Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Futboll > Kampionati Shqiptar > Kategoria e parė > Grupi A1 > KS. Vllaznia Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 3.00.
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 4 [5]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Bledumi
----------

Regjistruar: 06/09/2003
Vendbanimi: Tr
Mesazhe: 2110

Fushaj: Nuk e meritonim barazimin nė Durrės

Zëvendëspresidenti i klubit shkodran është mjaft kritik me skuadrën e tij pas 2 ndeshjeve të fundit


"Vllaznia nuk e meritonte barazimin në Durrës. Më tepër se meritë e Vllaznisë për arritjen e këtij rezultati, barazimi ka ardhur si pasojë e gabimeve të vendësve." Deklarata e mësipërme vjen nga një prej drejtuesve më të lartë të klubit shkodran, Valter Fushaj, aktualisht zëvendëspresident i Vllaznisë. Duke folur për "Sportin shqiptar", numri 2 i klubit shkodran e konsideron mjaft të dobët paraqitjen e skuadrës së tij në "Niko Dovana". "Nëse duhet të jemi realistë, mund të them që ndaj Teutës kemi luajtur shumë dobët, ashtu si ndaj Partizanit të mërkurën. Nuk e meritonim atë pikë të marrë, sepse kemi qenë gjatë gjithë kohës inferiorë përballë kundërshtarit. Nëse morëm një pikë në këtë ndeshje, kjo erdhi ngaqë fati ishte me ne. Njëkohësisht na ndihmuan edhe gabimet e shumta të futbollistëve durrsakë," ? ka nënvizuar Fushaj.
Barazimi 2?2 me Teutën, në pamje të parë të duket se do të shërbejë si kthesë e kuqebluve, pas atij shoku psikologjik të pësuar në mesjavë me Partizanin për kupë. Por njeriu më i afërt i presidentit Agron Çela bën të ditur se paraqitja e dobët e së shtunës, e Vllaznisë në Durrës, nuk ka lidhje me atë të së mërkurës ndaj Partizanit. "Unë nuk mendoj se skuadra u ndikua nga ajo ndeshje. Ndoshta duhen gjetur shkaqet e lojës së dobët në drejtime të tjera. Ndaj Teutës, vetëm goli i bukur i Sinanit në fund të takimit bëri që t'i gëzohemi në njëfarë mënyre pikës së marrë, por nuk duhet të vazhdojmë më tej kështu," ? ka shtuar më tej Valter Fushaj. Nga këto fjalë të zv.presidentit të kuqebluve kuptohet qartë se gjërat te Vllaznia nuk po shkojnë edhe aq mirë. Madje këtë e pranon edhe Fushaj, i cili thekson se në skuadër ka probleme.
"Te Vllaznia ka probleme dhe kjo është e vërtetë. Ne, si drejtues të klubit, nuk na shqetëson thjesht fakti se ndaj Partizanit dhe Teutës luajtëm dobët, por sepse nuk treguam asgjë nga vlerat tona. Lojtarët luajnë pa dëshirë dhe nuk e di përse po ndodh kjo. Ata i kanë marrë të gjitha paratë që parashikon kontrata dhe tani në fund të sezonit nuk po japin më të mirën e tyre, për të arritur objektivat që kemi si klub. Vetëm 3?4 lojtarë nga këta që kanë luajtur deri tani me Vllazninë po i justifikojnë paratë që kanë marrë, ndërkohë që të tjerët po paraqiten shumë dobët. Kështu nuk mund të ecet më, sepse skuadra ka ende mundësi t'i arrijë objektivat e veta. Për t'ia arritur kësaj, duhet që të gjithë të japin maksimumin e tyre dhe t'i justifikojnë paratë që kanë marrë. Mbi të gjitha, futbollistët e Vllaznisë duhet të shpërblejnë interesimin e tifozerisë së zjarrtë shkodrane dhe njëkohësisht të nderojnë fanellën kuqeblu që mbajnë veshur,"? ka thënë në fund zëvendëspresidenti Fushaj.
Një deklarim i tillë, normalisht duhet t'i "karikojë" më tepër futbollistët e Vllaznisë për të mos lëshuar në këtë fundsezoni.

__________________
Leku shkon e vjen, shoqerine nuk ke ku e gjen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Prill 2004 20:15
Bledumi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Bledumi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Bledumi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Bledumi Shto Bledumi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Bledumi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
qershor13
Vagabonding

Regjistruar: 05/02/2003
Vendbanimi: Rio
Mesazhe: 2547

Deda: Tė gėzuar, si tė kishim fituar ndaj Milanit.

Trajneri malazez i Vllaznisë e ka përjetuar me shumë entuziazëm fitoren e fundit ndaj bardhebluve.


Vllaznia ka arritur një fitore me mjaft vlera të shtunën kundër Tiranës, aq sa trajneri Haxhiosmanoviç e ka vlerësuar si një fitore ndaj Milanit. Jo shumë kohë më parë, skuadra e Josës i ka mundur kuqeblutë me shifra të thella 5-1. Kjo ndodhte vetëm dy muaj më parë, ndërkohë që tani Haxhiosmanoviçi me të tijtë u ka kthyer reston me një 3-0 shumë të pastër. I pyetur se çfarë ka ndryshuar te Vllaznia e këtyre dy ndeshjeve, "Deda" do të përgjigjej: "Po kujtoj humbjen e fundit në Tiranë. Në atë ndeshje të Tiranës kemi pësuar një gol sapo filloi ndeshja, çka na penalizoi rëndë. Pësuam më pas edhe të dytin dhe gjërat shkuan ashtu siç shkuan. Ndërsa në këtë ndeshje në Shkodër, lojtarët e mi dhanë maksimumin në fushë. Dhanë të gjithë atë që mund të jepnin, prandaj dhe fituam. Unë dëshiroj që ata të vazhdojnë të luajnë kështu deri në fund për t'i bërë një mbyllje të mirë kampionatit." Rëndësia e kësaj fitoreje nuk qëndron vetëm te pikët e marra, por më tepër te mposhtja e bardhebluve, që ishin kthyer në "mace të zezë" për shkodranët. Fakti që ata nuk fitonin prej më se tre vjetësh kundër tyre, i mundonte shumë pjesëtarët e skuadrës shkodrane dhe vetë trajnerin Haxhiosmanoviç që tani ndihet krenar. Madje jo pa hezitim ai nxiton të thotë se edhe herën e fundit që Vllaznia ka mposhtur Tiranën ka qenë po ai trajner. "Po, më kujtohet. Patëm fituar 3?2 në Shkodër atë vit që u shpallëm edhe kampionë. Që atëherë Vllaznia nuk kishte arritur jo vetëm të fitonte, por as të barazonte me këtë skuadër. Pikërisht ky fakt i mundonte së tepërmi lojtarët e mi. Prandaj dhe kjo fitore e tanishme merr vlera të mëdha, aq sa ndoshta nxitohem, por po ju them se më është dukur njësoj sikur të kishim mundur Milanin,"- ka thënë më tej "Deda". Jo më kot, malazezi ka nxituar t'i drejtohet edhe dhomës së konferencës së shtypit, pas kësaj ndeshjeje. Ka dashur të flasë e të thotë ato që ndiente, ndonëse vazhdon të jetë i bllokuar për të mos e drejtuar ekipin nga stoli. Megjithatë, vetëm tri pikë larg Partizanit të vendit të tretë dhe Haxhiosmanoviçi beson se ky objektiv mund të arrihet. "Nëse gjithçka bëhet e rregullt në këto javë të fundit të kampionatit, vendi i tretë edhe mund të arrihet. Kalendari është i favorshëm dhe do ta shfrytëzojmë në maksimum,"- thotë në fund malazezi i Vllaznisë.

__________________
Lo scopo della nostra vita č di servire la Forza che ci ha creati,e dalla cui misericordia o approvazione dipende il nostro stesso respiro,servendo con lealtą le Sue creature.Questo significa amore,che dovrebbe sostituire l'odio che si vede ovunque.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Maj 2004 12:25
qershor13 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė qershor13 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me qershor13 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: qershor13 Shto qershor13 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto qershor13 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shkodrani_1980
vezhgues

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: stamboll
Mesazhe: 65

ku jeni ore se spaska tesh 2 vjet per Vllaznine tone

__________________
puno per kete bote sikur nuk do te vdesesh kurre dhe puno per boten tjeter sikur do te vdesesh neser(hadith i Pejgamberit a.s.)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Dhjetor 2006 14:25
shkodrani_1980 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shkodrani_1980 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shkodrani_1980 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė shkodrani_1980't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: shkodrani_1980 Shto shkodrani_1980 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shkodrani_1980 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
KRUMPENDORF
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 15/10/2006
Vendbanimi: ku tjeter vecse ne rruzullin tokesor
Mesazhe: 272

Citim:
Po citoj ato që tha shkodrani_1980
ku jeni ore se spaska tesh 2 vjet per Vllaznine tone

NAQE ITU JENA
PARA VLLAZNIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

__________________
jam krenar qe jam shqiptar

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Dhjetor 2006 11:51
KRUMPENDORF nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė KRUMPENDORF Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me KRUMPENDORF (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: KRUMPENDORF Shto KRUMPENDORF nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto KRUMPENDORF nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

KS  VLLAZNIA. 2008

FITUESE E KUPES.

 

Sa keq per partizonin elbasonin dhe tironin.(non c'e due senza tre)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Maj 2008 06:36
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:03 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 4 [5]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Futboll > Kampionati Shqiptar > Kategoria e parė > Grupi A1 > KS. Vllaznia

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.