Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Arkivi i Politikes > Azem_Hajdari Esht Heroi I_Demokracis e dini Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 3.50.
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Shtojzovalle
Mjekėsi...

Regjistruar: 26/06/2003
Vendbanimi: Nė shpirtin dhe vargjet e Poetit..
Mesazhe: 383

Re: Djali-i-Detit Pershendetje lali

Citim:
Po citoj ato që tha _T_I_M_O_
Per mendimin tim Azemi esht i madh sepse po mos te ishte aj sot Shqipria ndoshta nuk do ta gzonte lirin po nejse per mua si person dhe per gjith fisin tim Azem Hajdari esht Heroi i demokracis dhe do jet gjithmon faliminderit per mirkuptimin


phaaaaaaaaaaaaa shiheni shiheni se si ka mesuar shqip njeriu me arsim te lart--greko-serb-antishqiptar.


Me falni njemend ishit Ju ai me arsim te larte..!!!!!!Disi kjo gjuha Juaj ketu ka nevoje te madhe per pastrim drejtshkrimi.....mos harroni te shkoni ke mjeku..siq iu thash ne nje teme me heret.....

Kosovarja......100% shqiptare

__________________
"Ec me kohėn"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2003 22:40
Shtojzovalle nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Shtojzovalle Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Shtojzovalle (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Shtojzovalle Shto Shtojzovalle nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Shtojzovalle nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
uragani
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 08/10/2003
Vendbanimi: UK
Mesazhe: 92

sa bukur ja the

O i shkolluar!

Ndoshta ti je nga ata qe bene shkollen e larte ne fillim dhe me pas u kujtuan per te mesmen ne kohen e doktorit.
Ja ta jap une opinionin tim per per Azemin.
Kriminel ordiner.
Ka pas vjedh pantallona dhe batanije kur ka qene studente, u bente presion femrave qe te shkonin me te dhe kur u ngaterrua me politiken ishte nje nga kontrbandistet e droges dhe cigareve. E vrane sepse u ngaterrua ne ambjentet e krimineleve te Tropojes per zona influence. I ishte mbushur mendja se ishte prej hekuri dhe nuk e shponte plumbi. Shfaqej si patriot per te mbuluar pislliqet qe bente. Vete Berisha e ka denuar si kontrabandiste. Nqs keto jane kriteret qe ta quash hero atehere ai duhet bere hero kombetare.

Mendimet e mia jane te bazuara ne thashethemet qe qarkullonin para/pasi u vra.


" Thashethemet jane burimi me i sakte ne Shqiperi"
...... UNE.....

__________________
..nga ferra e vogel del lepuri i madh...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Tetor 2003 00:48
uragani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė uragani Kėrko mesazhe tė tjera nga: uragani Shto uragani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto uragani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Plaku-i-Detit
Koordinator Mjeksie

Regjistruar: 23/01/2003
Vendbanimi: Stanboll/Turkey
Mesazhe: 14

Pershendetje.

Ju Lutem mos ulim asnjerin duke thene i shkolluar apo i pa shkolluar.
Ne forum kane te drejten te shkruajne te gjithe pjesmarrsit per çdolloj teme qe deshirojne brenda kufijve qe percakton forumi.

uragani

Pa me thuaj pak se cili politikane ne shqiperi nuk eshte marre me kontrabande se ti paske degjuar dhe thashetheme?


Me Respekt

__________________
*Nje Bujk i Mire Nuk Shikon Kurre Cepin Tjeter te Tokes*

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Tetor 2003 08:30
Plaku-i-Detit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Plaku-i-Detit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Plaku-i-Detit (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Plaku-i-Detit't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Plaku-i-Detit Shto Plaku-i-Detit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Plaku-i-Detit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dardi
Desing Grafix!

Regjistruar: 30/09/2003
Vendbanimi: Gjakove
Mesazhe: 21

Ti je "patriot"por Azem HAJDARI!

ti Tiomo pergjigju atje ku folem se ne Kosovaret jemi bijet e serbis por edhe ti je klysh i trazirave te Shqiperis se ndoshta me kompanin tende keni ber vrasje mbas shpine por Demokracin nuk e solli Azemi as Fatosi por,por ajo erdhe nga njerzit qe jan ende te pa zbuluar dhe kjo vjen mbasi ta hargjojm demokracin se demokracia me droga,vrasje,kindapime,heqje te organeve te femive,vrasje ne mes te rrugve,korrupcionit,ne Gjermani ka demokraci po ik e shkoh the nje xhame se shef sa te kushton demokracia e kur ishte nje kohe ka pas lakmi gjihte bota punen e shqiptarve dhe nuk ke muajtur me vra as mendja nuk te ka shkuar ok se ti je me arsim te larte e une jam thjesht nje dizajner dhe asgje me shume por duaje veten ather duaje tjetrin ok....

__________________
Flm per mirkuptim.....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Tetor 2003 09:09
Dardi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dardi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dardi (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dardi Shto Dardi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dardi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

per uraganin. ketu epitetet ndaj figurave politike nuk lejohen i nderuar. nese do argumento me fakte para se te cilesosh dike kriminel ordiner ne baze te thashethemeve.

mesazhi jot do te modifikohet

flm
analistja

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Tetor 2003 13:36
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_pafajshem
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 15/07/2003
Vendbanimi: Spain
Mesazhe: 383

Lightbulb

Hero apo...........?

Pershendetje.

Kam qene anetar i PD_se, tani nuk jam anetar i asnje organizate politike. Simpatizoj extremin e djathte, por nuk ka rendesi. Dua te them se nese eshte personi ne fjale Hero i Demokracise apo jo, do t'ju lutesha shume te shkonit ne Gjirokaster te pyesni punetorin e organeve te rendit qe hengri grushta fytyres sepse nuk donte te lejonte kamionin te kalonte pa paguar taksat shteterore.
Si u tha edhe me siper, populli yne e vendos vete se kush eshte heroi i tij dhe kush nuk eshte. Sa per ate qe populli ka kujtese te shkurter, nuk jam dakort me ju Analiste, per kete ka fakte sa te duam.

Me respekt

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Tetor 2003 14:42
i_pafajshem nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_pafajshem Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_pafajshem (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_pafajshem Shto i_pafajshem nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_pafajshem nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

balck eagle, personalisht mendoj qe te flasesh per figurat politike shqiptare gjithmone gjen mjaft hyckla prandaj preferoj mos futem ne keto diskutime. kam degjuar mjaft per abuzimet e autoritetit te personit ne fjale, si dhe per versionet e ndryshme te vrasjes se tij. meqenese politiken shqiptare e konsideroj si teper te erret nuk dua te dal ne konkluzione per te cilat nuk dihet se sa te verteta jane.
qe kemi kujtese mjaft te shkurter historike e kemi qe c'ke me te. harrojme dhe falim shume shpejt.
kemi harruar 97 do me prove tjeter?

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Tetor 2003 15:14
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_pafajshem
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 15/07/2003
Vendbanimi: Spain
Mesazhe: 383

Kush e tha????

Kush jua tha qe ne e kemi harruar 97-en? Ndoshta nuk po e terheqim shume fillin , kemi probleme te tjera, por per te harruar kurre, nuk besoj Analiste. Ndoshta ka njerez qe ua do interesi ta harrojne , por ne nuk e harrojme kurre e nderuar. Pastaj une nuk doja te flisja per hyçklat e politikaneve tane, ne te gjithe boten ato ekzistojne, por desha te flisja per nje person te veçante , per te cilin behet fjale ne teme. Kur e kam pare me syte e mi sesi reagoi ai ne Kakavije ndaj punetorit te policise, me ka ardhur turp . te nesermen kam dorezuar teseren e anetaresimit ne PD.Kjo dhe aresye te tjera me bejne te mendoj se Azem Hajdari nuk e meriton te quhet Hero i Demokracise. Ndoshta ishte nacionalist, per kete nuk kam kundershtim, nuk e kam njohur personalisht. Por edhe nje hajdut, nje kriminel ordiner mund te jete nacionalist, kete te drejte e kane te gjithe njerezit ( nuk dua te bej krahasimin e tij me keto epitete, thjeshte nje shembull)

Sa per mendimin tim personal per politiken, populli thote" politika eshte kurve", nuk kam mendim tjeter. Dhe une gjithashtu nuk kam deshire te futem ne debate te kota ne lidhje me nje figure politike apo nje tjeter, thjeshte desha ti pergjigjem nje pyetjeje( nese me lejohet).

Me respekt per ju

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Tetor 2003 16:28
i_pafajshem nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_pafajshem Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_pafajshem (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_pafajshem Shto i_pafajshem nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_pafajshem nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
uragani
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 08/10/2003
Vendbanimi: UK
Mesazhe: 92

pershendetje Analiste

Per Analisten!

"figurat politike" (si fjale e perdorur nga ju) eshte nje epitet prandaj edhe ju, duhet ta modifikoni mesazhin tuaj. Eshte e vertete qe une kam perdorur epitete por nuk me duket me fjale "ordinere", kam perdorur te njejtat epitete qe lexojme neper gazeta e forume. Mendo sa i varfer do te dukej nje mesazh pa epitete. Nqs mesazhet do te censurohen deri ne kete pike le te censurohen per te gjithe.
Une jam i bindur se edhe Ju nuk mund te shkruani pa epitete, prandaj mendoje se duhet te jeni me e kujdeseshme si analiste.
Une ne fund te mesazhit tim sqaroja se informacionet kishin per baze thashethemet dhe ndoshta e justifikojne disi paaftesine time per ti dokumentuar gjerat ne menyre profesionale.

"....megjithate me pelqen qe dhe nje mendim per mesazhin tim...."

__________________
..nga ferra e vogel del lepuri i madh...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Tetor 2003 14:11
uragani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė uragani Kėrko mesazhe tė tjera nga: uragani Shto uragani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto uragani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233

uragani te cilesosh dike "kriminel ordiner" me duket pak epitet i rende, aq me teper ne mungese te provave.

ne kete forum perpiqemi te perdorim nje gjuhe pak me te kulturuar sesa ajo e gazetave apo e forumeve te tjera. nuk ka te beje me censuren, ka te beje me nje menyre te re komunikimi, qe ndoshta per shumicen eshte e re, deri diku e veshtire per t'u ndjekur, por megjithate besojme se ja vlen te ndiqet.

flm analistja

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Tetor 2003 14:15
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 15:40 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Arkivi i Politikes > Azem_Hajdari Esht Heroi I_Demokracis e dini

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.