Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Biondia dhe Stoli .
Gjithsej 24 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re dielli 2.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 88 herė.

Mirmengjes dielli im !

Sot ndieva rrezen tende qe me perkedhelje me hyri e mu ngatarrua neper floket e verdhe duke ju dhene me shume drite ,mu afrua afer ne vesh me pershperiti fjale pot pasion e dashuri me beri te mendoj qe te gjithe keto kohe qe kemi qene larg njeri tjetrit une te kam pasur afer. Te kam ndiere prekjen, shtrengimin,perkedheljen kam ndiere ngrohtesine tende te me hyje ne cdo qosh te trupit tim dhe ne ato skutat me te akullta te shpirit tim e te me ngrohe e te me shkrije .Sot ndieva nxehtesin qe ti me dhe ate nxehtesi qe thua lageshtine e ketyre diteve te trishtuara e me shi .
Sot ndieva duart e tua ndieva qe preken cdo milimeter te lekures time, trupit tim, me preku nga gishti i kembes e deri tek fija e flokut dhe kur ndieva kete prekje u drodha nga kenaqesi qe vetem ti me jep.
Sot ndieva qe te presesh kaq shume ardhjen tende e vertet te lodh te sfinit naj here por tani them qe ja vlejti sepse ishe nje surprize ishe nje mrekulli ishte.. eshte akoma .
Sot u ndieva sic ndihesha kur isha femi qe enderroja me sy hapur qe princi te vinte e te me rrembente atje larg ne ate shtepi me oxhak e te rrethuar nga tulipanet e bardhe e ti vije e me merrje ne kalin tend te bardhe e bashke kalonin gjithe jeten te lumtur ... ishte i njejte enderrim por ti nuk ishe enderr ti ishe real .Mjaftonte pak per te prekur dhe asgje per te ndiere ti nuk me kerkove leje per te hyre brenda meje ti thjesht e bere ...Sot ti ishe me mua u perqafum dashuruam u beme nje thame fjale premtuese njeri-tjetrit dhe ne fund tek ikje me the "mirmengjes shpirt me prit do vi perseri si sot me me shume ngrohtesi e me me shume nxehtesi "...Diell ti je vetem i imi te pakten sot te kam timin .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2011 14:49
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RIP Gibbs
Victim at Finnegans Wake

Regjistruar: 13/05/2006
Vendbanimi: Bitchfield
Mesazhe: 2637

..."te pakten sot te kam timin"
e nesermja neser behet sot e pasnesermja behet neser e neserme per tu bere neser sot..e keshtu me rradhe.. ...Dielli do te lind cdo dite si sot

__________________
Si nuk u bera njehere moderator...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2011 15:03
RIP Gibbs nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RIP Gibbs Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RIP Gibbs (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RIP Gibbs Shto RIP Gibbs nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RIP Gibbs nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re dhelpra.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 74 herė.

Kelyshi i vogel.

...eshte mengjes heret dhe me pelqen te shijoj dhe pse per pak minuta akoma ngrohtesine e krevatit duke te shikur ty qe flen si nje qengj i vogel je shume i bukur shpirti im qerpiket e gjate me vetullat e gjata ,hunda e vogel buzet e kuqe gjithe forme je gjeja me e bukur qe syte e mi kane pare ndonjeher dhe si padashur syte me mbushen me lot nga dashuia qe kam per ty dhe qe sdi ta shpreh .Kam frike e dua te mbroj nga nga cdo gje dhe nga dashuria ime duke te pare veshi me kap nje klithme qe se kam degjuar ndonj here nje qarje nje renkim qe me ben te dridhem vjen nga jashte nga kopshti.Per nje cast as fryme nuk marr them me vete qe do pushoje por klithja vashdon dhe me e vuajtur se me pare.Ngrihem nga krevati hap dritaren dhe rrotulloj syte te shikoj se nga vjen kjo klithme po nuk shikoj gje hedh syte ne ane te kopshit afer pemes se pishes e shikoj dicka te kuqerremte qe leviz mendoj se eshte nje keter i vogel qe ka rene nga pisha dhe eshte vrare .Renkimet vijne dhe me te shpeshta ateher ashtu sic jam me fustanin e zi te gjumit hedh kraheve nje robdishanin dhe dal jashte ne oborr .Ne fytyre ndiej freskun e kesaj dite marsi qe me prek e me futet neper floke dhe kembet qe me lagen nga vesa e mengjezit qe ka rene kudo neper kopesht e afrohem afer pishes kur cte shikoj ti sje nje keter por nje kelysh dhelpre i vogel qe nga goja po nxjerr shkume.Ti perpelitesh me dukesh sikur nga momente ne moment do ngordhesh ke sy te vegjel e duket qe po vun turirin e ke te stregjatur ke nje qime shume te bukur te kuqerremte qe ne kete mengjes duket shume e ndricuar nga rrezet e diellit te sapodale .Ndihem keq kur te shikoj kaq te vogel dhe te pambrojtur dhe qe po vuan per ne cast mendoj se kush ka qene ai shpirt lig qe ka bere nje gje te tille qe ka vendos helm ne cdo qoshe te kopshit ... .Ulem ne gjunje afer teje dhe te them " non avere paura ti porto a casa mia ,ti promet che guarirai ,tu sei ancora un piccolo cucciolo e la tua mamma ti sta aspettando e preoccupata per te perchč non sei tornata nella tua tana "...per nje moment zgjas doren te prek por nje ze mbrapa meje me urdheron "non toccąrlo" kthej koken e trembur kush dreqin ishte ne kete ore dhe ja te shikoj ty atletin e lagjes qe cdo mengjes ben 1 ore vrap .Ne jemi komshnjij dhe kjo pishe ndan kopshet tona ngrihem ne kembe dhe te them "Buongiorno Andrea ,ho sentito le lamentele e vedo che un cucciolo si vede che ha mangiato qualcosa di velenoso volevo portarlo a casa ".
Ti me shikon me ato syte e tu te medhenj e te zi e me buzeqesh duke me thene " anche se č un cucciolo e ti sembra che sta soffrendo č sempre una bestia ,rimara cosi anche se sta per morire " Une te buzesh me ironi e te them "č cosi piccolo non e capace di fare del male " .
Ti nuk flet por rrotullon syte ne toke dhe gjen nje shkop dhe e afron afer turirit te kelyshit te vogel qe duket sikur po flen kur ne te qinden e sekondes shikoj qe ky kelysh nxjerr dhembet e tij te vegjel por te prehte dhe kthetrat dhe kap dhe gerrvish shkopin .Ne syte e tij/saj pashe ligesine, dinakerine qe nuk e kisha pare me pare kur isha afer dhe ndieva renkimet e tij ...ti ktheve koken nga une dhe me the " questo č un cucciolo di volpe non dimenticarlo mai, anche se ti sembra che sta soffrendo e sta per morire pensa che cambia solo il suo pelo e non il vizio di attaccare le altre bestie o le persone l'unica cosa che posssiamo fare e di chiamare il vetereniaro per venire a prenderlo " e ndersa ti nxorre telefonin ti telefonoja une te pashe perseri ne sy per nje cast shikimi jone u takua dhe ndieva qe ai shikim jot i vuajtur i perlotur kesaj here nuk me preku me sepse e dija qe nuk ishte gje tjeter vecse dinakeria jote qe une me pare per meshire se kisha vene re. Te ktheva kurrizin ndieva perseri klithjen tende por se ktheva koken por u nisa per ne shtepi dhe duke te lene ne duart te sigurta .Ndersa vesa me lagte kembet sdi pse ndieva ne shpirt frike dhe mosbesim une kisha gabuar perseri duke besuar dy syve qe vuanin, nje zeri qe qante dhe nje kelyshi qe cdo gje mund te mendoja por jo qe mund te me gerrvishte me thojte e tij duke me lene shenja ne duart e mia .Hapa deren hoqa robdishanin dhe ashtu e ftohte hyj ne krevat dhe ndiej ngrohtesine e carcafeve dhe te shtrengoj fort rreth vetes ty e te them "ti voglio bene " ti buzeqesh me syte mbyllur me thua"anche io tanto "...

Modifikuar nga BIONDIA datė 23/03/2011 ora 23:17

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Mars 2011 23:03
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re dora.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 64 herė.

Gjate gjithe kohes qe deshira per te qendruar akoma ne krevat ishte me e madhe sesa llogjika qe duhet te ngrihem sepse kam shume pune per te bere sdi pse ne mendje me erdhe Ti .Me erdhen ne mendje bisedat tona te perditshme qe ne fillim nisin gjithmon me te njejten fraze" si ja kalove sot ne pune mire? ". Ne perdorim gjithmon te njejten fraze ndoshta sepse e vetmja gje e perbashket o qe mund te flasim eshte puna o ndoshta te flasim per argumente te tjera kemi frike.Ndoshta kemi frike dhe mbyllemi ne guacken tone e nuk lejojme qe tjetri te hyje ne brendesi te jetes kaq prefekte ( mos ndoshta pinoku nuk ishte djale i vetem kishte dhe naj moter o vella?) te deshirave tona ,te endrrave tona e te atyre qe duam me te vertet dhe pse hiqemi sikur s’na interesojne dhe i mbajme kilometra larg. Bisedat tona rrotullohen rreth kesaj pune e kesaj jete sa dukemi si dy personazhet te dashur per mua qe jane te detyruar te rrotullohen pa u ndaluar sepse kane frike dhe kur ndalen nje sekonde ka vend vetem per nje fjale "flasim neser"...por s’di pse dje kur u ndame dhe me the kete fraze ne syte e tu pashe nje hije trishtimi qe me pare se kisha vene re o ndoshta une s’kisha kurre kaq thelle kurre syte e tu isha ndaluar vetem ne ate lendinen siperfaqesore.
Ne momentin qe ti ktheve kurrizin dhe po largoheshe per te ikur per ne shtepi mu duk sikur githe pesha e ketyre viteve te jetuarit vetem te kishte lodhur shume dhe ajo qe me cuditit shume ishte qe ti as u mundove ta fshihje kete gje me le ta kuptoje qe je i lodhur shume i lodhur .
Ti me ate rizervetacen tende s’te lejon te kuptosh shume gjera zakonisht ben te kunderten, ti me tregon se ka gjithmon nje limit midis atyre qe deshiron te thuash e atyre qe s’do ti tregosh kurre por sot ti hape kete dere dhe pse per pak sekonda por e hape dhe une une u gjenda brenda kesaj dhome qe e quajta: VETMIA JOTE ...nganjeher here mund te jesh e rrethuar mes shume njeresve sic jemi te rrethuar ne qe te duan dhe i do por perseri ishim vetem .
Une kisha frike te kaloja pragun e kesaj dhome ndoshta ngaqe nuk ishte vetem dhoma jote ishte dhe e imja por ndieva qe dora jote e ngrohte donte te me udhehiqte e te shikoja realitetin tend ate realitet qe askush se kishte pare ,askush se imagjinonte ate realitet qe ne keto vite kishte krijuar nje hendek shume te madh midis teje dhe botes qe te rrethonte .
U gjenda ne kete dhome qe shume here e kisha enderruar te isha dhe ishte sic e kisha imagjinuar ishte e arreduar bukur dhe me gusto (ste mungon kjo gje e dija) .Ndersa ti me shtrengoje doren une imagjinova ditet e tua ne keto vite ulur ne kete divan me paltopin ne tavoline dhe siper saj nje liber(sigurisht jo romantik) aty me larg tavlla e duhanit e pak me tej celulari dhe nje vazo me trendafila qe jane thare por qe ti i mban ndoshta per te kujtuar ate nate...rrotullova syte ne muret e kesaj ku qendronte nje pikture e Boticellit (ja nje tjeter gje qe se dija na pelqen i njejti piktor) s’di pse do kisha dashur te kishin goje keto mure e te me tregonin gjithcka per ty ...sa gjera duhet te dinin keto mure duhet te ishin deshmitare te cdo fjale .Perballe divanit qendronte bibloteka jote e ne mbushur plot me libra ne guzhine qendron frigoriferi qe dhe pse su hap magjinova shishet e birres dhe ato te qumenshtit dhe sugotve e frutave …
Dora jote vashdonte te me udhehiqte ne pjesen tjeter te shtepise dhe pashe kete korridor te gjate ku ne varsen e rrobava qendronte varur nje xhakete e zeze dhe aty afer canta e palestres. Ti me terheq ne dhomen e gjumit ku perdet ngjyre kafe erresojne me shume kete ambient dhe nga ku vjen nje profum i forte oriental ...krevati eshte i rregulluar dhe dhe siper tij qendrojne xhinset e tua blu dhe blusja e zeze .Mbi komodine perseri nje liber dhe syzet rrotulloj syte dhe me ndalen ne nje kuader tjeter peisazh pranveror sikur doje qe gjithe ky i ftohte qe ndihej ne kete dhome te ikte sic ikin stinet .Dora jote me shtrengoi lehte dhe une u ktheva nga ty duke te pare ne sy dhe pashe qe syte e tu donin te me thonin shume gjera te me tregonin ne ato momente por une e dija qe ti nuk me mendoje se isha une personi i duhur .Ti sdoje te besoja qe une dija te degjoja nje mik nje shok nje … ne mund te ishim shume te ndryshem ne shume gjera dhe ishim por kishim nje te perbashket te madhe :Vetmine tone qe askush nuk arrinte ta dallonte sepse ishim mesuar te mcefnim shume mire .Ate moment nje ere e forte fershelleu ne kete shtepi dhe dera u mbyll mbas nesh dhe ne ngelem te dy ne mes te kesaj dhome gjumi dhe ndieme qe padashur ishte ajo qe kishim dashur gjithe keto kohe dhe pse e kishim evituar ne te gjitha menyrat te ishim bashke …

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Prill 2011 14:41
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re malli 2.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 51 herė.

Malli per ty shume here me merr
me kujtohet si sot dashuria jone.
Mbyll syte me dhimbje nis e mendoj
dhe disa pika loti nga syte me kullojne.
Kam mall qe syte e tu te bukur te shikoj
kam mall qe zerin tend te degjoj
Qe ne vesh embel me peshperit
“Te dua ,te dua akoma shpirt”
Kam mall per netet qe kaluam bashke
Per ditet e dashurise qe pas i lame
Kam mall per cdo puthje e perqafim
Nese ketij malli do ti vija nje emer
Ai ka emrin tend, ka emrin tim .
Kam mall per ty… kam mall per ne …


me shume ndieva mall per momentin qe ti e lexove kete qe kam shkruar .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2011 14:15
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA
Malli per ty shume here me merr
me kujtohet si sot dashuria jone.
Mbyll syte me dhimbje nis e mendoj
dhe disa pika loti nga syte me kullojne.
Kam mall qe syte e tu te bukur te shikoj
kam mall qe zerin tend te degjoj
Qe ne vesh embel me peshperit
“Te dua ,te dua akoma shpirt”
Kam mall per netet qe kaluam bashke
Per ditet e dashurise qe pas i lame
Kam mall per cdo puthje e perqafim
Nese ketij malli do ti vija nje emer
Ai ka emrin tend, ka emrin tim .
Kam mall per ty… kam mall per ne …


me shume ndieva mall per momentin qe ti e lexove kete qe kam shkruar .



Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2011 14:27
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re dashuri.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 42 herė.

Dashuri dhe vuatje

...Zilja e ores me ben gati te hidhem perpjete nga krevati dhe te shikoj me frike kush flen afer meje kthej koken dhe cdo qelize e imja ngrin ,as fryme sme len te marr per nje cast ferkoj syte perseri se mos ndoshta jam akoma ne enderr por jo ti po flen aq i pafajshme sa me dukesh nje engjell .Hedh syte nga vetja dhe shikoj qe ne trup kam vetem nje kanatjere te gjate te zeze ,ngre me kujdes carcafin dhe shikoj trupin tend muskuloz qe ke vetem mbathjet veshur e ul shpejt carcafin sikur te ishte hera e pare qe shifja nje njeri vetem te mbathura.Rrotull syte neper dhome neper hapesiren e perdeve blu hyn nje rreze e dobet dielli shikoj ne nje karrike qe eshte hudhur fustani im i zi, varesja ,vathet ,ora, unaza eshte mbi komodine dhe po aty dhe nje tavell duhani (ja pse kjo shije e cuditshme ne gojen time) pak me tej shikoj sandalet e mia afer kepuceve te tua pantallonat , kemisha dhe xhaketa te gjitha ne toke.Ne te qinden e secondes kujtoj mbremjen e djeshme ne ishim ne nje darke per te festuar finacimin e projektit tone ate projekt qe na ka lene nete e nete zgjuar qe e kemi grisur e ribere perseri ate projekt qe na ka bere shume e shume here te zihemi pajtohemi e te zihemi perseri. Ai projekt ishte krenaria jone .Darka e djeshme … Mbyll syte dhe kujtoj qe mbas darkes ikem te kercenin dhe qe ti dhe une nuk jemi ndare per nje moment duart dhe syte nga njeri tjetri .Kujtoj momentin qe dikush vuri kengen time te preferuar dhe ti qe me erdhe prane dhe me ftove ne mes te pistes te vallezonim dhe dridhja ime dhe e trupit tim kur ti ishe kaq afer(kemi vite qe jemi afer nuk eshte hera e pare por mbreme ishte ndryshe )dhe doren jote qe digjte belin tim. Kujtoj rrotullimin tend dhe floket e mia te gjate qe te bien ne fytyre dhe ti qe me ben me peshperit afer veshit “sonte je shum e bukur me cmend profumi i trupi tende ”…Kujtoj qe gjate darkes dora jote shtrengonte timen dhe une isha e lumtur dhe pse me vinte cudi 5 vjet qe njifemi dhe kemi qene te padukshem o mos valle kishim frike te shihnim ate qe donim dhe vetem kete nate arrijme te shofim .Kujtoj oren e vone te mengjezit dhe une qe te percjell (jam e vetmja qe nuk pi ) deri ne shtepi dhe ti qe me fton lart dhe une qe hyj brenda erresires tende.Hyj brenda dhe ne momentin qe mbyllet dera kujtimet e mia behen me te zbehta ,ulja ne divan ,spostimi i ndonje bluze e hedhur siper e poshte saj nje liber me tej nje album fotosh dhe une qe e hap me kujdes dhe ti ulur afer meje dhe qe nisim e shikojme. Jane fotot tona te punes momentet me te bukura filloj qe qesh une duke pire kafe ,ti duke qeshur me femijet jane ditet tona, netet tona dhe ne fund te albumit nje foto e imja me e bukura mendoj une me nje kapele ne koke tek te buzeqesh, .... tani kujtoj nje ngatarrim buzesh ,duresh, ndienjash, kujtoj prekjen e duarva te tua neper trupin tim dhe emocionin qe kjo gje me solli …kujtoj qe ne te dy kemi bere dashuri ….Ngrihem ngadale duke te pare gjithe frike se mos zgjohesh por ne castin qe une shtyj me kujdes carcafin ndiej zerin tend qe me ben qe gjaku te me ngrije “fjete mire” ? kthej koken dhe ne momentin qe e kthej ti sa hap syte e fryre(kshu jane me te bukur ) une me gjysem zeri te them “mire po ti” ti buzeqesh dhe me thua “kisha vite qe nuk flija kaq mire dhe nuk isha zgjuar po kaq mire”..Une sdi cte them ose me mire sdi cte mendoj nuk dua te pyes sepse pergjigjet i di ne kemi vite qe ndahemi zihemi bashkohemi dashurohemi por do te doja qe te pyesja kshu kot sa per te lare gojen “pse?” .Ne momentin qe behem gati te ngrihem ti me kap prej dore ngrihesh mbi berryl me terheq lehte dhe ne momentin qe une kthehem ndiej buzet e tua qe mbyllin gojen time dhe sme lene te flas dhe me puth dhe un te puth dhe ndiej qe zemra me rreth fort ti me merr afer me shtrengon ne krahet e tu muskuloze dhe humb ne gjoksin tend ndihem e mbrojtur ndihem e mire me dore me perkedhel floket ndersa ndiej rrahjet e zemres time qe bashkohen me te tuat dhe nga syri me vishet .”te dua, se di nga sa kohe… se di pse… se di sesi hyre ne jeten time … por te dua e dua qe cdo mengjes te zgjohem kshu me ty afer te fle me ty cdo mbremje te bej dashuri me ty perseri e perseri dua te jesh ne jeten time dua te jesh nena e femijve te mi dua te jesh dhimbja ime ,dua te jem ilaci yt kur je semure dua te sherohemi te dy …cdo lot tendin qe do te dali nga syri jot do e kthej ne margaritar do te jem ne cdo moment te jetes tende te mire dhe te keq do te jap fryme nga fryma ime qe ti jetosh nese te duhet …do te jetosh me mua ?...une ndiej qe ate moment kjo erresire qe ka kjo dhome iken ky i ftohte qe rrethon kete shtepi shkrin cdo gje merr ngjyrat e mrekullueshme te ylberi koha ndalon dhe degjohen hargjet dhe degjohet zerat e sirenave qe i kendojne dashurise tone dhe me nje ze qe ka gjithe dashurine qe une kam ruajtur ne zemer gjithe keto vite per ty te them “po dua “…

….Maj 199….

Mbas asaj zenke te djeshme ku xhelozia ime (jo e kote)mosbesimi jot(i drejte) ,fjale qe sdeshem ti themi por qe i mendojme ,sdi pse ndieva deshire te lexoj kete …ti mbaje cdo premtim gjate gjithe kesaj kohe dhe kete te fundit e ben cdo dite “ti me jep fryme nga fryma jote po ti ke heq me te rendesishmen; sme len te jetoj per veten time “…

Modifikuar nga BIONDIA datė 07/04/2011 ora 17:13

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Prill 2011 17:02
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Dashuri dhe vuajte...
... dhe pasion, dhe eros, dhe enderr, ..

Bukur!

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Prill 2011 17:49
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Ah kjo dathuria na e mori shpirtin...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Prill 2011 18:51
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Bionde a mund ta pershendes me 1 kenge ate cunin ul te stoli

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Prill 2011 18:56
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 05:03 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 24 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Biondia dhe Stoli .

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.