Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Sofrat Shqiptare > Sofra Sarandiote
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA
[QUOTE]Po citoj ato që tha sarandaebukur
[B]Ku ta dija.. sivjet isha te kisha ftuar ne Sarande ne nje restorant te kushurinjeve te mi.. buze detit ..vellezerit Gjoni.. te haje koca deti te freketa dhe mish qengji.. me e preferuara ne gjithe bregun e detit ishin brinjet e qengjit qe i thoshnin Paidhaqja.. dhe me e bukura ishte ..nje shoqja ime nga Tirana u cudit .kujt i thone Paidhaqja..kane mare huqet e grekut o Vlore.. dhe muzika greke ne cdo lokal e degjoje..Po mua me pelqeu shume rruga qe nga Saranda e deri ne Vlore .. kisha vite pa vajtur nga ajo rruge.. e bukur.. dhe e shtruar me asfalt.. Porto Palermon ti e di .. te shikoje shtepite e oficerave te Enverit.. kishin mbetur te shkret.. EH Shqiperia jone eshte e bukur.. Une kam nostalgji.. Dolem pak nga tema ..po shyqyr ka ca dite qe ska ankesa per Forumin.. Paqe..

Mirupjekshim ne behar..Saranda.. ose Janulla 

  

   Janulla

Duke urryer greket dhe Gejxhin aty ne Amerike nuk do te preferoja te ushqehesha me paidhaqe.Duke i urryer ata, as muziken e tyre nuk kam qef ta degjoje.Ti do besh si te them une;Blije shelegun dhe shkojme dhe e pjekim ne Borsh ose ne Llogora ku brinjeve u thuhet me emrin e tyre ne shqip.(Po t'ju thoshin ribs,nuk e kisha problem por paidhaqe e kam shume te veshtire ta duroj).



PS:

Nja tre trimat nga Velca per te mos shkuar lart e posht ne Narte te Vlores per te blere kripe,vendosen ta mbillnin ate ne arat e tyre ne Mars..Dhe keshtu bene duke e hedhur ''faren'' kripe gjithandaj.Nga maji qershori zbriten buze lumit Shushice per te pare se sa ishte rritur bima qe mbollen..Por c'te shihnin kur mbrriten?Arat ishin mbushur me karkalece gjithandej,bile edhe bari nuk kish mbire ne ara.Nje karkalec fluturoi e qendroi ne ballin e njerit prej tre vellezerve velciot.O Leci i thote njeri.-Po i thot ky.-Karkaleci. -Ku eshte i thote ai.-Ne ballin tend iu pergjigj-Qelloje me kobure!Dhe ai ashtu beri duke ja futur te vellait ne lule te balli.Kjo tregon per zgjuarsine e madhe te tyre.Me vone do te sjell edhe ndodhi te tjera me te bukura.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2007 13:25
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sarandaebukur
Veteran ne forum

Regjistruar: 21/06/2003
Vendbanimi: New-York
Mesazhe: 817

O flori o cuni nones..Ari.. zere se e pim veren.. vetem fjala e mire me gezon pa mase

Te puth nena ne ball ..sukes e shendet pac..

O vlora dreq je .. po pseo ta mbillnin kripen  buze lumit gje qe sben vaki .. ka deti sa te duash..Sa per paidhaqjat ke te drejte dhe ajo shoqja ime nga Vlora nuk e thoshte dot po  germen e dyte a e shptonte i dhe vdiqem duke qeshur

sivje do shkoje dhe nuk do te haroj tu beje ftese

Gezuar te gjitheve festen e Thanks Giving megjithese keto gjelat e detit nuk e kane shijen si te Shqiperise...

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2007 14:44
sarandaebukur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sarandaebukur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sarandaebukur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sarandaebukur Shto sarandaebukur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sarandaebukur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

Per ato qe nuk pine veren, une po sjell raki te bome vet

Keshtu e terheq klientelen tek lokali me raki...se keni idene se si behen shqiptaret kur i permend rakine

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2007 16:10
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bleta punetore
sindikaliste

Regjistruar: 15/08/2006
Vendbanimi: kosherja n.176
Mesazhe: 2075

Komplimentat e mia per perzjedhjen e emrit te sofres...!

__________________
. . due gocce di chanel

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2007 16:22
bleta punetore nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bleta punetore Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bleta punetore (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bleta punetore Shto bleta punetore nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bleta punetore nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

shume flm. Merita i shkon Iqvlores.
Une kam ne dore gjellen, s'mund t'i ndahem se me digjet, s'kam kohe te pastroj temen :p:p:p:p

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2007 16:26
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bleta punetore
sindikaliste

Regjistruar: 15/08/2006
Vendbanimi: kosherja n.176
Mesazhe: 2075

bjeri me shkurt dhe ti... thjesht s'postoje andej nga lagjja e lokaleve! :p

__________________
. . due gocce di chanel

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2007 16:30
bleta punetore nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bleta punetore Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bleta punetore (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bleta punetore Shto bleta punetore nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bleta punetore nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha Lela_Dr
shume flm. Merita i shkon Iqvlores.
Une kam ne dore gjellen, s'mund t'i ndahem se me digjet, s'kam kohe te pastroj temen :p:p:p:p



 

Lela i hipa aeroplanit dhe erdha ne Itali per te pire dy dopjo raki rrushi te bere vete.Me duket sikur po ja ndjej eren qe ketu ku jam.E di sa kushton bileta per Itali 1p ose 1,45 cent dhe £30 taksa.Pra e shikon sa lire,prandaj ki kujdes se u sosa dhe ne labet e pijme rakine me opinge.Po erdha do te vij me dy miq te tjere,me ari77labi dhe mikun tim malesor puntori.Cfare gjelle po gatuan sonte se une u sosa.Per muzike duam nje diske me kenget e Q Kertushes.Vdes per kengen''Te falem i bukuri Durres''.Po ke edhe ndonje kasete me kenget e Zia Saracit,sidomos pelqej kengen ''Portreti'' ose ..gjithmone per detin kam qene femij kureshtar etj.Jo per gje,por Ziai   ka kenduar bukur dhe pavaresisht se banon ne Durres eshte djale Laberie.Te lutem gjellen mos e digj dhe ruaja te ngrohte sa te vijme ne....

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2007 18:06
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
misterioz
rrugaē

Regjistruar: 30/12/2004
Vendbanimi: rrugeve
Mesazhe: 892

Ore nuk jemi tek forumi guzhines ne ketu qe me jeni shtruar kembkryq ne sofer me raki e mishqingji,femrat le te hane muskaka.
Lela hajt se po vi dhe une,tave dheu me melçia kam qejf ,ndersa per mengjes nji pjate paçe dhe siç thoshte Jaho labi nji gote raki dhe nji koqe hudher me paçen dhe s'te dhemb koka tere jeten.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2007 19:11
misterioz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė misterioz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me misterioz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė misterioz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: misterioz Shto misterioz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto misterioz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sarandaebukur
Veteran ne forum

Regjistruar: 21/06/2003
Vendbanimi: New-York
Mesazhe: 817

Misteriozo nuk e ke keq se hudhrat  bejne shume mire .. kur ke tensionin e larte dhe per kolesterolin.. shto dhe limonin.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2007 19:48
sarandaebukur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sarandaebukur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sarandaebukur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sarandaebukur Shto sarandaebukur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sarandaebukur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA


 

Lela i hipa aeroplanit dhe erdha ne Itali per te pire dy dopjo raki rrushi te bere vete.Me duket sikur po ja ndjej eren qe ketu ku jam.E di sa kushton bileta per Itali 1p ose 1,45 cent dhe £30 taksa.Pra e shikon sa lire,prandaj ki kujdes se u sosa dhe ne labet e pijme rakine me opinge.Po erdha do te vij me dy miq te tjere,me ari77labi dhe mikun tim malesor puntori.Cfare gjelle po gatuan sonte se une u sosa.Per muzike duam nje diske me kenget e Q Kertushes.Vdes per kengen''Te falem i bukuri Durres''.Po ke edhe ndonje kasete me kenget e Zia Saracit,sidomos pelqej kengen ''Portreti'' ose ..gjithmone per detin kam qene femij kureshtar etj.Jo per gje,por Ziai   ka kenduar bukur dhe pavaresisht se banon ne Durres eshte djale Laberie.Te lutem gjellen mos e digj dhe ruaja te ngrohte sa te vijme ne....

Miresetevish Iqvlora dhe ne te presim me kenaqesi. Raki e vere Shqiprie do gjesh perher ketu tek une. Sa per Qemalin te them se eshte shok i ngushte i babes tim.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Nëntor 2007 20:30
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:10 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 8 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Tė ndryshme > Sofrat Shqiptare > Sofra Sarandiote

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.