Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Perdhunimi fatkeqesi apo nxitje? Vlerėsimi i Temės: 13 votime, mesatarja 4.54.
Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
hirushja
Lule mos prekese

Regjistruar: 06/08/2003
Vendbanimi: Misterioze
Mesazhe: 1475

Perdhunimi fatkeqesi apo nxitje?

Perdhunimi me shume pak fjale do te thonim te gjithe qe eshte nje fatkeqesi qe i ndodh cdo femre por ka edhe raste qe shkakton prishje nervore gjate gjithe jetes sps nuk harrohet shume lehte.

Shume njerez mund edhe ta quajn qe femra ndoshta ka qene ajo qe ka shkaktuar nxitje me ane te veshjes apo me ane te sjelljeve te saj.

Sipas jush cfare do te ishte fatkeqesi apo nxitje?

__________________
The treasure in my mind is greater than any World Glory.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2004 21:23
hirushja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė hirushja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me hirushja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: hirushja Shto hirushja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto hirushja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
macekeqe
e perkedhelur

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: Ne boten time
Mesazhe: 614

hirushe

une them se perdhunimi eshte fatkeqsi e madhe shume dhe fare nxitje. eshte gjeja me e keqe qe mund ti ndodhi nje femre dhe pasojat e tij do ti kete gjithe jeten. nuk kuptoj cfare e shtyn nje njeri te perdhunoj, ajo eshte semundje mendore e madhe!
ciao hirushe

__________________
Se ami una persona lasciala andare: se torna da te č tuo, se non torna non lo č mai stato

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Shkurt 2004 21:36
macekeqe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė macekeqe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me macekeqe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: macekeqe Shto macekeqe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto macekeqe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
mostra
Anetar i ri

Regjistruar: 08/02/2004
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 20

beni seks

nqs ne do kishim ecur si gjithe bota dhe perdhunimet do ishin te pakta pra dmth qe mardhenieet seksuale me nje goce te mos ishin aq te nderlikuara se ju gocat e kini shume problem te vini me nje cun .
ne shqiperi duhet te kishte shtepi publike qe njerzit mos vuanin per seks.
Per seks ka nevoje si goca dhe djali keshtu qe ju gocat mos e shikoni seksin si nje gje qe kane nevoje vetem cunat.

__________________
mollen e mire e ha derri

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shkurt 2004 09:07
mostra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė mostra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me mostra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: mostra Shto mostra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto mostra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bylis
i n o t

Regjistruar: 28/01/2004
Vendbanimi: ne pica
Mesazhe: 147

Angry

Eshte krim!!!!!!!!!!!

Perdhunimi duhet te jete nga gjerat me te ulta qe mund te bej njeriu,dhe per mendimin tim eshte krim i rende. Me mire te vrasesh e di qe do vdesi nje here e mire, sesa perdunim dinjiteti, nderi , ndjenjash etj. te cilat se bashku sjellin vdekjen e perditeshme e te ngadalet se viktimes. C'far i shtyn te perdhunojn ;;; te semur psikollogjik!!! Mase ndikon dhe veshja provokuese e nje femre, por perseri nuk eshte bindese. C'do dite shikojme femra te bukura e te veshura sipas shijeve te tyre, c'do te thote kjo ;;; Respektoj shume vendet e huaja per ligjet qe kane, sidomos USA. Ketu ti hedhin celsat ne det po te kapen per gjera te tilla, kurse ne SHQI., me nje grusht para del si me i pafajshmi ne bot. Turp.... dhe mjer per ata qe u bie ky hall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shkurt 2004 09:25
bylis nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bylis Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bylis (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bylis Shto bylis nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bylis nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
fluturake
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 27/02/2003
Vendbanimi: gjithkund e askund
Mesazhe: 174

Re: Perdhunimi fatkeqesi apo nxitje?

Citim:
Po citoj ato që tha hirushja
Perdhunimi me shume pak fjale do te thonim te gjithe qe eshte nje fatkeqesi qe i ndodh cdo femre por ka edhe raste qe shkakton prishje nervore gjate gjithe jetes sps nuk harrohet shume lehte.

Shume njerez mund edhe ta quajn qe femra ndoshta ka qene ajo qe ka shkaktuar nxitje me ane te veshjes apo me ane te sjelljeve te saj.

Sipas jush cfare do te ishte fatkeqesi apo nxitje?


Sipas meje hirushe eshte fatkeqesia me e madhe qe mund t“i ndodhe nje vajze dhe nuk ka te thote as veshja ne disa raste por as dhe ajo tjetra qe vajzat i nderlikojne marredheniet me djemte.Eshte krim dhe nje goditje e forte sa tere jeten ajo vajze qe e ka pesuar nje fatkeqesi te tille nuk ka per te jetuar si nje njeri normal.

__________________
Njerez te mire jane ata qe vetem e mendojne ate qe te tjeret e bejne me gjithe mend.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shkurt 2004 11:53
fluturake nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė fluturake Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me fluturake (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė fluturake't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: fluturake Shto fluturake nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto fluturake nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
JaM_VlOnJaTe
kush tha qe kam?

Regjistruar: 07/07/2003
Vendbanimi: ketu, ku tjeter?
Mesazhe: 353

FaTkEqEsI

Dicka e tille eshte nje nga gjerat me te keqija dhe te uleta qe mund ti ndodh nje njeriut. Une per vete se kam vetem per ne Shqiperi por dhe ne c'do vend tjeter ndodh.
Une psh s'jam dakort fare me "mostra" sepse, meqe Shqiperia s'paska gjera te tilla por shtete te tjera te botes kane atehere perse dhe aty ka akoma me shume perdhunime??? Dmth dicka e tille s'ka fare te beje me mendjen e njeriut.
Gjera te tilla bejne ata njerez qe s'kane ku te vejne me. Ata ashtu kane pare, ashtu jane rritur dhe eshte fatkeqesi e madhe qe beje te tjeret te vuajne per budallekun e tyre...

__________________
hey babez

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shkurt 2004 23:53
JaM_VlOnJaTe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė JaM_VlOnJaTe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me JaM_VlOnJaTe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: JaM_VlOnJaTe Shto JaM_VlOnJaTe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto JaM_VlOnJaTe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bylis
i n o t

Regjistruar: 28/01/2004
Vendbanimi: ne pica
Mesazhe: 147

Re: FaTkEqEsI

][i]Po citoj ato që tha JaM_VlOnJaTe [/i]
[].
Une psh s'jam dakort fare me "mostra" sepse, meqe Shqiperia s'paska gjera te tilla por shtete te tjera te botes kane atehere perse dhe aty ka akoma me shume perdhunime??? Dmth dicka e tille s'ka fare te beje me mendjen e njeriut.
Gjera te tilla bejne ata njerez qe s'kane ku te vejne me. Ata ashtu kane pare, ashtu jane rritur dhe eshte fatkeqesi e madhe qe beje te tjeret te vuajne per budallekun e tyre... [/B][/QUOTE]





Shtetet e tjera te botes vlonjate kane shtepi publike, ose 1200 rruge per te bere seks ata qe s'kane ku te vene. Dhe me i humburi nga ana ekonomike me 20 -30-a 50 $$. euro varet ku jeton, e hedh ate (hall) ne Shqi.s'ka gjera te tilla (te pakten te publikuara.te ose ligjeshme). Ndaj un mendoj se ata qe bejne perdhunime (edhe vrasje) jane te semure psikollogjikisht maniak, fatkeqesi eshte per ate qe bie pre ne keto raste!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Shkurt 2004 05:56
bylis nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bylis Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bylis (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bylis Shto bylis nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bylis nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
vajza_e_valeve
Anetar i ri

Regjistruar: 29/10/2003
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 7

C'fare na ben njerez

A mos valle krijesat njerezore jane quajtur qenjet me te zgjuara"arijne te kontrrollojne veprimet e tyre" ...Atehere me thoni kur ne njerrezit jemi kaq inteligjent dhe kaq te kontrolluare ne veprimet tona perse valle sarim dote te sillemi me mire se kafshet perderisa ngrem flamur pas flamuri per te treguar cilesit tona...?
Seksi "dashuria"eshte "nevojshmeri" qe lindin bashke me ne kjo eshte e vertet por Ku... dhe Kure... duhet te jete pergjegjshmeria qe ta vendosi ndryshe eshte e kot qe ta quajm veten njerrez.
As fatkeqesi as nxitje me mir te quhet "veprim kafsheror"e nje mendjeje te semur per ate qe e ushtron...

__________________
JETOJE JETEN TENDE
O NJERI I SHKRET
JETOJE SE NUK DO KESH ME
NJE TJETER "JETE"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Shkurt 2004 12:46
vajza_e_valeve nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė vajza_e_valeve Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me vajza_e_valeve (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: vajza_e_valeve Shto vajza_e_valeve nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto vajza_e_valeve nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arsona
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/11/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 786

Fatkeqsi apo nxitje??? - Fatkeqesi!

Perdhunimi eshte fatkeqsi, qe eshte shkaktuar nga persona te semure dhe te krisur. Ai person qe kryen ate akt eshte nje vrases i nje viktime te varrosur por qe akoma ka puls dhe merr fryme per te mbijetuar. Ai person qe kryen ate veprim te shemtuar eshte nje njeri pa ndjenja, pa moral, pa shpirt, dhe kafsheror. Jane instinktet e semura te ketyre njerezve qe duan ndihme por nuk dine si te kerkojne dhe sdin ku ta gjejne. Edukohuni njerez pasi jo vetem personi qe ka ren viktima juaj do kete probleme per te jetuar nje jete normale si me pare por edhe ju vet, edhe ju kryeresit e ketij veprimi kurre nuk do ndiheni te plote dhe te qete, pasi nga ai veprim i juaji keni lene te dalin ne pahe vetem anet negative tuajat dhe jo ato qe nje njeri mund ti quaj te domosdoshme dhe te nevojsheme te kete dike prane.

__________________
Find the light that makes you
shine and then use those rays to illuminate your way

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Shkurt 2004 19:32
arsona nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arsona Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me arsona (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: arsona Shto arsona nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arsona nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
princesha
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 15/04/2003
Vendbanimi: londer
Mesazhe: 40

FATKEQESI

Kur femra thote JO dhe mashkulli vazhdon punen ajo quhet perdhunim.......
Kjo ndodh dhe ne martese (sidomos shqipetaret) kur thone "je gruaja ime keshtu qe do bejme mardhenie edhe atehere kur ti nuk do" Kjo le pasoja tek femra dhe per mendimin tim eshte fatkeqesi!!!!!!!
Perdhunimi eshte perdhunim pavarsisht nga rrethanat kjo duhet te denohet dhe nuk ka rendesi veshja apo sjellja e femres!!!!!!!

__________________
genjeshtra i ka kembet e shkurtra

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2004 10:37
princesha nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė princesha Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me princesha (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė princesha't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: princesha Shto princesha nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto princesha nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:25 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: [1] 2 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Perdhunimi fatkeqesi apo nxitje?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.