Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Nderi
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Re: Re: lol

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
wow!!! i'm speechless, well put. sic e kam thene se traditat tona nuk na nejne mbrapa botes. nje degjenerim nuk dot thot modernizim ose qytetrim, njerz me nder e sinqeritet nuk dot thote prapambetje.

wow!! Edhe une jam speechless, sesi ky i forti paska mbeshtetes.

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Janar 2008 03:39
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Re: Re: Re: lol

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul

wow!! Edhe une jam speechless, sesi ky i forti paska mbeshtetes.

lost soul, mos u keqkupto, lexoi ata shkrimet e mia mbi temen para se te me gjykosh. kam folur shume gjate ne ket teme, e nuk e kam fjalen per te vrare nusen apo femren pse nuk asht virgjersh, une e kame fjalen per kulturen tone shqiptare mos ta humbim. sa per vrasjet une i kam dhane mallkimet e mija mbi ate ngjarjen. une flas ma shume per degjenerimin qe ka hyre ne shqiperi sot, eshte me shume nga injoranca dhe perceptimi i gabuar i shume shqiptareve se nuk e dine ndryshimin midis degjenerimit dhe qytetrimit. mendimet e mia nuk kane te bejne aspak me virgjerine e vajzes, thjesht e vlersoj shume kulturen tone, and the moral codes that we have. lexo me lart dhe pastaj flasim.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Janar 2008 04:42
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Citim:
Po citoj ato që tha Strong
duke u nisur nga fakti qe pjesa me kryesore e dashuris esht akti seksual per çfar dashurie flitet kur e gjen dashurin pasi e ke ber vaginen si poligon qitjeje ? kjo vlen dhe per enia qe se kishte gjet hala çlidhje kishte virgjeria me nderin e nderi ska lidhje fare me kto qe e lidhni ju kur flitet per nder ne shqiperi flitet per femren se ajo ka qen pasqyra e pastertis morale ne shoqerin shqiptare per te cilen kan shkruar dhe evropian te shquar si Lord Bajroni ne tregimin Bukuria Qe Vret i cili i kushtohet femres shqiptare qe ne ate koh nese nuk ishte e virgjer diten e dasmes e priste vdekja jo pse njerzit ishin kafsh por kishin besime te forta dhe respektonin familjen e cila simbolizohet me femren pra konkluzion nderi=femer=familje=shoqeri e shendosh=autoktoni=pathyeshmeri=shqiptar=UNIK
pra gjith kto vlera qe si kuptojn dot vajzat ose grat e forumit jan ato qe fatkeqesisht 50 vjet komunizem jua fshiu nga mendja dhe zemra e ju kthyen ne prostituta rugesh :-)
kush sbeson dilni nji xhiro neper evrop se do bindeni per nderin e shqiptarve sot .
nderi ne biznes ne jet ne maredhenie shoqerore ska lidhje me kete tem besoj se ktu flitet per ate çeshtjen qe ju djeg shqiptarve tashti e ca koh sepse po shofin si po shkaterohet shoqeria kombi e çdo gje sepse ska me nder



wow,mbeta pa fjale ...
Ke thene dicka qe ne imakt te pare me beri te mendoj qe ke te drejte,kur thua qe familja simbolizohej me Nderin si ruajtje te virgjerise se Femres.
Ajo qe ti shkruan dy rreshta me siper eshte diferencimi midis dashurise dhe seksit.Kjo e fundit me virgjerine c'lidhje ka?Ke bere nje mish mash.
Nese do te diskustosh per kohet e Lord Byron ben mire,por po flasim per sot.
Nuk besoj se ka njeri qe e hedh poshte vleren e kanunit dhe ate c'ka percjelle deri me sot.Sot po diskutohet per ato cka interpretimi i tij sjell ne celes moderd,cik me hater po e vendos kete fjale te fundit perderisa ka njerez qe s'duan te ecin perpara.Te ecesh perpara s'do te thote te hedhesh poshte ate besimin se femra duhet te ruaje nderin(virgjerine)kur fejohet,por te kuptosh qe sot nuk ka mbrapambetje ekonomike si asokohe dhe zhvillimi me te gjitha ato qe perfshihen ne kete sfere sjell ndryshime ,si ne mentalitet si ne konsideraten e nderit familjar.

Me thuaj dickaara disa muajsh nje burre shqiptar ne Itali,hyri ne seancen gjyqesore(pas divorcit te tij) ne te cilen do te vendosej fati i femijeve,pra do shkonin me nene ose baben dhe vrau ate qe po behej ish gruaja dhe ish kunatin.Thone se ish gruaja kishte filluar nje histori te re me dike tjeter.
Ti i jep te drejte atij personi apo e gjykon negativisht? (Femijet i dhane te drejte babait, dhe me beso kam marre pergjigje absurde deri me sot).

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Janar 2008 09:26
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Strong
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 19/06/2006
Vendbanimi: Sex Land
Mesazhe: 60

lol

Briseide ja ku e ke pergjigne pa shum fjal (Femijet i dhane te drejte babait, dhe me beso kam marre pergjigje absurde deri me sot)
A ka gjyqtar me te paster se femija ne kete bot e me te pafajshem ? i jep te drejt ti apo un ketij rasti pak rendesi ka sepse krimi krim mbetet por desha te them nese femija qe e ka perjetuar çdo gje realisht i jep te drejt te atit do te thot qe ai femi edhe pse femi i njef mir bazat e familjes nji nder te cilat esht pastertia morao-seksuale sepse sipas Platonit trupi sben dot pa shpirtin e shpirti sben dot pa trupin pra jan te lidhura shum fort .
Duke u nisur nga ideja qe ne kete bot sipas zotit çdo njeri esht unik dhe ka nji shpirt unik ateher kur dy qenie njerzore bashkohen per te ridhen jeten per çfar jet mund te behet fjal kur kjo jet e ka nene kurv ? ose me falni seksualisht shum e prirur :-p
Ja ktu qendron çeshtja esht si thenia e Hamletit te jesh apo mos te jesh ?
Shqiptaret ne kohen e Bajronit zgjodhen te ISHIN ndersa sot kan ndryshuar menyren e jeteses jan NOT TO BE

__________________
La plus belle chose que dieu a cree est la Vagine...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Janar 2008 17:49
Strong nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Strong Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Strong (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Strong't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Strong Shto Strong nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Strong nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Strong
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 19/06/2006
Vendbanimi: Sex Land
Mesazhe: 60

lol

Lost soul kur se kupton ate qe dikush me shum deshir mundohet te ta perçoj ne mendjen tende te erret te pakten ki mireqenien te pysesh per diçka qe se kupton :-p

__________________
La plus belle chose que dieu a cree est la Vagine...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Janar 2008 17:50
Strong nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Strong Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Strong (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Strong't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Strong Shto Strong nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Strong nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Re: lol

Citim:
Po citoj ato që tha Strong
....Ja ktu qendron çeshtja esht si thenia e Hamletit te jesh apo mos te jesh ?
Shqiptaret ne kohen e Bajronit zgjodhen te ISHIN ndersa sot kan ndryshuar menyren e jeteses jan NOT TO BE


Kjo eshte hataja vallahi strong. Shqiptaret kane ndryshuar menyren e jeteses!!! Pu pu pu, e padurueshme!!
Po kaq te nxituar te paskemi qene valle??? E cfare jane dy shekuj qe nga koha e Bajronit? Asgje!

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Janar 2008 03:27
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
daedal
.

Regjistruar: 07/10/2007
Vendbanimi: .
Mesazhe: 310

lum si ky lost soul qe eshte mesia ne forum dhe do ti ndricoje mendjen e erret...si t'ja bejme ne te tjeret...? Ne erresire do mbetemi

__________________
,

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Janar 2008 19:09
daedal nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė daedal Kėrko mesazhe tė tjera nga: daedal Shto daedal nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto daedal nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Re: lol

Citim:
Po citoj ato që tha Strong
Briseide ja ku e ke pergjigne pa shum fjal (Femijet i dhane te drejte babait, dhe me beso kam marre pergjigje absurde deri me sot)
A ka gjyqtar me te paster se femija ne kete bot e me te pafajshem ? i jep te drejt ti apo un ketij rasti pak rendesi ka sepse krimi krim mbetet por desha te them nese femija qe e ka perjetuar çdo gje realisht i jep te drejt te atit do te thot qe ai femi edhe pse femi i njef mir bazat e familjes nji nder te cilat esht pastertia morao-seksuale sepse sipas Platonit trupi sben dot pa shpirtin e shpirti sben dot pa trupin pra jan te lidhura shum fort .
Duke u nisur nga ideja qe ne kete bot sipas zotit çdo njeri esht unik dhe ka nji shpirt unik ateher kur dy qenie njerzore bashkohen per te ridhen jeten per çfar jet mund te behet fjal kur kjo jet e ka nene kurv ? ose me falni seksualisht shum e prirur :-p
Ja ktu qendron çeshtja esht si thenia e Hamletit te jesh apo mos te jesh ?
Shqiptaret ne kohen e Bajronit zgjodhen te ISHIN ndersa sot kan ndryshuar menyren e jeteses jan NOT TO BE



Ata femije kane thithur nje mentalitet qe i ben t'i japin te drejte te atit.Nena dilte me dike tjeter,si grua e ndare.Si mundet dikush te perkrahe nje vrasje??
Si mundet dikush te arrije ne ate nivele te llogjikimit mbi moralin te thote qe babi beri mire(pasi e vrau u qellua nga policia e vdiq edhe ai)??
Nderi familjar duhet ta coje ate ne nje nivel te tille qe te ngjalle respekt,dhe shendetesi brenda saj,jo dhune e shikime bardh e zi te jetes.
Ti do vendosje te rrije me nje grua qe te fal jeten ty,po ti do beje dot te njejten gje per te?


Burreria dhe nderi si lidhen sebashku?

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Janar 2008 21:29
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

por ndoshta gruaja mund ta ket tradhetuar edhe me pare mi goc dhe prandaj mendimi im femijet kan zgjedhur babain.

burreria nuk lidhet vetem tek vrasja por ne cdo gje,

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2008 05:52
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha Enya
-Edhe un jam rrit me frymen e "Nderit".; ku Virgjeria ime deri ne martese
supozonte Nderin Familjar.Kurre s`e mora vesh se ca lidhje pat Virgjeria
me Nderin, dhe as me intereson ta di me gjate.





Kur lexoj keto rreshta me duket sikur i kam shkruar une.Mendoj se keshtu ndjehet cdo femer.

Nuk e di pse meshkujt nderin e femres e shikojne si prone te tyren.Dhe burrit i kam thene kur jemi lidhur''.Nderin'' nuk e mbajta per ty ,por per veten time.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2008 14:58
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:14 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Nderi

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.