Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Fizikė dhe Astronomi > Flamuri shqiptar ne hene
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

Padrino ne njeren ane ka te drejte sepse besoj qe ai ka pare te njejtin emisjon qe kam pare edhe une qe tregonte per keto gjera dhe eshte me te vertete e cuditshme se si e shpjegonin qe disa foto te nasas ishin komplet fallso dhe mendohej se ishin filmuar ne "area 51".

Megjithate kjo sdo te thote qe te gjitha jane genjeshtra...

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Gusht 2005 02:53
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
il_padrino77
Anetar i ri

Regjistruar: 31/07/2005
Vendbanimi: holland
Mesazhe: 9

Citim:
Po citoj ato që tha kontinenti

Ok..te pergjigjem une.

1-) Per ceshtjen e flamurit amerikan ne hene,po te them se flamuri nuk valevitet,por,forma e tij eshte konvekse dhe konkave,pra eshte me vale.
Ky flamur,nuk qendron vete ashtu i drejte sic e shikojme ne,por,ashte ne nje shtize e cila eshte nje kend 90 grade dhe aty eshte montuar flamuri.
2-) Foto e anijes kozmike mund te jete ne ate pozicion qe dielli nuk ekap mire,apo pas ndonje shkembi a kodre,por,e mira do te jete sikur ta postosh ate foto.
Edhe une qe jam ne kete forum,po te premtoj se kur ta cosh ate foto,do ti jap drite e hije si te kem deshire une.Dua te them me kete se...me qe qenka mashtrim,valle nuk pati asnje mjeshter qe ta perpunoje ate foto e ta beje me se te besueshme per syrin njerzor?
3-)Atmosfera jone vertet na mbron ashtu si thua ti,por,dielli yne nuk ta jep kancerin me nje te pare qe te ben ty edhe mua.
Ne qoftese kane kancer rrezet e diellit,kozmanautet jane te veshur me ate kostum qe kushton rreth 1 milion dollare apo me shume.Ai kostum i mbron edhe nga rrezatimi radioaktiv i cili eshte me i demshem se sa rrezet e diellit.
Dielli eshte i dobishem Padrino dhe nuk mund te krahasohet me radioaktivitetin e Cernobilit.



o grupi akoma jeton me brockullat e nazistave gjerman. Si nuk e ke kuptuar se gjithcka eshte nje loje per te mbajtur kombet urte nen emrin e USA. Nje fakt se Nasa dhe CIA jane formuar nga ish agjent SS, njerez te betuar te Hitlerit. Nqs se e shef ne pergjigjet e mia me larte une kam dhene 2 mundesi per cuarjen e njeriut ne hene. Keto dite do perpiqem ta perkthej matrialin ne shqip dhe do ta postoj , vecse se problemi eshte se nuk mund te postoj fotografit qe disponoj. Ose thjesht po ju jap linkun dhe lexojeni ne anglisht.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Gusht 2005 09:05
il_padrino77 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė il_padrino77 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me il_padrino77 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: il_padrino77 Shto il_padrino77 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto il_padrino77 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
il_padrino77
Anetar i ri

Regjistruar: 31/07/2005
Vendbanimi: holland
Mesazhe: 9

pyetjet skeptike qe kane lindur nga zbritja e njeriut ne hene.

1) Tek apollo 14 eshte filmuar Allan Shaper ( me origjin shqiptare) duke luajtur golf ne hene, duke qelluar topin e golfit ne te djathte.Kur ne e dime se ne hene ska atmosfer as ajer si mund te ndodhi kjo gje???
2) Tek apollo 16 nje kamer ka bere filmimin e uljes se hene . Kush e beri filmimin ??
3)Ne nje fotot e Nases ne Apollo 11 tregon Amstrong te bej "hapin gjigand "pra e prekjes se Henes. Pra fotografi duhet te jete shtrire perdhe per te bere foton. Nqs se Amstrong ishte njeriu i pare ne hene athere kush e beri fotografin ???
3) Ne apollo 12 , Nasa tregon se vetem 2 kozmonoaut shkelen henen, atehere kush i ka bere fotografit???
4) Kemba e kozmonautit duket qarte se ka lene shenja ne pluhurin e kraterit te henes. Anija kozmike peshon 17 ton dhe gjat uljes nuk ka lene shenja ne kraterin e henes duke imagjinuar edhe turbinat e anijes. Si ka mundesi kjo???
5) gjate uljes se Apollo 11 ishte e pamundur te behej nje lidhje direkte Televizive por vetem radifonike. Por me vone ne filmimet qe ishin xhiruar gjate "uljes ne hene " dhe u trasmentuan ne Tv doli se filmimet nuk korespondonin me ato qe ishin thene ne trasmentimin DIREKT radiofonik.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Gusht 2005 09:28
il_padrino77 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė il_padrino77 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me il_padrino77 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: il_padrino77 Shto il_padrino77 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto il_padrino77 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Padrino...anija vertet peshon aq ton sa the ti,por anija kurre nuk eshte ulur ne Hene lal,atje ka shkuar vetem sonda.Ashtu si nje anije e madhe qe rri larg bregut te detit dhe ne breg vjen vetem mostskafi apo varkat.
Kurse per fotot,m'i co mu se t'i postoj un ty.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Gusht 2005 18:30
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Keto kater foto jane te Il padrinos

Keto foto qe do jene me poshte jane te IL_Padrinos i cili per arsye teknike m'i dergoi mua dhe une i postova kete per llogari te tij.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Gusht 2005 17:55
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Kjo eshte foto numr 1

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re foto ne hene 1.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 54 herė.

.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Gusht 2005 17:58
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re foto ne hene 2.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 54 herė.

.Padrino,nuk paske pas faj ti lal,faji qenka teknik sepse un i kam bo te gjitha dhe fotot nuk dalin,kurse nga ana tjeter me thote se ju e keni postuar foton.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Gusht 2005 18:06
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re foto ne hene 3.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 52 herė.

.Jo jo jo....fajin e ka vete Forumi.
Kjo teme nuk ka as moderator...

Wydra....ku jeeeeeeeeee?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Gusht 2005 18:10
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

ketu jam, po s'di c'tju them, sa c'dini ju, di dhe une... Une nuk kam shume access ne punet teknike te ketij lloji, prandaj s'kam shume ne dore, nuk di si t'ju ndihmoj.

Nqs doni mund te provoj une t'i vendos fotot. Nqs po, me dergo mp kontinenti, te te jap adresen.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Gusht 2005 18:37
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Wydra prap e cova ate foton e IL Padrinos dhe me thote ....Ju e keni cuar nje here kete foto.
Wydra...kompjuteri genjen mi...hahahahahahaha...ku eshte foto se?
S'ka turp fare kompjuteri mi Wydra..hahahahaha., si t'ja bojm?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shtator 2005 02:18
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 15:10 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Fizikė dhe Astronomi > Flamuri shqiptar ne hene

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.