Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > SI te instaloj PHP.
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
edvini
Anetar i ri

Regjistruar: 10/05/2007
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 29

SI te instaloj PHP.

Kush mund te me ndihmoje si te instaloj php.

__________________
Eksperienca eshte si njelloj si nje kreher kur te kane rene leshte.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Tetor 2007 19:49
edvini nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė edvini Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me edvini (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: edvini Shto edvini nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto edvini nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dr_Devil
www.Mjeksia.INFO

Regjistruar: 09/12/2005
Vendbanimi: Italy
Mesazhe: 471

Re: SI te instaloj PHP.

Citim:
Po citoj ato që tha edvini
Kush mund te me ndihmoje si te instaloj php.


Do te instalosh PHP te kompjuteri jot apo ne ndonje server qe mund te kesh blere ?!

gjithsesi nuk eshte e lehte dhe me teper per tu mire mbajtur.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Tetor 2007 22:06
Dr_Devil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dr_Devil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dr_Devil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dr_Devil Shto Dr_Devil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dr_Devil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ylber.b
Anetar i ri

Regjistruar: 15/10/2007
Vendbanimi: prishtine
Mesazhe: 7

ju lutem kisha pas nje pytje, si mund ti bej delet prej kompjuterit te dhenave qe mbeten nga hyrja ime. a ka dicka qe fshin cdo te dhene?
po shoh qe mbeten edhe titujt e MP qe nis. nese mundni faleminderit.

__________________
nuk kam respekt per te pushtetshmit, por nuk jam i sinqerte ta tregoj gjithmone.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2007 07:51
ylber.b nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ylber.b Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ylber.b (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ylber.b't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ylber.b Shto ylber.b nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ylber.b nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
edvini
Anetar i ri

Regjistruar: 10/05/2007
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 29

Tek kompjuteri im doja te thoja.Kam instaluar apachin.Jam duke punuar per php por me duhet pa tjter ta instaloj qe te shikoj inplementimin e shembujve te ndryshem gjate punes.Faleminderit

__________________
Eksperienca eshte si njelloj si nje kreher kur te kane rene leshte.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Tetor 2007 18:30
edvini nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė edvini Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me edvini (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: edvini Shto edvini nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto edvini nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Per PHP nuk e kam shume idene se gjithmone e kam perdorur te instaluar gati dhe ne web server zakonisht. Asnjehere ne PC.

Ndersa per fshirjen e te dhenave qe tha bashkfolesi i mesiperm, te Tools ->Internet Option, le te beje delete cookies dhe delete files dhe clear history.

Besoj se kaq eshte e mjaftueshme per nje perdorues normal jo-paranoiak.

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Tetor 2007 13:58
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ydoiX
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 19/07/2007
Vendbanimi: nė tokė
Mesazhe: 42

PHP

Shkarko php ketu dhe benj instalimin po te duash te besh instalim manual i cili eshte per perdorues te avancuar e ke ketu. Por une te rekomandoj te paren e cila te jep mundesin te zgjedhesh web serverin qe ke te instaluar ne kompjuterin tend.
Bej sharkimin e PHP's dhe kur te besh instalimin blloko anti-virusin dhe firewall'in po i ke aktiv. shpresoj se kaq mjafton per fillim, per ndryshe '?'. gjithe te mirat

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Dhjetor 2007 06:44
ydoiX nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ydoiX Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ydoiX (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ydoiX Shto ydoiX nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ydoiX nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 16:18 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > SI te instaloj PHP.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.