Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Arkivi i Politikes > Kush fiton ne Tirane Rama apo Olldashi?
Gjithsej 15 faqe: « E parė ... « 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

EDI RAMA

-World Link Magazine, e perzgjedh mes figurave me te te njohura politike boterore krah per krah me kryebashkiakun e New Jourk-ut Rudy Giuliani.

-Me 2002 fiton cmimin per luften kunder varferise ne Seline Qendrore te SHBA, nga Sekretari I pergjithshem Kofi Anan.

-Me 2004 zgjidhet Kryebashkiaku I Botes nga
organizata e Kryebashkiakeve te Botes CITY MAYORS, Londer

- Revista The Times e perzgjedh si nje nga Heronjte Europiane per vitin 2005 midis 40 personaliteteve boterore

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shkurt 2007 10:05
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tonia
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 10/05/2003
Vendbanimi: Shqipėri
Mesazhe: 190

Citim:
Po citoj ato që tha ksenia
EDI RAMA

-World Link Magazine, e perzgjedh mes figurave me te te njohura politike boterore krah per krah me kryebashkiakun e New Jourk-ut Rudy Giuliani.

-Me 2002 fiton cmimin per luften kunder varferise ne Seline Qendrore te SHBA, nga Sekretari I pergjithshem Kofi Anan.

-Me 2004 zgjidhet Kryebashkiaku I Botes nga
organizata e Kryebashkiakeve te Botes CITY MAYORS, Londer

- Revista The Times e perzgjedh si nje nga Heronjte Europiane per vitin 2005 midis 40 personaliteteve boterore



Aha, per politike nuk na u puqkën mendimet. Me kete heroin e paskën ekzagjeru pak.

Une per vete e shikoj si element te rrezikshem Ramen. Jo vetem per faktin qe kam bindje te tjera, por per dy arsye te tjera.
E para keto zgjedhje mbartin një rëndësi më të madhe se zgjedhjet vendore normale. Këtu përcaktohet se si do te rrjedhin ngjarjet paskëtaj në arenën politike.
Nëse rama do të përfundonte vetëm në krye të bashkisë, atëherë nuk ia kam frikën sepse pushteti i tij është i kontrollueshëm dhe i kontestueshëm, por në rast së ai merr nën kontroll qeverinë atëherë kam frikë se Shqipëria do të duhet të durojë të gjithë ekstravagancat, pasiguritë dhe komplekset e një njeriu që shpesh nuk mban dot as veten e tij nën kontroll. Mua nuk më duket më pak se Enveri ky i fundit.
Në këtë rast muk dua tia mohoj kontributin që ka dhënë deri tani, dhe le të gjejë hapësira të vazhdojë ta japë këtë kontribut por ai abuzon me pushtetin dhe kjo nuk më bën të ndjehem e qetë për të ardhmen time, pasi abuzimi i pakontrollueshëm me pushtetin ka të bëjë me të drejtat e njeriut të cilat pak repsektohen në këtë vend dhe nëse ai merr pushtet akoma më të madh akoma më shumë njerëz do të përfshihen në vorbullën çmendurake të Edit.
Unë preferoj të vijë një frymë e re në pushtet, si Blendi Kajsiu me shokë, por në asnjëherë nuk do ta shihja Edin si alternativë.

Modifikuar nga Tonia datė 12/02/2007 ora 11:43

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shkurt 2007 11:25
Tonia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tonia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tonia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tonia Shto Tonia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tonia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SuperFigo
Harrakat

Regjistruar: 27/11/2004
Vendbanimi: Ne dhomat e shoqeve.
Mesazhe: 41

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

hemm

Olldashi eshte nje cop idjoti, qe po u premton tiransve ate qe as ne Zvicer ose ne vendet Nordike ( finlande, norvegji, suedi) nuk premtojne. Prandaj duke pare sa gomar eshte dhe duke njohur shqiptaret, ka shume mundesi te fitoje ky idjot.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shkurt 2007 21:22
SuperFigo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SuperFigo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SuperFigo (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė SuperFigo't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: SuperFigo Shto SuperFigo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SuperFigo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
northwest
derri do plumb

Regjistruar: 28/04/2006
Vendbanimi: mbrapa PC tende :)
Mesazhe: 362

Ore ca behet me publikimin e fotove qe kan publikur kur Edi ka qen me pushime ne franc ne vitin 95,kush ka info te na thoj ca lloj fotosh jane,me femer apo me mashkull ka dal ky palloshi larush..

__________________
If you can make life better for others and you fail to do so,you are wasting your time on earth..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2007 01:27
northwest nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė northwest Kėrko mesazhe tė tjera nga: northwest Shto northwest nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto northwest nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tonia
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 10/05/2003
Vendbanimi: Shqipėri
Mesazhe: 190

Re: hemm

Citim:
Po citoj ato që tha SuperFigo
Olldashi eshte nje cop idjoti, qe po u premton tiransve ate qe as ne Zvicer ose ne vendet Nordike ( finlande, norvegji, suedi) nuk premtojne. Prandaj duke pare sa gomar eshte dhe duke njohur shqiptaret, ka shume mundesi te fitoje ky idjot.
.

Une mbreme e pashe ne KLAN dhe nuk mu duk se premtimet e tij ishin shume te paarritshme.
Me sa kuptova une, shtyllat kryesore te tij ishin unaza e madhe e Tiranes si dhe rregullimi i zonave te lira qe kane mbetur sipas parametrave, qe do te thote pak gjelberim aty ku ka vend.
Une nuk e di cfare premtojne ne vendet nordike normalisht po nese ty te duken shume keto qe po premton Olldashi, atehere ne keto vende politika beka kokrren e qefit dhe ia paska sjelle zoti te gjithe mireqenien qe kane.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2007 08:10
Tonia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tonia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tonia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tonia Shto Tonia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tonia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
sarandaebukur
Veteran ne forum

Regjistruar: 21/06/2003
Vendbanimi: New-York
Mesazhe: 817

Raporti per Olldashin, ne zyrat e Cia-s amerikane

Shekulli
13-02-2007
Gjashtë fashikuj për klanet Shijak-Durrës. Ekzistenca e raportit, zbulohet nga një letër e Geri Kokalarit, për Olldashin dhe Berishën. Një nga akuzat: "Olldashi siguroi dokumente udhëtimi, për 2 të kërkuar për drogë"

Një raport i hollësishëm që kompromenton figurën e ministrit të Brendshëm dhe kandidatit demokrat për Bashkinë e Tiranës, Sokol Olldashi, ndodhet tashmë në zyrat e CIA-s amerikane dhe në tryezën e Ambasadores Amerikane në Tiranë.

Raporti në fjalë përmban 6 fashikuj (me mesatarisht 7 emra dhe dosje konkrete për secilin argument) dhe përqendrohet në survejimin dhe hetimet e kryera për veprimtari kriminale kryesisht në zonën e Shijakut, Durrësit dhe lidhjet me disa qytete të tjera.

Hetimi (i nisur për veprimtari kriminale të regjistruara që në vitin 1991), përfshin të paktën 5 familje të fuqishme të zonës, të cilat, në raportin në fjalë, identifikohen me termin "klane", mes të cilave (sipas fashikujve) Xhakja, Arapi, Gjoka, Sijoni, Xhafzotaj etj. Pjesa më e rëndë e raportit, citon lidhje mes personash me begraund të fortë kriminal dhe PD-së, duke hipotetizuar në shumë pjesë të tij, për vitet e fundit, lidhje mes personave të cituar (të gjithë me precedentë të rëndë penalë) dhe Sokol Olldashit.

Ekzistenca e raportit dhe qenia e tij tashmë në duart e amerikanëve, është vënë në dukje këtë fundjavë, gjatë një dërgese elektronike të një shqiptaro-amerikani të njohur, i cili ka shkruar lidhur me këtë raport, dhe akuzat konkrete të ngritura në të, vetë Olldashit dhe Berishës.

***

]Më poshtë po citojmë pjesë të kësaj letre, që zbulon ekzistencën dhe rëndësinë e raportit në fjalë. Letra dhe materiali bashkëngjitur janë shpërndarë në adresat elektronike VIP, të hënën (dje). Letra ka për autor shqiptaro-amerikanin e njohur, Geri Kokalari. Në pjesën ku njeh Olldashin me ekzistencën e raportit, ai i drejtohet atij drejtpërdrejtë, duke i shkruar:[/B]

"Me datë 3 dhjetor 2006, në vijim të deklaratës tuaj publike se do të mbështesnit kandidaturën e z.Nano për postin e Presidentit, ju do të vëreni se ju kam dërguar disa materiale të bashkëngjitura, të përgatitura nga një këshilltar i Berishës, material i cili, implikonte Fatos Nanon dhe anëtarët e qeverisë së tij në aktivitete kriminale. Siç dihet tashmë, gjatë fushatës elektorale të vitit 2005, Berisha premtoi se do të dërgonte në ndjekje penale të gjithë zyrtarët e korruptuar të qeverisë Nano. Në postin tuaj të ministrit të Brendshëm, ju duhej të kishit luajtur një rol vendimtar në këto hetime. Më konkretisht, çfarë keni bërë ju për të ndjekur penalisht ato persona, të cilët janë akuzuar nga Berisha për korrupsion?

Ju duhet të jeni në dijeni që kam mundur të siguroj një tjetër raport, i cili është i bashkëngjitur këtu, në mënyrë që ju të mund ta lexoni. Ky raport, i ngjashëm me atë që Këshilltari i Berishës kishte përgatitur, rendit gjithashtu një sërë akuzash për qytetarë shqiptarë të përfshirë në aktivitete kriminale të tilla, si prostitucion, trafik narkotikësh, vrasje, trafiqe të mishit të bardhë etj.",- thuhet në letër.

***

Në pjesën e fundit të letrës, duke cituar raportin, nga autori shtrohen me pika të veçanta, disa nga akuzat që ai përmban. Kokalari (i njohur për oponencën politike dhe ndihmën e ish-opozitës Berisha, me raporte dhe shifra që zbulonin korrupsionin e ish-qeverisë Nano, në fushën e telekomunikacioneve) i shkruan Olldashit:

"Duke marrë në konsideratë kandidaturën tuaj për t'u bërë Kryetar Bashkie i Tiranës, është tej mase e rëndësishme të nënvizohet fakti se disa nga akuzat më të rënda që përmban ky material, implikoheni ju dhe bashkëpunëtorët tuaj më të afërt për pjesëmarrje në aktivitete kriminale, duke përfshirë:

1. Një nga personat e përmendur në raport, mendohet të jetë në kërkim nga autoritetet policore spanjolle dhe portugeze, nën akuzën e trafikut të drogës. Gjithashtu raporti përmend se ky person është një nga miqtë tuaj më të afërt, me të cilin ju takoheni çdo javë.

2. Raporti përmend një klub nate në Durrës, i cili thuhet se është qendër e trafikut të drogës, dhe sipas raportit, policia nuk ndërhyn sepse klubi është nën mbrojtjen tuaj.

3. Në raport thuhet se ju i keni siguruar dokumenta udhëtimi dy vëllezërve të implikuar në trafik droge, midis Italisë dhe Shqipërisë.

4. Raporti gjithashtu thotë, se një treg në Tiranë, shërben si qendër shitje droge ndërmjet Shqipërisë dhe Maqedonisë dhe zotërohet nga një individ, i cili thuhet se është një prej financuesve tuaj.

5. Në raport ka akuza, të cilat flasin për lidhje midis jush dhe kriminelësh shqiptarë dhe se ju bashkëpunoni me ta në mënyra të ndryshme.

"Këto janë akuza shumë të rënda. Unë nuk e di nëse janë të vërteta, do të shpresoja që jo. Por janë aq të rënda, saqë duke marrë parasysh pozicionin tuaj aktual dhe dëshirën tuaj për t'u bërë Kryetar Bashkie, këto pretendime meritojnë së pari, një prononcim publik nga ana juaj",- thuhet në fund të letrës.

-----------------------
Si mendoni: a jane te verteta keto akuza?//
Pershendetje
 
 
 
 
 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Shkurt 2007 14:08
sarandaebukur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė sarandaebukur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me sarandaebukur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: sarandaebukur Shto sarandaebukur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto sarandaebukur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ksenia
Ne vendlindje

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: TR
Mesazhe: 894

O me trima...Ju mbyll goja eee...
Qytetin e mbajtem ne...I referohem kenges se MAmaqit "kthema qytetin tim!"

__________________
O Perandor - O Hic!!!(Hitler)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shkurt 2007 16:56
ksenia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ksenia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ksenia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ksenia Shto ksenia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ksenia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Them se kjo teme nuk ka me kuptim pasi zgjedhjet mbaruan. Mudn te diskutohet ne tema te tjera qe jane hapur pas zgjedhjeve.

Tema mbyllet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Shkurt 2007 17:02
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:02 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 15 faqe: « E parė ... « 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Arkivi i Politikes > Kush fiton ne Tirane Rama apo Olldashi?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.