Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Arti Figurativ > Rruga artistike > Nga duar amatore Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 4.33.
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Al_mik
Anetar i ri

Regjistruar: 11/01/2006
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 1

Thumbs up

bravo

Me pelqejne idete e tua djale, ke per te ecur nese je me pak se 15 vjec.
Pergezimet e mia!

__________________
Sot eshte me mire se sa dje, neser do te jete me mire se sa sot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2006 13:48
Al_mik nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Al_mik Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Al_mik (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Al_mik Shto Al_mik nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Al_mik nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
iliriusa
Shpirt i lire.....

Regjistruar: 10/03/2004
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 1516

Al_mik, faleminderit per pergezimet e tua!

S'jam as djale edhe as me pak se 15 vjece, keshtu qe...sipas parashikimeve te tua i bie qe nuk kam per te ecur gjekundi.
Pershendetjet e mia!
Shpresoj ti a kalosh mire ne forum!

__________________
"Ne qiellin e purpurte plote shkendija,
Do te shterhiqen si diell edhe endrrat e mia. E kur nata te bjeri si gjithemon edhe sot, yjet do te jene endrra qe diell su ben dot!"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Janar 2006 08:35
iliriusa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė iliriusa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me iliriusa (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė iliriusa't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: iliriusa Shto iliriusa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto iliriusa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
jimmy84
Veteran ne forum

Regjistruar: 11/12/2003
Vendbanimi:
Mesazhe: 1021

Une nga piktura s`marr edhe aq vesh ne fakt po me pelqyen me shume "Duart" dhe ajo skica me bar (mire qe s`kishte ardhur akoma lopa ) dhe me palmat (mire qe s`kishte kaluar akoma tornado aty )

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Janar 2006 12:40
jimmy84 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė jimmy84 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me jimmy84 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė jimmy84't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: jimmy84 Shto jimmy84 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto jimmy84 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
iliriusa
Shpirt i lire.....

Regjistruar: 10/03/2004
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 1516

Citim:
Po citoj ato që tha jimmy84
Une nga piktura s`marr edhe aq vesh ne fakt po me pelqyen me shume "Duart" dhe ajo skica me bar (mire qe s`kishte ardhur akoma lopa ) dhe me palmat (mire qe s`kishte kaluar akoma tornado aty )


Sa per pikturen, edhe une s'marr vesh aq shume Jimmy_84, ndersa ajo skica me bar e ka titullin 'Nga kendveshtrimi i nje milingone' e imgjinon dot ti se cfare demesh do te kishte shkaktuar lopa po te kishte ardhur para kohe?

__________________
"Ne qiellin e purpurte plote shkendija,
Do te shterhiqen si diell edhe endrrat e mia. E kur nata te bjeri si gjithemon edhe sot, yjet do te jene endrra qe diell su ben dot!"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Janar 2006 05:49
iliriusa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė iliriusa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me iliriusa (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė iliriusa't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: iliriusa Shto iliriusa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto iliriusa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
iliriusa
Shpirt i lire.....

Regjistruar: 10/03/2004
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 1516

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re puppy.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 142 herė.

.

__________________
"Ne qiellin e purpurte plote shkendija,
Do te shterhiqen si diell edhe endrrat e mia. E kur nata te bjeri si gjithemon edhe sot, yjet do te jene endrra qe diell su ben dot!"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Mars 2006 07:19
iliriusa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė iliriusa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me iliriusa (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė iliriusa't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: iliriusa Shto iliriusa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto iliriusa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
posejdoni
shetites

Regjistruar: 25/03/2006
Vendbanimi: Ne kaosin Kryeqytetas
Mesazhe: 129

piktores

iliriusa komplimente per vizatimet.Doja te dija me shum per jeten tende artistike sepse me ngacmove me keto qe pash dhe do doja te tregoja dhe une punet e mija.Po piktura a ke se me pelqen te shoh si je me ngjyrat.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Mars 2006 16:09
posejdoni nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė posejdoni Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me posejdoni (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: posejdoni Shto posejdoni nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto posejdoni nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

posejdoni, je i ftuar te na i tregosh te tereve punimet e tua, jo vetem iliriuses Besoj se dhe te tjeret do t'i shikonin me kenaqesi, keshtu qe hap dhe ti nje teme dhe vendosi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Mars 2006 13:39
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
darke
Syri i Natės

Regjistruar: 24/08/2003
Vendbanimi: night
Mesazhe: 2545

Thumbs up

Congratulations iliriusa for your drawings. I like them, above all the study of the hands (the right hand). It's very good. And... it's clear that you enjoy drawing so... go on! Good job!

__________________
No, no dejéis cerradas las puertas de la noche, del viento, del relįmpago, la de lo nunca visto.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Mars 2006 15:27
darke nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė darke Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me darke (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: darke Shto darke nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto darke nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
iliriusa
Shpirt i lire.....

Regjistruar: 10/03/2004
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 1516

Re: piktores

Citim:
Po citoj ato që tha posejdoni
iliriusa komplimente per vizatimet.Doja te dija me shum per jeten tende artistike sepse me ngacmove me keto qe pash dhe do doja te tregoja dhe une punet e mija.Po piktura a ke se me pelqen te shoh si je me ngjyrat.


*Posejdoni, faleminderit! Besoj se Wydra ka te drejte ne lidhje me punimet tuaja, do te ishte kenaqesi per te gjithe ti shikojne punimet tuaja. Ne lidhje me jeten time artistike, persa i perket vizatimeve nuk ka shume per te treguar pasi sic eshte edhe titulli i temes ashtu jam edhe une vete, amatore. Nuk kam studiuar ndonjehere edhe pse kam pasur gjithemon pasjon per pikturen edhe vizatimet, prandaj jam e ndergjegjshme qe ka shume gabime e difekte ne vizatimet e mia qe me bejne te nguroj pakeza kur ia tregoj te tjereve. Ne piktur jam akoma me nguruese, preferoj me teper bojrat e vajit e shume pak kam perdorur nga ato te ujit, por eshte e veshtire ti hedhesh ne kete teme pasi jane te nje madhesie me te madhe se vizatmet e mia. Megjithate ju falenderoj sinqerisht per komentin tuaj!


*Faleminderit Darke! Drawing hands it's hard but it's my favorite too. I've had a lot of fun doing the drawing of hands that I've brought here because I was looking at my own hands, even though not drawing exactly my hands. Thank you for letting me know you like them!

__________________
"Ne qiellin e purpurte plote shkendija,
Do te shterhiqen si diell edhe endrrat e mia. E kur nata te bjeri si gjithemon edhe sot, yjet do te jene endrra qe diell su ben dot!"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Mars 2006 22:00
iliriusa nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė iliriusa Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me iliriusa (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė iliriusa't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: iliriusa Shto iliriusa nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto iliriusa nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

Re: Re: piktores

Citim:
Po citoj ato që tha iliriusa

Ne piktur jam akoma me nguruese, preferoj me teper bojrat e vajit e shume pak kam perdorur nga ato te ujit, por eshte e veshtire ti hedhesh ne kete teme pasi jane te nje madhesie me te madhe se vizatmet e mia.





iliriusa, nqs ke deshire te na i tregosh pikturat, mos e ki problem madhesine. Nqs nuk i rregullon dot ne menyre qe te vendosen, m'i dergo mua me email dhe t'i rregulloj une (ta coj adresen me mp). Ti vetem qejf te kesh

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Mars 2006 17:49
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 02:40 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Arti Figurativ > Rruga artistike > Nga duar amatore

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.