Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Klikoni ketu per te pare arsyen pse Zoti nuk egizston
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 4 [5]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 863

Oh Lorie, e zgjate shume, u mbush viti dhe ti akoma tek faqet e para. Kesaj i thone: terhiq e mos e keput. Une per tre muaj e lexova dy here; ne kete tre muajsh edhe Biblen gjithashtu dy here.
Po kjo shprehja angleze, (apo amerikane), ...brain, me vjen keq, por s'e kuptoj. S.d.q., kur ta mbarosh se lexuari, nese e mbaron, -pasi shumica e njerzve e lene ne mes Kuranin pa lexuar, per shkak se ka perseritje te shumta dhe eshte monoton, si dhe merret me se shumti me ngjarjet e Bibles, por perciptazi, cfar d.t.th., qe po nuk e ke lexuar Biblen, nuk i kupton ato qe thote Muhameti-, me nje fjale, ku ta mbarosh, thuaje mendimin perfundimtar: a te terhoqi, interesant apo jo, i kendshem, i merzitshem, mendon se eshte fjala e Zotit, apo mendja e Muhametit, apo ca ashtu e ca keshtu, cilat shprehje te kane ngelur ne mendje, cilat ngjarje, -pasi aty jane me se shumti ngjarjet e perditshme te Muhametit dhe bashkohesve te tij.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2013 19:08
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 23:57 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: « 1 2 3 4 [5]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Klikoni ketu per te pare arsyen pse Zoti nuk egizston

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.