Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Arkivi i Politikes > Kryeministri i Shqiperise z. Sali Berisha, feston sot 63 vjetorin e lindjes
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
back4ever
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 05/08/2007
Vendbanimi: ne parajse
Mesazhe: 138

Meflani bre qe jam me vones po jam mundue me xhet nji kojk per te madhin sali,besoj se ka me ju pelqye shum.

o ja bjen djalit shqipja nene
mbi kala, kalane me kenge
gjith shqiperia o per nje fjale 
sali berisha e qofshim fale
per kohe te medha te rriti lokja
pushken pen o ti njofti bota
ne trualle te arberit e ne balle nder mote
pishtar drite eshte vepra jote
kohe qe shkojne breza qe vijne
bac saliu ta shtojme madheshtine
shterron dielli e shterron hena
kurre per ty o nuk shterron kenga
shterron dielli e shterron hena
kurre per ty o nuk shterron kenga,

kjo eshte kojka e baca saliut, knohet me çifteli dhe me llahut.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Tetor 2007 00:15
back4ever nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė back4ever Kėrko mesazhe tė tjera nga: back4ever Shto back4ever nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto back4ever nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
misterioz
rrugaē

Regjistruar: 30/12/2004
Vendbanimi: rrugeve
Mesazhe: 892

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA



[size=4][color=blue]...,por c'ti besh ajo fare e kuqe keshtu eshte edukuar per 50 vjet dhe keshtu do te vdesin edhe niprit e tyre jo vetem ata qe i kane pjelle.Komunistet jane njerez me instikte kafsherore.Jane te etur per gjak vampiret sepse te tille i edukoi PKS_PPSH_PS tani.



Te jape plotesisht te drejte.
Shiko psh Sali Berishen dhe Fatos Nanon,Lufter Xhuvelin e Neritan Ceken, Skender Gjinushin dhe Preç Zogaj(e plot te tjere si keta) si dhe pjellat e tyre ,Ramen ,Imamin,Paloken e plot te tjere,jane fare e keqe dhe te etur per gjak ,vampire te vertete,njerez me instikte kafsherore e njëmije e nje te keqija,biles me llogjiken tende dhe femijet dhe niperit e ketyre do i quajme vampire te etur per gjak,dhe njerez me instikte kafsherore.Apo ti e ke fjalen vetem per te majten ketu......

Sa keq qe keto fjale dalin nga goja e dikujt qe e quan veten patriot.

ps.dita 1000 ju befte heroit tone kombetar udheheqesit tone te lavdishem Prof.Doktor Sali Berishes.(ky s'hyn tek komunistet per ty IqVlora apo e ndryshoj lekuren ky)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Tetor 2007 11:34
misterioz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė misterioz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me misterioz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė misterioz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: misterioz Shto misterioz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto misterioz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha misterioz


Te jape plotesisht te drejte.
Shiko psh Sali Berishen dhe Fatos Nanon,Lufter Xhuvelin e Neritan Ceken, Skender Gjinushin dhe Preç Zogaj(e plot te tjere si keta) si dhe pjellat e tyre ,Ramen ,Imamin,Paloken e plot te tjere,jane fare e keqe dhe te etur per gjak ,vampire te vertete,njerez me instikte kafsherore e njëmije e nje te keqija,biles me llogjiken tende dhe femijet dhe niperit e ketyre do i quajme vampire te etur per gjak,dhe njerez me instikte kafsherore.Apo ti e ke fjalen vetem per te majten ketu......

Sa keq qe keto fjale dalin nga goja e dikujt qe e quan veten patriot.

ps.dita 1000 ju befte heroit tone kombetar udheheqesit tone te lavdishem Prof.Doktor Sali Berishes.(ky s'hyn tek komunistet per ty IqVlora apo e ndryshoj lekuren ky)



Nuk e kam perjashtuar as ate misteriozi,por ti ke harruar te shtosh pasardhesin e enverit edvinin ne liste..Edhe ai Saliu ne tave eshte.Mua nuk me plas shume per te,por per ato qe bene po.Une jam patriot do apo nuk do dikush sepse e dua vendin dhe popullin tim para partive e individeve.Une rroj me djersen time e jo duke vjedhur.Mendoi pak veprimet e liderve te se majtes me pare dhe sidomos ne keto momente dhe nxirr perfundime.E pra keta jane djemte dhe niprit e komunisteve.Si duhet menduar per ta?Ne vendin tone zhvillohet nje lufte e pandereshme politike.Luftohet vetem per pushtet personal.Deri dje dikush nga ju e merrte ne mbrojtje qorrin,pak muaj me pare ate qe komunistet e quajne pasues te enverit,Ramen,ndersa tani keni rene ne qetesi dhe nuk flisni.Hajde hidhuni dhe analizoini veprimet e ketyre njerezve pa vizion e moral qe po na bejne dem te gjitheve dhe vendin e kane lene pa opozite,ndersa Saliun po e lene te livadhise.Duke qene te percare patjeter qe e majta dhe opozita shqiptare ne pergjithesi eshte e humbur.Ku jane deputet e majte ne parlament?S'po ua degjojme zerin.Me nje Brace nuk vjen behari i dashur.Mire une qe nuk e pelqej te majten se kam arsyet e mia,po ju a mund te me thoni pse e pelqeni?Cfare te mire ka pare vendi per 50 vjet nga ata dikur dhe tani qe ishin per 8 vjet ne pushtet ne kohen e''demokracise''.Nqse ti perkrah kete politike qe po ndjek opozita sot qofsh ti qe je.Ky nuk eshte patriotizem i dashur por shkaterrim edhe i atyre hapave te breshkes qe kemi hedhur gjer tani.Deshtimet ne ekonomi e politike nuk duhet t'i shfrytezojme per tu grindur e share njeri tjetrin.Rruga e baballareve te se majtes eshte e lare me gjak shqiptaresh.Sot ke kesaj dite Kastriot Islamer me shoke ju mbajne te zoterve pronat e rrembyera nga babllaret e tyre gjaksore.Analizoi me qetesi faktet te lutem.Saliu eshte njesoj fajtor si gjithe lideret e majte dhe kete e them me bindje te plote.E shikon se sa fuqi te madhe ka ai ne duart e tija?Dhe kjo per faj te se majtes e cila eshte e percare dhe e fragmentuar.Une mendoj qe fajtori kryesor eshte E Rama me dritshkurtesine e tij.Po presidenti i takonte opozites.Ate ja dha pozites edvini me duart e tia dhe ju e dini kete.Ju jeni te zhgenjyer prej tij,por do te jete mire ta ngrini zerin e kritikes kunder atij qe po e con drejt rrokullimes PS-n.Nuk mund te ec nje emajte me lider qe mendojne se per inat te sime vjerre shkoj e fle me minollan.

Shendet

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Modifikuar nga IQVLORA datė 20/10/2007 ora 17:37

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Tetor 2007 17:20
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
misterioz
rrugaē

Regjistruar: 30/12/2004
Vendbanimi: rrugeve
Mesazhe: 892

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA


Nuk e kam perjashtuar as ate misteriozi,por ti ke harruar te shtosh pasardhesin e enverit edvinin ne liste.



IQVlora Edvinin e kam ne liste,e si mund ta harroja une ate ....,nejse qellimi im ishte te te kujtoja qe secili pergjigjet per veprimet e veta dhe ska pse te marri persiper pislliqet ose ato te mira qe ka bere gjyshi ose stergjyshi tij.Kjo gje perveç'se perçarjes nuk sjell asgje tjeter.
Shendet paç.

Ps.une nuk eshte se pelqej te majten,por nuk pelqej salen dhe tosin.
He se harrova nji diçka per punen e tokes ,me duket se nuk e beri as islami as edvini as ceka dhe as godo por saliu ,njeriu lire ne toke te lire .Ja ku eshte sala ne pushtet pse nuk j'ua kthen token pronareve pse.....sepse i solli vet nga te kater anet e Shqiperise te zaptojne tokat qe s'ishin te tyret.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Tetor 2007 19:10
misterioz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė misterioz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me misterioz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė misterioz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: misterioz Shto misterioz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto misterioz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Te hapen dosjet, dhe kush eshte i implikuar si sigurims nuk ka te drejte te qeverise ne Shqiperi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Tetor 2007 19:14
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erzeni_be
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/07/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 1306

Back4ever eshte ne ban 1 javor per sharje te renda.

Varka eshte ne ban 3 ditoresh per provokim.

Po si o njerez, t'a kemi aq te veshtire te diskutojme e rrespektojme njeri-tjetrin pa u share e pa u provokuar !

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Tetor 2007 19:49
erzeni_be nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erzeni_be Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erzeni_be (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erzeni_be Shto erzeni_be nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erzeni_be nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 08:00 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Arkivi i Politikes > Kryeministri i Shqiperise z. Sali Berisha, feston sot 63 vjetorin e lindjes

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.