Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > ndihm
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 [3] 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha diabolic
Moj ti je gje histerike apo cfar?
Ne rregull je nga kaplloqja moj shoqja kooperativiste
Sme dukesh edhe aq mire me duket mua.
Une te flas si njeri ti me flet gjite epitete .
Di edhe uen te flas me epitete por nuk dua te bie ne te njejtin nivel me ty.
Po mire moj shoqe kaq shume te acaron fakti qe ka njerez qe nuk e mendojn si ti.
Gjithsesi dua te te itiketoj edhe une , dhe nga ky moment dua te te therras kllocke .
Te vjen mire?
Cfar ekuilibri ke ti moj femij nga mendja qe sdi vec te flasesh sikur po flet ne cerdhen numer 4 .
Cfar respekti vetepartnerial gezon ti?
Hahahahha me bere per te qeshur , ti e persosura , e vetmja , e madhja Amor, qe ka korrur suksese ngado hahahhaha.
Cfar me mungonte mua?
A me njeh ti mua?
Ku e gjen ti te drejten te me gjykosh?
Dhe pikerisht ti qe je kaq ne avangarde , kaq perendimore, kaq moderne , kaq e ekuilibruar.
A di ti ta besh dallim midis virtualitet dhe realitet.
Nuk jemi te gjithe si ti ne kete forum , nuk kemi ardhur ketu per te shitur pordh dhe per tu hapur b....
Cfar kujton ti njeri qe duke lexuar tre shkrime ke arritur te besh identikitin e karakterit tim?
A je ne terezi ti?
Moj ti teta sa nja 40 vjece je ti qe me flet mua mbi piedestalin e njohurise dhe pjekurise , mbi pjedestalin e autostimes dhe suksesit personal.
Here tjeter kur te flasesh me mua mendohu mire sepse nje here te jam pergjigjur si njeri , po e bej edhe per here te dyte , nese e ben perseri do te di edhe une te te pergjigjem ne te njejtin nivel tendin .
Hajde pra shko pi ndonje got dhalle te freskosh trurin se paske rrjedh me duket.Kllocke.


Ja pse une jam ne nje lidhje ku respektohem dhe ti jo...Duhet te jete goxha e veshtire te respektosh nje mashkull qe jarget duke u share si grua e keqe fshati por...eshte goxha zbavitese per t'u pare.

Kalofsh mire, lepurushi tetes

P.S.: me pelqen lay-out vjershator!

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2008 00:54
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius

Ja pse une jam ne nje lidhje ku respektohem dhe ti jo...Duhet te jete goxha e veshtire te respektosh nje mashkull qe jarget duke u share si grua e keqe fshati por...eshte goxha zbavitese per t'u pare.

Kalofsh mire, lepurushi tetes

P.S.: me pelqen lay-out vjershator!




Po normale moj shoku se ti me mban kandilin mua dhe e di sesa respektohem une. Une jargem duke share , ndersa ti jo , ti je perfekte , doktorresha super e lumtur e ketij forumi.
Te duhet nje psikolog i mire sepse keshtu si je ,je katandisur keq.
Ah i gjori une ,gjynaf ai qe ta ka ne krah...

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2008 01:07
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius


IQVLORA, me gjithe respektin qe kam per ty por...pse u deshka te luftoje kjo per "dashurine"? Ca lesh familjet? Aty ku ka tradheti s'ka familje!! Per familjen luftohet atehere kur gjitha palet respektohen, jo aty ku nje tinzar qe mendon qe eshte aq i zgjuar sa mund te fuse femra te tjera nen çatine e blere me nenen e femijes te tije, pa u zene mat. Tipa si ky duhen tredhur.

Familje, familje, familje...ato qe kapen me duar ne prase jane te paret qe flasin per "familjen", promovues te medhenj te"familjes". Familje ka aty ku ka respekt, besnikeri, ekuiliber, dashuri, perkujdesje per nj-tj,...

Shanc te dyte? Iwwww,..., mire qe i dhe nje shanc te dyte por si mund te prekesh serish ate njeri qe ka qeni i nje tjetre NDERSA ti mendoje qe e kishe tendin? Pastaj dhe neveria fizike...vetem idea e njeriut qe do me dike tjeter t'a sjell stomakun mbrapesht, blahh!

Kjo qenka treguar tolerante goxha se ai meriton te ruhet nja ca dite me nje cifte fishekesh kripe e te ja jape per prapanice po e zuri prape. E jo vetem ato por t'a nxjerre nga shtepia, t'i marre dhe djalin dhe pastaj...le te flase per "familjen" kaposhi.





Nuk prihet lisi me nje spate e dashur amor!Ju keni cituar vetem nje pjese te shkrimit tim dhe jo te plote ate.Keshtu qe nuk del i qarte mendimi qe une kam dhene.
ne fillim ju docs e filloni kurimin e nje semundjeje me ilace te ndryshme apo jo?Thika eshte e fundit,ajo i lane hesapet kur nuk ka metur asnje mundesi tjeter.
Une ne asnje menyre nuk jam dakord qe ai ta ktheje banesen e tij ne kuplara per askend.Eshte i pafalshem nje veprim i till nqse ka ndodhur.Zonja per cfare ka ndodhur duhet t'ja beje te qarte prerazi,se nuk duhet te ndodh me nje veprim i till i pamoralshem.Edhe njehere amor,ajo nuk e ka boyfriend dhe mund t'i japi duart menjehere,por huzband.
Gjithashtu une nuk jam dakord qe te vazhdoje hiq e mos keput fillin.Problemi duhet sqaruar njehere e mire.Te ndahet shapi nga sheqeri themi ne.Zonja nga Kosova mund t'i jap fund ankthit duke biseduar e vene pikat mbi i me bashkshortin.

Jeni shume e ashper doc.Nqse do te te bente vaki ju do ta tridhnit burrin e do t'ja jepnit ne dore?Puna eshte se do te shkoje ne burg per vete.



PS;Do te lutesha si juve dhe diabolic,sepse ju respektoj, mos debatoni ashper duke e fyer njeri tjetrin.Ne nuk na pyet askush,prandaj nuk kemi pse acarohemi me njeri tjetrin per hicgje.Te dy e dini ate historine e dy burrave lab qe u zune me njeri tjetrin per mustaqet e Celo Picarit besoj???????.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Modifikuar nga IQVLORA datė 20/07/2008 ora 19:30

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2008 19:19
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Ne kete teme plluskon morali ne vend te aspektit njerezor. Nje oke me pese, nje oke pa pese, njerezit mundohen te tregohen "me katolike se Papa".

Me vjen keq per tinqee qe nuk kuptohet mjaftueshem per te marre nje mendim te lire pa moralet "familjaro-tinzaro-vocerrako-katastrofike".

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2008 19:53
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hebeja
Circeje..

Regjistruar: 29/06/2007
Vendbanimi: Tetove
Mesazhe: 1051

Citim:
Po citoj ato që tha diabolic
Tinqe mos pyet askend por bej thjesht ate qe ndjen...


 

Jam shume dakort me Diabolic-un, nuk perjashtohen dhe paragjykimet ne ate cka thone. Tani njeriu po kerkon ndihme dhe te gjykohet per menyren se ka shkruar pa pike, nuk me duket shume ne rregull.Pastaj kosovaret gjithmone kane pasur problem me ç-q, dhe xh-gj.

Andaj, tinqee, me mire ulu fol me burrin tend, ose drejtohu tek nje psikolog.

__________________
"Cmenduranet e zbutur e shpien boten perpara"

Modifikuar nga hebeja datė 20/07/2008 ora 20:07

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2008 19:54
hebeja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hebeja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hebeja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hebeja Shto hebeja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hebeja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Hebeja jam i mendimit qe problemet familjare nuk duhet te shtrohen ne forum , sidomos kur ato jane personale.
Askush nga ne nuk ka te drejte ti jap mend dikujt per jeten e tij .
Fajine ka autorja e temes qe e ka hapur por edhe ne qe flasim si persona jashte problemit .
Nese do ishim ne brenda ketij problemi jam kurioz te di sesa te shkathet do ishim po te arsyetonim ne te njejten menyre si arsyetojm duke qene spektator.
Ja them edhe autores se temes perseri, -duhet mikja ime te bisedosh me burrin sy me sy dhe ti zgjidhesh problemet e tua me tč edhe jo me ne.
Gjithe te mirat.

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2008 21:00
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Nuk prihet lisi me nje spate e dashur amor!Ju keni cituar vetem nje pjese te shkrimit tim dhe jo te plote ate.Keshtu qe nuk del i qarte mendimi qe une kam dhene.
ne fillim ju docs e filloni kurimin e nje semundjeje me ilace te ndryshme apo jo?Thika eshte e fundit,ajo i lane hesapet kur nuk ka metur asnje mundesi tjeter.
Une ne asnje menyre nuk jam dakord qe ai ta ktheje banesen e tij ne kuplara per askend.Eshte i pafalshem nje veprim i till nqse ka ndodhur.Zonja per cfare ka ndodhur duhet t'ja beje te qarte prerazi,se nuk duhet te ndodh me nje veprim i till i pamoralshem.Edhe njehere amor,ajo nuk e ka boyfriend dhe mund t'i japi duart menjehere,por huzband.
Gjithashtu une nuk jam dakord qe te vazhdoje hiq e mos keput fillin.Problemi duhet sqaruar njehere e mire.Te ndahet shapi nga sheqeri themi ne.Zonja nga Kosova mund t'i jap fund ankthit duke biseduar e vene pikat mbi i me bashkshortin.

Jeni shume e ashper doc.Nqse do te te bente vaki ju do ta tridhnit burrin e do t'ja jepnit ne dore?Puna eshte se do te shkoje ne burg per vete.


Jo, mjeket nuk fillojne perhere mjekimin me ilaçe. Ka raste kur ka nevoje per nderhyrje invasive per te diagnostikuar nje semundje.

Shiko, IQVLORA, ti je baba vete: cfare shembulli mund te jape nje njeri qe sjelle femra nen catine bashkeshortore? Ai mund te jete njeri fantastik ne shume ane, ndoshta dhe kjo qe ka hapur temen ia ka sjellur shpirtin ne maje te hundes dhe per hir te shoqerise nuk eshte ne gjendje t'a divorcoje, por serish...ca gjera jane elementare ne shoqerine e sotme qe thjeshte nuk behen. Eshte mamaja e femijes tend, dreqi t'a haje.

Ndoshta disa nga parafolesit filluan te na plluskohen ne moral por...njeriu mund te fuse te dashura mjaft ne shtepi, mjafton te ia pranoje vetes qe s'eshte njeri per lidhje monogame, mjafton t'ja pranoje vetes qe nje femer e vetme s'mund t'a lumturoje. Njoh disa meshkuj te tille, jetojne instinktet e tyre ne forme te lire, dhe sinqerisht qe kam sh. me teper respekt per keto te fundit.

Nese do me bente vaki shpresoj te mos e marr vesh, e di pse? Sepse do qortoja veten qe kam humbur kohe me nje zog gomari qe s'ka qene aq i afte sa te mos dije as te tradhetoje pa u kapur me prase ne dore. Nese do te tradhetosh dhe nese je ne gjendje te qendrosh emocionalisht i pavarur nga ajo lidhje, atehere sigurohu qe te tradhetosh si duhet. Nganjehere gjerat e keqija por qe kryhen ne nje forme perfekte mund te falen kurse gjerat e mira te bera keq sikur s'me ngjallin shpirt meshire...

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Korrik 2008 22:37
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Me pelqen inteligjenca,mprhteia dhe vendosmeria juaj ne trajtimin e shume problemeve.Leximi i postimeve tuaja me jep kenaqesi te vecante.
Nje postulat popullor thote:''Genjeshtra i ka kembet te shkurtra.Ajo zgjat e shumta ''40'' dite,,.
Une duke qene prind dhe bashkshort e di se cdo te thote shkaterrim i familjes.Duhet te pranojme se njerzit gabojne ne jete dhe pendohen e kerkojne falje,ndersa e kunderta bisturine tende dhe menjehere bolls out af order.
Por ndodh edhe e kunderta qe femra eshte tradhetare,po tek ajo ku mund ta perdorim bisturine tuaj?
.Une edhe ju nuk e dijme realitetin,sepse degjojme njeren pale,keshtu qe gjykimi jone eshte i manget.Eshte me nqse.....Megjithate,megjithate nje fund i tmerrshem, se sa nje tmerr pa fund thuhet.
Te uroj qe ne jeten tuaj mos provofshi zhgenjime!
Mire u lexofshim nga mesi i Gushtit.Sot ne oren 15:45 se bashku me familjen fluturoj per Tirane.Mbas nje viti pune jane te nevojeshme disa dite pushime ne plazhet e qytetit tim.
Respekte

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Modifikuar nga IQVLORA datė 21/07/2008 ora 10:20

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Korrik 2008 10:12
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Me pelqen inteligjenca,mprhteia dhe vendosmeria juaj ne trajtimin e shume problemeve.Leximi i postimeve tuaja me jep kenaqesi te vecante.
Nje postulat popullor thote:''Genjeshtra i ka kembet te shkurtra.Ajo zgjat e shumta ''40'' dite,,.
Une duke qene prind dhe bashkshort e di se cdo te thote shkaterrim i familjes.Duhet te pranojme se njerzit gabojne ne jete dhe pendohen e kerkojne falje,ndersa e kunderta bisturine tende dhe menjehere bolls out af order.
Por ndodh edhe e kunderta qe femra eshte tradhetare,po tek ajo ku mund ta perdorim bisturine tuaj?
.Une edhe ju nuk e dijme realitetin,sepse degjojme njeren pale,keshtu qe gjykimi jone eshte i manget.Eshte me nqse.....Megjithate,megjithate nje fund i tmerrshem, se sa nje tmerr pa fund thuhet.
Te uroj qe ne jeten tuaj mos provofshi zhgenjime!
Mire u lexofshim nga mesi i Gushtit,sepse sot ne oren 15:45 se bashku me familjen fluturoj per Tirane ,per disa dite pushime ne plazhet e qytetit tim te dashur.
Respekte

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Korrik 2008 10:16
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
J@mes
¤The World Is Yours¤

Regjistruar: 07/01/2003
Vendbanimi: Tiranė
Mesazhe: 32

Re: ndihm

Citim:
Po citoj ato që tha tinqee
jam e martuar qe 6 vite ,kam nje djale 5 vjeqar . problemi im qendron ne ate se tek une ka filluar nje xhelozi e tepert ndaj burrit tim te cilin e dua pa mas.ne banjo nese ai shkon une menjehere filloj te dyshoj ne te. kjo xhelozi u shtua si shkak qe burri im kohet e fundit ne gjume permend emra te femrave e sidomos te njejtin emer e permendi dy nete rradhazi. po me intereson se qka do te thote ne intrepretimin e endrrave kur permend emra te femrave.


Po shpreh diçka ne lidhje me paragrafin e nenvizuar.

Ne raste shume te rralla flitet me ze ajo qe shikohet ne enderr, dhe shumicen e rasteve flitet ne gjume dicka qe nuk po e shikon ne enderr dhe fjalet apo emrat qe fliten ne gjume nuk mbahen mend (ai qe flet ne gjume nuk e di çfare ka thene, ne pergjithesi).

Ne kete pike bashkeshorti juaj ka qene i sinqerte dhe ne nuk kemi ku te kapemi aspak nga ajo qe ka thene ne gjume per te bere ndonje interpretim te mundshem (ne gjume mund te permendesh edhe emra qe nuk i njeh fare).

Une do ju keshilloja qe ketej e tutje, ju vete te mund te beni interpretimin vetem duke pare me kujdes reagimet e bashkeshortit.
Nese do hasni serisht situata te ngjashme (pra, burrin tuaj teksa flet ne gjume), duhet te tregoni kujdes kur ta pyesni se; "kush eshte filanja", pa i thene se nga i ke degjuar emrat (pa i thene qe ai i ka permend ne gjume), pa i rene ne sy se diçka nuk shkon, pa ndryshuar tonin tuaj, si me stil...

Uroj qe ta kaloni me sukses kete shqetesim tuajin.
Kalofsh mire.

__________________
»« ¤ »«Ź£ŠŲ®ĀŠŲ»« ¤ »«

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Korrik 2008 22:35
J@mes nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė J@mes Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me J@mes (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė J@mes't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: J@mes Shto J@mes nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto J@mes nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 06:11 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 [3] 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > ndihm

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.