Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Kinematografia > Arkivi i Kinematografisė > Filmi me i ri NJE MILION EURO Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
cineline
Anetar i ri

Regjistruar: 15/11/2005
Vendbanimi: Prishtine
Mesazhe: 1

Filmi me i ri NJE MILION EURO

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re foto01.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 149 herė.

NJE MILION EURO

Kështu titullohet filmi më i ri Kosovar i cili në vitin 2005 konsiderohet filmi mei shikuar në Kinematë e Kosovës
Zhanri i filimit eshte Drame-Thriller

Informacion për Filmin
SB Film - Kosova prezenton filmin më të ri "Nje Milion Euro" në Regji të Halil Budakovës. Ngjarja e filmit ndërlidhet direkt me protagonistin e filmit Robert Berisha ( interpretuar nga ILIR REXHEPI ), i cili është një shqiptaro-amerikan dhe biznesmen i njohur dhe shumë i pasur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës por që tani ka vendosur të jetoj dhe të investoj edhe Kosovë. Me ketë ai e realizon edhe amanetin e babës se tij i cili vazhdimisht dëshironte për të investuar edhe në Kosovë. Ai bashkë me Qeverinë e Kosovës dhe dy Kompani të tjera amerikane vendosë të investoj 20 milion euro në një fabrikë të textilit për të punësuar një mijë punëtor shqiptar.
Familja e Robert Berishës jeton shumë e lumtur, shumë e pasur, por krejt kjo harmoni familjare ndërpritet nga një bandë kriminale e organizuar dhe e prirë nga Beka ( interpretuar nga ENVER PETROVCI ), të cilët ia rrembejnë në mënyrë brutale vajzën e vetme të Robertit dhe me kercenime te vazhdueshme ata kërkojnë një milion euro për kokën e vajzës.
Kjo tragjedi rritet edhe më shumë ngase një mik e besuar iRobertit e tradhëton atë vazhdimisht duke i dhënë informacione bandës! Roberti detyrohet të shkoj në bankë për t“i terhequr paratë nën përcjelljen e bandës. Kjo tragjedi e ndërlidhur me ankth e frikë tajkalohet nga Policia e Kosovës e udhëhequr nga një detektiv i cili në menyrë profesionale arrin ta lokalizoj dhe ta arrestoj këtë bandë dhe pikërisht në momentin kur vajza do të vritej. Regjisori nxjerr qart porosinë e filmit "e drejta fiton" dhe fatmirësisht mes kësaj tragjedie të rëndë familjare Roberti dhe familja e tij mbijetojnë përsëri për të jetuar bashkë me vajzën e tyre Erën dhe për ta përfunduar me plot sukses investimin në Kosovë duke e realizuar kështu edhe abanetin e babës së tij.


ME AKTORËT

ILIR REXHEPI
ENVER PETROVCI
MERITA BUDAKOVA
DIELLZA BUNJAKU
HALIL BUDAKOVA
ADEM ZHITOPOTOKU


NGA DATA 12.09.2005 - 01.11.2005 FILMI SHFAQET NËPËR KINEMATË E NDRYSHE TË KOSOVËS, PREJ DATËS 01.11.2005 FILMIN NJË MILION EURO MUND TA GJENI NË SHITJE SI DVD DHE VHS, NË SHKURT 2006 FILMI TRANSMETOHET NË RADIOTELEVIZIONIN 21



NESE E KENI PARË -A JU KA PËLQYER, JU LUTËM E KOMENTONI!

Shkruar nga Cineline Productions

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Nëntor 2005 21:31
cineline nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cineline Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cineline (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cineline Shto cineline nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cineline nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
realdreni
Anetar i ri

Regjistruar: 03/11/2005
Vendbanimi: prishtine
Mesazhe: 5

filmi nje milion euro

me te vertet nje film kote ,kete film ma mire to ta kisha ba une me disa shoke te lagjes edhe me disa kamera amatoreske ,loja e aktorve e posaqerisht e nenes se femijes (djellza bunjaku )shum e dobt , ne pergjithsi te gjith aktoret kane qene ne nivel shum te ult ,asnje pjese e filmit nuk me ka pelqy , me nje fjale te huaj shittttttt.

__________________
it's nice to be important but more important is to be nice

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2005 17:09
realdreni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė realdreni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me realdreni (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: realdreni Shto realdreni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto realdreni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tringa19
Anetar i ri

Regjistruar: 28/11/2005
Vendbanimi: Prishtine
Mesazhe: 1

Filmi NJE MILION EURO

Filmin e kam pare ne kinemane ABC ne Prishtine dhe me ka pelqyer shume, normalisht per ta krahasuar me nje film nderkombetar nuk mund ta disktoj kete e sidomos ne pikepamjen teknike te gjirimit te filmit. Mendimi im eshte se aktoret e filmit e sidomos Enver Petrovci dhe Ilir Rexhepi qe luanin rolin kryesor ishin te shkelyer ne kete film. Aktoret e tjere si p.sh. Diellza Bunjaku dukej shume e bukur dhe terheqese ne Film ndersa verehej loja e saj jo e arritshme! Une kur e kam pare kete film kam thene se tani ndoshta do fillohet per te bere filma me te mire, e jo vetem videokaseta humoriste dhe kam thene me vehte se kemi aktore qe mund te luajn mir sikur Enver Petrovci dhe Ilir Rexhepi ! Po them se jo vetem mua por edhe shum te tjere qe une kam biseduar per filmin ishin te kenaqur dhe te prekur nga tema e filmit! Ju uroj suksese aktoreve tane! SUKSESE

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Nëntor 2005 23:55
tringa19 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tringa19 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tringa19 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tringa19 Shto tringa19 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tringa19 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agroni2006
Anetar i ri

Regjistruar: 29/11/2005
Vendbanimi: Prishtine
Mesazhe: 1

Filmi Nje Milion Euro me ka pelqyer shum

shum thjesht dhe pak po shkruj a, njerz shum me ka pelqy ky film ka pas shume sende te mira edhe mos te mendojna se na jemi ne hollywood a me than jo ske i mir e jo andej e jo kendej - ti shoki qe e paske kritiku fimin muna me than se per inate e paske valla, un e kam pa ne kinema ne prishtin plot shikues ka pas edhe krejtve ju ka pelqy.... NICE FILM edhe DVD kamme e blekujtim kam me rujt tungi nga Goni

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Nëntor 2005 23:14
agroni2006 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agroni2006 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agroni2006 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: agroni2006 Shto agroni2006 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agroni2006 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
gaxhorja
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 12/05/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 50

une kam pare metropolet.....i fundit eshte....kush e ka pare?
qe luhet dhe ne gjermani,dhe ne kosove....me mafien shqiptare ne gjermani ......

__________________
Dua te thith e te kafshoj
nga epshi i puthjes,ledhatimit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Maj 2006 10:56
gaxhorja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė gaxhorja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me gaxhorja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: gaxhorja Shto gaxhorja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto gaxhorja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:05 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Kinematografia > Arkivi i Kinematografisė > Filmi me i ri NJE MILION EURO

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.