Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Cfare duan burrat
Gjithsej 31 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius


Nese njeriu eshte mesuar qe kur shkon ne resto te haje dicka qe kushton pse u deshka te limitohet kur shkon ne nje takim? Une kam nje ves qe nuk shoh fare cmimet kur dal per qejf... ndaj dhe do preferoja te paguaja vete ne takimet fillestare; ha c'te dua pa pasur nevojen te kem mendjen tek pabuksit e vegjel, qe merren me detaje. Se mos paska ngelur dynjaja per nje bark buke...pfiuuuh.

Mua do me vinte keq biles sikur tjetri te mos marre ate qe deshiron, pa u kompleksuar nga prania ime.



Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2011 12:32
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius

Ehe, dhe me ate 13% nenkuptojme kategorine e pabukse ose meshkujve qe jane si femra te liga qe vene re detaje te tilla.
Nese njeriu eshte mesuar qe kur shkon ne resto te haje dicka qe kushton pse u deshka te limitohet kur shkon ne nje takim? Une kam nje ves qe nuk shoh fare cmimet kur dal per qejf... ndaj dhe do preferoja te paguaja vete ne takimet fillestare; ha c'te dua pa pasur nevojen te kem mendjen tek pabuksit e vegjel, qe merren me detaje. Se mos paska ngelur dynjaja per nje bark buke...pfiuuuh.

Mua do me vinte keq biles sikur tjetri te mos marre ate qe deshiron, pa u kompleksuar nga prania ime.


Amore nuk po flasim per pasaniket por ne pergjithesi. Ajo qe eshte mesuar te haje vetem pjata te shtrenjta as nuk merr mundimin te ulet ne nje tavoline me nje me te ardhura mesatare.
Ne ato raste nuk shikon asnjeri cmimin, perkundrazi mbase ofendohen nese merr nje pjate te lire.
Po flasim per popullin e thjeshte si puna ime e te tjere. Nese do ulesha do haja pjaten time te preferuar, qe mund te ha zakonisht. Nuk do i lija provat per ne takimin e pare.
Mendoje mos te shijoj fare ushqimi. Do te merzitej dhe vet personi perballe teje ne ate moment. Mua po s'me shijoi ajo qe po ha dua te leviz fare nga tavolina, mezi pres te iki, ose do rrija tere kohen duke sharre ushqimin.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2011 13:28
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Citim:
Po citoj ato që tha Deb*

Amore nuk po flasim per pasaniket por ne pergjithesi. Ajo qe eshte mesuar te haje vetem pjata te shtrenjta as nuk merr mundimin te ulet ne nje tavoline me nje me te ardhura mesatare.
Ne ato raste nuk shikon asnjeri cmimin, perkundrazi mbase ofendohen nese merr nje pjate te lire.
Po flasim per popullin e thjeshte si puna ime e te tjere. Nese do ulesha do haja pjaten time te preferuar, qe mund te ha zakonisht. Nuk do i lija provat per ne takimin e pare.
Mendoje mos te shijoj fare ushqimi. Do te merzitej dhe vet personi perballe teje ne ate moment. Mua po s'me shijoi ajo qe po ha dua te leviz fare nga tavolina, mezi pres te iki, ose do rrija tere kohen duke sharre ushqimin.


Nuk ka te beje me te pasur apo te varfer se askujt nuk i rriten parate ne pemen e kopeshtit te shtepise, pa thyer koken ne studime e ne pune. Ceshtja ketu ishte qe perderisa con dike ne X restorant atehere merr si pikenisje pagesen e pjates me te shtrenjte, nese nuk mund te paguash pjaten me te shtrenjte aty atehere shko diku ku mund ta paguash. Une nuk do e kisha fare problem te shkoja ne pizzeri, biles shume me teper do kisha respekt per mashkullin qe me con ne pizzeria por me con me zemer te hapur, sesa per mashkullin qe te con ne restorant te shtrenjte dhe pastaj ben derr-derr mbas shpine ngaqe porosite dicka qe sipas standarteve te tija eshte e shtrenjte.

Kur me fusin te zgjedh une di se c'eshte me e mira dhe me siguri do zgjedh me te miren, ndryshe do paguaj une(dhe do e bej me qejfin me te madh) ose hajde shkojme per nje akullore ne qendren e qytetit me poaq qejf.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Modifikuar nga amor alucius datė 19/02/2011 ora 13:51

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2011 13:44
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Nejse amor po flasim per takimin e pare, dhe jo per ti bere qejfin vetes ne ushqim. Zgjidh dicka qe te te shoqerosh muhabetin, se cfare nuk ka shume rendesi. Une takimin e pare me burrin ekam bere ne nje lokal qe nuk e njihja as une e as burri. Ishim ne nje qytet tjeter dhe ja lame rastesise. Zgjodhem dicka sa per te shoqeruar muhabetin dhe kaq. Ne kujtese nuk me ka ngelur cfare hengra apo piva, por emocionet qe me dhuruan ato momente. Une mbaj mend cfare piu burri, dhe jo cfare piva vet. Interesante.
Nese do vija ne nje restorant qe nuk e njihja, por partneri im ja njihte mire kuzhinen, do kerkoja mendimin e tij. Dhe e kam bere shume here kete gje.

Fakti qe te con ne restorant te shtrenjte duhet ta vleresosh, por jo shfrytezosh ne maximum. Shiko me ke je ulur njehere, pastaj beji vet llogarite.
Ka dhe me keq Amor. Ka nga ata qe porosisin ata per ty.

Ka dhe femra qe zgjedhin kastile pjaten me te shtrenjte edhe pse s'ja kane haberin fare cfare eshte, vetem qe te duken me shije ne syte e personit qe kane perballe, edhe pse ne jeten e perditshme hane vetem ne fast food, apo restorante cheap.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2011 14:38
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Ehhhh ......... sa kollaj peshkohet Amori ...............

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2011 14:48
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Amor te te puth pakez ne lule te ballit?
Peshkuar apo jo, e ka qare.

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2011 15:59
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

iha paska fillu mu ba bisnes tema

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2011 16:22
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Na gjendet dermani neve femrave!
Goca, pyetja eshte cfare duan meshkujt, dhe jo femrat. Mos thoni si duhet te jete, por si eshte.

Ne femrat jemi akoma me cheap se meshkujt. Per Christmas pronotuam nje restorant, por u kthye plani se u dukej shtrenjte, kolegeve femra qe do i i hiqnin nga xhepi i tyre shpenzimet. Si perfundim perfunduam ke Chili's. Me c'mora vesh une aty i benin te gjitha drekat, darkat. Dhe sa e shikonin cmimin.
Po ti kishte heq shpenzimet ndonje tjeter kush e di cfare restoranti do zgjidhnin.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2011 16:24
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

o cfare doni zoti i vrafte si streguat nje he rte verteten

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2011 16:27
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Te dyja kane te drejte,- per mendimin tim, si Amore si dhe Deb.
Ne thelb, te dyja shprehin te njejten gje.

Njeriu, mashkulli, duhet te jete sa me Real.
Per nje dreke apo darke diku, ne cilindo Restorant, e ka vaktin cdokush por, njerzit siperfaqsor, ne raste te tilla, do te zgjidhnin ose do e conin femren PIKERISHT ne Restorantin e "shtrejte" (ne thojza sepse eshte relative), kurse dikush tjeter, do ishte me origjinal dhe ne vend te PIKERISHT restorantit "X" =Lloksoz, do te zgjidhte ne rradhe te pare Ambientin te ishte sa me i kendshem, sa me i rehatshem per nje bisede dhe kalimin e nje mbremje sa me te te kendshme.

Sic e tha Amori, pjaten e vet por dhe te atij "rrypit" normal qe e paguan dhe femra, se ska ngel keq per aq (edhe te kete ngel, i merr borxh vetem mos te tregoje inferioritet)! Asnje femer nuk iken ne takim per te mbushur barkun (edhe mashkulli jo, sigurisht)!!!

Biseda-diskutime te rendomta, me duken keto!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2011 17:14
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:54 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 31 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Cfare duan burrat

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.