Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Saliu shet ceshtjen came per europen!
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lezhjani-82 ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

Saliu shet ceshtjen came per europen!

Sot esht zhvillu takimi i kryemninistrit Sali Berisha me Kryeministrin e Greqis Karamalis! Sic duket do behen disa marrveshje te cilat jo te gjitha dihen! Do vendoset nje kufi ujor akoma i pavendosur qe ndan ujrat e Shqiperise, Italise e Greqise! Si ka mundesi te vendosen kufire ujore kur ne nuk kemi zgjidhur akoma to toksore ?!
Me vone nga gazetat Greke ka dale qe Karamalisi ga marre garanci qe nuk do permendet qeshtja came dhe ai ka dhene garanci qe sdo flasin per bollanon, vetem per mbeshtetjen e integrimit ton ne Europ!
Po ku ka qeshtje me te madhe me Greqin se qeshtja e Camve, ajo eshte cfare duhet te diskutohet ne mbledhje jo shitjet e Sales per nje evrop kurv!
Nderkoh qe zhvillohen takimet....camet jane jashte duke protestuar dhe askush nuk flet per ta! Po gazetaret cfare bejn? Edhe ata kan dhen garanci ?
Sala do na shesi krejt!

Lajm

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Modifikuar nga lezhjani-82 datė 29/04/2009 ora 17:30

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Prill 2009 18:57
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

E turpshme dhe e pafalshme.Vizita u be ne nje kohe te voliteshme per greket,prandaj ata i vune kushte Berishes e ky si burracak i pranoi.Gjithmon keshtu jane sjelle qeverite e ndryshme greke me lolot tane te politikes.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Prill 2009 23:49
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
oliinter
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/10/2004
Vendbanimi: brunssum netherland
Mesazhe: 3833

ore akoma ju me greket???? nuk kemi mendere dhe pike. gjykata e fut bollanon ne burg kryeministri del dhe shan gjykaten. Ik ne amerike bej si i forte po nuk ta shqyen sumen ne vend jo post te kesh por edhe papa i romes me qen.

prandaj bejn si te fort greket me ne.

__________________
pulave ju ka hije te kakarisin vetem ne kotec!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2009 06:23
oliinter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė oliinter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me oliinter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: oliinter Shto oliinter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto oliinter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sheki
MILANIST

Regjistruar: 20/11/2003
Vendbanimi: SHKUP
Mesazhe: 243

mashtrim

mue me vjen inati se si mundet te behet nje gje e tille me salin qe aq shum shitet patriot ne gjithmon do te shkojm koke ulur karshi me greqin shikoni se cka po ndodh ne maqedoni aty ato me cdo kusht mbrojn iden etyre edhe pse farse ndersa ne edhe ne ate shqiperi aq te tkurrur qe eshte ene po japin toka qofte ato edhe ujera por nje duhet te dihet se tash i keni zgjrdhjet atje dhe do te vjen ndoshta ne qeveri nje qeveri me pro greke ateher duhet te shitet e gjith shqiperia te greket nuk mundem ta kuptoj kete teori te salis se ne shitem ujerta per evrop kur nuk ka asnje lajm per njohjen e kosoves nga greqia ateher per cka duhet te japim trojet tona etnike po them tona sepse edhe ne jasht shqiperis mendojm qwe jemi pjes e shqiperis zoti na ndimoht me ekto politikan

__________________
LIVE YOUR LIFE AND BE FREEE

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2009 10:24
sheki nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sheki Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sheki (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sheki Shto sheki nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sheki nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Me vjen keq ta them por saliu po vepron njesoj si Ahmet Zogolli qe i dha Jugosllavise Shen Naumin buze Liqenit te Pogradecit,sepse e solli perseri ne pushtet me bajonetat e ushtrise jugosllave.Edhe saliu per te ndenjur perseri edhe nje mandat ne pushtet i duhej t'i falte grekve pjese te territorit shqiptar.Per fat te keq te dy kane qene verior.Nanua qe en e akuzonim per progrek nuk e beri nje shitje te tille te territorit shqiptar kur ish kryeminister.Une equaj te njte veprimin e saliut me te Zogjit te I.Kjo eshte TRADHETI!

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Prill 2009 14:32
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_pafajshem
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 15/07/2003
Vendbanimi: Spain
Mesazhe: 383

IQVlora

Para se gjithash , pershendetje.

Kam kohe qe nuk futem me ne forum per te shkruar, kjo per shume aresye, por me ne fund e shoh te udhes t'ju kthej nje pergjigje per kete teme.

Para se t'ja hedhim fajin zotit kryeminister, duhet te dime se ky vendim i Qeverise nuk eshte vendim personal i ktij, por nje vendim i studiuar hollesisht nga te kater anet. Dhe jo vetem nga ai vete, por nga keshilltaret e tij, nga ministria e jashtme dhe e brendshme, nga Komisioni per Sigurine Kombetare dhe nga grupet e parlamentit. Tjeter gje qe neve s'para na pyesin shume. ( Pse se hap gojen PS)? Sepse, sido te jete puna, çdo marreveshje ka dy anet e saj, te bardhe dhe te zeze, me jep dhe te jap.
Qeveria do te kryeje punen e saj, por mos te harrojme qe marreveshjet qe kane te bejne me sigurine kombetare duhet te miratohen nga parlamentet e te dy vendeve qe te hyjne ne zbatim. Kete e dime te gjithe. Dhe nese Shqiperia do te humbase nga kjo marrveshje, atehere nuk duhet tja faturojme kryeministrit, i ç'do krahu qofte ai, por paaftesise sone te perbashket. Mendoja se do kishte mbaruar durimi yne per keto ndarje kaq te thjeshta te ngjyrave, por s'qenka e thene te behet kaq shpejt.
Megjithate , nuk eshte kjo aresyeja e vertete e pergjigjjes time.
Ajo qe me shqetesoi eshte kundervena juaj ndaj nje pjese te vendit tone, me sakte veriut te Shqiperise. Nuk e kuptoni se thenia juaj, persa i perket ndarjes se kryeministrave shqiptare ne jugore dhe veriore, eshte nje pyke ne trungun e shqiptarise? Me te vertete mendoni se gjerat jane kaq te thjeshta sa duken?
Ne kete menyre, ju nuk pranoni qeverine qe populli ka deshiruar, thjesht per mendimin tuaj personal. Nese gjithkush do te deshironte qe interesat e tij te kalonin ne plan te pare, atehere as do te rronte shqiptar mbi dhe.

Me duket e kote qe te shtjelloj gjithe mendimin tim mbi kete çeshtje, por mendova dhe mendoj akoma se jeni gabim kur shpreheni ne kete menyre. Shqiptaret jane nje, kudo ku jane dhe kushdo qofshin ata, jane shqiptare.
Megjithate, respektoj mendimin tuaj.

Gjithe te mirat.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Prill 2009 14:19
i_pafajshem nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_pafajshem Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_pafajshem (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_pafajshem Shto i_pafajshem nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_pafajshem nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
Me vjen keq ta them por saliu po vepron njesoj si Ahmet Zogolli qe i dha Jugosllavise Shen Naumin buze Liqenit te Pogradecit,sepse e solli perseri ne pushtet me bajonetat e ushtrise jugosllave.Edhe saliu per te ndenjur perseri edhe nje mandat ne pushtet i duhej t'i falte grekve pjese te territorit shqiptar.Per fat te keq te dy kane qene verior.Nanua qe en e akuzonim per progrek nuk e beri nje shitje te tille te territorit shqiptar kur ish kryeminister.Une equaj te njte veprimin e saliut me te Zogjit te I.Kjo eshte TRADHETI!


Bravo IQ Bej.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Prill 2009 20:42
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

I pafajshmi te kuptoj shume mire se cfare ke dashur te thuash.Kete e ke shprehur ne fund te shkrimit tuaj.
Sa per dijenine tende une kam qene anetar i PD qe nga krijimi i saj ne qytetin tim.Gjithe kohen sa isha ne Shqiperi kam qene aktivist e pjesmarres ne shume fushata zgjedhjesh deri kryetar komisioni i qendres se votimit ne lagjen ku Z Caushi dhe vellezrit e tij kriminel me kercenonin me jeteUne as qe pyeta per keta laro,te cilet pak vite me vone shkuan si qeni ne vresht te gjithe dhe thosha rrofte doktori.Isha nje antikomunist i terbuar sepse isha idealist dhe besoja ne ndershmerine e ketij lideri.Tani shoh gjerat pak me me qetesi dhe jam i zhgenjyer nga disa veprime te doktorit.Duke filluar nga Gerdeci.nga plazhi i Jalit ne Vuno,nga shitja e fishekve te skaduar Afganistanit te blere nga Pentagoni etj.Ja tani vjen edhe nje marrveshje me Greqine duke i falur pjese te ujrave tona teritoriale Greqise.Me kete rast nuk ka transparence nga qeveria per popullin.Pse mbahen te fshehta keto marrveshje?Patjeter qe ka pisllek brenda.Une e ndjek rregullisht jeten parlamentare dhe aktivitetin e qeverise se shtetit tim,pot nuk kam degjuar te flitet asgje rreth ketij problemi.Pse nuk flet opozita thua ti?Po opozita e LSI po flet dhe sot ne Vlore e quajti tradheti kombetare marrveshjen per ujrat.I Meta eshte kryetar i Komisionit te politikes se jashtme e nuk dinte gje se ckish bere Berisha.PS edhe po te dinte edhe po mos te dinte nuk do ta hapte gojen ,sepse edhe ata jane burracake dhe i tremben zemerimit grek.Pra ata kane frike se humbasin zgjedhjet.Po ashtu edhe berisha kerkon ta mbaje kariken duke shitur territoret shqiptare.A nuk eshte tradheti e te te dy krahve te politikes?E shikoni se cfare politikanesh kemi?Per karriken,per para me nje fjale jane gati te shesin Ardheun.Edhe kryeministri grek jo pa qellim e beri viziten e tij para zgjedhjeve.Ai me kete rast ju beri presion te dy kraheve te politikes dhe ata mbullen gojen e hoqen pantallonat para ketij greku te felliqur.
Por edhe ty i dashur I pafajshem diku tjeter te ka djegur,ndersa per faljen e territoreve te vendit tend nuk te behet vone mesa shoh une.
Nqse eshte e vertete qe S Berisha ju ka falur territor shqiptar grekve ne ujrat tona detare kjo eshte tradheti.Askush nuk ka guxim ne qeveri te kundershtoje Saliun I pafajeshmi.Vendimet merren ne qeveri e parlament nuk pijne uje,ato i behen me vendimin e nje njeriu,kryeministrit.Ministrat e tij jane kukulla me te cilat ai loz si do qefi.
Une te njoh ne virtualitet prej shume kohesh,por tek nenforumi politika nuk te kam pare te marresh pjese.Megjithate duhet te dish dicka.Per mua cdo cm toke ku jetojne shqiptare eshte e shenjte dhe zieje nga inati kur na i marrin te tjeret.Besoj e kupton cdua te them.Une nuk e ndaje shqiperine as jug e as veri.Hiqe nga mendja kete njehere e mire.
Per fatin e keq tonin une kam thene nje realitet.Matjani nga Burgajeti i fali Jugosllavise se krajlit Shen Naumin,per karriken apo nuk eshte e vertete as kjo.Ndersa (nqse eshte e vertete ajo qe thuhet)Saliu nga Tropoja po ju fale territore te ujrave tona detare grekve per karrigen e tij.Nuk ke asnje argument te me akuzosh.Une kam te drejte ne ato qe them.Nqse do ta kish bere Nano ******hata, rrezik do t'i ishin hedhur per gryke e do ta mbysnin,por perseri Saliu nuk do te ndihej,sepse greket e fluturonin nga karrikja si me 1997 ku ju vu flaka ane e kend.Tregohu realist te lutem I pafajshmi.Nuk duhet te te shqetesoj nje realitet,por shitja e vatanit eshte tradheti,gjithmone nqse jane te verteta ato qe thuhen.Te presim prononcimin e shtypit grek,sepse shtypit tone iu vune kushte nga greku dhe qeveria jone i pranoi.A nuk eshte ky nje kapitullim i Berishes dhe i gjithe politikes sone para asaj greke.Nuk kam degjuar qe nje shtet i ve kushte nje shteti tjeter sovran.Maqedonia eshte sa 2/3 e vendit tone dhe nuk po perkulet para grekve,por po qendron dinjitoze.Po politikanet tane gay pse?
Persri te me kuptosh,une nuk i mohoj edhe arritjet e qeverise se doktorit.Shiko temat e hapura nga une se fundmi.Kur bene pune te mira une ja njoh ate arritje,por per punet e liga e korrupsionin e urrej!
Te pershendes

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Prill 2009 23:55
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_pafajshem
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 15/07/2003
Vendbanimi: Spain
Mesazhe: 383

IQVLORA

E shoh se nuk me keni kuptuar sa dhe si duhet. Ndoshta eshte menyra ime e te shprehurit . Nejse.

Te jesh anetar i PD qe nga fillimi, nuk do te thote asgje, te pakten per mua. Sinqerisht.
Sepse jam lodhur duke pare dhe degjuar te njejtat gjera. Une nuk e kuptoj pse duhet ta kapim fjalen nga germat e fundit dhe jo andej nga fillon. Dua te them, ju shkrova thjesht per t'ju bere te ditur qe nuk duhen bere ndarjet veri-jug, sepse nuk eshte ne interesin tone. Te jesh atdhedashes nuk eshte ndonje trimeri, as mençuri, eshte DETYRIM.

Se pari, doktori nuk perfaqeson PD per mua, eshte thjesht ai qe drejton PD, sepse ata qe jane poshte tij nuk kane guximin te hapin gojen, thjeshte bejne kllounin kur i nevojiten atij.
Kur thashe PS, qellimisht fola per ta, duke ditur se vendi drejtohet nga nje korb me dy koke, dyshja PD-PS. Te tjeret s'ngrene as pluhur kur ngrene zerin.
Mua e vetmja gje qe me djeg eshte ajo qe ju djeg dhe juve, te shoh vendin tim te dale ne tregun e lire, per interesin e pese palaçove.
Dhe ju lutem dhe njehere, mos merrni fjalet e mia si nje akuze, as kisha dhe as kam ndermend te akuzoj kerkend. Thjeshte doja te vija ne dukje qe ajo qe shprehet nuk me pelqeu dhe, me duket se mendimi i gjithkujt duhet thene me plot zerin dhe shkruar me germa te medha. Pavaresisht nese na pelqen apo jo.
Sa per shembullin e Maqedonise.
Atje nese popullit nuk i pelqen diçka e ngrene politiken per leckash, tek ne sja mban shtylla njeriut. Vetem fjale kemi. Behemi trima kur na japin kallashin ne dore dhe vrasim vellane.
E kuptuat tani psene?

Qofshi mire

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2009 12:57
i_pafajshem nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_pafajshem Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_pafajshem (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_pafajshem Shto i_pafajshem nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_pafajshem nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Mesohet se Saliu ka shmangur parlamentin per ke te ceshtje teper te rendesishme.Ky eshte pisllek i madh,eshte tradheti.kombetare.Quaje si te duash por ajo qe them une eshte100% e vertete.As qe kam ndermend ta ndaje shqiperine ne jug e veri i dashur miku im.Une jam nga ta qe per 1 cm toke shqiptare jo ne Vloren time por ne Vermosh jam gati te jape edhe jeten,sepse me dhimbset Atdheu ashtu sic te dhimmbse te edhe ty cdo cm toke ne Konispol.Opozita qe deri dje nuk u ndie ,sot ajo po e akuzon njeriun qe po shet territore shqiptare per karriken e tij.
Ti je vellai im dhe une jam joti Jug veri Shqiperia eshte nje i dashur.
Shpresoj te me kesh kuptuar1
te uroj nje mbremje te kendeshme!

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2009 18:33
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 05:38 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Saliu shet ceshtjen came per europen!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.