Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > Sa dhe si e njohim veten?
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
universi
Anetar i ri

Regjistruar: 08/08/2008
Vendbanimi: fushe kosove
Mesazhe: 1

Smile

sa e njohim dhe si e njohim veten?

te bisedojme rreth asaj se sa e njohim ne veten dhe sie njohim ...

__________________
Ne jemi ata permes te cileve Krijuesi yne flet...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Gusht 2008 19:43
universi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė universi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me universi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: universi Shto universi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto universi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
girl22
korcarke

Regjistruar: 11/01/2008
Vendbanimi: NY
Mesazhe: 64

veten

veten njeriu e njeh vetem ne periudha te veshtira, dhe nepermjet te tjerve (kur bisedon)..ashtu e njeh.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2008 12:16
girl22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė girl22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me girl22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: girl22 Shto girl22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto girl22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
hector81
Anetar i ri

Regjistruar: 14/09/2008
Vendbanimi: greqia
Mesazhe: 1

hi

qe nga koha kur njeri filloi ta pyes vete se cili eshte kjo ka qene fobia i tij me e tmershme. kjo gje peri qe te filloj te besoj ne zot ne momentet me te veshtira te ij .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Shtator 2008 17:47
hector81 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hector81 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hector81 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hector81 Shto hector81 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hector81 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Teme interesante, çudi qe nuk e kam para me pare!

Un mendoj qe asnjehere nuk do shterojme se njohuri vetveten... dhe se fundi asnjehere nuk do e njohim sa duhet...

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Modifikuar nga agata datė 14/07/2009 ora 15:31

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Korrik 2009 15:13
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Une e njoh mire me mire nga sa e njeh amori. Kjo ka rendesi. :p

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Korrik 2009 18:44
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

E njohim per momentin, dhe ne rrethanat qe jetojme. Me tutje eshte mister. Jeta te ben te dalesh dhe nga vetvetja, apo te zbulosh ane te karakterit qe nuk ke patur mundesi ti njohesh, shfaqesh me pare.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Korrik 2009 20:06
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Debora*
E njohim per momentin, dhe ne rrethanat qe jetojme. Me tutje eshte mister. Jeta te ben te dalesh dhe nga vetvetja, apo te zbulosh ane te karakterit qe nuk ke patur mundesi ti njohesh, shfaqesh me pare.


Nuk eshte edhe aq e vertete kjo. Njeriu gjate jetes formon nje natyre, qe eshte ne funksion te botes se tij te brendeshme. Ketu ndikojne edhe shume faktore te jashtem te cilet jane te pashmangshem.

Por sido qe te vine kushtet njeriu cfaq vetveten kurdohere.

Dikush me tha nje dite: Une jam e tille, jam e dobet ndaj te bukures dhe nuk rezistoj dot ndaj kenaqesive, qofshin edhe te vogla.

Thashe me vete: "kjo qenka e sinqerte" Si kjo jane shumica e njerzve.

Pra nuk eshte puna i duam ne ta paraqesim veten ne pershtatje me kornizat qe na ve shoqeria, apo deshira jone. Ne jemi ata qe jemi me dobesi dhe virtyte.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Korrik 2009 20:38
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


Nuk eshte edhe aq e vertete kjo. Njeriu gjate jetes formon nje natyre, qe eshte ne funksion te botes se tij te brendeshme. Ketu ndikojne edhe shume faktore te jashtem te cilet jane te pashmangshem.

Por sido qe te vine kushtet njeriu cfaq vetveten kurdohere.

Dikush me tha nje dite: Une jam e tille, jam e dobet ndaj te bukures dhe nuk rezistoj dot ndaj kenaqesive, qofshin edhe te vogla.

Thashe me vete: "kjo qenka e sinqerte" Si kjo jane shumica e njerzve.

Pra nuk eshte puna i duam ne ta paraqesim veten ne pershtatje me kornizat qe na ve shoqeria, apo deshira jone. Ne jemi ata qe jemi me dobesi dhe virtyte.


Ka njerez o cedrus qe ndryshe thone e ndryshe bejne. Hajde ta kuptosh ti se si eshte ajo ne te vertete. Po me mburrej njera ne Shqiperi. Jam mama shume e mire e blablabla. Une atehere isha beqare. Pas disa vjetesh mora vesh qe kishte braktis femijen dhe burrin per dashnorin e saj. Ose ajo se njihte mire veten, ose mburrej kot qe te fitonte simpatine e te tjereve.
Ate qe te ka thene ajo goca me shume e shoh si mburrje se sa si sinqeritet.
:p

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Korrik 2009 20:48
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Debora*

Ka njerez o cedrus qe ndryshe thone e ndryshe bejne. Hajde ta kuptosh ti se si eshte ajo ne te vertete. Po me mburrej njera ne Shqiperi. Jam mama shume e mire e blablabla. Une atehere isha beqare. Pas disa vjetesh mora vesh qe kishte braktis femijen dhe burrin per dashnorin e saj. Ose ajo se njihte mire veten, ose mburrej kot qe te fitonte simpatine e te tjereve.
Ate qe te ka thene ajo goca me shume e shoh si mburrje se sa si sinqeritet.
:p



Jam ne nje mendje me ty.

S'kam se cfare te shtoj.

Pyetje:

Ku e ka shtepine ajo mami keqe? Ma thuj n'privat

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2009 02:25
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

per zotin nuk e njoh fare veten time
cedrus ti do vrare

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Korrik 2009 17:02
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:07 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > Sa dhe si e njohim veten?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.