Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Perdhunimi fatkeqesi apo nxitje? Vlerėsimi i Temės: 13 votime, mesatarja 4.54.
Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

Perdhunimi eshte fatkeqesi, dhe autoret jane Kafshe me Fytyre Njeriu qe vuajne nga komplekse te te qenit Mashkull, te te qenit Njeri.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2004 16:18
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
JaM_VlOnJaTe
kush tha qe kam?

Regjistruar: 07/07/2003
Vendbanimi: ketu, ku tjeter?
Mesazhe: 353

Ok BYLIS e kuptoj ku e ke fjalen, por nese ti jeton ne Usa atehere besoj se i degjon dhe lajmet ndonjehere...?? Sa here qe hap Tv do shikosh qe thone nje rape aty, e nje ketu... Atehere si shpjegohet kjo?? Dhe e di qe ketu ka plot vende ku mund te blesh gjera te tilla, por atehere perse njerezit vazhdojne akoma? Se nese kjo ishte puna then ata do gjenin ca $$ dhe venin atje, s'kishin pse te perdhunonin kalamaqte (qe nga 2 vjec e larte).
-Dhe patjeter qe une mendoj qe ata njerez jane psiqik-a dhe meritojne nje nga denimet me te medhaja.

__________________
hey babez

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Shkurt 2004 23:27
JaM_VlOnJaTe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė JaM_VlOnJaTe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me JaM_VlOnJaTe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: JaM_VlOnJaTe Shto JaM_VlOnJaTe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto JaM_VlOnJaTe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
qorri
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 26/12/2003
Vendbanimi: ketej nga bregu i lumit
Mesazhe: 250

Fatkeqesi shume shume e madhe per femren.

Si shumica e cunave me pelqen te shoh femrat e bukura te vishen ne menyre joshese.Por kjo nuk do te thote qe me nxit ta perdhunoj.Perdhunuesit jane nje kategori njerezish te cilen e urrej (sidomos ata qe abuzojne mbi femijet) dhe mendoj se nuk duhen toleruar.Asnjehere nuk eshte faji i femres qe perdhunohet por i burrit shume te dobet qe e perdhunon.

__________________
I SAY WHAT I THINK AND I DO WHAT I SAY

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Shkurt 2004 18:43
qorri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė qorri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me qorri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: qorri Shto qorri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto qorri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bylis
i n o t

Regjistruar: 28/01/2004
Vendbanimi: ne pica
Mesazhe: 147

Vlonjates

Ligjet , jane nje nder ato gjera qe u kam zili, respekt vendeve te zhvilluara sidomos ketu ne USA. Ketu per gjera te tilla (nuk e di sa informacion ke, duhet te dish jeton ne USA), po te kapen urrehesh dhe nga vete te burgosurit. Plus dhe LIGJI ti hedh celsat e biruces ne det, dhe harrohesh nga bota!!!!! Ne Shqiperi nuk ka force ky ligj me nje grusht para del si zengjin, e thash dhe tek mesazhi i meparshem. Ne SHQIPERI ne ate vend qe ne na djek malli, S'FUNKSIONON ASGJE PER SE MBARI,asgje qe te lehtesoje jeten e shtetasit-es. Edhe pse jemi te mbytur nga mungesa e kohes ne te emigrimit, duhet te punojme me teper per ta regulluar ate vendin tone te lindjes. Kur e shikon si problem individ, vetiak, te duket e parealizueshme , cmenduri, ideja te besh dicka krej i vetem per te nderruar Shqiperine. Por te gjithe se bashku me kontributin e cdonjerit qofte edhe vec e vec vetem te punojme, besoj dicka do ndryshoj me kalimin e kohes. I KEMI HARRUAR BASHKMOSHATARET TANE QE VUAJNE ATJE NE SHQIPERI NGA MIZERJA , PAPUNESIA ,STRESI, SHKELJA E DINJITETIT E SHUME TE TJERA,,.,... EDHE PSE NUK JANE SHOKET APO KUSHURUNJET TANE. JANE BASHKMOSHATARET TANE S'PATEN MUNDESINE TE LEVIZIN, MUND TE ISHTE DHE NDONJERI NGA NE NE VEND TE TYRE!!! JETA eshte *1*, IKEN NJESOJ SI PER ATA NE S'KAMJE DHE PER NE NEPER KOMJUTRA, BARE , MAKINA E KU DI UN. ME MUNDON KY FAKT, KJO E VERTETE E HIDHUR!!!!!!!!!!!!!!!!! Paqe dhe Lumturi te gjitheve..................KUDO QE JANE.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Shkurt 2004 06:58
bylis nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bylis Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bylis (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bylis Shto bylis nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bylis nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ana_Detroit_Playa
i didn't do it ......!!!

Regjistruar: 08/01/2004
Vendbanimi: michigan
Mesazhe: 12

Angry

Pershendetje Anetare....

Ne rradhe te pare dua te jap mendimin tim per perdhunimin. Ky eshte nje veprim skandaloz dhe qe tregon nje nivel shume te ulet te nje kafshe qe fsheh vetveten nen nje maske njerezore. Nuk eshte aspak nxitje, sepse thjesht nje veshje elegate ose sexsi nuk mund te coje tek perdhunimi . Eshte nje fatkeqesi shume e madhe dhe ajo qe ne shpesh nuk mendojme-eshte cilat jane disa nga menyrat ta parandalojme....???
Pergjigja per kete eshte dhene nga bylis <> shume me te forta-
Por sic e dime te gjithe ne SHQIPERI fjala "LIGJ"=asgje me rendesi (ose dhe nje gje qe NUK ekziston)...

MOSTRA

PErdhunimi nuk eshte aspak "ecje" perpara si gjithe bota. Gjeja me e keqe qe u ndodh shqipetareve (e kane fajin vete)eshte integrimi-njerezit kujtojne se po 'ecin" perpara duke kopjuar perdorimin e droges , perdhuniminose shume e shume gjera te tjera nga nje Vend Europian. Cfare dua te them eshte: SHQIPERIA do te "ECI" perpara(civilizohet) vetem kur te mesoje te marri pikepamjet dhe idete pozitive Europjane -dhe jo perdhunime, droge e prostitucion.
-gocat nuk e shikojne sexin si nje gje qe kane nevoje vetem cunat-dhe sikur kjo te ndodhte-nuk ehste arsyje e nje veprimi kaq shnjerezore si eprdhunimi-nje vajze ka arsyjet e veta per te mos dashur te kete mardhenie seksuale me dike-dhe ushtrimi i dhunes per kete arsyje eshte thjesh KRIM .

Bylis

E mbeshtes mendimin tuaj dhe i bashkangjitem mesazhit!!!!!


Muahhhhhhhhhhhhhhh all nga ANA

__________________
"The weak can never forgive. Forgiveness is the attribute of the strong."

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2004 01:06
Ana_Detroit_Playa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ana_Detroit_Playa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Ana_Detroit_Playa (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ana_Detroit_Playa Shto Ana_Detroit_Playa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ana_Detroit_Playa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
JaM_VlOnJaTe
kush tha qe kam?

Regjistruar: 07/07/2003
Vendbanimi: ketu, ku tjeter?
Mesazhe: 353

Ok shiko, dhe une jam dakort. Por aman mos e beni aq keq fare Shqiperine juve mo. Se te tere e dime qe atje s'ka ligje or whatever... por si thua ti BYLIS, dmth sikur te tere monstrat jane atje sikur s'eshte dhe ashtu. Dhe atje patjeter qe ka plot perdhunusa por nuk eshte vendi me ne kulm. Patjeter qe dicka e tille s'duhet te merrte pjese fare atje por kur mendon dhe e krahason me vendet e tjetra sikur nderron pak idene.

xox

__________________
hey babez

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Mars 2004 23:27
JaM_VlOnJaTe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė JaM_VlOnJaTe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me JaM_VlOnJaTe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: JaM_VlOnJaTe Shto JaM_VlOnJaTe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto JaM_VlOnJaTe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bylis
i n o t

Regjistruar: 28/01/2004
Vendbanimi: ne pica
Mesazhe: 147

Vlonjates

Vlonjate eshte nje keqkuptim ose me sakte nje dalja ime nga tema mesazhi i meparshem. Sa per temen une thash( mendimi im), qe ata qe kryejne akte te tilla te shemtuara : JANE TE SEMURE PSIKOLLOGJIKISHTE!!!!!
Ra muhabeti i ligjeve dhe mu kujtua Shqipria, jo se ndodhin perdhunime ne Shqipri. Sa per informacion, Shqipria eshte nje nder vendet qe ka perqindje te vogel ne perdhunime zere zero.
Atje ligji jemi ne vete te heqim koken per gjera te tilla, perdhunimet jane te rralla dhe te SEMURET gjejne vajza jetime ose familje pa meshkuj. Sa kam qene ne Shiperi mbaj mend vetem nje rast perdhunimi ne qytetin tim, dhe ate me pas thoshin se ja futen kote.
Mu kujtuan shoket dhe bashkemoshataret tane kudo qe ndodhen ne Shqipri , gjithe rinia , qe vuajne (shumica) nga papunesia dhe varferia si pasoj e se pares. Dhe e gjithe kjo vjen nga mosqeverisja e drejte dhe zbatimi sic duhet i ligjeve. Nuk dua te flas me per politik te pakten ketu (me merzit).
Fate dhe lumturi ne shtepite tuaja!!!!!!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Mars 2004 06:36
bylis nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bylis Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bylis (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bylis Shto bylis nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bylis nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
JaM_VlOnJaTe
kush tha qe kam?

Regjistruar: 07/07/2003
Vendbanimi: ketu, ku tjeter?
Mesazhe: 353

Talking

yeah ok Cool

__________________
hey babez

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Mars 2004 22:31
JaM_VlOnJaTe nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė JaM_VlOnJaTe Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me JaM_VlOnJaTe (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: JaM_VlOnJaTe Shto JaM_VlOnJaTe nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto JaM_VlOnJaTe nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Luleshtryvja
Anetar i ri

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: Usa
Mesazhe: 16

Perdhunimi!!!

99% fatekeqsi dhe 1% nxitje

__________________
Ne kerkim te kunotes

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2004 02:39
Luleshtryvja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Luleshtryvja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Luleshtryvja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Luleshtryvja Shto Luleshtryvja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Luleshtryvja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
merimang
Anetar i ri

Regjistruar: 17/03/2004
Vendbanimi: Durrws
Mesazhe: 5

Pwr mendimin tim

Pwrdhunimi wshtw nje akt qw kryhet nga individw me probleme mendore qw nuk mendojnw pwr pasojat, dhe sigurisht qw pwr femrwn e dhunuar wshtw njw fatkeqwsi e madhe por shkaku qw pwrdhunuesi zgjodhi pikwrishtw atw, mund tw jetw se ka qenw provokuar nga veshja ose bukuria e viktimws.Pra pwr mendimin tim wshtw 70%fatkeqsi dhe 30%nxitje.

__________________
Jeto jetwn si tw jetw dita e fundit

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2004 18:32
merimang nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė merimang Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me merimang (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: merimang Shto merimang nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto merimang nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:16 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Perdhunimi fatkeqesi apo nxitje?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.