Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Kultura nen hijen e teatrit Vlerėsimi i Temės: 3 votime, mesatarja 3.67.
Gjithsej 36 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Lozonjare
AKULLTHYESE

Regjistruar: 24/02/2004
Vendbanimi: Tek shpirti im.....
Mesazhe: 375

Tė duash...

Të duash me shpit
ne ferr
bën Parajsen

Të duash me shpirte
ne parajse
ben Krahe Engjesh

Të duash me shpirtë
ne SHPIRTË
Ben jetë!

__________________
Nje zemer e mbushur me dashuri....zgjon nga gjumi miliona zemra te fjetura.........
Nje mendje e mbushur me dituri..cliron nga erresia,miliona mendje te errta....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Prill 2004 13:39
Lozonjare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lozonjare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lozonjare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lozonjare Shto Lozonjare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lozonjare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

Biseda me ty sjellka melodi qe te qeteson deri ne heshtje. Pastaj krejt imazhi yt qarteson nje efekt pozitiv ne mendjen time..., saqe nuk mundem te numeroj dashurine tuaj ne kete dite pa mjegull, dhe pa diell. Kjo zgjuarsi e cilter, dhe mjaft entuziazte me ka vene ne dukje nje art, qe as sot e as neser nuk mund te gjej forcen per te shprehur shllimet mbi leteren e artit... Kjo per mua eshte, dhe do te jete nje model me i arrire, dhe ne njefare menyre me duket vetja sikur kam ndertuar nje ure -lidhjeje te re, qe nuk do te prishet fare dot nga une. Oh talente e pazbuluar, ku paske ruajtur gjithe ate peshe truri ne mend, eshte dashur qe moti te kishe hedhur ne leter krejt nenvetedijen tende kaq siperore. Shkelqim briliant!, Nga kultura ime, do te rreshtohesh si nje engjellushe qe mbi koke te ve harkun e dijamante, dhe qe shkelqen si bruz magjepese. Duart tuaja qe shndrisin si yll bote, me kane vezulluar mendjen, ashtu si nje monedhe e re. Do te shoh gjithe jetes te ulur ne nje karroce engjejsh, qe do fluturoje e zgjuar ne mendjen time....

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Modifikuar nga volter datė 29/11/2005 ora 15:56

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Prill 2004 14:19
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lozonjare
AKULLTHYESE

Regjistruar: 24/02/2004
Vendbanimi: Tek shpirti im.....
Mesazhe: 375

Citim:
Po citoj ato që tha plloshtani
Biseda me ty qenka kull fare. Pastaj krejt imazhi yt qarteson nje efekt pozitiv ne mendjen time..., saqe nuk mundem te numeroj dashurine tuaj ne kete dite pa mjegull, dhe pa diell. Kjo zgjuarsi e cilter, dhe mjaft entuziazte me ka vene ne dukje nje art, qe as sot e as neser nuk mund te gjej forcen per te shprehur shllimet mbi leteren e artit... Kjo per mua eshte, dhe do te jete nje model me i arrire, dhe ne njefare menyre me duket vetja sikur kam ndertuar nje ure -lidhjeje te re, qe nuk do te prishet fare dot nga une. Oh talente e pazbuluar, ku paske ruajtur gjithe ate peshe truri ne mend, eshte dashur qe moti te kishe hedhur ne leter krejt nenvetedijen tende kaq siperore. Shkelqim briliant!, Nga kultura ime, do te rreshtohesh si nje engjellushe qe mbi koke te ve harkun e dijamante, dhe qe shkelqen si bruz magjepese. Duart tuaja qe shndrisin si yll bote, me kane vezulluar mendjen, ashtu si nje monedhe e re. Do te shoh gjithe jetes te ulur ne nje karroce engjejsh, qe do fluturoje e zgjuar ne mendjen time....





OHH,me ke bere te behem si zog dhe te strukem ne vetevetn time,dersa po lexoja ato qe me ke shkruar,me te vertet te falenderoj shumm.......dhe po leviz koken sa majtas sa djathtas duke para reagimet e mia ne fytyre,jam shum e cilter edhe me vetveten time tani...flm per te gjitha keto fjale te bukura,une kam shum shum shkrime te miat...ka raste qe cdo njerit i shkruaj dicka per qef...po me shume shkruaj naten vetem naten,.....ka pasur rast(kjo qe po te them eshte e vertet)jam ngritur naten nga gjumi,kam qene ne nje enderr te cuditeshme....dhe s kam fjetur dy ore,sepse e kam shkruar shum gjate ate tregim....ndersa enderra ishte vetem 2 sek....

te pershendes....

__________________
Nje zemer e mbushur me dashuri....zgjon nga gjumi miliona zemra te fjetura.........
Nje mendje e mbushur me dituri..cliron nga erresia,miliona mendje te errta....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Prill 2004 14:29
Lozonjare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lozonjare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lozonjare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lozonjare Shto Lozonjare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lozonjare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lozonjare
AKULLTHYESE

Regjistruar: 24/02/2004
Vendbanimi: Tek shpirti im.....
Mesazhe: 375

Pa titull

Vjeshta e artë me ben shum here te harroj të magjepshmen vere.
Sa larg ne kujtime dhe sa afer ne kohe dhe ne vendin bosh ne zemer.
Shtegetuan zoigjet edhe koha shtegetoi diku ne horizontet, me diellin edhe ti shtegetove pak larg nga une,po me le ne buze shijen e kripur te embel te puthjeve zhuritse.
Enderrae netve te gjata te neteve te veres je per mua,ndaj pres Oberonin te me derdhe ne sy..nektarin magjik,qe te zgjohem serish me ty....Vjesht e arte pikturoi rruget,parqet qiellin me melankoli,ahh dhe mua,qe ulur nen pemet qe na mbulojne me vello gjethesh te verdha,te purpurta,presin ardhjen tende...mesoje se edhe vjeshta"xheloze"per veren,mezi pret te ndjeje shijen e puthjeve te tua,me mungon shpirti dhe nuk di sa shum do te flas me te gjitha stinet per ty....ti kem edhe ato bashkeudhetare ndjenjash,qe ti te ndjesh thirrjen e zemres time dhe te mos shtegetosh....
Te premtoj do behem horizont me diellin per ty.EJA!
Eja te rindertojme bashke magjine e veres dhe puthjeve ne cdo stinë.....Eja mos ke frik....vetem eja..

__________________
Nje zemer e mbushur me dashuri....zgjon nga gjumi miliona zemra te fjetura.........
Nje mendje e mbushur me dituri..cliron nga erresia,miliona mendje te errta....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Prill 2004 14:40
Lozonjare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lozonjare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lozonjare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lozonjare Shto Lozonjare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lozonjare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

Tani edhe nese vdes, nuk me dhimsej jeta fare, sepse qenke nje krijese qe ma bluajte mendjen, dhe ne heshtje te qetesise me dha nje konvergjence te plote. Nuk mbaj mend prej nje kohe te gjate te me nxehej truri kaq shume, dhe te me vloje ne disa grade celcius... Ma ke mprehur tehun e mendjes, si shpata qe vezullon ne drite...
Ju paça

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Prill 2004 14:43
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lozonjare
AKULLTHYESE

Regjistruar: 24/02/2004
Vendbanimi: Tek shpirti im.....
Mesazhe: 375

Citim:
Po citoj ato që tha plloshtani
Tani edhe nese vdes, nuk me dhimsej jeta fare, sepse qenke nje krijese qe ma bluajte mendjen, dhe ne heshtje te qetesise me dha nje konvergjence te plote. Nuk mbaj mend prej nje kohe te gjate te me nxehej truri kaq shume, dhe te me vloje ne disa grade celcius... Ma ke mprehur tehun e mendjes, si shpata qe vezullon ne drite...
Ju paça





Nje zemer e mbushur me dashuri zgjon nga gjumi miliona zemra te fjetura,nje mendje e mbushur me dituri cliron nga erresira miliona mendje te errta....mos harro se ti ma clirove trurin tim qe e kisha lene ate pjse ne nje anë,,......megjithate une te dua...se je nje gjeni i rrall..di te shperthesh shum bukur...dhe mua me pelqejne njerzit qe shprehen dhe shperthejne ne cdo moment me shpirt .......

__________________
Nje zemer e mbushur me dashuri....zgjon nga gjumi miliona zemra te fjetura.........
Nje mendje e mbushur me dituri..cliron nga erresia,miliona mendje te errta....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Prill 2004 14:54
Lozonjare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lozonjare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lozonjare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lozonjare Shto Lozonjare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lozonjare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

Re: Pa titull

Citim:
Po citoj ato që tha Lozonjare
Vjeshta e artë me ben shum here te harroj të magjepshmen vere.
Sa larg ne kujtime dhe sa afer ne kohe dhe ne vendin bosh ne zemer.
Shtegetuan zoigjet edhe koha shtegetoi diku ne horizontet, me diellin edhe ti shtegetove pak larg nga une,po me le ne buze shijen e kripur te embel te puthjeve zhuritse.
Enderrae netve te gjata te neteve te veres je per mua,ndaj pres Oberonin te me derdhe ne sy..nektarin magjik,qe te zgjohem serish me ty....Vjesht e arte pikturoi rruget,parqet qiellin me melankoli,ahh dhe mua,qe ulur nen pemet qe na mbulojne me vello gjethesh te verdha,te purpurta,presin ardhjen tende...mesoje se edhe vjeshta"xheloze"per veren,mezi pret te ndjeje shijen e puthjeve te tua,me mungon shpirti dhe nuk di sa shum do te flas me te gjitha stinet per ty....ti kem edhe ato bashkeudhetare ndjenjash,qe ti te ndjesh thirrjen e zemres time dhe te mos shtegetosh....
Te premtoj do behem horizont me diellin per ty.EJA!
Eja te rindertojme bashke magjine e veres dhe puthjeve ne cdo stinë.....Eja mos ke frik....vetem eja..



Do te vij me gjithe potencialin qe kam, dhe do t'i them rrugeve qendisuni se vjen nje njeri qe e don stinen tuaj. Bagazhi i thelle shpirteror, gjithnje hedh patkojt pertej perdeve te hekurta, dhe do te lidhem si nje kurore e ndritshme per ty..., qe do te shkelqeje si nje hene katermbedhjeteshe, me plote feks, dhe farfurisje...! Ju kuptoj juve gjetheve te vjeshtes perse mbuloni floket e mia, e kuptoj eren e ajnikut qe fryn me aq ze te lehte, e kuptoj rrugicat e qytetit, perse shtrohen me lule te vyshkura, por nuk e kuptoj vetedijen time kaq te nxehte ne kete vjeshte te stolisur... qe me hapen shtigjet e reja me keto bukuri te rralla... Po te mundja ta pushtoj edhe rrenjet e shpirtit tim aq thelle, do t'i kisha marre, dhe per nder tuaj do te kisha dhene, qe t'ua ndiesh aromen e tyre te hovshme... Ky horizont me duket vetem nje emer Lozonjare, qe luaj me ndjenjen time si i çmendur, dhe me lot ne zemer shkrihem nga kultura yte kaq mahnitese, dhe reflektuese...
te puth ne palcen e shpirtit me buzeve e mia me ngjyre qershie..
muahhh!

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Prill 2004 14:58
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

Citim:
Po citoj ato që tha Lozonjare




Nje zemer e mbushur me dashuri zgjon nga gjumi miliona zemra te fjetura,nje mendje e mbushur me dituri cliron nga erresira miliona mendje te errta....mos harro se ti ma clirove trurin tim qe e kisha lene ate pjse ne nje anë,,......megjithate une te dua...se je nje gjeni i rrall..di te shperthesh shum bukur...dhe mua me pelqejne njerzit qe shprehen dhe shperthejne ne cdo moment me shpirt .......



Do te dua edhe me teper te shperthej per ty, por ja kam friken vetes se do te mbes pastaj pa alfabet te mirefillte. Ju jeni ai bilbili qe rrini ne kureshtje, dhe kendoni mbi veshin tim per te dale pasuria e shpirtit tim, dhe me respekt te nguliten shllimet mbi leteren e bardhe. Do te dua si zogjte qe fluturojne me shpejtesi neper qiellin blu, dhe do te pershkruaj krejt udhen tende kaq te plote, madje do te zgjeroj diturine 100% per ty, vetem e vetem qe ti te jesh numer 1...!
Je kristali me briliant, qe reflektosh me drite te bardhe, ne mednjen time...!!!! Nje cicerime zogjsh, do te zgjojne tru te dyte per time Lozonjare.
hi

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Prill 2004 15:05
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lozonjare
AKULLTHYESE

Regjistruar: 24/02/2004
Vendbanimi: Tek shpirti im.....
Mesazhe: 375

Re: Re: Pa titull

Citim:
Po citoj ato që tha plloshtani


Do te vij me gjithe potencialin qe kam, dhe do t'i them rrugeve qendisuni se vjen nje njeri qe e don stinen tuaj. Bagazhi i thelle shpirteror, gjithnje hedh patkojt pertej perdeve te hekurta, dhe do te lidhem si nje kurore e ndritshme per ty..., qe do te shkelqeje si nje hene katermbedhjeteshe, me plote feks, dhe farfurisje...! Ju kuptoj juve gjetheve te vjeshtes perse mbuloni floket e mia, e kuptoj eren e ajnikut qe fryn me aq ze te lehte, e kuptoj rrugicat e qytetit, perse shtrohen me lule te vyshkura, por nuk e kuptoj vetedijen time kaq te nxehte ne kete vjeshte te stolisur... qe me hapen shtigjet e reja me keto bukuri te rralla... Po te mundja ta pushtoj edhe rrenjet e shpirtit tim aq thelle, do t'i kisha marre, dhe per nder tuaj do te kisha dhene, qe t'ua ndiesh aromen e tyre te hovshme... Ky horizont me duket vetem nje emer Lozonjare, qe luaj me ndjenjen time si i çmendur, dhe me lot ne zemer shkrihem nga kultura yte kaq mahnitese, dhe reflektuese...
te puth ne palcen e shpirtit me buzeve e mia me ngjyre qershie..
muahhh!





O drite qe kalterosh nga dritat e Hyjit ne vezullim,O enderr qe vallzosh nga lumi i shpreses ne pambarim,prap eja si athere,largoje boten nga cdo mundim,ejati sjellesh shpirtit miresin dhe bekimin tend...E ndjej qe njerzimi ne driten tende do te shkoje ne te gjithe boten mbare dielli i shpreses do te agoje,dhe lufta do vdese ne marrezin e saj pa shpirt,rreth teje flatra te bardha e te paqes do te vijne......




Te pershendes nga thellsia e shpirtit...me shpirt...Plloshtani



Te dush me shpirt,shpirtin do te thote te jetosh.....

__________________
Nje zemer e mbushur me dashuri....zgjon nga gjumi miliona zemra te fjetura.........
Nje mendje e mbushur me dituri..cliron nga erresia,miliona mendje te errta....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Prill 2004 15:07
Lozonjare nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lozonjare Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lozonjare (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lozonjare Shto Lozonjare nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lozonjare nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
volter
shpirt artisti

Regjistruar: 19/11/2003
Vendbanimi: Moscow
Mesazhe: 4646

Re: Re: Re: Pa titull

Citim:
Po citoj ato që tha Lozonjare




O drite qe kalterosh nga dritat e Hyjit ne vezullim,O enderr qe vallzosh nga lumi i shpreses ne pambarim,prap eja si athere,largoje boten nga cdo mundim,ejati sjellesh shpirtit miresin dhe bekimin tend...E ndjej qe njerzimi ne driten tende do te shkoje ne te gjithe boten mbare dielli i shpreses do te agoje,dhe lufta do vdese ne marrezin e saj pa shpirt,rreth teje flatra te bardha e te paqes do te vijne......




Te pershendes nga thellsia e shpirtit...me shpirt...Plloshtani



Te dush me shpirt,shpirtin do te thote te jetosh.....



Po te kisha krahe te engjellit te bardhe, do te kisha ardhur ne kete moment me tere bagazhin e formes sime, dhe do te flututroja drejt kendit tend qe te te jepja nje dashuri te zjarrte, dhe nje dashuri te rralle, qe ta mbaje mend deri ne vdekje...!!!
Te kam zemer me gjashte petale.!1
ah! Po te te kisha prane do te ligjeroja perreth buzeve tua nje histori te madhe., dhe do te gervishtja tek buzet tuaj te njoma nje puthje te embel....!
Je legjende e gjalle e cila ecen ne kembe te veta.

__________________
Poets were the first teachers of mankind. Horace

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Prill 2004 15:19
volter nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė volter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me volter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: volter Shto volter nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto volter nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:28 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 36 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Kultura nen hijen e teatrit

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.