Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Sallaksit e forumit,apo nuk ka asnje???
Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

Sallaksit e forumit,apo nuk ka asnje???

jame kurioz te di sa sallaks ka forumi yne ???
une personalisht
ha me te majten
loz me kemb te majte
punoj me te majten
d.m.th i bej te gjitha me te majten pervec se te shkruarit qe shkruaj me te djathten

po me ka gjet belaja se kur ulemi ne tavoline ,restorante ne festa,apo ne shtepi,nuk ha dote se nuk me le ai qe ha me doren e djathte...

pershendetje

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Qershor 2007 22:52
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

per te lujt loz me te majten; futboll me te majten,volejboll me te majten,ping-pong me te majten (i avantazhuar tek kjo loje )
per te ngrene kam pase ngrene me te majten (nderruar per arsye te rendesishme )
per te mbajtur ndonje peshe te rende,perdor te majten

kom pase shkrujt me te majten,por me detyruan te nderroj dore (ma ngjiti doren e majte pas derrases se zeze zysha.perfundova me dore te nxire per ca dite)...qe atehere me te djathten...picir me sy per ca kohe

ah,po.edhe per te qep ose arnu kam pase perdor te majten...perdor kohen e shkuar sepse tani nuk di mo a di me qep apo jo

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Qershor 2007 23:17
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bleta punetore
sindikaliste

Regjistruar: 15/08/2006
Vendbanimi: kosherja n.176
Mesazhe: 2075

Une vet s'jam sallakse, por po e them timen..

Duhet ta kam lexuar diku, se t cpikur vet s'ka se si, qe perdorimi i te dyja duarve i ben sh trurit.. (nuk ka qene as nje nga artikujt e ns-6 , jam e sigurt).

Kjo per faktin e thjeshte se levizjet e pj se majte se trupit kontrollohen nga hemisfera e djathte trunore dhe levizjet e pj se djathte nga hemisfera e majte (pra, trupi yne nuk ka partishmeri! ).

Atehere i bie qe hemisfera e djathte e trurit ta kete me ne terezi se fqinnja e vet, sepse ka mbi patronazh pjesen "me dembele", te majten...
Per ta mbajtur ne forme njesoj si shoqen e vet, shkencetaret (mos me pysni kush) keshillonin nje ushtrim te thjeshte: lani dhembet me doren e majte! Po, po! E mos ju duket gje thjeshte ju q s'jeni sallaksa! Une perpiqem ndonjehere, por ia marr furcen "nga duart" se majtes se me acaron nervat si lan! "Mjere kush do te te marrre!" - me vjen t'i them

Pra, nderimet e respektet e mia gjithe sallaksave "t persekutuar" nga e djathta!

__________________
. . due gocce di chanel

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Qershor 2007 23:24
bleta punetore nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bleta punetore Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bleta punetore (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bleta punetore Shto bleta punetore nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bleta punetore nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

problemi im eshte se nga njeher ndihem si ufo,sepse kur me thone kthehu ne te djathten une kthehem ne te majten,,,
por para disa kohesh bera operacion gjurin e majte,meniskun,dhe qe prej asaj kohe(nga halli,apo nga frika)fillova te perdor dhe kemben e djathate per te lozur,jo si e majta por mire do te thosha,dhe shoket nga njeher cuditen kur lozim futboll si harrite te perdoresh kemben e djathte,,
UNE do te kisha deshire te dija si nga ana shkencore,apo mjeksore sesi shpjegohet kjo gje ose me sjelljen,karakterin e ketyre njerezeve.?????
nje nigerian nga fiset zulu nuk e di ku,nejse,me foli dicka per keta lloje njerzish.Por nuk i them per efektin mos ta kthejme temen ne teme bajate..
ju faleminderit ari


ah p.s NS-6,PER PING-PONG E mbaj raketen me dhemb dhe te fale 5topat e pare,pasandaj kemi sfide ne shah,dhe tenis ok????)

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Qershor 2007 11:42
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Re: Sallaksit e forumit,apo nuk ka asnje???

Pershendetje....teme e lezetshme

Citim:
Po citoj ato që tha ari77labi
i bej te gjitha me te majten pervec se te shkruarit qe shkruaj me te djathten



Idem

Madje edhe shkruaja me te majten...po me detyruan te nderroja...dhune psikollogjike :p

P.s interesant shpjegimi i bletes

P.p.s Ari...nje nigerian nga fiset zulu?

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Qershor 2007 18:52
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

Po ne qe jemi te djathte duhet te hapim teme tjeter???

Kurse une anoj me shume nga te djathten, por e perdor edhe te majten pa problem.
Biles shpesh me pelqen te shkruaj me doren e majte sepse me pelqen shkrimi si femije 3 vjec ne hapat e para me stilolapsin

Nga pune jam detyruar te te ushtroj edhe krahun e majte, dhe tani i perdor perthujase te dyja pa problem.

Nuk kam probleme te tilla sic thote Ari me siper.

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Qershor 2007 19:18
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

brisi

brisi tani,nga fiste zulu them une ...kush i di emrat e fiseve te nigerianeve...

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Qershor 2007 21:06
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ari.
I VETPERJASHTUAR

Regjistruar: 15/11/2006
Vendbanimi: skela e pare ne evrope
Mesazhe: 1763

deri tani u beme 3
une
ns-6
brisi

aha... strange

__________________
flamuri yne eshte me i drejti ne bote sepse nuk ka pushtuar asnje...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Qershor 2007 21:08
Ari. nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ari. Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ari. (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Ari.'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ari. Shto Ari. nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ari. nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Citim:
Po citoj ato që tha Lela_Dr
Po ne qe jemi te djathte duhet te hapim teme tjeter???




Po pra Lela po ne te djathtet duhet te hapim teme ? Une te gjitha i bej me te djathten...por duhet ta pranoj qe perhere kam pasur zili ato qe shkruajne me te majten se me dukeshin te vecante e pastaj kam enderr te shkruaj me te dyja duart, tip lodhet njera ke tjetren se vdiqem duke shkruajtur shenimet.

Megjithate nje gje qe e konstatoj dhe une eshte ajo gjeja ç'njerezore e tortures per nxenesit e vegjel qe shkruanin me te majten. Personalisht kam patur ne klase por di dhe raste te tjera qe i detyronin te kthenin me te djathten...me duket nje gje idiote duke qene se s'eshte nje handikap pse duhet ta ndryshosh tjetrin me zor? Shpresoj qe mos e bejne me kete budallallek ne ditet e sotme...dhe nje gje tjeter me duket se eshte e trashegueshme.

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Qershor 2007 22:55
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Citim:
Po citoj ato që tha ari77labi

ah p.s NS-6,PER PING-PONG E mbaj raketen me dhemb dhe te fale 5topat e pare,pasandaj kemi sfide ne shah,dhe tenis ok????)



hmmm...shif se te isha si ty do rimendohesha edhe iher...apo do qe ti kthej une pastaj me perqindjen ne lojen tjeter?

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Qershor 2007 23:35
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 02:18 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Sallaksit e forumit,apo nuk ka asnje???

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.