Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Arkivi i Politikes > Te heqesh dore nga nenshtetesia shqiptare...
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Te heqesh dore nga nenshtetesia shqiptare...

Vitet qe lame pas padyshim kane qene te mbushura me ngjarje te rendesishme politike per Shqiperine dhe mbare boten.
Ne hapesiren e kesaj teme do te doja te diskutonim per nje problem shume madhor dhe aktual per Shqiperine dhe shqiptaret qe nuk po terheq vemendjen e askujt megjithe rendesine qe ka. Ky problem eshte ai i heqjes dore nga nenshtetesia shqiptare.
Presidenti nenshkruan cdo vit rreth 1000 kerkesa per heqje dore nga nenshtetesia shqiptare dhe rreth 5-6 kerkesa per marrjen e kesaj te fundit nga shtetas te huaj qe jane kryesisht kineze, turq ose shqiptare te KOsoves.
Te heqesh dore nga nenshtetesia shqiptare shpesh eshte domosdoshmeri ne baze te rrethanave (shume vende nuk pranojne ne gjirin e tyre shtetas nese ata nuk kane hequr dore me pare nga kombesia e tyre meparshme)
Po sa mund t'i kushtoje e gjitha kjo Shqiperise??? Me nje aritmetike te thjeshte nese vazhdohet me keto ritme fund shekulli mund ta gjeje Shqiperine me nje popullsi gati te pergjysmuar...

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Shkurt 2006 11:34
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
unforgiven
*$*$*

Regjistruar: 08/07/2003
Vendbanimi: *$*$*
Mesazhe: 958

Nuk ka shume problem nr i popullsise, sepse po e leme ne vendin tone e pas vitesh ka per tu populluar nga kinezet e zonave te humbura te Kines..
Por presidenti Berisha akoma se ka leshuar thirjen per ta, se ata jane gati te rrojne dhe me cadra aty dhe nuk ua kemi friken se mund te ndertojne nje Bathore te dyte..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Shkurt 2006 16:28
unforgiven nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė unforgiven Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me unforgiven (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: unforgiven Shto unforgiven nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto unforgiven nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
trojani
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/12/2003
Vendbanimi: danimarke
Mesazhe: 900

Po nqs shteti Shqiptar nuk te pajis me pashaporte? Cila eshte rrugezgjidhja?

__________________
Dite me te mira pasketaj vine
shkoi erresira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Shkurt 2006 20:40
trojani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė trojani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me trojani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: trojani Shto trojani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto trojani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Citim:
Po citoj ato që tha trojani
Po nqs shteti Shqiptar nuk te pajis me pashaporte? Cila eshte rrugezgjidhja?


Trojan!
Une nuk di raste qe shteti shqiptar nuk te pajis me pashaporte (te pakten shtetasit e vet) pervec rasteve kur ka ndonje vendim gjykate per ta bere kete...Nuk duhet ngaterruar burokracia per t'u pajisur me pashaporte me pamundesine...
Problemi i pajisjeve me pashaporte eshte zgjidhur me kohe...

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2006 07:21
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
trojani
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/12/2003
Vendbanimi: danimarke
Mesazhe: 900

Citim:
Po citoj ato që tha ksenia


Trojan!
Une nuk di raste qe shteti shqiptar nuk te pajis me pashaporte (


Psh. nje rast eshte ai i imi. Se eshte pamundesi apo burrokraci apo ndonje dicka tjeter, nuk e di. Por fakti eshte qe tani per tani une nuk kam pashaporte. Keshtu qe kam kerkuar nenshtetesi daneze.

__________________
Dite me te mira pasketaj vine
shkoi erresira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2006 08:14
trojani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė trojani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me trojani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: trojani Shto trojani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto trojani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Citim:
Po citoj ato që tha trojani

Psh. nje rast eshte ai i imi. Se eshte pamundesi apo burrokraci apo ndonje dicka tjeter, nuk e di. Por fakti eshte qe tani per tani une nuk kam pashaporte. Keshtu qe kam kerkuar nenshtetesi daneze.



Kam pershtypjen qe eshte domosdoshmeri e jotja per te patur nenshtetesine daneze dhe rrjedhimisht neglizhence per t'u pajisur me pashaporte shqiptare...
O troje, Kam pershtypjen qe Danimarka nuk te jep nenshtetesi nese nuk heq dore nga nenshtetesia e meparshme. Me korigjo nese s'jam e sakte...
Cte te them une? Uroj ta marresh sa me shpejt meqe e paske dhe synim. Tani keq me vjen qe na iku nje Trojan kaq simpatik por jane gjera qe si kam ne dore une...

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2006 08:39
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
trojani
Veteran ne forum

Regjistruar: 20/12/2003
Vendbanimi: danimarke
Mesazhe: 900

Po c`te bej une i shkreti? Te vazhdoj ti bie trumbetes se patriotizmit? Dhe te degjoj brockulla burrokratike te shtetareve tane te paafte?

__________________
Dite me te mira pasketaj vine
shkoi erresira

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shkurt 2006 10:03
trojani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė trojani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me trojani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: trojani Shto trojani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto trojani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

Nje arsye tjeter e deshqiptarizmit duhet pare ne aspektin ekonomik. Nese shteti yne do ti jepte sot himarioteve pension te mire ashtu sic vepron shteti grek sot himariotet nuk do te kerkonin me ngulm nenshtetesine greke...E njejta gje ka ndodhur edhe me shqiptaret e Rekes se Dibres te cilet pothuajse nuk dine shqip fare. Ata jane deshqiptarizuar ne menyre graduale dhe me politika te qeta edhe me Sulin ne afersi te Janines i cili tashme eshte pothuajse i shperbere dhe i greqizuar plotesisht te njejtat politika jane ndjekur...
Por gjithashtu, kam pershtypjen se e njejta gje do te ndodhte edhe me qytetaret apo pensionistet e Shqiperise se mesme...
Pleqte e Tiranes ne mos menjehere gradualisht do te perqafonin politiken greke, serbe apo e cfaredolloji qofte ajo dhe do te hiqnin dore nga nenshtetsia ne rast se do te merrnin nje pension te majme...
E bukur eshte nje shprehje popullore shqiptare qe thote:
"Per inat te sime vjehrre dote fle me mullixhiun"

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Mars 2006 08:08
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:29 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Arkivi i Politikes > Te heqesh dore nga nenshtetesia shqiptare...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.