Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Matematikė dhe Gjeometri > nuk eshte matematike..duhet t'ju shkoje mendja Vlerėsimi i Temės: 7 votime, mesatarja 4.14.
Gjithsej 23 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

nuk eshte matematike..duhet t'ju shkoje mendja

ciao
si eshte e mundur qe nder 5 femije gjysma ekzakte e tyre dmth 2,5 te jene femra...
mirupafshim....

__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2003 10:29
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jam_ai_qe_jam
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: Ne mes te botes...
Mesazhe: 230

me duket se e gjeta!

sepse njeri nga meshkujt ose femrat eshte Homo!

he mo e gjeta?

__________________
Eshte e lehte te gjesh nje te dashur dhe te ruash nje mik!,por eshte e veshtire te gjesh nje mik dhe te ruash nje te dashur!...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2003 08:47
jam_ai_qe_jam nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jam_ai_qe_jam Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jam_ai_qe_jam (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: jam_ai_qe_jam Shto jam_ai_qe_jam nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jam_ai_qe_jam nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

jo....si dhe nje sqarim :)

jo s'eshte e sakte
flasim per femije normale e njerez normale... e jo per Homo a transeksuale a femra me hormone mashkullore e mustake......

femijet JANE NORMALE

CIAO nga 3SH

__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2003 11:00
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
JaM_VlOnJaTe
kush tha qe kam?

Regjistruar: 07/07/2003
Vendbanimi: ketu, ku tjeter?
Mesazhe: 353

Re: nuk eshte matematike..duhet t'ju shkoje mendja

Citim:
Po citoj ato që tha tresh
ciao
si eshte e mundur qe nder 5 femije gjysma ekzakte e tyre dmth 2,5 te jene femra...
mirupafshim....



ok une kee se kuptova..."2,5" huh..???

__________________
hey babez

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Dhjetor 2003 18:52
JaM_VlOnJaTe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė JaM_VlOnJaTe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me JaM_VlOnJaTe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: JaM_VlOnJaTe Shto JaM_VlOnJaTe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto JaM_VlOnJaTe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
blu
Anetar i ri

Regjistruar: 14/11/2003
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 11

Nese pyetja jote ka te beje me gjenetiken mendoj se e di pergjigjen.Madje mund te thoja se eshte disi e gabuar gjetja jote.Sepse ne kete rast mund te thuhet se propabiliteti i lindjes se nje femije femer eshte 50%(2.5ne 5 femije)per shkak te kombinimit te gameteve.nena sjell gjithnje te njejten gamete X,ndersa nga babai mund te vije si X dhe Y.kombinimi del 50 %xx(femer) dhe 50%xy (mashkull),gjithnje ne terma te propabilitetit.ndersa realiteti eshte qe lindin me shume femra se meshkuj,kjo per disa arsye.Nje nga ato eshte se mendohet qe spermatozoidet Y jane me fragili se ato x.
P.s nuk e di nese te kenaq pergjigja ime.

__________________
Ai qe me veten e vet loz,
ne jete e ka zor.
Kush veten s'urdheron dot,
mbetet gjithnje sherbetor.
Gete

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Janar 2004 16:11
blu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė blu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me blu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: blu Shto blu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto blu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

ciao

ciao blu
s'me kenaq pergjigja jote...
mundoju me teper

__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Janar 2004 17:55
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

50% jane femra se kane 50% nga nenat e tyre, dhe reston nga baballaret!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2004 16:30
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ardino
Anetar i ri

Regjistruar: 17/04/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 3

gabim!

nuk eshte e vertete ... pervec se shaka asgje tejter ... nese kjo eshte e vertete pse 65% e popullsise jane femra ..?
nuk besoj te kete nje shpjegim per kete !!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Mars 2004 12:26
ardino nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ardino Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ardino (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ardino't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ardino Shto ardino nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ardino nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
JaM_VlOnJaTe
kush tha qe kam?

Regjistruar: 07/07/2003
Vendbanimi: ketu, ku tjeter?
Mesazhe: 353

Ok here ju go.. e gjeta. (& by the way, ate mesazhin qe kisha derguar me larte as vete se di pse e dergova, dhe ca dmth, do kem qene neper gjume...so sorry).

Nejse, ok se kur bejme keto te gjenetikes ne biology psh... bejme ate tabelen...(me kutira) dhe nese e provon per te gjetur kombinimin e gameteve X dhe Y, atehere del ashtu sic tha dhe blu.
Ne fakt eshte 50-50 %. Sepse gjysmat jane XX dhe gjysmat e tjera XY.

__________________
hey babez

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Mars 2004 23:10
JaM_VlOnJaTe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė JaM_VlOnJaTe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me JaM_VlOnJaTe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: JaM_VlOnJaTe Shto JaM_VlOnJaTe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto JaM_VlOnJaTe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ardino
Anetar i ri

Regjistruar: 17/04/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 3

Hmmm me te vertet po te vazhdosh ne baze te tabels se gjenetikes ne kromozone del ajo mundesi qe thua ti po ajo eshte per nje cift ... dhe ehte mundesia per nje cift qe te lindi nje femer ose nje mashkull .. po kur flasim ne termin Popullsi Boterore atehere jane faktore te tjere biologjike kimike socjale e te tjere qe merin pjese prandaj nuk mudne te flasim qe popullsia boterore eshte 50% me 50%
Ardi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Prill 2004 16:24
ardino nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ardino Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ardino (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ardino't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ardino Shto ardino nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ardino nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:00 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 23 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Matematikė dhe Gjeometri > nuk eshte matematike..duhet t'ju shkoje mendja

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.