Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Kompleksi i Inferioritetit te femra shqiptare
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Citim:
Po citoj ato që tha erious
e di ate shprehjen qe nje dru i shtrembet e prish gjithe stiven, po ashtu ndodh edhe me bukurine...

s'mjafton te jesh vetem vete duhet te jene edhe te tjeret qe te rrethojne te tille... dmth i gjithe ambienti duhet te jete i persosur per te mos pat komplikime me pas.

sepse ta zeme nje grua e bukur mua do te me pelqente e mjaftonte sikur te ishte perfundimisht imja... duke mos qene i sigurte, ngaqe nje tjeter mund t'ja kaloje pernga bukuria ose ngaqe ajo vete behet objekt admirimi i te tjereve rivale te mije, une filloj e komplikoj gjerat, behem xheloz, kam kerkesa ireale ndaj saj, etj, etj.

shkurt... nje femer e bukur eshte me pak e komplikuar se nje ordinere, nje mashkull po ashtu

kjo s'do te thote qe ka raste edhe te kunderta, por siç dihet e veçanta nuk perben rregullen, prandaj ne per mos komplikuar me tej e leme ne ane.



INTERESANTE MBASE

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shtator 2009 22:44
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Misha
Vogelushja Misha

Regjistruar: 08/09/2009
Vendbanimi: Everywhere
Mesazhe: 263

Nje pyetje kisha perpara se te ktheja apo beja replike...

Kjo tema nuk shpjegon se kundrejt kujt eshte ose me sakte ndihet INFERIORE femra Shqiptare??? kundrejt vetes apo dikujt tjeter....mos valle keni dashur te thoni se femra Shqiptare ka Komplekse????

nje pergj ju lutem

__________________
No one thinks to change himself, everyone thinks of changing the WORLD........Tolstoi my love

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shtator 2009 09:23
Misha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Misha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Misha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Misha Shto Misha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Misha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Pershendetje misha,

Me sa lexoj qenke e frymezuar sot, une po pi kafen se po me mbyllen syte nga gjumi.

Ne teme: Mendoj se flitet per inferioritet ndaj femres shqiptare ne lidhje me meshkujt,me opinionin ne pergjithesi se ça do thone te tjeret nqs ajo ka vepruar dicka.Ajo ndjehet fajtore per cdo veprim i ndermarr mire/keq...
Plus asaj e keni vene re kur nje burre shqiptar i thote gruas se tij, - ti sdi te besh asgje, -ti skupton fare,- ti ca do qe te veshesh po ti je,
mendoj qe nga momenti qe mashkulli qe ke ne krah te ben te tilla 'komplimentash' ti natyrshem ndjehesh inferiore dhe plot komplekse...Ka te bej shume edukata qe ne femijeri qe te kapercesh lehte keto probleme.Ne jemi rritur me ate frymen "o te keqen mami ske nga tja mbash" , "ku do mbytesh", "ste do njeri me shume se ai" keto jane pasojat qe nje femer ndihet e fajshme per gjithcka, mbi te gjitha ajo ska besim tek vetja...

Shyqyr qe jam me fat drejt ketyre problemeve, kam ditur gjithmon ti kapercej me ate 'mendjelehtesine' time.

ps: Por mund tju pergjigjet me mire hapsi i temes.
ciao

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shtator 2009 09:39
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Citim:
Po citoj ato që tha Misha
Nje pyetje kisha perpara se te ktheja apo beja replike...

Kjo tema nuk shpjegon se kundrejt kujt eshte ose me sakte ndihet INFERIORE femra Shqiptare??? kundrejt vetes apo dikujt tjeter....mos valle keni dashur te thoni se femra Shqiptare ka Komplekse????

nje pergj ju lutem



UNe e kam kuptuar ne raport me mashkullin...

.
Per fat te keq, ashtu si e tha cicilia, ne shumicen e rasteve ndodh.

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shtator 2009 11:22
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Misha
Vogelushja Misha

Regjistruar: 08/09/2009
Vendbanimi: Everywhere
Mesazhe: 263

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia2006
Pershendetje misha,

Me sa lexoj qenke e frymezuar sot, une po pi kafen se po me mbyllen syte nga gjumi.

Ne teme: Mendoj se flitet per inferioritet ndaj femres shqiptare ne lidhje me meshkujt,me opinionin ne pergjithesi se ça do thone te tjeret nqs ajo ka vepruar dicka.Ajo ndjehet fajtore per cdo veprim i ndermarr mire/keq...
Plus asaj e keni vene re kur nje burre shqiptar i thote gruas se tij, - ti sdi te besh asgje, -ti skupton fare,- ti ca do qe te veshesh po ti je,
mendoj qe nga momenti qe mashkulli qe ke ne krah te ben te tilla 'komplimentash' ti natyrshem ndjehesh inferiore dhe plot komplekse...Ka te bej shume edukata qe ne femijeri qe te kapercesh lehte keto probleme.Ne jemi rritur me ate frymen "o te keqen mami ske nga tja mbash" , "ku do mbytesh", "ste do njeri me shume se ai" keto jane pasojat qe nje femer ndihet e fajshme per gjithcka, mbi te gjitha ajo ska besim tek vetja...

Shyqyr qe jam me fat drejt ketyre problemeve, kam ditur gjithmon ti kapercej me ate 'mendjelehtesine' time.

ps: Por mund tju pergjigjet me mire hapsi i temes.
ciao



FLM e dashur

ath nese eshte kjo pyetja problemi eshte shume komplekse.
Problemi yne nis me vite me pare ath kur ne Shqiperi ekzistonin vetem familjet patriakale dhe rrjedhimisht gruaja ishte "kafsha" e shtepise, por per ti rene shkurt , sot ne ditet e sotme gjerat , marredhenit kane ndryshuar radikalisht andaj nuk mund te themi qe ekziston ky lloj inferioriteti. mendimi im ky

__________________
No one thinks to change himself, everyone thinks of changing the WORLD........Tolstoi my love

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shtator 2009 11:28
Misha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Misha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Misha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Misha Shto Misha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Misha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 04:19 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Kompleksi i Inferioritetit te femra shqiptare

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.