Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Kinematografia > Filmi me Romantik!
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Pride and Prejudice

nje nga filmat e pakte qe i kam pare shume here.
Kam lexuar librin e Jane Austen dhe me pelqen shume si libri ashtu dhe filmi.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2006 21:03
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Une sa here shoh ate film shejtone, asnjehere nuk jam ne gjendje te besoj se si Meryl Streep nuk e hapi deren e truck-ut ne ate dite me shi. behem tamam si ata tifozat e footballi-it kur presin te behet goli me agoni.

Shume romantic me eshte dukur edhe filmi i fundit me gay texas boys, nuk me kujtohet titulli qe ishte nominated for Oscar vitin e fundit. Nuk doja te qaja, por ja qe me beri te qaj.

Brokeback Mountain 2005

Heath Ledger and Jake Gyllenhaal.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2006 21:07
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sy_jeshilja
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 13/01/2003
Vendbanimi: God is LOVE
Mesazhe: 393

Citim:
Po citoj ato që tha shejtonja
Futboll, 'the bridges of Madison County' eshte perle vertet. Me vikerka inat qe se vura ke lista ime :p

te njejtat shije paskemi ne qinematografi o Futboll.

Sycke, Lulet e Molles e kemi pare qe ne Shqiperi. Cuni nga qyteti thyen kemben, vete ne nje shtepi aty prane per t'ja mjekuar, bie ne dashuri me cupen e te zotit, i premton qe do kthehet ta marre ajo priti priti dhe ai kurre nuk u kthye ta merrte. Pas shume vitesh i bie rruga serish nga ai fshati shikon nje varreze ne prag te rruges dhe nje peme molle dhe i thone qe personi i varrosur eshte nje cupke e cila vdiq me syte nga rruga duke pritur te dashurin e saj te vinte e ta merrte por qe i cili kurrer nuk erdhi dhe ajo kurre nuk u martuar. Permbledhje e shkurter por precize :p

Shume film pasionant.

p.s. ju bera rixha te mos na mallengjenit se helbete jemi ne pune e nuk ben te terheqim qurrat, po te lini ju? :p



 

Pooooooooooo, m'u kujtua . Qe ne fund ky kthehet pas kaq vitesh, i plakur , edhe eshte martuar i poshtri me nje tjeter , edhe si tip bjond me duket se ishte. E mbaj mend pjesen kur ishte ne makine ,duke kaluar te ajo rruga me pluhur. Po mire, ajo goca qe e priti, me duket se kishte mbet shtatzane, dhe kishte lindur cun ? Edhe e shef ky ne rruge ? Apo e bera lemsh me ndonje film tjeter ?

Kurse Pride and Prejudice, nuk e pashe deri ne fund se per fatkeqesine time kishim njerez ne shpi ate nate, edhe nuk te lene shqipot te shofesh film rehat. Edhe une ika ia futa gjumit

__________________
Rumor is the only thing that gets thicker as you spread it.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2006 21:07
Sy_jeshilja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sy_jeshilja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Sy_jeshilja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sy_jeshilja Shto Sy_jeshilja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sy_jeshilja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Sycka

sepse ai humbet vitet me te rendesishme te jeteve te njerezve te tij te dashur?
S'e kam pare akoma filmin Click por duhet te jete e trishtueshme nje analogji e tille me shpejtesine e jetes ne kete shoqeri.Describes people in a shallow way?

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2006 21:09
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sy_jeshilja
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 13/01/2003
Vendbanimi: God is LOVE
Mesazhe: 393

Citim:
Po citoj ato që tha football
Une sa here shoh ate film shejtone, asnjehere nuk jam ne gjendje te besoj se si Meryl Streep nuk e hapi deren e truck-ut ne ate dite me shi. behem tamam si ata tifozat e footballi-it kur presin te behet goli me agoni.

Shume romantic me eshte dukur edhe filmi i fundit me gay texas boys, nuk me kujtohet titulli qe ishte nominated for Oscar vitin e fundit. Do ta gjej.

Nuk doja te qaja, por ja qe me beri te qaj.



"Brokeback Mountain " e kishte . Per kete film e ke fjalen apo jo ? Mua nuk me pelqeu fare fare, madje nuk e pashe deri ne fund se me ngriti nervat. Dhe u habita shume kur fitoi edhe cmimin " The Best Kiss" or smth, nuk e mbaj mend cfare fitoi tamam, po dicka me puthje. Yak

__________________
Rumor is the only thing that gets thicker as you spread it.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2006 21:12
Sy_jeshilja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sy_jeshilja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Sy_jeshilja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sy_jeshilja Shto Sy_jeshilja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sy_jeshilja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

ehe Sycka beri djale ajo. Dhe ky e pa djalin e tij dhe aty mua lotet vu. Kamera fokusohej tek fytyrat e babait dhe te birit une kisha vene kujen ketej dhe cry me a river.

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2006 21:14
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sy_jeshilja
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 13/01/2003
Vendbanimi: God is LOVE
Mesazhe: 393

Lori

Po, ajo ishte. Ai "skipi" vitet me te bukura te jetes, nuk perjetoi asnje ngjarje te rendesishme te femijve, as i gezoi kur u rriten, asgje. Kur u kthye pak ne kohe, i kishte vdekur i jati, edhe ajo me beri te qaj shume shume. E kane realizuar shume bukur kete pjesen. Aty me beri te mendoj sa shpejt ikin vitet, e sa shume duhet te shfrytezojme cdo minute te jetes  me njerezit qe duam.

__________________
Rumor is the only thing that gets thicker as you spread it.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2006 21:16
Sy_jeshilja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sy_jeshilja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Sy_jeshilja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sy_jeshilja Shto Sy_jeshilja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sy_jeshilja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sy_jeshilja
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 13/01/2003
Vendbanimi: God is LOVE
Mesazhe: 393

Citim:
Po citoj ato që tha shejtonja
ehe Sycka beri djale ajo. Dhe ky e pa djalin e tij dhe aty mua lotet vu. Kamera fokusohej tek fytyrat e babait dhe te birit une kisha vene kujen ketej dhe cry me a river.


Hahhahaha, cry me a river thote

Epo e paskam pare mo, po duhet te kete shume kohe ky filmi. Ne mos gaboj ka qene bardhe e zi. Sa vjece te kem qene valle une ne ate kohe ?

__________________
Rumor is the only thing that gets thicker as you spread it.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2006 21:19
Sy_jeshilja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sy_jeshilja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Sy_jeshilja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sy_jeshilja Shto Sy_jeshilja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sy_jeshilja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

ky Kliku eshte me Adam Sandler? Dmth dicka me pultin e TV? Nese llafoseni per kete, une akoma nuk e kam pare. Por kam ndermend kur te dale ne Cable. Plus, nga reklamat nuk me eshte dukur romantik, sorry Sycka

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2006 21:20
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cupka
madmoiselle!

Regjistruar: 19/06/2003
Vendbanimi: New York!
Mesazhe: 1505

goca po Falling in Love me DeNiron dhe Meryl Streep e keni pare?
Dhe ky futet tek lista e romantikeve... tani sa me shume qe mendohem as me shume po me kujtohen filma romantike.

__________________
So, so you think you can tell,
Heaven from Hell?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Gusht 2006 21:24
cupka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cupka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cupka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cupka Shto cupka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cupka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:42 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Kinematografia > Filmi me Romantik!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.