Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > Cilat jane shkollat me korenspodence?
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
oliinter
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/10/2004
Vendbanimi: brunssum netherland
Mesazhe: 3833

Post

Cilat jane shkollat me korenspodence?

Pershendetje te gjitheve!
Ju ftoj qe te me jepni ndonje informacion per shkollat e larta me korrenspodence ne Tirane!
Dhe ne qofte se ka cilat jane kriteret e pranimit ne to?
Cili eshte kriteri per te fituar te drejtat e studimit ne fakultetin e gjuheve te huaja?

Pres pergjigjet tuaja.

__________________
pulave ju ka hije te kakarisin vetem ne kotec!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Tetor 2004 10:42
oliinter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė oliinter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me oliinter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: oliinter Shto oliinter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto oliinter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
mistrecja
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 04/01/2004
Vendbanimi: tiranė
Mesazhe: 77

pershendetje

si po ia kaloniiii???
doje informacion per fakultetet me korrespondence, erdha une te te ndihmoj .
Atehere te them per fakultetin e ekonomikut pasi aty jam edhe une part - time ( te shtune dhe te djele ) pagesa eshte 750.000 lek te vjetra ne vit , kjo per ata qe e kane fakultet te dyte , se une te tille e kam , procedura per regjistrim eshte : te duhet te plotesosh nje formular qe e terheq te sekretaria , paguan 20000lek te vjetra , diploma e fakultetit e noterizuar , 2 fotografi , nje certifikate personale , une kaq kam bere ne fillim , pastaj para sezonit te provimeve paguan shumen e mesiperme .te uroj suksese nese futesh te ekonomiku mund dhe te takohemi ndonjehere por dije se eshte i veshtire .
Pastaj eshte dhe gjuhe -letersia , historia , gjeografia me 500000lek ne vit por jane fakultet nga halli
besoj se te mjaftojne kaq
Pacimmmmmmmmmmmmmmm mistrecja

__________________
Se ti chiedono chi era la tua ragazza tu digli che era il + bel fiore di primavera , se ti chiedono perche l'hai lasciato tu rispondi che era giunto l'autuno.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Dhjetor 2004 09:12
mistrecja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė mistrecja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me mistrecja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: mistrecja Shto mistrecja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto mistrecja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
mistrecja
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 04/01/2004
Vendbanimi: tiranė
Mesazhe: 77

ah se harrova

Meqenese kam mbaruar kete fakultet po te them dicka , per te fituar te drejten e studimit te fakulteti i gjuheve te huaja sduhet gje tjeter vetem te lexosh dhe pastaj te konkurosh .

__________________
Se ti chiedono chi era la tua ragazza tu digli che era il + bel fiore di primavera , se ti chiedono perche l'hai lasciato tu rispondi che era giunto l'autuno.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Dhjetor 2004 09:34
mistrecja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė mistrecja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me mistrecja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: mistrecja Shto mistrecja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto mistrecja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
oliinter
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/10/2004
Vendbanimi: brunssum netherland
Mesazhe: 3833

Pershendetje!

Faleminderit mistrecja per informacionet qe me ke dhene me larte.
Po besoj se do te mendohem deri ne vitin tjeter pasi duhet te qendroj edhe per shume kohe ketu.
Gjithsesi te falenderoj per ndihmen!

Chao

__________________
pulave ju ka hije te kakarisin vetem ne kotec!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Dhjetor 2004 11:48
oliinter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė oliinter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me oliinter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: oliinter Shto oliinter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto oliinter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ze
Anetar i ri

Regjistruar: 22/12/2004
Vendbanimi: t
Mesazhe: 11

informacion

per sa i perket gjuheve te huaja gjynah te harxhosh para dhe kohe shume mire mund te besh mbrojtje gjuhe per 30.000 leke te vjetra une jam tek gjuhe letersia pagesa eshte 500 mije ne vit eshte kater vjet mesimi te shtune dhe te djele jane shtate lende ne vit tre sezone ne qofte se te intereson te jap informacion me shume dhe te ndihmoj per detyra edhe me libra qe ti fotokopjosh gjithsesi do besh mire pasi eshte dege me shume profesione

__________________
respektoni veten qe edhe te tjeret tju respektojne

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Janar 2005 08:14
ze nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ze Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ze (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ze't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ze Shto ze nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ze nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
mistrecja
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 04/01/2004
Vendbanimi: tiranė
Mesazhe: 77

Thumbs down

olaaaaaaaaaaaaaa

Gjuhe - Letersia dege me shume profesione hahhahhaha............
Uroj qe te pelqej por zakonisht ate dege e zgjedhin dembelet .

__________________
Se ti chiedono chi era la tua ragazza tu digli che era il + bel fiore di primavera , se ti chiedono perche l'hai lasciato tu rispondi che era giunto l'autuno.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Janar 2005 14:03
mistrecja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė mistrecja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me mistrecja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: mistrecja Shto mistrecja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto mistrecja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
oliinter
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/10/2004
Vendbanimi: brunssum netherland
Mesazhe: 3833

prsh

me mire nje shkolle te lehte dhe pa u lodhur se sa nje jete te tere ne shkolle dhe nuk meson asgje.


hahahahahahah!

__________________
pulave ju ka hije te kakarisin vetem ne kotec!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Mars 2005 12:43
oliinter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė oliinter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me oliinter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: oliinter Shto oliinter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto oliinter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

Re: olaaaaaaaaaaaaaa

Citim:
Po citoj ato që tha mistrecja
Gjuhe - Letersia dege me shume profesione hahhahhaha............
Uroj qe te pelqej por zakonisht ate dege e zgjedhin dembelet .



uroj te jehs penduar e dashur per kete qe the, por me siguri qe eshte e drejte ajo fjale e urte: "me mire syri sesa nami:,
e them kete, sepse eshte ashtuquajtur filoqyli, por kjo shkolle sa per dijeni ka veshtiresite e veta, sepse kam mbaruar vete ne kete dege...

Vertet, aty ne diplome titullohesh arsimtare' por kjo sdo te thote te mos behesh dhe gazetare a dicka tjeter..
Sepse te studiosh gjuhen shqipe me mire te behesh inxhiniere, aq e veshtire eshte, prandaj nuk e di ne e zgjedhin dembelet apo jo...:p

Mos te flasim per letersine e cila eshte shkence me vete me literature me se te zhvilluar dhe mjaft te bukur, jo per gje por meson dhe per letersine boterore , autore te huaj, etj..

Gjuhe-Letersia eshte A-ja e universiteteve, sepse ne radhe te pare duhet te dish gjuhen shqipe pastaj te rrjedhesh neper gjuhe te tjera...

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Nëntor 2005 10:50
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ze
Anetar i ri

Regjistruar: 22/12/2004
Vendbanimi: t
Mesazhe: 11

per isren

isra me behet qejfi qe mendon ne kete menyre, kjo menyre e te shprehurit tregon pjekuri. shpresoj qe te jesh rregulluar me pune ne zanatin tend dhe te jete nje profesion qe te ndihesh mire, sa per ata persona qe i nenvleftesojne mundimet e tjetrit mjere per veten e tyre se ne sna bejne gje.tani jam ne vit te trete dhe si gazetare kam filluar te merrem me kohe por vec kesaj tani jam redaktore pergjegjese e nje gazete kjo fale shkolles qe kam zgjedhur kush nuk njeh gjuhen e tij nuk quhet popull sepse ska identitet

__________________
respektoni veten qe edhe te tjeret tju respektojne

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Nëntor 2005 05:26
ze nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ze Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ze (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ze't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ze Shto ze nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ze nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:05 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > Cilat jane shkollat me korenspodence?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.