Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Muzika > Si mendon ku eshte problemi i muzikes se lehte shqiptare?
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
korca reli
Anetar i ri

Regjistruar: 21/02/2007
Vendbanimi: chicago usa
Mesazhe: 1

urime per temen

Pershendetje per temen.
Jam mese 100% dakort me ate qe thua tek mesazhi i hapjes se temes.
Mendimi im eshte se kengetaret Shqipetare nuk kane ndihme nga maestrot e muzikes shqipetare (Zhani Ciko etj),ose jane dhe pak mendjemedhenj dhe ju duket sikur jane me te miret ne bote.
Nje rast konkret eshte ai me MARIZA IKONOMI qe nuk doli per te mare cmimin e dyte ne festival sepse i dukej sikur ishte me e mire se ANJEZA SHAHINI.(e pra kjo eshte mendjemadhesi)
Tani kane dale e ca tipa te tjere qe marin genget e vjetra dhe i riperpunojne si per shembull:
kengen DO MARR CIFTEN DO DAL PER GJAH e kane kthyer ne HARD ROCK edhe shume kenge te tjera qe s'dua ti kujtoj
Ne shqiperi mungon elementi baze i muzikes,IDAJA,nuk ka ide te reja.
Po degjoja tek "FAJTORI.com"nje tip qe quhej Andi Shkoza,per mendimin tim ai eshte SKANDAL po te degjosh zerin e tij ngjan me ate te maceve naten poshte ballkonit.
Kam shume per te thene por ato nuk thuhen ne nje mesazh.

Edhe nje here urime per temen,eshte shume e "goditur"

PERSHENDETJE

__________________
Kur tė gjesh Verė, pije pa mejtuar,
Kur tė gjesh Vajzė, puthe pa pushuar

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2007 18:35
korca reli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė korca reli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me korca reli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: korca reli Shto korca reli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto korca reli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
durim50
Anetar i ri

Regjistruar: 08/01/2008
Vendbanimi: albania Tirane
Mesazhe: 4

Problemi mendoj se qendron te mediokriteti dhe amatorizmi i atyre te ashtequajtur kompozitor ne shqiperi,pasi pretendojn se bejn hite duke vjedhur aty ketu.Ne shqiperi tani mund te krijioj gjithkush muzike...muzika eshte bere sikur po luan playstation.Besoj se kjo nuk ndodh kudo ne bote. Kompozitor te suksesshem ne shqiperi jane ata qe bejn keng vetem te bbf,pa pasur qellim te keq per kete tv.Me sa kam degjuar une keta tipa nuk njohin as notat muzikore dhe asgje rreth rregullave te muzikes por rroft compjuteri dhe pirateria.Te dashurit e mi me keta "kompozitor" muzika e vertet shqiptare ka perfunduar ne dite te hallit. Nga nje dashamires

__________________
Ruajuni nga vinci

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Janar 2008 13:52
durim50 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė durim50 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me durim50 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: durim50 Shto durim50 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto durim50 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:41 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Muzika > Si mendon ku eshte problemi i muzikes se lehte shqiptare?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.