhe sikur u ra pak vlera. Deep Purlpe mu duk si koncert simfonik.
Me ka mbetur pishman qe nuk pash dot Iron Maiden parvjet se isha ne shqiperi.
Ndoshta shkoj te shoh Kreator muajin tjeter me duket.
Te shkosh vetem?, nuk do e rekomandoja shume.
Ah harrova. Kam pare edhe Bon Jovi. Koncert shume i bukur. Spektakel.

__________________
LA MIA JUVENTUS E' MORTA IL 14 MAGGIO 2006
MA IL MIO SANGUE SARA' SEMPRE BIANCONERO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shkurt 2005 01:33
Amici di Nessuno nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amici di Nessuno Vizito faqen personale tė Amici di Nessuno't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amici di Nessuno Shto Amici di Nessuno nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amici di Nessuno nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Orlock
Soul Rebel

Regjistruar: 18/03/2005
Vendbanimi: Suedi
Mesazhe: 46

Ndër grupet classic rock mund të veqoja The Doors, Rolling Stones dhe Led Zeppelin. Ndërsa për heavy metal mund të theksoja grupet Iron Maiden, Black Sabbath, Judas Priest.
Për metall më agresiv (trash/death metal) më pëlqejnë
The Haunted, At the Gates, In Flames, Darkane, Soilwork, Pantera, Meshuggah, Pro-pain, Skinlab, Sepultura, Soulfy, Fear Factory.
Old style trash: Slayer, Annihilator, Exodus, Anvil, Metallica, Exciter, Testament, Overkill.
Më pëlqen shumë Nirvana dhe e tërë Gunge era mirëpo sipas meje muzika e Nirvanes nuk është metall por alternativ rock. Mirëpo nuk ma merr mendja se labels kan rendesi.
Ndëgjoj edhe death/black The Crown, And Oceans, Merciless, dimmu Borgir, Carcass, Entombed, Dissection.
Ndër goth/doom veqoj My dying bride që janë të hatashem si dhe Candlemass, Morgion.


******Up the Irons**************

__________________
Memento Mori

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Mars 2005 20:19
Orlock nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Orlock Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Orlock (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Orlock Shto Orlock nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Orlock nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

cuna mos harroni te permendni zerat e plotfuqishem te ''system of a down'' dhe ''drowing pool''

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Mars 2005 23:21
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

Citim:
Po citoj ato që tha lezhjani-82
cuna mos harroni te permendni zerat e plotfuqishem te ''system of a down'' dhe ''drowing pool''



ca do te thuash ti lezhjani, qe mqs i ka permendur nje goce, jo cun, nuk quhen?


sa keq qe vokalisti i drowning pool ka vdekur

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Mars 2005 00:01
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:37 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Muzika > Cili eshte grupi me i mire Metal (+ Classic Rock)

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.