Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Vajzat shqiptare ne mardhenie me djemte Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 3.67.
Gjithsej 15 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Equis
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 09/03/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 139

Vajzat shqiptare ne mardhenie me djemte

Te shkomi i kavajes
t'djelen kom shku ne plazh
kur te bregu i detit
turinin ta pash


Me trupin si njal
ma hoqe trunin fare
O zot na i hudh syt
o zocka lozonjare


Me ca rrobe banje
si drane kopliku
po u rrotullojshe
qe t'shifte publiku


Per i xhiro te bregu
te ftova per pak kohe
por ti refuzove
gjasme se nuk do


Po un e di
se ti per mu vdes
dhe un s'te ndahem
o ylli lalit t'vet


Ajo plaka jote
me inot me pa
kujdes mi dreq kujdes
se gocen nuk ta ha


Per drek i fute
domote me qep
dhe tasin e llalles
e rrujte komplet


Per t'hy ne muhabet
te kerkova nje kaptin qep
po ti s'me dhe gjo
se nje gjysem kishe vet


dallget bejne shkum
dielli rrezaton
po ti o yll bote
plazhin po terbon


O zot falemnderit
qe yllin tim kom pa
qe ja hongsha buzen
e tgjitha ca ka


Per ne cunat e rinj
o zot bej bismilah
se si rrushi lalit
ne kete dynjah s'ka



Hello njerez.Shkurt muhabeti kjo esht nje teme ku permblidhen te gjitha.Qofte dashuria,seksi,deshirat endrrat,gjuetia e cunave gjuhetia e gocave.Prandaj thoni kmenimin tuj ne raportet midis vajzave dhe cunave shqiptare.Cfare ju pelqen cfare nuk ju pelqen etj.

Thoni gjthshka pa dorashka dhe ndrojtje.

Mendimi im shprehet ne vjershen pak me lart qe gocat shqiptare jan ylla bote e qe i du fort

Ciao

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Maj 2004 11:44
Equis nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Equis Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Equis (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Equis Shto Equis nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Equis nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Klodel
.

Regjistruar: 10/01/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 5233



epo shyqyr qe e the nji fjal me mend

__________________
It takes just as much courage to express your love when it's right, as it does to walk away when it's wrong.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Maj 2004 12:36
Klodel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Klodel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Klodel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Klodel Shto Klodel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Klodel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

Jo moj analiste, ky gjithmone ka pasur mendime te mira. Eshte me mend ne koke. Une e pergezoj per vargjet... Rrofsh djali!

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Maj 2004 13:12
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_pafajshem
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 15/07/2003
Vendbanimi: Spain
Mesazhe: 383

Gjylistani dhe Bostani, nje poeme fantastike

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Maj 2004 19:16
i_pafajshem nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_pafajshem Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_pafajshem (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_pafajshem Shto i_pafajshem nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_pafajshem nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Talking

Equis

E di ca me kujtove cuno?
Kenget para 30 viteve ne te cilat perdoreshin metafora per te shprehur deshira seksuale etj :p Ti i bere nje reproduction Po mendova se ne shqiptaret i hoqem sa tabu mer aman.
Anyway,persa i perket temes:kam vene re qe cunat shqiptare kane nje vizion te gabuar te dashurise(nuk pergjithesoj absolutisht),nuk egsiston mentaliteti i:ta njoh njehere ate goce qe me pelqen ashtu si kallup dhe pastaj te vendose per me tutje por direkt ne propozim,nganjehere dhe pa bere nje bisede decente
Por nga ana tjeter nuk i fajesoj shume pasi eshte vete mentaliteti qe detyron nje shoqeri te kaloje ne gjera te tilla.
Persa i perket seksit:
mesa kam arritur te kuptoj nga shoqeria shqiptare,cuni nxirret ne pah si ai qe do te perfitoje etj. duke harruar qe dy njerez qe duhen kalojne ne nje etape te tille dhe nuk mund te quhet si perfitim i asnjeres pale duke pare qe eshte rrjedhoje e ndjenjave.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Maj 2004 19:18
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dodgy
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 01/03/2004
Vendbanimi: angli
Mesazhe: 470

&

Do te thoja qe nuk kam shum experienc me vajzat shqiptare,po nga ajo qe mbaj mend eshte se jan korekte ne mardhenie psh{ne takime ne pamjen e jashtme dhe te ndershme]Dua te them edhe nje dicka ndoshta jam gabim po ne sex shqiptaret me duken te ndrojtura dhe esht e veshtir qe te japi gjithshka ne sex.mbajn shum rezerva dhe jan te turpshme

__________________
burri qe esht burr e co taven ne furr e se mer me kurr

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Maj 2004 21:06
dodgy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dodgy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dodgy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dodgy Shto dodgy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dodgy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Equis
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 09/03/2003
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 139

Pershnetje dhe nje here te gjithve dhe faleminerit qe moret munimin me e lexu ket teme qe e hapa pas nje kohe shume te gjate mungese nga ana ime ne kete forum.Nejse,jam shume i lumtur qe disa prej jush me mbani mend akoma.

Nuk dua tju pergjigjem te gjithve pasi nuk kam te drejte te komentoj mendimin e askujt,aq me pak ta gjykoj ate.e vetmja gje qe mund te them, qe sa me shume mendime te shprehen aq me i lumtur jam dhe aq me shume i afrohet qellimit te temes,qe nuk eshte aspak shpikja ime por nje teme e prekshme ne 90% te njerezve pasi ne jetojme me njeri tjetrin dhe gjithsecili ka experiencat dhe gjykimet e veta.Vetem per dicka do ju lutesha qe mos flisni ne veten e trete.Deshira ime eshte qe te thoni ate qe keni perbrenda ju personalisht,qe gjithshka te jete e vertete,qofte dhe nje fjale e vetme.Nuk me intereson mendimi per njerezit e tjere apo pergjithesime.U zgjata shume apo jo.....

Amor,me sa me kane thene ti je bukuroshe dhe nga ana e kallepit mendor me dukesh teper e plote dhe interesante.Nuk arrij ta kuptoj pse pikerisht jam dakort me gjithshka ato qe the pak me lart.Eshte hera e pare qe me ndodh...dhe me vjen shum inat.

Per sa i perket pretendimeve te djemve per te dashurat e tyre,sigurisht pa i pergjithesuar ata desha te sqaroja dicka per ju vajzat.Eshte e vertete deri diku fakti qe ne nisemi nga ana e jashtme dhe 99% tek nje femer na mjafton qe ajo eshte nje vajze e bukur,dhe ishalla me shpirt te mire.Kjo ndosh per arsye sepse tere jeten jemi mesuar si burra qe jemi tia dalim mbane vete jetes dhe veshtiresive te saj,me pak fjale qe nuk shpresojme te mbeshtetemi tek vajza apo te kerkojme ndihmen e saj,qofte morale qofte materiale.Jemi te pavarur nga natyra dhe pak rendesi ka nese vajza eshte me ter mend e zgjuar pasi neve nuk na nevojitet shume truri i saj,me pak fjale mendojme per dy.

Megjithse personalisht per mua ka shume rendesi kur nje vajze eshte dhe e zgjuar po kryesorja eshte te kete nje shpirt te paster dhe te drejte,gje qe nuk existon.....apo jo cuna.....


Dhe per ta mbyllur me ka bere pershtypje nje fjale angleze:We will not shug a brain

mbetshi me shendet ju puth fort juve vajzave.Specially u Amor lulja e forumit tone zocka jon lozonjare,mizore pa shpirt fare

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Maj 2004 18:06
Equis nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Equis Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Equis (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Equis Shto Equis nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Equis nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
korēa
Anetar i ri

Regjistruar: 20/09/2003
Vendbanimi: Canada
Mesazhe: 19

PO Ç'TJU THEM UNE PER VAJZAT SHQIPTARE MOR AMAN.Ne shqiptaret duhet te ç'vishemi nga ca tabu qe na kane mbetur qe ne kohen e turkut.
Une si vajze shqiptare kam patur shume propozime nga djem te ndryshem dhe me shumicen e tyre as nuk kam ndaluar te bisedoj nga frika se mos me hapeshin llafe te keqia nga opinioni perreth,dhe ne veten time jam ndjere shume keq . Ne disa raste dhe kam ofenduar djem pa shkak vetem qe ti hiqja qafe te mos i vinin verdalle shtepise time se komshinjte do benin thashetheme pastaj.
Kur me doli midis tyre burri qe tani jam martuar nuk u mendova gjate por u fejova menjehere sepse nuk pata mundesine ta njihja perpara.Prinderit i kam shume fanatike dhe nuk do me linin kurre kohe per gjera te tilla.
Mendoj se nje njeri duhet ta njohesh ne te gjitha drejtimet perpara se te hidhesh ne martese qe mos zhgenjehesh shume me vone.Gjerat nuk jane gjithmone ashtu si duken.
.Me respekt korça.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Maj 2004 18:40
korēa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė korēa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me korēa (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė korēa't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: korēa Shto korēa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto korēa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Korca:
Nje pyetja sepse me ne fund mu dha rasti te pyes ne lidhje me ate qe the mesiper.Ku e gjete kurajon te pranosh te lidhesh jeten me dike qe e njihje vetem si pamje?
Nuk kishe frike qe nuk do ju aderonin karakteret?
Je akoma e bindur per vendimin tend?



Equis!
Mos u merr shume me thashetheme ne lidhje me njerez qe s'njeh fare
Dhe,me pak entusiastem & qendro BRENDA temes te hapur nga ti vete.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Maj 2004 18:45
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
korēa
Anetar i ri

Regjistruar: 20/09/2003
Vendbanimi: Canada
Mesazhe: 19

Amur,
ti me pyet se ku e gjeta kurajon te martohem me dike pa e njohur ,por haron se une jam fejuar perpara se te martohem.Fejesa ime prej 2 vjetesh ka qene kohe shume e lumtur ne jeten time,ajo me ka bere ta njoh burrin tim dhe te afrohem shume me te sepse qe ishte djale shume bukurosh kjo nuk mjaftonte.
Megjithate sido qe te jete rotullitur fati im une e quaj veten shume me fat qe kam nje njeri qe me do dhe me ka falur 2 femije si yje.Por ne te shumten e rasteve jo te gjitha femrat kane patur fatin tim.
Ne shqipetaret duhet te jemi me liberale ne maredhenie me dashurine dhe seksin.
Me respekt korça.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Maj 2004 21:10
korēa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė korēa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me korēa (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė korēa't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: korēa Shto korēa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto korēa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 01:52 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 15 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Vajzat shqiptare ne mardhenie me djemte

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.