Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > C'fare eshte renia ne dashuri dhe dashuria!!
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Auberoni ky forum ka shume opsione dhe nje nga keto eshte "injorimi"mund ta perdoresh dhe je i qete mos lexosh gjera qe si kupton ...ku qendron problemi ...fjalet e shumta jane fukarallek dhe pergjigjet e kota me shume se kaq ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2010 10:25
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Auberoni,
Arsyetimi jot me duket i logjikshem ...deri aty ku jep mendimin tend pa qene pretencioz.
Mendoj se jo cdo njeri mendon apo analizon ne te njejten menyre...Ti mund te kesh shpirt (sic je shprehur) jo poetik dhe je me teper realist. Kurse ka njerez te tjere me te ndjeshem shpirterisht dhe kjo i ben te 'vuajne' emocionalisht.
Mendoj se njeriu ka momente boshlleku gjate jetes se tij dhe menyra me e mire per t'a bere tjetrin te jetoj eshte kujtimi qe i ben nje dite feste apo ditelindjeje...

Perse quani hipokrizi nje dyshimin tuaj?!

E di si thote Pr.Alberoni,
"Jane te prirur per dashuri ata persona qe dine te dashurojne".

Cfare quani ju fatalitet?
Une quaj ata persona te cilet mendojne se jeta e tyre eshte e shkruajtur nga zoti si e tille dhe s'kane mundesi t'a ndryshojne.
Jo jo zoteri s'jam aspak dakort me ju...Si 'une' edhe 'ju' kemi te njejtat pretendime, ndoshta dikush me shume e dikush me pak por ne thelb ngelemi te barabarte me pikepamje te ndryshme.

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2010 12:37
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Dje ne mos gaboj pashe nje film shqiptar tek tvsh.
Behej fjale per dy gra qe donin te iknin ne Zvicer, gjoja me pretekstin per te takuar nje kushuri por ne fakt per te gjetur ndonje zvicerian.
Te tjerat besoj se i dini ose imagjinoni pa ua thene.
Pjesa me e bukur e filmit ishte kur ai zviceriani, percolli te dashuren shqiptare i kishte dhuruar nje steke me cigare.
Hipokrizi apo dashuri? Apo te dyja bashke?
Ajo e genjeu se nuk e pinte e as e duronte duhanin e ai mesa kuptohet e kishte ndjere eren e duhanit.
Pyetja ime eshte, -ku eshte dashuria ne kete rast?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2010 13:04
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Roi
Drift in and out....

Regjistruar: 21/04/2009
Vendbanimi: Shkretetire
Mesazhe: 786

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA


Cecila te kuptosh dike vetem nga shkrimi eshte nje dhunti e rralle qe jo te gjithe e kane ndoshta vetem ato njeres qe kane nje zemer te madhe dhe qe jane ne "paqe" me shpirtin e tyre qe skane inat cmire, xhelozi ato arrijne te kuptojne per ke po flet dhe pse ...por te lexosh disa rrjeshta e te dalesh ne kete konkluzion qe doli Auberoni dhe Roi do te thote qe mire qe nuk kupton(ose ben ) por pretendon te me japesh dhe mend ...



O Leshverdha avash moj vajze ,merre shtruar se paske marre zjarr si kashta !!

Ne rradhe te pare,ketu jemi ne nje forum publik e jo ne ndonje blog,apo ditar privat !! Prandaj mesohu te sillesh sic duhet sjellur ne nje ambjent te tille !! Me pak fjale duhet te jesh e gatshme edhe te pranosh ndonje postim qe s'mund te te tingelloje si kompliment !! Ca pret ti,qe cfaredo gjeje qe ti shkruan,njerezit te gjithe njezeri te thone...u me preke,u ca shkrimi, me mallengjeve etj etj ??!! Pastaj as nuk te ofendova,thjesht dhashe kendveshtrimin tim ne baze te asaj qe ti kishe shkruajtur edhe duke pergjithsuar disi !! Mesohu te debatosh e te jesh me e qarte here tjeter e jo te keputesh gomarlleqe te tipit...s'pres te kuptohem nga njerez te tille,apo jo cmira e xhelozia...ndryshe ca ke per te shkruajtur ik shkruaj tek ditari personal !!!


Ne rradhe te dyte,ne ate menyre qe kishe shkruar ti,nje person qe nuk te njeh pertej virtualitetit siperfaqesor,nuk mund te mendonte ndryshe vecse ate qe mendova une apo Auberoni !! Per me teper,tema flet vetem per dashurine,pra per ate ndjenje qe lidh dy persona (me mire nese te dy sekseve te kunderta ) te cilet nuk kane lidhje farefisnore apo gjera te ngjashme ....pra dy te dashuruar,dy partnere me pak fjale !! E nese ti ke pas ndermend nje lloj tjeter dashurie,te tipit nene-femije,apo moter-vella,atehere je ti qe ke gabuar teme !!

Kuptoj qe mund te kesh argumentat e tua te mira,nje histori te dhimbshe familjare pas kraheve psh ! Une s'do i lejoja kurre te fusja hundet apo te gjykoja jeten tende ne kete prizem,por ta perseris,u pergjigja ashtu pasi isha i sigurt qe aludoje rreth nje historie dashurie te shkuar keq e te cilen ti s'arrije dot ta harroje e ta pranoje qe kish marre fund !!
Mundeshe shume bukur te thoshe...ee shikoni, jeni jashte rruge pasi une nuk i referohesha nje ish te dashuri....pa e bere muhabetin terkuze !!!

Hajd tung dhe here tjeter mundohu ti evitosh cik ato llafet e teperta,jo se me ofendojne,por thjesht mund te ma tregosh edhe ne forma te tjera mungesen e feminilitetit e te inteligjences tende !!


Ps:Auberon po c'eshte kjo apsolute Absolute,ashtu si edhe ne anglisht !!

__________________
Si sta come d'autunno sugli alberi le foglie !

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Shkurt 2010 23:44
Roi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Roi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Roi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Roi Shto Roi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Roi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Roi nese kerkon te komunikosh ne mua mu drejto ne nik name qe kam BIONDIA sic te jam drejtuar une ty ...leshrat shumengjyrshe diskutoje me ke ka nerva dhe deshire te diskutoje me ty une jo se me duket se e teprove ca si shume .
Ishe ti ai qe filloje te dalesh ne konkluzione e bere dhe ne kete shkrim duke komentuar disa rrjeshta te shkruara gati 2 muaj me pare e bere aq terkuze sa me ska ... une nuk jetoj dhe as kam jetuar ndonjeher qe dikush te me beje komplimente per keto gjera koti . ...nuk eshte nje nga qellimet e mia te tregoj inteligjencen e feminilitetin ne forum dhe as qe e dua nje gje te tille eshte mendimi i fundit i imi se vaj halli i bie te jetojme per forumin e te mos kemi halle te tjera por te vrasim mendjen se cfare mendon ti apo tjetri per mua .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2010 18:27
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Kjo teme u be per diskutime shoqerore ... vetem psikologji qe spaska ketu Cec

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2010 20:45
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:37 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > C'fare eshte renia ne dashuri dhe dashuria!!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.