Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > E ngrena ne Sallen e Leksjonit
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Roneo
I dashuruar

Regjistruar: 14/02/2005
Vendbanimi: Mu ke guri qe bon xixa.
Mesazhe: 88

E ngrena ne Sallen e Leksjonit

Pershendetje!
Doja te dija mendimin tuaj ne lidhje me kete gjest.
Mua per vete me duket dicka e ulet te ha kur professori shpjegon.
Jepni mendimin tuaj.
Roni.

__________________
Demokrat deri ne palce te kockes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Mars 2005 19:18
Roneo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Roneo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Roneo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Roneo Shto Roneo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Roneo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i/e paregjistruar
.

Regjistruar: 13/08/2004
Vendbanimi: .
Mesazhe: 1280

Jam dakort qe ushqimi nuk duhet te lejohet ne salla leksionesh. E para duket ulese qe ti te pertypesh ndersa profesori shpjegon (keshtu me duket mua). Gjithashtu nuk eshte e drejte ndaj studentave te tjere te cilet aromat e ushqimit mund ti beszidisin (ose percapjet). Gjithashtu eshte arsyeja e higjenes se ne banken ku po bien therrimet do ulen te tjere pas mbarimit te klases tende. etc.

Shumica e klasave e ndalon ushqimin ne leksion, ne pak klasa ku lejohej ne te vertete shume pak njerez e praktikonin te drejten te ushqeheshin ne leksion.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Mars 2005 23:19
i/e paregjistruar nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i/e paregjistruar Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i/e paregjistruar (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: i/e paregjistruar Shto i/e paregjistruar nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i/e paregjistruar nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
durrsake_topolake
virtualmente virtuale

Regjistruar: 17/05/2004
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 908

hahahah oj te ngrene! ktej ne itali po njehere. sec erdhen disa makineta (tip minifrigo ) brenda ne shkolle edhe kemi ngrene sa te duash. normal pas tre oresh ekonomi duhet te besh nje pauze. Patatine, çokollata, biskota me sheqer, pa sheqer, me kripe etj etj. Po kur qeronin disa portokallet apo manderinat qe vinte gjthe era ne klase edhe te gjthe hapnit syte kur merrte portokalle me vete xhanem?!
ec o njerez jo kaq fiskal dhe kaq strikt ne fund te fundit vdesim te bejme ca gjera fshehur. normal jo duke u pllacitur para fytyres se profesorit.
Une jam dakort per vete
spo them te heqim librat e te nxjerrim pjatat me makarone siper bankave.

__________________
[io non c'ero e se c'ero dormivo]

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Qershor 2005 15:18
durrsake_topolake nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė durrsake_topolake Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me durrsake_topolake (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: durrsake_topolake Shto durrsake_topolake nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto durrsake_topolake nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i/e paregjistruar
.

Regjistruar: 13/08/2004
Vendbanimi: .
Mesazhe: 1280

Durrsake po te behej fjale per ushqim italian (qe me pelqen) s'do isha kundra as un . Po kur vinin ca me ushqime aziatike (pjata me makarona, broccoli qe i vjen era me te ba me vjell), e lloj lloj ushqimesh te shpifet. S'jam kundra nje fruti ose patatina por sandwich-a e pjata me ushqime etnike s'durohen ne klase.
Tani robi si vendos dot rregull se ca ushqimesh lejohen e ca jo, prandaj me mire te ndalohen te gjitha dhe te hahet ushqimi jashte klase neper pushime mes klasash etc.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Qershor 2005 19:39
i/e paregjistruar nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i/e paregjistruar Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i/e paregjistruar (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: i/e paregjistruar Shto i/e paregjistruar nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i/e paregjistruar nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jimmy84
Veteran ne forum

Regjistruar: 11/12/2003
Vendbanimi:
Mesazhe: 1021

Po tani per nje tas fasule me pilaf nuk behet qameti. Hahet edhe ne ore te mesimit
Une per vete jam kunder. Eshte mungese edukate per mendimin tim. Biles edhe camcakezi nuk eshte mire (tjeter pune se ne mballcitemi tere ores). Fundja nqs merzitesh mos hyr ne ore te mesimit (une te pakten kete teori ndjek )

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Qershor 2005 17:28
jimmy84 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jimmy84 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jimmy84 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė jimmy84't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: jimmy84 Shto jimmy84 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jimmy84 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Ehuha,pa cafeine ku mbahet vemendja 4 ore non stop ne auditorium?Une s'ja arrij per vete.Kendej edhe pse teorikisht s'eshte e lejuar ne praktike ja plasen cola,caffe-ja,noj karramelke...dhe proffet e kuptojne vete qe 4 ore non-stop s'arrin robi te mbaje mendjen aty pa ngrene dicka.
Per dege te lehta qe kane vetem psh nga 2 ore njera mbas tjetres atehere ok,s'jane kalamaj qe te mos arrijne te permbahen,por ama 4 ore njera mbas tjetres s'durohen.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Qershor 2005 18:13
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Citim:
Po citoj ato që tha durrsake_topolake
hahahah oj te ngrene! ktej ne itali po njehere. sec erdhen disa makineta (tip minifrigo ) brenda ne shkolle edhe kemi ngrene sa te duash. normal pas tre oresh ekonomi duhet te besh nje pauze. Patatine, çokollata, biskota me sheqer, pa sheqer, me kripe etj etj. Po kur qeronin disa portokallet apo manderinat qe vinte gjthe era ne klase edhe te gjthe hapnit syte kur merrte portokalle me vete xhanem?!
ec o njerez jo kaq fiskal dhe kaq strikt ne fund te fundit vdesim te bejme ca gjera fshehur. normal jo duke u pllacitur para fytyres se profesorit.
Une jam dakort per vete
spo them te heqim librat e te nxjerrim pjatat me makarone siper bankave.



ketu duhet te shtoje dicka: varet nga madhesia salles si dhe nga pozicioni qe je ul...nese je ne fillim biskota,nese je ne mes mund te kalosh anej nga patatinat....ndersa nese je ne fund...ku zakonisht ulemi ne shqipetaret mund te themi nje menu te gjere qe shkon nga pjata e makaronave,pice napoletane e pjekme me dru(kete mund ta beni ne ore te pushimit dhe shuajeni mire flaken para se te futet profesori),konserva peshku dhe ne raste datelindjesh torta por max deri ne 22 qirinj...nese perdor me shume profesori qe kupton alfabetin mors mund tu dalloje ...gjellen me bamje nuk po e permend se nuk eshte vendi ku mund te shijohet nje specialitet i tokes nene

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Qershor 2005 18:42
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arsona
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 786

Eshte gje e ulet, po kur ke leksionin kater ore me nje pushim 10 minutesh ca do besh do mbushesh gjysmen e cantes me snacks e gjysmen me libra.
Megjithate ne shkolla ime, nje here ne dy jave kemi pizza party, edhe petagogu paguan aty me turrmen. it is fun.

__________________
Find the light that makes you
shine and then use those rays to illuminate your way

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Qershor 2005 22:49
arsona nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arsona Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me arsona (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: arsona Shto arsona nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arsona nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Ne disa raste mendoj se nuk ka asgje te keqe. Ka studente qe rrine ne shkolle me orar te zgjatur pa pushim midis tyre. Ajo cerek ore pushim midis klasave nuk eshte e mjaftueshme. Ka studente te tjere qe vijne direkt nga puna. Pavaresisht shenjes ne cdo klase qe nuk lejohet ngrenia, pedagoget e tolerojne. Zakonisht studentet hane pa filluar mesimi. Une per vete e shumta pi kafe, uje apo ndonje pije freskuese.
Kam patur nje pedagoge qe gjithmone sillte dicka ne klase. Karamele, cokollata, deri te pica. Kur nuk sillte e pyetnim nese kishte ndonje gje te embel per ne apo jo.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2010 23:38
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Teorikisht nuk lejohet,por praktikisht e bejme nje gje te tille.

Psh une sot kam ngrene coko e kam pire coffe gjate oreve te seminarit dhe profi normalisht qe nuk thote asgje. Eshte mese e shpjegueshme qe kur ben 4 ore rresh seminar qe vetem degjon prezantime detyrash te njepasnjeshme, dhe biseda te gjata klinike qe duhet te jesh edhe e vemendshme per llojin e pyetjeve , strukturen e intervistes e gjera te tilla te ushqehet truri i shkrete me dicka, se perndryshe na kapi gjumi mu ne salle.

Ja , nese qe kam 5 ore rresht mendohem qe ne mengjes se cdo marr ndonje gje per te embelsuar gojen gjate atyre oreve dhe opa , ready for school...:p

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Janar 2010 23:48
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:01 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > E ngrena ne Sallen e Leksjonit

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.