Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia > Fabula !!!! Me te qeshme me te ngjeshme lool
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 4 [5]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Re: Re: Bletėritėsi - Ezopi

Citim:
Po citoj ato që tha Antip@tre@


cece te paskan merzit
mos harro çdo kush tregon veten



Ashtu eshte, thuhet:"Me trego me ke rri, te tregoj se kush je", ia kam shtuar:" me trego se qfare lexon te tregoj se qka mendon"///

Por, une nuk i perkrah paragjykimet per njerezit, ndersa mundohem te jem i kujdesshem ne parim, po hajt kush na e thote ndonje me te qeshne e me te ngjeshne....ahaha

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Gusht 2010 00:47
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

NJEREZIA DHE KANDARI


Eshtë një trastë plot me rrush.
Sa rrush ka ? Kush e gjen ? Kush?

Nja tri kile do të ketë.

Jo , jo! Katër e përpjetë.
Njëri: Pesë.
Gjashtë, tjetri.

Fjalën merr dhe më i vjetri:
Jo kështu s'bëhet pazari!
Sa rrush ka , e gjen kandari...

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Janar 2011 13:47
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
NJEREZIA DHE KANDARI


Eshtë një trastë plot me rrush.
Sa rrush ka ? Kush e gjen ? Kush?

Nja tri kile do të ketë.

Jo , jo! Katër e përpjetë.
Njëri: Pesë.
Gjashtë, tjetri.

Fjalën merr dhe më i vjetri:
Jo kështu s'bëhet pazari!
Sa rrush ka , e gjen kandari...



Hahahhahaahah, anel, kjo me ka bere te qesh por, me shume po qesh me ate fjalen poshte qe ke per politiken, qe perfat te keq ashtu eshte.

Por mbasi jemi neve ende shpresojm qe kontribojme ne te mire hahha, se paku ne leter dhe mendim.

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shkurt 2011 11:27
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Me e bukura eshte ajo e shefit

Ja po mundohem te riprodhoj dhe une nje, qe e kam degjuar ne radio.

Disa fshatare kishin nje gomar qe nuk u hynte me ne pune dhe vendosen ta hidhnin ne nje grope dhe ta mbulonin me dhe.
Dhe ashtu bene, hodhen gomarin ne grope dhe filluan te hidhnin dhe mbi gomarin e gjore derisa te mbulohej e gjithe gropa.

U lodhen gjithe diten duke mbushur gropen, vetem per te zbuluar qe ne fund te dites ata kishin ndihmuar gomarin te dilte nga gropa. Ajo qe kishte ndodhur ishte qe gomari e shkundte dheun qe i binte mbi kurriz duke qendruar gjithmone siper deri sa doli ne siperfaqe.

Morali: Kur hedhin balte mbi ty, mundohu ta perdoresh ne favorin tend.

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shkurt 2011 15:53
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul
Me e bukura eshte ajo e shefit

Ja po mundohem te riprodhoj dhe une nje, qe e kam degjuar ne radio.

Disa fshatare kishin nje gomar qe nuk u hynte me ne pune dhe vendosen ta hidhnin ne nje grope dhe ta mbulonin me dhe.
Dhe ashtu bene, hodhen gomarin ne grope dhe filluan te hidhnin dhe mbi gomarin e gjore derisa te mbulohej e gjithe gropa.

U lodhen gjithe diten duke mbushur gropen, vetem per te zbuluar qe ne fund te dites ata kishin ndihmuar gomarin te dilte nga gropa. Ajo qe kishte ndodhur ishte qe gomari e shkundte dheun qe i binte mbi kurriz duke qendruar gjithmone siper deri sa doli ne siperfaqe.

Morali: Kur hedhin balte mbi ty, mundohu ta perdoresh ne favorin tend.



__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shkurt 2011 16:41
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha ksovari


Hahahhahaahah, anel, kjo me ka bere te qesh por, me shume po qesh me ate fjalen poshte qe ke per politiken, qe perfat te keq ashtu eshte.

Por mbasi jemi neve ende shpresojm qe kontribojme ne te mire hahha, se paku ne leter dhe mendim.



E ka thene nje me i mencur se une ate Konica... respekte abab

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shkurt 2011 16:42
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksovari
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 17/08/2005
Vendbanimi: kosove
Mesazhe: 610

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil


E ka thene nje me i mencur se une ate Konica... respekte abab



Epo une nuk qendroj mire me letersine,dhe per mua jeni ju qe me sollet deri te leximi i ketij shkrimi, thene ndryshe, ju e keni thene nje thenie nga njeri i madh, ne moentin dhe kohen e duhur, dhe nuk mund te theni qe edhe ju nuk i ofroheni mendimtareve te medhenje.

Ka shume shkencetare qe bejne zbulime, por, jane te tjeret qe i jeteojne ato.

Dhe kjo shkon ne ate shkalle kur thuhet: fara duhet te ujitet para sa te korret.

__________________
zotriu i ēdo pune ėshtė dije ndėrsa zotriu i dijes ėshtė sinqeriteti, ambicia dhe vendosmėria nė kapjen e saj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shkurt 2011 08:16
ksovari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksovari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksovari (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksovari Shto ksovari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksovari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:03 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 4 [5]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Nė rrotė tė lirė...kėtu nuk ėshtė filozofia > Fabula !!!! Me te qeshme me te ngjeshme lool

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.