Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Nuk Jam Dakort
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 [4] 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
durrsak
INXHINJER LULESH

Regjistruar: 17/11/2004
Vendbanimi: USA Arizona
Mesazhe: 1455

Citim:
Po citoj ato që tha JONIDA UK
[QUOTE]Po citoj ato që tha Fajtori
Jonida UK,

Para se te spjegosh bazat juridike te nje shoqerie nuk mendon se te tjeret mund ti dine? Cdo ligj lind nga shoqeria, e cila shprehet sipas nevojes qe ka. Ketu po behet pikerisht ai diskutim per te cilin ka nevoje mendja para se te vendose ligjin. Prandaj, para se te "ligjerosh" duhet te kuptosh qe je ne nje forum ku dikush shprehu pakenaqesine e vet mbi nje fenomen bezdises per nje hark 500m rreth xhaimve shqiptare.
Ca hyn ligji ketu? Askush nuk beri thirje per ti vene bomben xhamise qe na kujton se duhen zbatuar ligjet. Je ne moshe te flasim tamam apo po krijon pjelljeve gjuhesore rinore sa per te qene?
[/QUOTE

Sapo lexova qe je goxha i afte ne nje teme tjeter,aq sa m'i paralizove gishterinjte(heheeh),per t'u grricur me germa,duke te reply kotazi mbi cdo fjali.


Rruga ligjore ,eshte indikator i kortezitetit dhe formalitetit qe duhen trajtuar "tenoret",apo cdo lloj tjeter rryme.
E di cfare?Une mbaj iso ne kete forum,perderisa me ofrohen ende njerez, te cilet derdhen gjak nga ferkimi apo trokitja e duarve,ne perkrahje te ideve,te cilat dyshoj nese i mirekuptojne...

P.s:Nuk jam motivuar ende per t'u impenjuar intesivisht,dhe shpirterisht me postimet e mia. Ku i dihet mbase ndryshoj,po u bera kapo-ja e FH



Rruga ligjore ,eshte indikator i kortezitetit dhe formalitetit qe duhen trajtuar "tenoret",apo cdo lloj tjeter rryme

No Coment, terhiqem, nuk te perballoj dot ne debat pasi menyra e te shkruarit tend eshte e paarritshme. Te kam thene edhe qe pare qe i ngjan pak Nanos.

Kur te mbaroj "cikli" hajde dhe flasim pasi tani dyshoj se duhet te jeshe ne periudhe tranzicioni. Kete e kuptoj edhe nga thenia jote qe akoma nuk je e motivuar ne postimet e tua. Ska gje, une te kuptoj, kur te jeshe me e qete hajde edhe flasim pasi duhet te dishe mire per ligjet dhe indikatoret e kortezitetit per perkrahjen e ideve te pamirkuptimta.

Kte te fundit ne fakt e ke thene mire pasi ne shkrimin tend asgje nuk duket e kuptueshme pervec faktit qe don te behesh "TENORE" e FH. Bravo, dukesh "grua" me tendenca ne fushen e rritjes se hapsirave futja pordhes se lirohesh.

Tashi po te them edhe njehere shqip fare pa "FJALE TE MEDHAJA DHE TE HUAZUARA" qe ta kuptosh me mire dhe po nuk e kuptove prap nuk te ndihmoj dot me pasi kjo eshte hera e fundot qe po te mesoj dicka.

Une jam i besimit Kristian dhe kjo nuk do te thote qe une nuk respektoj besimet e tjera. Por per mua eshte e sakte ajo qe thote Dodgy pra mua me shqeteson tej mase ne 5 te mengjesit (nuk po e perdor fjalen tenore meqe ofendohesh dhe je e besimit Mysliman) ajo lutje kaq shqetesuese per veshet jo vetem te mijt por edhe te mijra e mijra Shqiptareve te tjere. Me prishe qetesin time dhe po ta perseris qe eshte prishje e qetesis se rendit publik. Nese ka nje ligj qe diskotekat gjobiten mendoj qe akoma me keq duhet te ndalohet kjo tradite e cila sipas matjeve fuqia e autoparlantit eshte 130 db (decibel) Si te duket kjo ? Ne mengjes ne dreke ne darke une duhet te jem i detyruar te degjoj dicka qe nuk dua.
Edhe ne USA ku une jetoj jan hapur disa xhami por ama nuk jane te lejuar qe te japin "koncert arabic" per hapsiren publike por ai qe don te adhuroj eshte i lire te shkoj brenda dhe te ndjeki ritaulin qe i pelqen.
Besoj se duhet ta dishe qe Shqiperia eshte vend Laik dhe se 90% e popullsis nuk don t'ja dij fare per fe. Si perfundim dua te them qe te mos gerricesh duart ne tastiere merr edhe lexo faqen ne internet per te drejat e njueriut dhe do gjesh dicka qe do te ndihmoj per mos grricjen e gishtave...

__________________
The game of life is hard to play, I'm gonna win anyway....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2008 09:23
durrsak nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė durrsak Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me durrsak (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: durrsak Shto durrsak nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto durrsak nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kujta1
Matematikan

Regjistruar: 04/01/2008
Vendbanimi: kumanov
Mesazhe: 182

Re: Nuk Jam Dakort

Citim:
Po citoj ato që tha dodgy
isha ne shqipri dhe ajo qe me beri pershtypje ishte zhurma qe bente xhamija e tiranes me ate mikrofonin duke u falur.
nuk kam asgje me fete muslimane apo katolike.ai hoxha le te vazhdoje e te falet no problem.por kam nji lutje a ka mundesi qe ate mikrofonin mos ta nxjerri jashte.dakort le te falet po le ta beje mrena xhamis te degjojn ato qe duan te falen.
me thon te drejten mua me acaron kur e degjoj thjesht per arsyen qe nuk kuptoj asnjigjo.edhe bertet shum.


ajo eshte rit fetar e nese te pengon shko jeto ne ndonje vend ku nuk ka xhami

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2008 19:32
kujta1 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kujta1 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kujta1 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kujta1 Shto kujta1 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kujta1 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
JONIDA UK
NIC

Regjistruar: 09/12/2007
Vendbanimi: where Queen lives...
Mesazhe: 92

Re: Re: Nuk Jam Dakort

Citim:
Po citoj ato që tha kujta1

ajo eshte rit fetar e nese te pengon shko jeto ne ndonje vend ku nuk ka xhami



Hahahahahah,sakte bukur,qarte djali.
Po pse nxehesh ti e???

__________________
"Life is the sum of all your choices"
~Albert Camus

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2008 03:45
JONIDA UK nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė JONIDA UK Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me JONIDA UK (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: JONIDA UK Shto JONIDA UK nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto JONIDA UK nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Citim:
Po citoj ato që tha durrsak


Me prishe qetesin time dhe po ta perseris qe eshte prishje e qetesis se rendit publik. Nese ka nje ligj qe diskotekat gjobiten mendoj qe akoma me keq duhet te ndalohet kjo tradite e cila sipas matjeve fuqia e autoparlantit eshte 130 db (decibel) Si te duket kjo ? Ne mengjes ne dreke ne darke une duhet te jem i detyruar te degjoj dicka qe nuk dua.
Edhe ne USA ku une jetoj jan hapur disa xhami por ama nuk jane te lejuar qe te japin "koncert arabic" per hapsiren publike por ai qe don te adhuroj eshte i lire te shkoj brenda dhe te ndjeki ritaulin qe i pelqen.
Besoj se duhet ta dishe qe Shqiperia eshte vend Laik dhe se 90% e popullsis nuk don t'ja dij fare per fe. Si perfundim dua te them qe te mos gerricesh duart ne tastiere merr edhe lexo faqen ne internet per te drejat e njueriut dhe do gjesh dicka qe do te ndihmoj per mos grricjen e gishtave...



Tani qe fole si cun i edukuar besoj se te kane kuptuar ( well... shpresoj ).
Edhe qe duken si tenore duken.

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2008 06:08
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Re: Re: Nuk Jam Dakort

Citim:
Po citoj ato që tha kujta1

ajo eshte rit fetar e nese te pengon shko jeto ne ndonje vend ku nuk ka xhami



Edhe une kam nje rit fetar qe quhet heavy metal, por nuk me le njeri te le te gjithe dynjane pa gjume se jam une aq shume besimtar sa te lutem me volumin ne maximum ne oren 5 te mengjesit. Pse mendoni ju qe ndodhin keto lloj padrejtesish?

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2008 06:15
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
el-Nino
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 06/02/2007
Vendbanimi: KL
Mesazhe: 436

normal nuk te le kush te kesh discon poshte pallatit qe te lesh gjith dynjane pa gjume pothuajse 24 ore non stop...por prap ai tenori e ka fajin durrsaku duhet ta kete parasysh TEQUILA-n ne dr...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2008 06:38
el-Nino nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė el-Nino Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me el-Nino (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: el-Nino Shto el-Nino nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto el-Nino nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Ne rradhe te pare nuk eshte disco. Une thashe qe eshte rit fetar per mua. Se dyti mire jo 24 ore, po dy here diten dhe nje here qe pagedhire lejohet?

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2008 06:50
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
el-Nino
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 06/02/2007
Vendbanimi: KL
Mesazhe: 436

mua nuk me ben pershtypje...per mua lejohet!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2008 06:57
el-Nino nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė el-Nino Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me el-Nino (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: el-Nino Shto el-Nino nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto el-Nino nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Eh sa mire do te qe te ishin te gjithe njerzit kaq dashamires si ju. Ndoshta nje dite ku i dihet.

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2008 07:01
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
el-Nino
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 06/02/2007
Vendbanimi: KL
Mesazhe: 436

lejohet aq sa lejohet edhe disko - apo riti fetar i "heavy metal"..ne fund te fundit eshte respektim i te drejtave te tjetrit qe megjithese cenon lirine tende ti je i detyruar te pranosh...jane "fenomene" qe shkojne pak me larg se une edhe ti (ju)..ku "zerat tane nuk degjohen"..

p.s: "nuk ndryshon gjendja e nje populli derisa ata te ndryshojne veten e tyre"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Shtator 2008 07:07
el-Nino nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė el-Nino Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me el-Nino (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: el-Nino Shto el-Nino nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto el-Nino nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:21 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 [4] 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Nuk Jam Dakort

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.