Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Njohja me anėtarėt e forumit > Ca shenje jeni?
Shenja juaj e horoskopit?
Dashi
Demi
Binjaket
Gaforrja
Luani
Virgjeresha
Peshorja
Akrepi
Shigjetari
Bricjapi
Ujori
Peshqit
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 28 faqe: « E parė ... « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
[^DANZEL^]
FlashcRew

Regjistruar: 04/06/2007
Vendbanimi: AL
Mesazhe: 24

un jam Marimanga

Peshqit ne fakt

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Qershor 2007 13:12
[^DANZEL^] nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė [^DANZEL^] Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me [^DANZEL^] (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė [^DANZEL^]'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: [^DANZEL^] Shto [^DANZEL^] nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto [^DANZEL^] nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hebeja
Circeje..

Regjistruar: 29/06/2007
Vendbanimi: Tetove
Mesazhe: 1051

Une jam peshore....., karakteristike e kesaj shenje eshte se jane njerez te

dashur, sentimentale, altruist, u ndihmojne te tjereve...

Sa te mire qe jemi...

__________________
"Cmenduranet e zbutur e shpien boten perpara"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 18:35
hebeja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hebeja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hebeja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hebeja Shto hebeja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hebeja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Lightbulb

AKREPI

Data ne te cilen kam lindur ndan dy shenja,peshoren dhe akrepin :o Keshtu qe deri 14 s'dija c'shenje isha Nuk i besoj horoskopit( duhet thene) po vitet e fundit te gjitha gazetat ja japin akrepit ate date...Karakteristikat s'i di se si thashe nuk e lexoj shpesh(sigurisht duhet te jene njerez flori,inteligjent,te ndjeshem e me mend ne koke )...!!!!

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 18:39
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Citim:
Po citoj ato që tha hebeja
Une jam peshore....., karakteristike e kesaj shenje eshte se jane njerez te

dashur, sentimentale, altruist, u ndihmojne te tjereve...

Sa te mire qe jemi...



...............

Prandaj shkokena mire .....se edhe une PESHORE jam....

Ja karakteristikat e Peshores....

*PESHORET janë bukuri, dashuri, harmoni, drejtësi, gëzim jete, anim kah çdo gjë e bukur.
Jetojnë në harmoni me veten dhe të tjerët.
Nuk kanë shumë fat, por lehtë përshtaten në çdo situatë.
Shquhen për bukuri. Jetojnë në të tashmen, pa u preokupuar shumë me të kaluarën dhe pa u brengosur shumë për të ardhmen.
Kanë karakter të dashur e të sinqertë, posedojnë inteligjencë të shkëlqyeshme dhe shpirt fisnik me ndjenja fisnike. Problemin më të madh, pothuajse absurd, e kanë në kërkimin e përsosmërisë (vetë janë të përsosur, e këtë e kërkojnë edhe tek të tjerët)

FEMRAT-PESHORE rëndom janë bukuroshe të vërteta. Zakonisht elegante. Sytë i kanë shprehës dhe hundën rëndom e kanë krrute, si sqepi i zogjve. Është e prirur për dashuri të shpejta, për të cilat është e gatshme edhe të flijohet. Por, shpesh i ndërron “objektivat” e flijimit!
Edhe pse janë relativisht të shoqërueshëm, PESHORET kanë pak miq (ata miqtë i filtërojnë në filterë të posaçëm subtilë).
Janë, siç thamë edhe më lart, tejet inteligjentë, por ajrorë (shenja që element kanë ajrin), prandaj pa ndonjë përgjegjësi të madhe. Interesat personale i vënë mbi interesat e të tjerëve. Dinë të bëhen edhe viktima të kënaqësive të shkurtëra.
Tek kjo shenjë vërehet dukshëm ndikimi i VENERËS, prandaj, përpos bukurisë, tek këta persona - përfaqësues të kësaj shenje - hasim edhe komplekse të ndryshme, si kompleksi i turpit, kompleksi i devijimeve morale (kurtizane) etj.
Krejt e donë paranë, paraja më së tepërmi i do PESHORET dhe DEMAT.
Rëndom mbesin të pamartuar përjetësisht. -ha...sa kam qesh me kyt
Edhe pse shenjë artistike joambicioze, megjithatë, peshorja jep shumë artistë të mëdhenj: muzukantë, poetë, këngëtarë, aktorë. -e vertete
Femra-peshore: e rafinuar, e bukur, tërheqëse, nuk është e gatshme ta refuzojë koketimin; nuk i do të fuqishmit, më tepër i do don zhuanët. Di të këshillojë edhe nëse është e shfrenuar; flerton edhe nëse është motër nderi.
Të lindur në këtë shenjë: D. Didëro, A. Rembo, O. Vajld, Lermontov, Niçe, Iv Montan, Rita Hejvord, Xh. Lenoni, Gandi etj.
A.A.-NANDA- te prirur per me kene VIPA...:p


-marre nga nje tjeter forum....s'po e them emrin per efekt publiciteti..:p

ps: Hebeja a je ok me keto karakteristika??

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 18:52
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Re: AKREPI

Citim:
Po citoj ato që tha briseide
Data ne te cilen kam lindur ndan dy shenja,peshoren dhe akrepin :o Keshtu qe deri 14 s'dija c'shenje isha Nuk i besoj horoskopit( duhet thene) po vitet e fundit te gjitha gazetat ja japin akrepit ate date...Karakteristikat s'i di se si thashe nuk e lexoj shpesh(sigurisht duhet te jene njerez flori,inteligjent,te ndjeshem e me mend ne koke )...!!!!


.............

E di qe nuk e lexon horoskopin....po une e gjeta kete per Ty....lexoje se eshte interesante....Une njoh sh.akrepa dhe shume nga ato karakteristika i kane....

Karakteristikat e Akrepit

FEMRA-AKREP është plot pasion, e padefinuar, shpeshherë e çuditshme, mistike, ndonjëherë impulsive dhe sentimentale, por lucide dhe depërtuese; gruaja-shkorpion rëndom paraqet enigmë, madje edhe për atë që e njeh kaherë. Sharmi i saj çmend secilin që e ka pranë, por është rëndom e paprekshme, refuzuese, dhe njerëzit e nderojnë duke e kundruar si “grua fatale”. Të fascinon më tepër me magjinë e pashpjegueshme të saj, sesa me bukuri. Sakaq, nga shikimi i saj enigmatik, i errët, derdhet epshi që ofron aventurë fatale. Dëshiron të koketojë e të përvetësojë; thjesht të ta vërë “lakun”. Suksein në këtë plan e ka të garantuar kur këtë e dëshiron. Me të nuk duhet lozur, se ajo mashkullin e sos dhe e gjuan. Akrepi-femër kënaqet në përvetësim dhe koketim, në diskrecion dhe misteriozitet të caktuar, shpesh duke i munduar partnerët. I nevojitet partner i fuqishëm për ta mbajtur dhe për ta shpëtuar nga sadomazohizmi i saj i lindur. Oreksi i saj seksual është greminë, që duhet përmbushur.
FEMRA- AKREP është e mbyllur dhe enigmatike, idealiste dhe materialiste, në kufijtë e së mirës dhe të së keqes. I mbetet besnike qëllimit të vet, por me aktivitetin apo pasivitetin e vet ekstrem, më së pari e dëmton vetveten. Është e pajisur me plot kërkesa e hire. E padefinueshme. Shpesh e pakënaqur, shpesh i ndërron krevatët (është e prirur); lojërat dashurore nuk i adhuron gjithaq, sa ndërrimin e partnerëve. Ajo është dashnore që dëshiron të koketojë, pastaj me lehtësi e hedh partnerin. Vështirë e gjen partnerin e vërtetë. Përkundër tërheqshmërisë magjike që posedojnë, ato dijnë të jenë shpeshherë tejet të errëta, e mbajnë shumë mend të keqen, me predisponim për shumë bashkëshortësi. MARSI, planeti sundues i akrepave, iu jep energji të madhe, pasione, gjakim, andaj edhe akrepat janë shenjat më seksuale të Zodiakut.
Erotizmi është arma e saj më e mirë dhe më e ligë. Planeti që sundon mbi këtë shenjë, përpos MARSIT – Zot i luftës dhe katasttrofës, që akrepat e mbush zjarr e pasion, është edhe PLUTONI – princ i mjegullës dhe zot i të vdekurve, i cili sundon në mbretërinë e ferrit, dhe ky i bën ato agresive, të ashpra, posesive dhe në këtë periudhë ato janë në gjendje të bëjnë çdo gjë.
Kanë më tepër të fshehta se çdokush tjetër.
Tek ajo ka dashuri apo urrejtje, deri në fund.
Ndodhet në luftë të përhershme në mes trupit dhe shpirtit; ndaj ajo është herë më e zezë se djalli, herë më e bardhë se engjëlli.

TË LINDUR NË KËTË SHENJË: Paganini, Dostojevski, Trocki, Kamy, I. Gandi, E.A. Po, R. Hadson, M. Crnjanski etj.

...........

- morra vetem pjesen qe flet per femrat se kishte me shumice per ju....:p

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 18:56
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Un jam peshqit


Kat qa thot roskopi per mu

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 18:59
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hebeja
Circeje..

Regjistruar: 29/06/2007
Vendbanimi: Tetove
Mesazhe: 1051

Kati flm shume, se shume me interesonte kjo..se ç'thote horoskopi per

shenjen time....te them te drejten shumicen e ka gjet per mua..por disa jo...


Sidoqofte, flm...

__________________
"Cmenduranet e zbutur e shpien boten perpara"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 18:59
hebeja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hebeja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hebeja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hebeja Shto hebeja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hebeja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Citim:
Po citoj ato që tha puntori
Un jam peshqit


Kat qa thot roskopi per mu



.......................

haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....e provova po nuk copy -paste ketu....:p

Si duket jua paska marre eksluzivitetin naj peshkaqen...:p

 

ps: Hebeja  edhe une nuk perputhem me shume karakteristika aty....

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 19:03
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Re: Re: AKREPI

Citim:
Po citoj ato që tha katilesha007


.............

E di qe nuk e lexon horoskopin....po une e gjeta kete per Ty....lexoje se eshte interesante....Une njoh sh.akrepa dhe shume nga ato karakteristika i kane....


TË LINDUR NË KËTË SHENJË: Paganini, Dostojevski, Trocki, Kamy, I. Gandi, E.A. Po, R. Hadson, M. Crnjanski etj.



Flm Kati qe solle ketu shpjegimin...

...NO KOMMENT (disa gjera jane out komplet,disa jane te verteta)...!!!

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 19:07
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Katilesha
.

Regjistruar: 01/09/2006
Vendbanimi: .
Mesazhe: 12531

Re: Re: Re: AKREPI

Citim:
Po citoj ato që tha briseide


Flm Kati qe solle ketu shpjegimin...

...NO KOMMENT (disa gjera jane out komplet,disa jane te verteta)...!!!



...........

uh............emrat e ktyne vipave i kam shtu vete ....sa me ta ba qefin ty...:p

Ke te drejte qe disa karakteristika ia kane fut me top aty......si ne te gjitha shenjat e tjera.....

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2007 19:11
Katilesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Katilesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Katilesha (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Katilesha Shto Katilesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Katilesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 07:48 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 28 faqe: « E parė ... « 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Njohja me anėtarėt e forumit > Ca shenje jeni?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.